Şimdi Ara

Güç kaynağım yandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ocz StealthXstream 700w güç kaynağım yandı.

Dün akşam garip bir koku vardı odamda.Kokunun kasadan geldiğini fark ettim.Kasanın üst kısmı sımsıcaktı.Güç kaynağı ise çok fazla ısınmamıştı.
    Neyse kasanın yan kapağını açtım hemen biraz soğusun diye.
    Aradan 2 dk geçti sistem dondu.Reset attım.Bomboş siyah bir ekran geldi.Pc açılmadı.
    Güç kaynağından enerjiyi kestiğim anda dumanlar çıktı ve odayı leş gibi bir koku sardı.

Bugün ürünü Vatan Bilgisayar'a servise verdim.Ürün Akortek Bilişim'den garantili.
    Umarım garanti dışı kalma gibi bir durumla karşı karşıya kalmam.
    Para iadesi olursa çok iyi olur benim için.

Sistemim imzamda yazıyor.Eskiden ekran kartım 5850 idi.Gtx 570'e geçtiğimden beri güç kaynağımın sıcak olarak çalıştığının farkındayım ama yanacak kadar ısınan bir güç kaynağının kendini koruma amaçlı kapatması gerekmez mi ?

Kasamın havalandırması da bayağı kötü.Bunun psu nun sıcak çalışmasında etkisi mutlaka olmuştur ama kasayı değiştirmemi gerektirecek bir durum olduğunu zannetmiyorum.

Eğer servis olumlu sonuçlanır , para iadesi alırsam ya da Vatan'dan fatura bedelinde ürün almam gerekirse hangi güç kaynaklarını önerirsiniz ? (Ocz 700w ın değeri 200tl)
    (Modüler olması tercihim çünkü kasam çok küçük ve kablo toparlama diye bir şey yok.)

• quote:

Orijinalden alıntı: pckolik13

Ocz StealthXstream 700w güç kaynağım yandı.

Dün akşam garip bir koku vardı odamda.Kokunun kasadan geldiğini fark ettim.Kasanın üst kısmı sımsıcaktı.Güç kaynağı ise çok fazla ısınmamıştı.
    Neyse kasanın yan kapağını açtım hemen biraz soğusun diye.
    Aradan 2 dk geçti sistem dondu.Reset attım.Bomboş siyah bir ekran geldi.Pc açılmadı.
    Güç kaynağından enerjiyi kestiğim anda dumanlar çıktı ve odayı leş gibi bir koku sardı.

Bugün ürünü Vatan Bilgisayar'a servise verdim.Ürün Akortek Bilişim'den garantili.
    Umarım garanti dışı kalma gibi bir durumla karşı karşıya kalmam.
    Para iadesi olursa çok iyi olur benim için.

Sistemim imzamda yazıyor.Eskiden ekran kartım 5850 idi.Gtx 570'e geçtiğimden beri güç kaynağımın sıcak olarak çalıştığının farkındayım ama yanacak kadar ısınan bir güç kaynağının kendini koruma amaçlı kapatması gerekmez mi ?

Kasamın havalandırması da bayağı kötü.Bunun psu nun sıcak çalışmasında etkisi mutlaka olmuştur ama kasayı değiştirmemi gerektirecek bir durum olduğunu zannetmiyorum.

Eğer servis olumlu sonuçlanır , para iadesi alırsam ya da Vatan'dan fatura bedelinde ürün almam gerekirse hangi güç kaynaklarını önerirsiniz ? (Ocz 700w ın değeri 200tl)
    (Modüler olması tercihim çünkü kasam çok küçük ve kablo toparlama diye bir şey yok.)

Hocam oncelıkle gecmıs olsun ama egerkı powerın kendı hatası degılse dedıgın gıbı kasadan kaynaklanıyor ıse bence kasayıde degıstırmelısın...

http://www.vatanbilgisayar.com/thermaltake-w0355re-litepower-600w-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=47675 Sadece Power bu dostum ama cooler master 2si biarada dersen
    http://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-rc-912p-kka750-haf-912-plus-gx-80plus-750w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=55446 Hic dusunme al derım

• Güç kaynağının fatura tutarı epey yüksek olması gerek, bu durumda direkt güç kaynağı almak yerine kasa+psu şeklinde alınki, kablo saklama ve fanlar sayesinde kasanızın hava akımı iyi olsun, serin çalışan bileşenler daha performanslı ve uzun ömürlü olurlar. Ürün değişim vb. konularda akortek/teknobiyotik mi size destek verecek? Yoksa vatanbilgisayar mı muadil ürün vermek isteyecek bunu bilemiyoruz o yüzden size bir kaç önerim var. OCZ 700w artık piyasada yok bu durumda değişim/para iadesi gibi durumlarda fatura tutarınızı bilmiyorum fakat direkt yada üstüne para ekleyerek altta ürünler arasından tercih yapmanız tavsiye ediyorum. Bu sistemler sisteminize yeterli gelir m, 700w bile yandı? derseniz evet yeterli gelir, eski power supplyiniz yanması için bir çok sebep olabilir fakat bunun güç yetmezliği olduğunu düşünmeyin. High Power Performance serisi 500/550w, Ocz 550w fatal1ty vb. power supply ile bile Gtx570 kullanılabiliyor, hemde işlemci overclock durumundayken.

