Şimdi Ara

WSJ: Yeni iPhone, daha ince ve daha hafif olacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
3.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 5.Nesil iPhone hakkındaki dedikodular tam gaz gelmeye devam ediyor. Son iddiayı dillendiren isim ise Amerikan ve dünya ekonomisinin kalbi olan Wall Street'ten ismini alan Wall Street Journal.

Wall Street Journal'ın son iddialarına göre;

• Cupertino'lu 5.Nesil iPhone'dan 2011 yılınının sonuna kadar 25 milyon adet üretmeyi amaçlıyor. Fakat Foxconn'un üretim verimini arttırmadığı süreceği Apple'ın bu hedefe ulaşmasının zor gözüküyor. Çünkü 5.Nesil iPhone'un montajının zor ve karmaşık olmasından ötürü üretim bandından çıkması o kadar hızlı ve kolay değil.
    • Mevcut iPhone'larda kullanılan Infineon'un yongalarının aksine Apple, 5.Nesil'de Qualcomm'un yeni kablosuz bant yongalarını kullanacak. Fakat, bu yongalar ile iPhone 5'in hem GSM hem de CDMA ağına cevap verip veremeyeceği bilinmiyor.
    • Yeni iPhone, iPhone 4'e göre daha hafif ( <137 gram) ve daha ince ( <9.3 mm) olacak. (Muhtemelen ilk maddede yer alan montajın zor olmasının temelinde yatan sebepte telefonun ince yapısı.)

5.Nesil iPhone ile ilgili yeni bilgiler ve önemli iddialar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

• Umarım beyaz iPhone 4 gibi aylar süren bir gecikme olmaz. Ortada aynı kalacağına ilşkinde iddialar var. Bence; Apple en iyi telefon dedirtmek istiyorsa iPhone 5'e tasarım olarakta yazılım olarakta mükemmel yapmalı, şuanki gidişata göre(işlemci, GPU, işletim sistemi (iOS) iPad 2 ile aynı olursa öncekiler gibi) en iyi telefon tahtina oturması zor. Telefonu gören bunu almalıyım demeli ki satılsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgehankalkan

Umarım beyaz iPhone 4 gibi aylar süren bir gecikme olmaz. Ortada aynı kalacağına ilşkinde iddialar var. Bence; Apple en iyi telefon dedirtmek istiyorsa iPhone 5'e tasarım olarakta yazılım olarakta mükemmel yapmalı, şuanki gidişata göre(işlemci, GPU, işletim sistemi (iOS) iPad 2 ile aynı olursa öncekiler gibi) en iyi telefon tahtina oturması zor. Telefonu gören bunu almalıyım demeli ki satılsın.

Aynı iPhone 4 'e dedikleri gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özellik olarak galaksy S2den iyi olması gerekyior..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diary Of a MadMan

quote:

Umarım beyaz iPhone 4 gibi aylar süren bir gecikme olmaz. Ortada aynı kalacağına ilşkinde iddialar var. Bence; Apple en iyi telefon dedirtmek istiyorsa iPhone 5'e tasarım olarakta yazılım olarakta mükemmel yapmalı, şuanki gidişata göre(işlemci, GPU, işletim sistemi (iOS) iPad 2 ile aynı olursa öncekiler gibi) en iyi telefon tahtina oturması zor. Telefonu gören bunu almalıyım demeli ki satılsın.

iPhone 4 piyasaya geldiğinde Android'in seviyesi iOS ile yarışamazdı ama şuan performans olarakta kalite olarakta eşit seviyelere yaklaştı. Donanım olarakta geçen yıl iPhone 4 saviyesinde donanımlı telefon sayısı azken bugün A5'ten daha iyi işlemcilerin olduğu ve Nvidia gibi şirketlerinde içinde bulunduğu bir pazar var.
    Telefon çıkmadan yorum yapmak çok doğru değil ama kağıt üstünde değerlendirmeden bu sonuç çıkıyor.

• Yakında kaybolacak :)
  • Aslında iHome tuşunu fiziksel olarak kaldırıp,aynı Android'deki gibi dokunmatik yapsalar ve ekran dümdüz olsa daha güzel olur.
  • Gelen haberlere göre Eylül ayında Apple sadece ios5'i değil aynı zamanda yeni iphone'u da tanıtacak!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

Gelen haberlere göre Eylül ayında Apple sadece ios5'i değil aynı zamanda yeni iphone'u da tanıtacak!!

ios 5 zaten tanıtıldı.
  • quote:

quote:

quote:

iPhone 4 piyasaya geldiğinde Android'in seviyesi iOS ile yarışamazdı ama şuan performans olarakta kalite olarakta eşit seviyelere yaklaştı. Donanım olarakta geçen yıl iPhone 4 saviyesinde donanımlı telefon sayısı azken bugün A5'ten daha iyi işlemcilerin olduğu ve Nvidia gibi şirketlerinde içinde bulunduğu bir pazar var.
    Telefon çıkmadan yorum yapmak çok doğru değil ama kağıt üstünde değerlendirmeden bu sonuç çıkıyor.

Cok merak ediyorum nvidia lar yuksek donanimlar filan cikti ta o donanimla ne yapiyor millet?
    Angry birds oynuyor.

