Şimdi Ara

LG X300 RAM Yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün Gittgidiyordan aldığım Lg X300 bilgisayarım geldi. Herşey mükemmel fakat 1gb ram kısmında takıldım. Beklediğimden çabuk şişme yaptı. Daha önceden ram yükselteniniz oldu mu? Bir yerde ram anakartla bütünleşik diye yazmışlar bu doğru mu? Eğer olmuyorsa satıp olanını alırım diye içini de açamadım. İçini açanınız oldu mu hiç?

Bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim...

• Ben de almayı düşünüyordum ama şişme derken takılma, donma veya film izlerken herhangi bi sıkıntı oluyor mu? birden fazla uygulama açınca ağırlaşıyormu acaba? Yani almaya değmez mi dersin?
  • şöyle söyleyeyim firefox ya da explorer da 2-3 siteye girdikten sonra feci derecede yavaşlama oluyor. ram yükseltemezsem mecbur ya satacağım ya da xp ye downgrade edeceğim. 1 gb ram bu cihaz için çok düşük özellikle 64 ila 256 mb arası belleği paylaşımlı ekran kartı kullanırken
  • XP Yükledim makina gayet stabil ve hızlı oldu. RAM mutlaka upgrade yapılabiliyordur. 1 yerine 2 takacaksın desteklememesi mümkün değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atylantos -- 10 Kasım 2011; 15:40:49 >
  • bende düşünüyorum netbook almak ve bu sorun oldukça düşündürücü gerçekten.2 seçenek var ya xp ye dönüş yada extra ram eğer deneyen varsa extra ram'i açıklarsa iyi olur
  • ram yükseltme mutlaka gerekiyor bu cihazada ya da xp yapmak lazım.. lg ye msj attım ramla ilgili olarak cevap gelirse buraya yazarım..

bu arada kendi sitesinden bakarsanız 2 gb desteklediği yazıyor

Max 1 GB (DDR2 800 MHz, 2 SoDIMM) Max 2 GB for Emerging market & Win7 (DDR2 800 MHz, 2 SoDIMM)

http://www.lg.com/tr/it-urunleri/dizustu-bilgisayar/LG-X300.jsp
  • arkadaşlar ben içini henüz ram eklemek için açmadım fakat Xp'ye düşürdüm. ssd performans ayarlarıyla ilgili bi kaç düzenlemeden sonra eskiye nispeten tatmin edici bir hızda cihazı kullanıyorum şu an fakat bu kesinlikle çözüm değil! son model diye hevesle aldığınız bir cihazda en güncel işletim sistemini kullanamamak kadar saçma bir şey var mı?
  • aynen bende gittigidiyordan aldım.şu an da 3 sayfa açık ve takılmalar yaşıyorum.farklı bir düşünce olarak acaba aradaki farkı ödemek suretiyle l.arc6t modelini l.arc7t ile değiştirme talebinde bulunabilir miyiz bilginiz var mı bu konuda arkadaşlar.yalnız bu cihaz 2 gb belleğe sahip olursa süper bir hıza ulaşır netbooklar arasında
  • Temiz bir formatla tüm gereksiz programları kaldırıp, 2 GB bellek takviyesi ile deneyen oldu mu?

Yok gibi görünüyor (: İçindekini çıkarıp 2 GB bellekle değiştirip, tertemiz bir Windows 7 kurun. Ya da cihazdaki tüm gereksiz uygulamaları (bloatware derler yabancılar) kaldırın. Kesinlikle sorunsuz hale gelecektir.
  • arkadaşlar ben bugün lg türkiyeyi aradım ve bana cihazın 2gb'ı desteklemediği söylendi.1gb ram ile kullanmak çok zor olduğu için iade ettim cihazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dersolog

arkadaşlar ben bugün lg türkiyeyi aradım ve bana cihazın 2gb'ı desteklemediği söylendi.1gb ram ile kullanmak çok zor olduğu için iade ettim cihazı.

Ve siz de inandınız değil mi? Bu aptalların söylediklerine bu kadar kolay inanmayın. Aynı cihaz zaten 2 GB bellekle yurtdışında satılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=22p1A2us9oU

Şurada video bile mevcut. Bu terbiyesizliği yapacak kadar yüzsüzleşmiş olamazlar diyeceğim ama yüzsüzleşmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

arkadaşlar ben bugün lg türkiyeyi aradım ve bana cihazın 2gb'ı desteklemediği söylendi.1gb ram ile kullanmak çok zor olduğu için iade ettim cihazı.

Ve siz de inandınız değil mi? Bu aptalların söylediklerine bu kadar kolay inanmayın. Aynı cihaz zaten 2 GB bellekle yurtdışında satılıyor.

Şurada video bile mevcut. Bu terbiyesizliği yapacak kadar yüzsüzleşmiş olamazlar diyeceğim ama yüzsüzleşmişler.

verdiğiniz videoyu incelediğimde x300 serisinin bizim netbooklarla aynı olmadığını gördüm.Bizim netbook'ların serisi L.ARC6T .dir 2gb ram li olanların serisi L.ARC7T dir.slında bende niçin 7t serili olana 2gb takılıyken 6t serili olanın desteklemediğini anlamış değilim ama sonuçta 2 kez aradım ve verilen beyanların ikisi de aynıydı dolayısıyla buna göre hareket etmek durumundaydım.

• Çipset aynı. Cihazınızın arka kısmında bir kapak olması gerekiyor. Onu söktüğünüzde orada bir RAM modülünün takılı olduğunu göreceksiniz. Onu yerinden çıkarıp, 2 GB'lik modül takıyorsunuz. Hepsi bu.

