Hangi Üniversite?
38 Cevap1952 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

234 Mesaj
4 Temmuz 2011; 19:56:42 

YGS netlerim
Türkçe 37,5
Mat 40
Fen 38,75
Sos 35

LYS'de ise Geometri'den 1 boşum, Fizik'ten 4 yanlışım var. Bu netlerle sizce kaçıncı olurum? Ve daha da önemlisi aklımdan geçen hep Hacettepe İng. idi ama ilk 100'e giremedikten sonra oraya gitmek çok sıkıntılı olacak. Çünkü yurtlar ücretli olacak, üniversite zaten burs vermeyecek, 750 lira Başbakanlık bursundan da mahrum kalacağıma göre işim bayağı zor olacak. Onun yerine Şifa, Fatih ya da Koç Tıp'ın tam burslu bölümleri arasında bir tercih yapacağım büyük ihtimalle. Hangisini önerirsiniz?

188 Mesaj
4 Temmuz 2011; 21:58:26 

Derdin illa burssa şifa falan düşünme direk koç tıp yaz. Ama hacettepe tıpa gidersen de çok maddi bir problem olacağını sanmıyorum, başka yerlerden çok rahat burs kapabilirsin

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği

5 Mesaj
4 Temmuz 2011; 22:41:31 

okul puanın 75e yakınsa ilk 100desin diyebilirim.

bu arada bu başbakanlık bursu ne oluyo kimlere veriliyor ?

234 Mesaj
5 Temmuz 2011; 6:15:51 

Okul puanım 73 falan gelecek. Yine de ilk 100 zor diye düşünüyorum ki zaten 166 idi en iyi derecem YGS'de. Bizim okuldan geçen sene Hacettepe İng.'e giden bir abi var, onunla konuştuğumda başka yerlerden alamadığını söyledi. Gerçi o MF-3'te 29. Y-MF-3'te ise 85. idi. Başbakanlıktan burs aldığı için diğer başvurduğu yerler vermemiş olabilir diye düşündüm sonradan. Başbakanlık bursunu soran arkadaşa cevabını verelim bir de: Başbakanlık Bursu, ilk 100'e girenlere kesin çıkan bir burs. Herkes başvurabiliyor tabi. İlk 100'e girdiysen herhangi bir YGS-LYS puan türünde, 750 lira bursun oluyor aylık. Kaç ay olduğunu bilmiyorum. İlk 100'de değilsen ama burs çıkmışsa 250 lira alabiliyorsun. Bu.

234 Mesaj
5 Temmuz 2011; 19:32:29 

Güncel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

0 Mesaj
5 Temmuz 2011; 20:48:08 

Fen bilimlerinin sitesinden baktigim kadariyla okul puaniyla 556 civari birsey yapiyor.Yani fatih tip in tutacagini sanmiyorum ama ozel istiyorsan koc a giden arkadaslarim var ve sordugumda gercekten iyi seyler soylediler.Yine de tutarsa hacettepe ing gitmeni tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

60 Mesaj
5 Temmuz 2011; 23:16:51 

kardeşim tutarsa hacettepeden başkasına gitmeyi düşünme bile.benim de tanıdıklarım var.çapa tıpta hacettepe tıpta burs bir şekilde bulursun hacetttepe öğreniciside burs alamazsa kimse alamaz zaten:)ama gerçekten türkiyede hiçbir üniv.hacettepe tıpla bir olamaz.ve puanın tutupta gitmemezlik yapma.aradıktan sonra bulunur burs.

234 Mesaj
6 Temmuz 2011; 3:05:37 

Hacettepe'nin eğitiminin iyi olduğunu düşünüyorum ve oraya da gitmek istiyorum tabii ki ama ilk 100'e giremeyince üniversitenin yurtları bir miktar paralı. Başbakanlık Bursu da alamayınca (en azından 3 katı olarak) özellerin verdiği burslara kalacağım ki ilk 200 veya 300'deki bir adama bu adamların verdiği bursun çıkma olasılığının da düşük olduğunu düşünüyorum. Hacettepe Tıp'a giden birisinin burssuz bırakılmaması çok yeter koşul gibi gelmiyor bana.