Donanim olarak cok yuksek olan Motorola Atrix 4G denen telefonu kurcaladim, Iphone 4'ten yavas calisiyor.

Donanimin hicbir anlami yok, onunla ne yaptigin onemli. 2009'da cikan IPhone 3GS, en baba Android telefondan daha akici, daha responsive calisiyor hala.

Ureticilerin donanimi gazlamalari, spec sheet lerle pek derin dusunmeyen insanlari kandirmanin bir yolu. Yapacak baska birsey yok cunku onlar icin, yazilim kendi ellerinde olmadigindan elleri kollari bagli!

• @Centauri

Nvidia "Tegra Zone" adında bir oyun marketi oluşturdu ve oraya sürekli üstün grafikli oyunlar ekleniyor. Angry Birds iOS için en çok indirilen oyunlardan, demek ki iPhone kullanıcılarıda aynı oyunu oynuyor o kadar iyi oyuna rağmen.

Atrix 4G donanım olarak çok yüksek evet ama Android 2.2 kullanıyor, eğer 2.3 güncellemesi gelirse performansı daha da artacaktır diğer Andorid cihazlarda olduğu gibi.
    Donanımın hiçbir önemi yoksa neden iPhone 3Gs iPhone 4 karşısında yavaş kalıyor sonuçta iPhone 4 ile aynı sistemi kullanıyorlar ve Apple her ikisininde yazılımını geliştiriyor.

Android Google tarafından geliştiriliyor, Symbian'da Nokia tarafından geliştiriliyor ve kendi cihazlarında kullanıyor bu durumda Symbian Android'den daha mı üstün? Önemli olan aradaki optimizasyonu sağlamak.
  • Bu ne böyle hep ince hep ince bir kere de şöyle kalın bir şey yapın pili uzun süre gitsin.
  • WSJ: Yeni iPhone, daha ince ve daha hafif olacak

WSJ: Yeni iPhone, daha ince ve daha hafif olacak

İşte harikalar yaratan iPhone 4...
  • FPS olarak iPhone 4'ün düşük sıralarda olması normal 960x640 ekran çözünürlüğü barındırıyor ve veriyi her piksel için işlediği için normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanaygunoglu

quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

Gelen haberlere göre Eylül ayında Apple sadece ios5'i değil aynı zamanda yeni iphone'u da tanıtacak!!

ios 5 zaten tanıtıldı.

doğru diyorusnuz, hem ip4 hem de ipad2 de ios5 beta2 kullanıyorum zaten.. sistemin piyasaya sürülmesi demem lazımdı.
  • quote:

FPS olarak iPhone 4ün düşük sıralarda olması normal 960x640 ekran çözünürlüğü barındırıyor ve veriyi her piksel için işlediği için normaldir.

motorola atrix 4g de çözünürlük 540x960. arada o kadar fark yok ama sonuçlarda oldukça fark var.
    bu arada @centauri tamam iphone 4 androidlerden daha akıcı fakat 3gs en baba abdroid telefondan daha akıcı demek abartı oluyor. 1ghz tek çekirdekli telefonlar bile 3gs den daha akıcı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acmtncy -- 6 Temmuz 2011; 19:45:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mert1907

Aslında iHome tuşunu fiziksel olarak kaldırıp,aynı Androiddeki gibi dokunmatik yapsalar ve ekran dümdüz olsa daha güzel olur.

sonra apple a dava üstüne dava fenada olmaz aslında :D
  • Donanım+yazılım uyumu. Iphoneda yapılan bu. Adamlar kağıt üzerinde en hızlı biziz demiyorlarki. İşte bu iphone diyorlar ve yetiyor. Biri en hızlı telefonu çıkarmış ve halen android 2.2de. Diğeri yeni telefon çıkarınca eskisini update bile etmiyor. Destek sadece donanım ile olmuyor arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

quote:

quote:

Cok merak ediyorum nvidia lar yuksek donanimlar filan cikti ta o donanimla ne yapiyor millet?
    Angry birds oynuyor.

Donanim olarak cok yuksek olan Motorola Atrix 4G denen telefonu kurcaladim, Iphone 4'ten yavas calisiyor.

Donanimin hicbir anlami yok, onunla ne yaptigin onemli. 2009'da cikan IPhone 3GS, en baba Android telefondan daha akici, daha responsive calisiyor hala.

Ureticilerin donanimi gazlamalari, spec sheet lerle pek derin dusunmeyen insanlari kandirmanin bir yolu. Yapacak baska birsey yok cunku onlar icin, yazilim kendi ellerinde olmadigindan elleri kollari bagli!

Doğru lafa ne denir, her kelimesine katılıyorum...

• apple diğer üreticilerin gazına gelerek daha da inceltmenin yollarını arayacağına daha uzun süre kullanmanın yollarını arasa çok daha makbule çeker. iphone 5 şimdikiyle aynı kalınlıkta olsun daha daha uzun pl ömrü sunsun sanıyorum herkes buna razı olur. zırt pırt şarj ediceğine 1mm daha kalın olsun. daha uzun pil süresi daha ince iphonedan daha fazla sükse yapar ve daha çok tercih edilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.