Şimdi Ara

iPad Avrupa’da en büyük altıncı reklam cihazı oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iPad Avrupa’da en büyük altıncı reklam cihazı oldu

Apple’ın tablet tarihinde devrim yaratan cihazı iPad, en değerli şirket ünvanını almasında da başrolü oynayanlardan birisiydi. Kolay kullanımı ve iOS’un tüm avantajlarından faydalanması nedeniyle çok popüler olan iPad dünya çapında 20 milyon satış barajını aşmış bulunuyor.

Bu popülerlik reklam sektöründe de ön plana çıkmaya başladı. Mobil reklamcılık uzmanı InMobi şirketi tarafından yayınlanan bir rapora göre iPad Avrupa’da en büyük altıncı reklam cihazı haline geldi.

Raporun dayanağını ise reklam izlenimleri oluşturuyor. Reklam izlenimleri bir uygulamada görüntülenen reklam sayısını ifade ediyor. Örneğin iPhone 4’ünüzde Angry Birds oynarken karşınıza çıkan küçük reklamlar buna bir örnek.

InMobi, reklam ağına dahil verilere dayalı olarak Avrupa’da 2011 Mayıs ayı için yaptığı araştırmaya göre toplamda 3 milyar 700 milyon reklam izlenimine ulaşıldı. iPad bu rakamın 80 milyonunu sahiplenerek en büyük reklam cihazları listesinde 6. sıraya yükseldi. Listenin zirvesinde ise 510 milyon ile iPhone bulunuyor. İkinci sırada 244 milyon izlenim ile Blackberry 8520, üçüncü sırada 188 milyon izlenim ile Galaxy S bulunuyor. Bu sıralamayı Avrupa'da satış rakamları fazla olan cihazlar oluşturuyor.

Reklam izlenim oranlarına göre ilk üç üretici firma ise %19.5 ile Apple, %18 ile Samsung ve %18 ile Nokia şeklinde. Avrupa’nın işletim sistemine göre reklam izlenim oranına bakıldığında Android’in %26.9 ile mutlak bir hakimiyeti bulunuyor. iOS %19.5 ile ikinci, RIM OS %15.8 ile üçüncü sırada.

Ülkelere göre reklam izlenim oranları da şu şekilde oldu : İngiltere %23, Almanya %12.1, İspanya %8.8, Fransa %6.0, Hollanda %5.7, Türkiye %5.5, İtalya %3.4, İsveç %2.0. Türkiye’de kullanımı hızla artan akıllı telefonlar bu oranı yukarıya taşıyor.

• Paso Free , Lite , Demo vs vs uygulama indirmekten oluyor. Free'si varken kaç Türk reklamsız Pro program indiriyor? :)))
  • Su klasik ifadeler itici geliyor "Apple devrim yaratan ...."

Ipad devrim yarattigi yok.. Ipad devrim yarattigi sey ipad2 deki kamera ise bazilari icin devrim olabilir....

Apple pazarlama reklamla cok iyi satis yapmaktadir.. Cok satiliyor diye devrim denilmez....

Keza bircok uzmana gore Ipad2 iphone un buyutulmus hali deniliyor. Cok dogru...

Devrim ekranim hibrit teknolojisi (Notion Ink ) de oldugu gibiyse devrimdir... Cok satilmasi devrim degildir... Ayrica tablet piyasasi Apple.dan once de vardi...

Apple sadece piyasanin canlandirmazinda devrim olmustur... Baska birsey yok.... Rutin iyilestormeler hizlandirmalar diger markalarda daha sIk gormekteyiz...
  • Bir aydınlanma geldi bana. Size de oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfacts
    Su klasik ifadeler itici geliyor "Apple devrim yaratan ...."

Ipad devrim yarattigi yok.. Ipad devrim yarattigi sey ipad2 deki kamera ise bazilari icin devrim olabilir....

Apple pazarlama reklamla cok iyi satis yapmaktadir.. Cok satiliyor diye devrim denilmez....

Devrim ekranim hibrit teknolojisi (Notion Ink ) de oldugu gibiyse devrimdir... Cok satilmasi devrim degildir... Ayrica tablet piyasasi Apple.dan once de vardi...