1 Mesaj
6 Temmuz 2011; 5:11:25 

tıpta üniversite adı çok önemli değil hakkaten. annemin doktorunun hacettepe mezunu olduğunu 3 sene sonra öğrendik, bi çok kişi de o doktorun hacettepe mezunu olduğunu bilmiyordur. bişey farketmiyor yani tusu kazandıktan sonra nereden mezun olduğun. ben koçu tavsiye ederim neden dersen hem istanbul güzel şehir hem yurt ve burs var hem de koçun eğitimi iyidir diye tahmin ediyorum. yani ister hacettepe ister van tıpı bitir gidip yine doğuda çalışacaksın yine asistanlık yapacaksın. tıpta bi düzen var mühendisliklerdeki gibi üniversitenin çok önemli olduğu bi durum yok yani.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
8 Temmuz 2011; 20:50:13 

Özel tıp tavsiye etmiyorum senin gibi birisi için.Devlette oku

6 Mesaj
8 Temmuz 2011; 23:25:11 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:23:01 >

1 Mesaj
9 Temmuz 2011; 0:08:16 

quote:

Orijinalden alıntı: optimizeric

bundan birkaç yıl önce sağlık bakanlığından bir görevli ile görüşmüştüm. bana doktorların hangi illerde zorunlu hizmete gideceklerini belirleyen ekipte çalıştığını söyledi. ilgim olduğu için hacettepeyi sorduğumda, hacettepenin tıp fakülteleri içinde ayrı bir yerinin olduğu ve mezunlarının ankarada kalmalarına yardımcı olduklarını söyledi. tıp camiasında hacettepenin yeri ayrıdır, koçmuş fatihmiş acıbademmiş bunlar hikaye. hacettepeyi kazanabilirse bu bir doktor adayı için büyük bi nimet. burs bulma ise kişiye bakıyor, ben tek bi yerden bulamazken bir arkadaşım maaş gibi burs toplamıştı

doktorların nereye gideceklerini ekip değil bilgisayar kura ile belirliyor. 5 tane tercih yapıyosun doğu hizmeti içine giren hastanerlerden ve onlardan birine gönderiyor. doktorların nereye gideceklerini belirleyen bi ekip falan yok bilgisayar rastgele atama yapıyor. bilmeden konuşmamak gerek.

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 0:23:58 

http://ibrahimazboy.com/cv.html

2001 - 2002 : Acil Hekimi, Şırnak/Silopi Devlet Hastanesi

Oraları da vatan toprağı elbet ama... Bilmiyorum. :)

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:03:44 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:23:57 >

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:07:27 

quote:

ne oldu şimdi, anlamadım? isteyen istediği yerde gönüllü olarak çalışabilir ne var bunda, istemeseydi doğuya gitmezdi bu arkadaş

Anladın da işine gelmiyor, kendine asla laf söyletmiyorsun. Gönüllü gittiğini nereden biliyorsun? Doğuya gidip gitmeme gibi bir lüksü mü var onun?

Doğu görevi, girerim'in de dediği gibi kura ile belirleniyor. Herhangi bir üniversitenin tıp fakültesinden mezun olan birisinin ataması doğunun en ucra yerlerine de çıkabilir, belli olmaz.

Buna da sakın ama sakın "Bilgin olmadan konuşuyorsun." deme artık. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 9 Temmuz 2011; 1:12:42 >

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:16:39 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:27:58 >

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:19:55 

quote:

Size cevap vermek bile zoruma gidiyor, keşke hiç muhatap olmasak, kimse başkasına bulaşmadan herkes kendi düşüncesini ifade edebilse... Bahsi geçen doktor tıp fakültesi ile uzmanlık eğitimini ankara istanbulda tamamlamış, bunun dışındaki dönemlerde kendi isteğiyle doğuda görev almak istemiş. Zaten istemeseydi zorunlu hizmeti bitince bir daha geri dönmezdi, çalışma hayatı tamamen doğuda geçtiğine göre bu kişi bunu kendi isteğiyle seçmiş

Ben yukarıda kimseye bulaşmadım yalnız, alıntı yapan ilk sensin. :) Bu fazla aşağılayıcı ve fazla ukala tavırlarından da bir an önce vazgeçmeni öneriyorum.