http://www.teknobiyotik.com/akasa-freedom-xone-x2-performans-kasasi.html

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-orion-kirmizi-led-fanli-usb-3-0-ve-esata-destekli-high-power-600w-oyuncu-kasasi.html

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/cooler-master-haf-rc-912-plus-high-power-600w-guc-kaynakli-kasa.html

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-cpc-t45ub-t61-asgard-pure-black-edition-600w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=50922

• @qwertydevil34
    Teşekkürler hocam.
    Eğer kasanın üst kısmında fan olsa veya psu kasanın alt kısmında olsa belkide psu yanmayacaktı.

@damn2u
    Güç kaynağının fatura tutarı 200 tl civarında.
    Akortek'in kararına göre Vatan Bilgisayar bana seçenekler sunacak.
    Ben iade talep ettim.Akortek onay verirse ya para iadesi ya da fatura tutarında Vatan'dan başka bir ürün alacağım.

Ne olursa olsun galiba kendime yeni bir kasa almam gerekecek.
    Zaten kurtulmak için can atıyordum.

• pckolik13 o zaman sizin işin en iyi durum para iadesi çünkü o güç kaynağı artık üretilmiyor ve piyasada yok, o yüzden para iadesi için ısrar edin.
  • Hala servis durumu sonuçlanmadı ama şimdiden sormak istiyorum :

Eğer para iadesi alamazsam ve Vatan'dan fatura tutarında(200 tl) ürün almam gerekirse Corsair güç kaynakları içerisinden Tx650 ve Gs700 ün fiyatları fatura tutarına yakın ama modüler kablolu almak istediğimden dolayı hx650 istiyorum.Fakat 300 tl vermeye değer mi acaba ?

Ama para iadesi olursa hem modüler olup hem de uygun fiyatlı olarak Sapphire 625w ve Seasonic M12-II 620w ı buldum.Sanki hangisini alırsan al pişman olmazsın gibi bu ikili. Başka modüler önerilerde olabilir elbette.
  • benim asus 400 watlık patladı ama bir ben bir ALLAH bilir

kasa açıktı kapağı gtx 460 bunla çalıştırılırmı senm i çalıştıran

kaç gündür ısınıyordu fan sesi oyunlarda git gide artıyordu bende bişe olmaz diye habire zorluyom powerı sonunda güm

patladım ama o pusunun devir parçası sağ koluma saplandı bir kısmı yanağıma saplandı sanki savaştan çıkmış gibiydim 1 hafta hastanede kontrol gördüm sonunda iyiyim inşallah xilince 800 watt ile aynı şey olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miralay25 -- 8 Temmuz 2011; 15:57:53 >
  • Sisteminiz çok güç tüketmiyor o yüzden böyle yüksek kapasiteli power supply kullanmak yerine üstteki gibi kablo saklamaya el verişli kasa+psu ikilisi alınki kablo karmaşasından kurtulduğunuz gibi üstte sizin bahsettiğiniz havalandırması kötü olan kasanızdanda kurtulursunuz. Para iadesinde ısrar edip Akasa Freedom Xone 600w modelini alın diyorum her halükarda.
  • quote:

Hala servis durumu sonuçlanmadı ama şimdiden sormak istiyorum :

Eğer para iadesi alamazsam ve Vatan'dan fatura tutarında(200 tl) ürün almam gerekirse Corsair güç kaynakları içerisinden Tx650 ve Gs700 ün fiyatları fatura tutarına yakın ama modüler kablolu almak istediğimden dolayı hx650 istiyorum.Fakat 300 tl vermeye değer mi acaba ?

Ama para iadesi olursa hem modüler olup hem de uygun fiyatlı olarak Sapphire 625w ve Seasonic M12-II 620w ı buldum.Sanki hangisini alırsan al pişman olmazsın gibi bu ikili. Başka modüler önerilerde olabilir elbette.