O bahsettiğiniz uzantılar cihazın donanımındaki farklılıkları gösterir. İnternete bakarsanız L.AR2WZ diye bir modelin olduğunu da görebilirsiniz. 64 GB SSD ve 2 GB DDR2 bellekle satılmakta.

Desteklenmiyor diye bir şey yok. Çünkü o bahsettikleriniz seri değil, model uzantısı. LG teknik desteğinin cehaletine kurban gitmişsiniz, geçmiş olsun.
  • Piyüvvv direkten dönmüşüm az daha alıyordum
  • X300 Model ürünlerimizin Ramları tümleşik olması nedeniyle ürününüzde Ram upgrade yapılması mümkün değildir.

Bilgilerinize sunarız.

lg ye atmış olduğum maile gelen cevap yukarıdaki şekilde :((

bu pc nin 2 gb ram olmadan performanslı olması mümkün değil
  • bu ürünün değerini düşüren çok büyü bi handicap. böyle giderse 400 tl den bile satılsa bu özelliğini bilen satın almaz bence. 2gb ve 4gb ramli modeller piyasaya sürülmeliydi 1gb ram çok büyük bir hata. Windows 7 de hiçbir işlem yapılamıyor.
  • valla 760 a kadar inmiş fiyatı az kalsın alacaktım sağolun uyarı için sanırım mobee k160 alacagım böyle giderse.
  • merhaba arkadaşlar bu konuya çözüm üreten oldumu,

bende aynı ürünü aldım ve rezalet ötesi bişey bu sorun. ne yaptınız?

sorunu halleden oldumu acaba?

iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

yaw içinde 2 adet 1gb ram slotu olduğu kendi orjinal sitesinde yazıyor zaten ancak 1 gb sodimm 800 mhz olarak takılabiliyor ancak dahada yüksek takabilme imkanımız olabilir bazen destelemediğini söyleyerek yanıltabiliyorlar ayrıca L.ARC7T modeli diye birşey yok milleti kandırıyorlar orjinal sitesinde gözüküyor x300 den sadece bir adet var LG X300-L.ARW6T ye 1 gb eklenmiş hali= L.ARC7T diye milleti kandırıyorlar boşa gidipte değiştirmeye kalkmayın aynı bilgisayarın 1 gb fazladan ram takılmış hali o ram zaten 30 lira yakklaşık tek yaptıkları ram takıp o kutuda satmak akılları sıra çakallık yapmışlar gidin 2 adet ram 1 gb sodimm 800 mhz kaliteli bir ram alın mümkünse soğutuculu alın içindeki rami de satın derim ben içinde hep kötü ram koyarlar...! Hatta imkanım olsa denerdim 2 gb rami tek slotta deneyip 4 gb a çıkıyor mu diye bir deneyin eğer tanıdığınız bilgisayarcı varsa oluyorsa direk 2 gb tek slot alın hatta 2 tane alıp kral gibi kullanın hatta mac os leopard yada lion yükleyin bırakın windowsu derim ben :)
    GENEL ÖZELLIKLER kaynak kendi sitesinden
    İşletim SistemiOrijinal Windows® 7 Home Premium
    İşlemciIntel® Atom™ Processor Z550 (2.00GHz/ 533MHz/512KB)
    ChipsetIntel US15W
    Sistem BelleğiMax 1 GB (DDR2 800 MHz, 2 SoDIMM) Max 2 GB for Emerging market & Win7 (DDR2 800 MHz, 2 SoDIMM)
    Ekran Boyutu11.6
    Çözünürlük1366x768
    GrafikWXGA+ (Glare)
    Grafik kartıIntel GMA 500
    Webcam1.3M w/ Stereo Mic.
    SesHD Audio, SRS WOW HD, SRS TruSurround HD
    Giriş/Çıkış PortuHP Out, USB(x2), Int. Mic, DC-In Expansion Port : VGA, RJ45
    Pil2Cell(Li-Polymer / 2800mAh)
    AC Adaptör40w
    SAKLAMA
    SSD(Seçenek)64GB
    BOYUTLAR, AĞIRLIK
    Boyutlar (GxDxY)2.98 x 18.6 x 1.75 cm
    Ağırlık0.97 kg
    İLETIŞIM
    KablosuzAzurwave AW-NE104H 802.11bgn (1x2)
    LAN10/100MB Ethernet
    Bluetooth*Yes (Bluetooth v2.1+EDR)
    GIRIŞ CIHAZI
    KlavyeFull Size 83 Key
    İşaretleme CihazıTouchpad with Scroll Function, Gesture Function
    GENIŞLEME YUVASI
    Multimedia Kart YuvasıSD, SDHC, MMC
    YAZILIM
    Önceden Kurulu'- Pre-Installed(Loaded) . LG Smart Care . LG Magnifier . Cybelink YouCam . SRS WOW HD,SRS Trusurround HD . LG Smart Recovery (w/ Smart Partition) . LG Intelligent Update . Google Toolbar . On Screen Display . LG Smart Indicator (Provided through Live Update) . Oberon Game . Office Ready(Optional, 60days) . Open Office . Bluesoleil(Bluetooth Model only) . MS Silverlight . Windows Live Essential(Messenger, Mail, Photo Gallery, Movie Maker, Writer) . 3G Connection Manager (3G Model Only) . Smart-ON 2.0 .
    http://www.lg.com/tr/common/compare/products-compare-result.jsp?CatID=8204&BURL=%2Ftr%2Fit-urunleri%2Fdizustu-bilgisayar%2Findex.jsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 10 Kasım 2011; 15:32:10 >

• arkadaşlar bu LG X300 de RAM takabilmek için makinayı nasıl sökmemiz gerekiyor acaba?youtube da araştırdım bununla ilgili bir video göremedim ne yazıkki.makinanın altındaki 10 tane civatayı söküyorum ama nafile.içini nasıl açabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.