Şimdi Ara

Elektronik ticaret sitesi Alibaba da kendi mobil işletim sistemini hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Elektronik ticaret sitesi Alibaba, kendi mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Çin merkezli şirkete yakın kaynakların Wall Street Journal'a verdiği bilgiye göre, hazırlıkları süren mobil işletim sistemi, bu alanda günümüzün en popüler mobil platformları olan Apple iOS ve Google Android'den farklı olarak bulut tabanlı olacak ve kullanıcılar, çalıştırmak istedikleri uygulamaları indirerek kullanabilecekler.

Diğer işletim sistemlerinden farklı olarak internete daha bağımlı olan işletim sisteminin ilk etapta sadece Çin pazarında sunulması beklenirken, elde edeceği başarıya göre zamanla diğer pazarlara da girebilir. Yeni işletim sistemi için hangi donanım firmalarıyla işbirliğine gidileceği henüz bilinmiyor ancak Alibaba'nın hedeflerine ulaşması halinde Çin'de çok daha fazla sayıda kullanıcının akıllı telefon kullanmaya başlayacak gibi görünüyor.

Alibaba'ya ek olarak Çin'in en büyük arama motoru olan Baidu da kendi mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyor. Her alanda olduğu gibi mobil platform arenasında da Google'a rakip olmayı amaçlayan Baidu, hızlı çalışan, hafif ve entegre arama yetenekleri gelişmiş bir mobil işletim sistemi üzerinde çalışıyor ancak yeni işletim sisteminin ne zaman çıkacağı ve hangi üreticilerin kullanacağı henüz bilinmiyor.

• Samsung bunu da kullanır yakında. :D
  • İşletim sisteminin adı şöyle olur :Alibaba v1.0(Kuzu) OS
  • alibaba kroyo 2.2
  • açıl logosuda böyle olur welcome alibaba farm:alibabanın çiftliğine hoşgeldiniz :D:d:
  • Patent davasına bulaşmasınlarda , elerindekilerden de olurlar ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kopfnickerz

Patent davasına bulaşmasınlarda , elerindekilerden de olurlar ..

Çekirdek olarak Linux kullanırlar, üstüne de bir grafik arabirimi bindirirler, al sana işletim sistemi.
    Tabii yeni grafik arayüzü ve yeni programlar yazmak da o kadar kolay değil.
  • niye gerek duymuşlar onu anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: moondalina

niye gerek duymuşlar onu anlayamadım

Aynen, benim de anladığım pek söylenemez
  • quote:

Orijinalden alıntı: AndroiD29

İşletim sisteminin adı şöyle olur :Alibaba v1.0(Kuzu) OS

MeeeeeGo
  • Anroid beleş ve bu kadar yaygınken luzumsuz olmuş... Yarın mikrosoft bunlara da paten davası açar...
  • 40 Harami Os
  • açıl susam açıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fashionality -- 7 Temmuz 2011; 16:04:45 >
  • Ne gereği var ki şimdi? B*kunu çıkardılar iyice işletim sistemi olayının herkesin işletim sistemi üretmesine ne gerek var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Ne gereği var ki şimdi? B*kunu çıkardılar iyice işletim sistemi olayının herkesin işletim sistemi üretmesine ne gerek var...

Ben de yapıcam bi' dene, android gibi uygulama bol olucak, symbian gibi gpu kullanıcak, şarj uzun gitcek.
  • alibaba sonunda cine transfer oldu demek yazık oldu büyük kayıp
  • Piyasanın iyice içine edecekler bir sürü işletim sistemi ile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahir40

Anroid beleş ve bu kadar yaygınken luzumsuz olmuş... Yarın mikrosoft bunlara da paten davası açar...

Get out here !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.