1- Psu kendini soğutmak için kasanın içindeki sıcak havayı alıyor ve soğumayınca ısınıyor. Bence kasa Psu bir bilgisayarın en önemli parçası, arkadaşların da dediği gibi, kasaya bir çözüm bul ısınma kasadan dolayı ise yeni taktığın psu yine ısınacak.
    2- Moralini bozmak için söylemiyorum ama, para iadesi biraz zor gibi görünüyor alet yapılsın buna şükret. Ya kullanıcı hatası diye geri gelirse ne olacak. Ki sen dahi kasa dan olabileceğini söylüyorsun. Psu işi hallolduktan sonra bence psu girişi altta olan düzgün bir kasa al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 8 Temmuz 2011; 16:22:34 >

• @Miralay25
    Çok geçmiş olsun.İyi ki gözünüze gelmemiş.
    İnşallah o güç kaynağı sorun çıkarmaz.

@damn2u
    Fiyat olarak iyi ama gözüm tutmadı.
    Aklıma başka bir fikir geldi.Psu nun hemen üstündeki kapalı kısmı kestirip(Psu kasanın üst kısmında) oraya fan filtresi koysam ve psu nun yönünü çevirsem işe yarar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

quote:

Hala servis durumu sonuçlanmadı ama şimdiden sormak istiyorum :

1- Psu kendini soğutmak için kasanın içindeki sıcak havayı alıyor ve soğumayınca ısınıyor. Bence kasa Psu bir bilgisayarın en önemli parçası, arkadaşların da dediği gibi, kasaya bir çözüm bul ısınma kasadan dolayı ise yeni taktığın psu yine ısınacak.
    2- Moralini bozmak için söylemiyorum ama, para iadesi biraz zor gibi görünüyor alet yapılsın buna şükret. Ya kullanıcı hatası diye geri gelirse ne olacak. Ki sen dahi kasa dan olabileceğini söylüyorsun. Psu işi hallolduktan sonra bence psu girişi altta olan düzgün bir kasa al.

Kullanıcı hatası derlerse yandık zaten.

• quote:

@damn2u

Gayet kaliteli bir ürün, hatta ihtiyacım olmamasına rağmen fiyatı ve sunduğu özellikler yüzünden alıp kenara koymuştum aile içinden birine sistem kurarım diye, lncelemesine alttan bakabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=48933867

• quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

quote:

@damn2u

Gayet kaliteli bir ürün, hatta ihtiyacım olmamasına rağmen fiyatı ve sunduğu özellikler yüzünden alıp kenara koymuştum aile içinden birine sistem kurarım diye, lncelemesine alttan bakabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=48933867

Ocz güç kaynağından sonra sadece Corsair,Seasonic,Enermax gibi en iyi psu üreticilerinden ürün almayı düşünüyorum.
    Bu yüzden o ikiliye sıcak bakmıyorum.
    Kalitesine lafım yok ama şimdi ilk defa başıma böyle bir olay gelince kıllandım iyice.
    Akasa 600w güç kaynağının bana yeteceğini bildiğim halde içim rahat etmez.

• quote:

Kullanıcı hatası derlerse yandık zaten.

Adamlar ürün değiştirmemek veya para iadesi yapmamak için binbir türlü bahane arıyorlar, anlatmak istediğim bu idi.
    Tabii inşallah kabul ederler demekten başka yapacak bir şey yok bekleyeceksin.
    Geçen ay Aldığım Seasonic Psu'yu Akorteke göndermiştim mail ile sordum 15-20 günde veririz demişlerdi, yani bekleme süren yaklaşık bu kadar. Ayrıca Vatanın verdiği servis fişindeki numarayı belirterek aşağıdaki adresten akortek'e sorabilirsin, ben öyle yapmıştım 12 günde geldi.
    info@akortek.com

Kullandığım Seasonic M12 II+80 Bronze 620Watt modüler güç kaynağını tavsiye ederim, gerçi şu anda yok ama 11 Temmuzda gelecekmiş.
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-620w-guc-kaynagi.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 8 Temmuz 2011; 17:11:27 >

• pckolik13 o zaman ucuz kablo saklamalı havalandırmayı iyi bir kasa ve Enermax üretimi Sapphire Pure 625w modelini tavsiye ederim bu durumda.

http://www.teknobiyotik.com/donanim/pc-kasa/dark-orion-kirmizi-led-fanli-usb-3-0-ve-esata-destekli-oyuncu-kasasi.html

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/sapphire-pure-625w-guc-kaynagi.html

• @cmldrs ve @damn2u
    Önerileriniz için teşekkürler.
    Beklemedeyiz artık.Durum netleşince tekrar buraya yazarım.

• Servis sonuçlandı.İade kararı çıktı.Bende fatura bedeline Vatan'dan Corsair TX650 V2 aldım.
    3 tl fark ödedim üstüne.
    Daha sessiz bir psu.Umarım uzun ömürlü olur.
  • umarım hayırlısı olur senin için.kasa içi soğutmana dikkat et
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.