Ben sadece 2001-2002 yıllarından bahsediyorum, bütün çalışma hayatından değil. Uzmanlık eğitiminden sonrasını çeşitli nedenlerle doğuda gönüllü yapmış olabilir. Son olarak, kura sisteminde "X Üniversitesi Tıp Fakültesi" için bir ayrıcalık tanınmıyor.

Derdim Hacettepe Üniversitesi değil, tabii ki Türkiye'nin en iyi tıp fakültelerinden birine sahip. Benim demek istediğim, doğu görevinde ayrıcalık tanınması noktası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 9 Temmuz 2011; 1:28:46 >

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:38:16 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:30:19 >

1 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:41:37 

quote:

ne oldu şimdi, anlamadım? isteyen istediği yerde gönüllü olarak çalışabilir ne var bunda, istemeseydi doğuya gitmezdi bu arkadaş

bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bu olsa gerek.

1 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:43:47 

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Ben yukarıda kimseye bulaşmadım yalnız, alıntı yapan ilk sensin. :) Bu fazla aşağılayıcı ve fazla ukala tavırlarından da bir an önce vazgeçmeni öneriyorum.

Ben sadece 2001-2002 yıllarından bahsediyorum, bütün çalışma hayatından değil. Uzmanlık eğitiminden sonrasını çeşitli nedenlerle doğuda gönüllü yapmış olabilir. Son olarak, kura sisteminde "X Üniversitesi Tıp Fakültesi" için bir ayrıcalık tanınmıyor.

Derdim Hacettepe Üniversitesi değil, tabii ki Türkiye'nin en iyi tıp fakültelerinden birine sahip. Benim demek istediğim, doğu görevinde ayrıcalık tanınması noktası.

adam belli ki troll, boşver.

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:44:44 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:30:46 >

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:45:16 

quote:

bende gurur ne gezer diyorsun

O bana kalmış, seni ilgilendirmez. :)

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:49:00 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:32:41 >

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:51:04 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:33:17 >

6 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:59:28 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optimizeric -- 9 Temmuz 2011; 2:34:03 >

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 1:59:46 

quote:

Orijinalden alıntı: crazymafya

Hacettepe'nin eğitiminin iyi olduğunu düşünüyorum ve oraya da gitmek istiyorum tabii ki ama ilk 100'e giremeyince üniversitenin yurtları bir miktar paralı. Başbakanlık Bursu da alamayınca (en azından 3 katı olarak) özellerin verdiği burslara kalacağım ki ilk 200 veya 300'deki bir adama bu adamların verdiği bursun çıkma olasılığının da düşük olduğunu düşünüyorum. Hacettepe Tıp'a giden birisinin burssuz bırakılmaması çok yeter koşul gibi gelmiyor bana.

TEV'in ilk 2000'e girenler için verdiği Üstün Başarı Bursu var. TEV'in burslarının çıkması maalesef diğer kurumlara göre biraz daha zor, üstelik başvuru prosedürleri de daha sıkı; ancak bir şansını dene derim. Sağlam ödeme yapıyorlar.

www.tev.org.tr/burslari...SPIywgAh06kS9v1sw%3d%3d

Bu burs işi de maalesef şans işi, tabii torpilinin olmadığını da varsayarsak. :) Bursu gerçekten hak edene hiçbir kurumdan burs çıkmayabiliyorken, kimisi birden fazla kurumdan (Üstelik bu teorik olarak yasakken...) maaş alır gibi burs alıyor.

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 2:01:49 

quote:

bu kadar seviyesiz bir insan uzaklaştırma cezası almazsa layık olduğu cevabı verir ve bu foruma bir daha girmem.

Senin bu foruma bir daha girmemen forum için çok ama çok üzücü bir gelişme olur eminim. :)

İnsanın, senin bu tavırlarının karşısında laf edememesi mümkün değil; kusura bakma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 9 Temmuz 2011; 2:10:50 >

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 2:39:01 

Bana o lafları kullanarak sen de seviyeni belli etmiş oldun, demek ki sen de işine geldiği zaman seviyeni düşürebiliyormuşsun. :) Forumda beni tanıyan tanıyor. Benimle düzgün bir şekilde muhattap olan herkesle mümkün olduğunca iyi anlaşmaya çalışırım. Konudaki ilk iletim gayet de normaldi, bana sataşıp konuyu karıştıran sensin. Kimin kime üstünlük taslamaya çalıştığı apaçık ortada. O zaman sana çok daha başarılı işlerinde mutluluklar diliyorum.