Apple sadece piyasanin canlandirmazinda devrim olmustur... Baska birsey yok.... Rutin iyilestormeler hizlandirmalar diger markalarda daha sIk gormekteyiz...

yalnız apple bu işi en iyi yapanlardan. hakkını vermek lazım, keza aldığınız cihaz -Türkiye'den değil- her kuruşunu hakediyor.

• Benim kişisel görüşüm kişisel bilgisayar ve ipod bir devrimdir, ipad büyük bir adımdır, iphone hiç birşey değildir.
  • ben hiç görmem bile o reklamlerı okumayı bırak gözüm direkt es geçer farketmez bile.. hal böyle olunca nasıl para kazanıyorlar bunlar o reklamlardan anlamıyorum. o sinir bozucu reklamlara bakıpta sonra onlara tıklayan ve gittikleri yerden birşeyler satın alan yada ücretli uygulama, oyun vs. indiren varmıdır acaba? yani sırf o reklam sebebiyle. uygulama yada oyun satın alacak olsam bir reklam bana yol gösteremezki.. iyice inceler araştırır öyle karar veririm. zannetmiyorum kimseninde "aa ne güzel reklam yapmışlar hadi satın alalım" desin.. ee o zaman bu reklamlardan nasıl kazanıyorlar yine kaçırdığım basit bir nokta vardır kesin. (tabi sözüm sadece uygulama ve oyun satan reklamlar için)
  • Tabletler çeşit çeşit... Android li tabletler bile Ipad den önce vardı... İlk aklıma gelen Archos gibi... UMPC tipi portatiflerden tutunda PDA ya kadar tabletler vardır... Slate tipi windows tabanlılar yıllardır var ...

Apple bu pazarda Apple tarzı klasik dizaynı ile girmiştir... Iphone nun şişirilmiş sürümü ...

Niteliksel olarak ele alınırsa tabiki kaç tane sattığına bakılmaz... Apple ise niceliksel yani sayıca kaç milyon satmış onu ön plana çıkartılması ile devrim yapılmaz...

Ortada bir devrim varsa Apple ın çok çok akıllı ve zeki olduğudur bunu da bazıları göremeyebilir...

Apple bu imaj gazıyla biraz idare edecek gibi...

Sonuçta Apple Iphone ile yakaladığı hızı Ipad dede kullandı ama ekranın büyük iken düşük çözünürlükte kalması okumadan gözleri rahatsız etmektedir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xfacts

Su klasik ifadeler itici geliyor "Apple devrim yaratan ...."

çok saçma çok saçma çok saçma
    apple iphoneu çıkardığı zaman kimsenin dokunmatik ekran diye birşey bildiği yoktu
    apple ipodu çıkardığı zaman kimsenin mp3 çalar diye birşey bildiği yoktu
    apple ipadi çıkardığı zaman kimsenin tablet pc diye birşey bildiği yoktu

ha şimdi diyeceksin bunların hepsi apple yapmadan önce vardı
    dokunmatik ekran telefonun tablet pcnin apple çıkarmadan önceki pazar payı ne idi acaba çok merak ediyorum

apple devrim yaratan cihazlar cıkarmıstır

• Hiçbirşey bilmiyorsun...
    l
    Yazdım işte Tabletler vardı... Sen bilmiyor olabilirsin... Sen araştır epey bulursun...

Ayrıca Palm ler vardı... Sony in bile kameralı Palmleri çıkarmıştı... hatırlatırım...

PDA lar keza yıllardır var... Benim ilk PDA m yıllar önceki HP marka modeli hx 4700 idi : 4" 640x480 624 Mhz İşlemcili yüksek çözünürlük harici ATI grafik hızlandırıcı ile efsanedir... DELL benzer modeli çıkardı... Örnekler çoktur... İşte o zamanlar APPLE bırak telefonu hiçbirşeyden haberi yoktu...

Takmışsın pazar payına!... SEn tüketici değilde Apple sahibi türkiye Genel müdürü filan mısın ki pazar payını önemsiyorsun?!.... Dediğim gibi pazar payının çok olması kaliteyi ifade etmez...

