Şimdi Ara

HTC: En hızlı fotoğraf çekebilen akıllı telefon Sensation; Nokia N9 değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
6.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • HTC: En hızlı fotoğraf çekebilen akıllı telefon Sensation; Nokia N9 değil

Nokia'nın, Singapur'da düzenlenen Nokia Communications 2011 etkinliğinde uzun süredir beklenen MeeGo 1.2 ''Harmattan'' işletim sistemine sahip N9'un lansmanını gerçekleştirmesinin ardından, Nokia'nın Ürün Yöneticisi Jens Wilke akıllı telefonun kamera donanımıyla ilgili bazı açıklamalarda bulunmuştu. Wilke'nin yaptığı açıklamalara göre N9, dünyanın en hızlı fotoğraf çekebilen akıllı telefonuydu. Kamera uygulamasına girme, ekrana görüntünün gelmesi, nesneye odaklanma ve fotoğrafın çekme yalnızca 2.6 saniye sürüyordu. Karşılaştırmak gerekirse HTC HD7 8.9 saniyede, Samsung i5500 Galaxy 5 5.8 saniyede ve Apple iPhone 4 3 saniyede fotoğraf çekim işlemini tamamlıyordu.

Nokia cephesinden gelen bu açıklamalara ilk itiraz dünyanın sayılı akıllı telefon üreticilerinden HTC'den geldi. HTC, 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Qualcomm işlemci, 768 MB RAM, Android 2.3 ve 4.3-inç 540 x 960 piksel dokunmatik ekran gibi özellikleri bütünleştiren modeli Sensation'ın dünyanın en hızlı fotoğraf çekebilen akıllı telefonu olduğunu ileri sürüyor. Stuff-review'ın test amaçlı yayınladığı videoda Sensation 2 saniye 21 salise ve 2 saniye 39 salise arası değişen sürelerde fotoğraf çekebilmekte.

Elbette yayınlanan bu teste çeşitli gerekçeler öne sürerek karşı çıkanlar olmuyor değil. HTC Sensation ile herhangi bir yere odaklanılmadığını, çekim anından sonra telefonun hâlâ fotoğrafı işlemekle meşgul olduğunu, N9'un zaten kamera odaklı bir model olarak lanse edilmediğini söyleyenler var.

Jens Wilke'nin açıklamalarını görmek için tıklayın.

HTC: En hızlı fotoğraf çekebilen akıllı telefon Sensation; Nokia N9 değil

• Bu adamlarin sony ericssona gicigi var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yesinler birbirlerini :)
  • Nokia buna karşılık vermek için N9 un işlemcşsşnş çift çekirdekli işlemciyle değiştiriyormuş. :D
  • Fotoğraflarımızı 2 saniye 21 salise süreyle çekerek zamanımızı verimli kullanıyoruz ve boşa gidecek zamanla başka işler yapıyoruz. Bunuda alıp slogan yapsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jibe -- 4 Temmuz 2011; 21:31:24 >
  • yuh arkadaş foto çekildikten sonra beklenen süreyide sayın.ayrıca nedir bu acele.savaş muhabirimiyiz :D
  • aslında en iyisi bağımsız bir kuruluş telefonları alıp test yapsın gerçekler ortaya çıksın.
  • Bazen öyle anlar oluyorki işte o an saliseler bile değerli, bazen bir anda espiri yokolabilir, bazen de bir anda birşey başlayabilir ya da bitebilir... İşte o gibi anlar için bile 2,5 Sn çok uzun..
    Ama sadece bazen..
  • nokia telefonun bu özelliğini reklam yaparak saçmalamıştı ama htc nin cevabı güzel olmuş :D
  • sensation'da 768mb ram var 1gb degil
  • hesaplara bak ya :D 40 salise sonra çekse nolucak önce çekse ne olucak şu telefonların ekranını kamerasını tarayıcısını test edeceğinize kaç salise farkla foto çekilir olay bu yani :D
  • bide benim 5mp'li sgh g600 koysalardı.ben fotoğraf çekene kadar kısa film çekerler bu telefonlarla =)
  • test ettim galaxy s de neredeyse aynı hızları yakalıyor ne var bunda çokmu önemli şimdi bu?
  • Bence telefon alınırken kamera özelliklerine hiç bakılmamalı.Eğer çok iyi çeksin istiyorsan 500 liralık bir fotoğraf makinası bile alsan tüm telefonlardan daha iyi çeker.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Palio Team

Bence telefon alınırken kamera özelliklerine hiç bakılmamalı.Eğer çok iyi çeksin istiyorsan 500 liralık bir fotoğraf makinası bile alsan tüm telefonlardan daha iyi çeker.

Bi cebinde 4+'' telefon , öbür cebinde bi o kadar büyüklükte dijital fotoğraf makinesi taşırım diyen varsa alsın tabi.

Ben taşıyamıycağım için kamerası iyi olan modelleri tercih ederim her zaman. Cep telefonu ile fotoğraf çekmek çok hoşuma gidiyor
  • He hehehehehe
    Flash dan sonra şimdi kamera savaşı :)

Ancak şimdiden bu savaşın galibi biziz herzmanki gibi :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: Palio Team

Bence telefon alınırken kamera özelliklerine hiç bakılmamalı.Eğer çok iyi çeksin istiyorsan 500 liralık bir fotoğraf makinası bile alsan tüm telefonlardan daha iyi çeker.

Bi cebinde 4+'' telefon , öbür cebinde bi o kadar büyüklükte dijital fotoğraf makinesi taşırım diyen varsa alsın tabi.

Ben taşıyamıycağım için kamerası iyi olan modelleri tercih ederim her zaman. Cep telefonu ile fotoğraf çekmek çok hoşuma gidiyor

Tabiki taşımıcaz fakat 4 yıllık n95 imin kamerası bile bir telefon için gayet yeterli.Telefonda kameraya bu kadar önem verilmesi çok saçma

• Lan bende en hızlısı N9 diye onu almayı düşünüyordum, şimdi Sensation'ı mı tercih etmeliyim, daha hızlısı çıkarsa Sensation'ında çöp olacak ya :/
  • bu nasıl bi inceleme ? ben gelişmiş eknolojik cihazlar vs. kullandoklarını sanıyordum . böyle elinde saatlemi ölçüyolarmış .. :D
  • Odaklanarak çekmiyorsa tabi daha kısa sürede çeker. N9 odaklanarak o sürede çekiyor. Sensation da odaklanarak çeksin o zaman görürüz N9'dan hızlı çekiyor mu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.