@crazymafya

Hem kendim hem de şu şahıs adına senden çok özür diliyorum, konuyu baltaladık.

Ailenin ekonomik durumu çok kötü değilse ben de Hacettepe Üniversitesini öneririm. Burayı kazanman, ayrıca LYS'de elde ettiğin bu başarı, biraz da girişken olman burs şansını arttırır.

Şifa Üniversitesi daha yeni, burayı hemen HÜ'ye yeğleme. Hele ki o başarı sırasına...

Bu arada üniversitenin Sıhhiye Yurtlarını istiyorsun sanırım. Bunun aylık ücretleri ne kadar, merak ettim? Okulun sitesinde de bulamadım da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 9 Temmuz 2011; 3:00:54 >

234 Mesaj
9 Temmuz 2011; 4:08:16 

@:AlacaKaranlık:

HÜ İngilizce Tıp'ta okuyan bir abinin söylediğine göre 2 kişilik odalar 300, 4 kişilik odalar 600 lira imiş. İlk 100'e girenlere ücretsiz tabi. Ben de küçüklüğümden beri istediğim üzere HÜ istiyorum tabi de. İlk 360'a bile girip giremeyeceğim meçhul.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymafya -- 9 Temmuz 2011; 4:09:27 >

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 10:29:20 

quote:

@:AlacaKaranlık:

HÜ İngilizce Tıp'ta okuyan bir abinin söylediğine göre 2 kişilik odalar 300, 4 kişilik odalar 600 lira imiş. İlk 100'e girenlere ücretsiz tabi. Ben de küçüklüğümden beri istediğim üzere HÜ istiyorum tabi de. İlk 360'a bile girip giremeyeceğim meçhul.

Aslında özel yurtların ücretlerini düşünürsek veya KYK'nın ucuz (90 TL) olmasına rağmen kaliteli olmayan genel devlet yurtlarını düşünürsek, normal duruyor. Odadaki kişi sayısı arttıkça ücretin artması da ilginç.

KYK'nın bir de aylık ücretleri yurttan yurda değişen ve 100-200 TL arasında olan yüksek ücretli yurtları var. Ankara'da bundan 7 tane var. Şuradaki listeden "Ankara Bölge Müdürlüğü" başlığı altında bulabilirsin: www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yud . Açıkçası Ankara'yı bilmediğim için bunların Sıhhiye'ye olan uzaklıkları konusunda da bilgim yok; ancak bu yurtlar da bir çeşit alternatif. Ağustostaki KYK başvurusunda yurt önceliğini yüksek ücretli yurtlara verirsin.

TEV'in Üstün Başarı Burslarını, yukarıdaki bir iletimde söylemiştim.

Yani kısacası HÜ'yü kaçırma derim.

Bu arada Y-MF-3 (toplam) puanın 560 dolaylarında olabilir. Bu da geçen yıl bu puan türünde 190.'lık dolaylarına denk geliyormuş. Bu yıl ilk 100 olmasa bile büyük ihtimal ilk 200'de olursun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 9 Temmuz 2011; 10:30:52 >

3086 Mesaj
9 Temmuz 2011; 11:43:13 

Bence ilk 100'e girersin. Ben de yurt dışına gidicem, ilk 100 bursum heba olacak

234 Mesaj
9 Temmuz 2011; 11:58:25 

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

Aslında özel yurtların ücretlerini düşünürsek veya KYK'nın ucuz (90 TL) olmasına rağmen kaliteli olmayan genel devlet yurtlarını düşünürsek, normal duruyor. Odadaki kişi sayısı arttıkça ücretin artması da ilginç.

KYK'nın bir de aylık ücretleri yurttan yurda değişen ve 100-200 TL arasında olan yüksek ücretli yurtları var. Ankara'da bundan 7 tane var. Şuradaki listeden "Ankara Bölge Müdürlüğü" başlığı altında bulabilirsin: www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yud . Açıkçası Ankara'yı bilmediğim için bunların Sıhhiye'ye olan uzaklıkları konusunda da bilgim yok; ancak bu yurtlar da bir çeşit alternatif. Ağustostaki KYK başvurusunda yurt önceliğini yüksek ücretli yurtlara verirsin.