Bir gerçek var.. Apple kapastif ekranı piyasaya alıştırmada öncü olmuştur ama ondan öteye çok çok yavaş veya eksik gitmektedir... Tıpkı Ipad çıkarken kesin kameralısı da çıkacak deyişimde olduğu gibi.. Ki kameralı olanı da çıktı... Apple lı çözen biliyor... Apple olduğundan fazla abartılmamalı...

MP3 çalarlarda birçok markada birçok modeller yıllardır var.. Senin haberin yok...
    Apple devrim yarattı diyorsun (öyle olduğunu farz edelim ) ama bu devrimden en çok şilkayetçi olan APPLE ın kendisi olmakta ... Devrimi Apple kendi içinde yapacaksa sürekli unutmamalısınki ; yarinki yeni çıkacak olan içinde şuanki ürünler kötüdür vasattır vs...

Ezbere laflar.. Teknolojide özellikle birçok yenilikler var... OLED, AMOLED , e-ink li LCD (hibrit ekranlılar ) çıkmıştır Apple bu teknolojiler yıllardır var niye kullanmadı da devrim yapamadı...

Apple kamera takmayı geç akıl etmiştir... Buna rağmen kamera flaşı hala olaması düşündürücü....

Sende su katılmamış Apple fanatikliği var... Gerçekleri görmeni engellemiş... Vah vah...

Reklam a yatırım veya reklamların izlenmişliği kaliteyle alakası yoktur... Reklamcılığın ne kadar başarılı olduğu veya olmadığı ile alakılıdır...

Ipad2 nin eksikliklerini tek tek yazsam ne yaparsın acaba?....

• apple birçok hatalı sey yapmaktadır. pazarlama kurallarını tam anlamıyla kullanmaktadır. ama işini iyi yapmaktadır. kuralları iyi biliyor.

ayrıca fanatik falan değilim. bana apple markasını kullandıran sony ericsson nokia samsung düşünsün. 6 ay öncesine kadar ne iphone ne de ipad kullanıyordum. türkiye ye doğru dürüst bir model getirmeyen sony, symbian sacmalığı kagnı hızında telefonlarla nokia, daha düne kadar bir haftada 30 model cıkararak birbirinin fotokopisi telefonlar üreten hepsini toplasan bir telefon etmeten samsung yüzünden ben şu anda iphone kullanıyorum.

hicbirşey bilmiyorsun demişsin ama bildiklerim üniversitede pazarlama yönetim organizasyon dersi verecek kadar iyidir. veriyorumda zaten.
  • Tebrikler Apple a..
  • Tebrik ve taktir hak eden üretici
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerring

apple birçok hatalı sey yapmaktadır. pazarlama kurallarını tam anlamıyla kullanmaktadır. ama işini iyi yapmaktadır. kuralları iyi biliyor.

ayrıca fanatik falan değilim. bana apple markasını kullandıran sony ericsson nokia samsung düşünsün. 6 ay öncesine kadar ne iphone ne de ipad kullanıyordum. türkiye ye doğru dürüst bir model getirmeyen sony, symbian sacmalığı kagnı hızında telefonlarla nokia, daha düne kadar bir haftada 30 model cıkararak birbirinin fotokopisi telefonlar üreten hepsini toplasan bir telefon etmeten samsung yüzünden ben şu anda iphone kullanıyorum.

hicbirşey bilmiyorsun demişsin ama bildiklerim üniversitede pazarlama yönetim organizasyon dersi verecek kadar iyidir. veriyorumda zaten.

Kisacasi cok iyi ogretim gorevlisi oldugunuz icin tamamen haklisiniz...

Niteliksel ile niceliksel farki farki biliyorsunuz.

Kalitesiz bir urun marka olusu ile cok iyi reklamla cok satilabilecegini de biliyorsunuz...

Samsung olsun digerleri olsun kusursuz degiller ama Apple da olmayan cesit bollugu vardir..

Klavyelisi flasli flash player li muzukleri videolari donusturmeden kolaycana aktarilmasi kaliteli malzeme vs Apple da yoktur...

Tercihler iyi olani kaliteli olani ozelligi olani gostermez...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.