TEV'in Üstün Başarı Burslarını, yukarıdaki bir iletimde söylemiştim.

Yani kısacası HÜ'yü kaçırma derim.

Bu arada Y-MF-3 (toplam) puanın 560 dolaylarında olabilir. Bu da geçen yıl bu puan türünde 190.'lık dolaylarına denk geliyormuş. Bu yıl ilk 100 olmasa bile büyük ihtimal ilk 200'de olursun.

Başbakanlık bursu ham puan türlerinde ilk 100'e girme koşuluyla veriliyor. Y-MF-3 puan türü üniversitelerin verdiği burslar için ve yerleştirme derecesi için önemli. Yani ilk 360'da olduktan sonra sorun yok gibi ham puan türünde ilk 100'e girebilirsem. Bu arada 4 kişilik odalar 150 lira. Oda ücreti 600 lira oluyor gece kafa gitmiş bir an. Affet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazymafya -- 9 Temmuz 2011; 12:03:36 >

234 Mesaj
9 Temmuz 2011; 12:04:36 

quote:

Orijinalden alıntı: M@XWeLL

Bence ilk 100'e girersin. Ben de yurt dışına gidicem, ilk 100 bursum heba olacak

Nereyi düşünüyorsun usta?

5239 Mesaj
9 Temmuz 2011; 12:19:00 

quote:

Başbakanlık bursu ham puan türlerinde ilk 100'e girme koşuluyla veriliyor. Y-MF-3 puan türü üniversitelerin verdiği burslar için ve yerleştirme derecesi için önemli. Yani ilk 360'da olduktan sonra sorun yok gibi ham puan türünde ilk 100'e girebilirsem. Bu arada 4 kişilik odalar 150 lira. Oda ücreti 600 lira oluyor gece kafa gitmiş bir an. Affet.

Doğru, unutmuşum.

Ham MF-3 puanın 490 dolaylarında olabilir. İlk 100'e girebilme ihtimalin yüksek. Umarım KYK'dan en az 720 TL'lik burs alabilirsin.

Burs olmasa bile yurt için 150 TL bence uygun bir fiyat. Yurt olanakları da iyi gözüküyor. Odanın 4 kişilik olması senin açından sorun olmayacaksa tabii...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :AlacaKaranlık: -- 9 Temmuz 2011; 12:20:06 >

234 Mesaj
9 Temmuz 2011; 12:27:34 

Bir Fizik sorusunu daha doğru yapsaydım 490 olabilirdi de şimdi biraz zor gibi. 166.'lıktan 100.'lüğe kaymak zor bence bu LYS ama bakalım göreceğiz. Odada nasıl bir vakit geçireceğiz o önemli tabi 4 mü olsun yoksa 2 mi olsun olayında.

3086 Mesaj
9 Temmuz 2011; 17:27:58 

quote:

Nereyi düşünüyorsun usta?

Kanada'da bi üniversiteden burslu kabul aldım ,oraya gideceğim :)

478 Mesaj
9 Temmuz 2011; 18:26:43 

quote:

Orijinalden alıntı: M@XWeLL

Kanada'da bi üniversiteden burslu kabul aldım ,oraya gideceğim :)

bunun için nasıl bir yol izlediniz? yardımcı olursanız sevinirim.:)

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

234 Mesaj
9 Temmuz 2011; 20:31:58 

Hakikaten usta. Ben de merak ettim. Benim de ilk 100'e giren arkadaşlarım vardı hiç öyle teklif almadılar.

3086 Mesaj
9 Temmuz 2011; 20:57:03 

YGS-LYS ile alakası yok zaten, okul genelindeki başarınızı- ortalamanız, ingilizce yeterliliğiniz (TOEFL 100+) , akademik ve sosyal alanlardaki başarılarınız, liderlik yetenekleriniz vsvs saymakla bitmez, bunlara bakıyorlar. Ayrıca kompozisyon yazma, SAT sınavına girme gibi ayrıntılar da var ama üniversiteden üniversiteye değişiyor. Ama kısaca salt akademik başarıya bakmıyorlar.

Bunlarla hazırladığınız cv'nizi gönderiyorsunuz, onlar size (nisan gibi) sonucu söylüyor. Yani tekliften çok başvuru esaslı...

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » Hangi Üniversite?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.594