Şimdi Ara

Firefox 6, 5 Temmuz'da beta aşamasına geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
2.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Google'ın Chrome internet tarayıcısındakine benzer şekilde hızlı geliştirme sürecine adım atan Mozilla, strateji değişikliğinin ilk sonucu olan Freifox 5'i kısa bir süre önce kullanıma sunmuştu. Çok sayıda yeni özellik ve performans güncellemesi içeren Firefox 5'den sadece birkaç hafta sonra Mozilla, popüler tarayıcının 6. sürümünün beta versiyonu da çıktı. 

5 Temmuz itibariyle beta safhasına geçecek olan Firefox 6'ya ek olarak Mozilla, Firefox 7'nin geliştiricilere yönelik olan beta öncesi sürümünü de Aurora test  bölümünde yayınlayacak. Firefox 4 için EOL (End of Life) sürecini başlatan Mozilla, Firefox kadar diğer uygulamalar için de hızlı güncelleme stratejisini işletebilir. Email istemcisi Thunderbird'in yakın zamanda beşinci versiyonunu  çok sayıda yenilik ile birlikte kullanıma sunan Mozilla, yeni güncellemeler sayesinde tarayıcı pazarındaki pozisyonunu güçlendireceğinden emin. 

• yok bence chromevari tavırlar firefoxun canına can katmayacak.farklı bişiler yapmalı firefox bence daha özgün olmalı diğerleri gibi olmamalı.üzülüyorum haline :D:D
  • Kardesim tamam chrome hizli iyi ana bir cok plugin hala chrome'da calismiyor buda benim icin sorun hala firefox aciyorum mecbuten ve neredeyse 10 dakikada firefoxun kapladigi hacim 900mb'a cikiyor mecburen katlaniyoruz gamersunite sevdasi yuzunden :)
  • İphone ile yazdim bazi harfler yanlis cikmis kusura bakmayin.
  • Bu ne hız daha 2 hafta önce 5. sürümü çıkmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanbilici

yok bence chromevari tavırlar firefoxun canına can katmayacak.farklı bişiler yapmalı firefox bence daha özgün olmalı diğerleri gibi olmamalı.üzülüyorum haline :D:D

crome yokken firefox vardı ve düşük sistemlerde ie nin eski sürümlerinin hantallığından kurtarmıştı.
    Yiğidi öldür hakkını yeme...
  • Arkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyorArkadaslar ben 6.surumden cok umutluyum daha alpha asamasinda olan surumu bile kullanirsaniz ne demek istedigimi anlarsiniz.Bende inanilmaz derecede yavas calisan 5 surumune inat 6 surumude o kadar hizli calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• firefox bence kendini chrome havasına kaptırmamalıydı. bu kadar kısa aralıklarla versiyon yükseltmek prestij kaybına yol açabilir. sonuçta 4. versiyondan 5. versiyona geçen kimse hiçbir değişiklik hissetmedi. eğer sürüm numaraları değiştikçe kullanıcılar bir değişiklik hissetmeyecekse o sürüm numaraları zamanla önemini kaybedecektir. google hiç olmazsa tarayıcı yeni olduğu için sürekli yeni birşeyler ekliyordu öyle sürüm atlatıyordu ama mozillanın yaptığı tam olarak böyle birşey değil. firefoxta değişen hiçbirşey olmuyor. chrome'a laf söylüyorduk ama hiç olmazsa kullanıcılar için kullanım alışkanlıklarında olsun kernelde olsun bir takım farklılık sezebiliyordunuz ama bunda öyle bir durumda yok. dolayısı ile mozilla kanaatimce yanlış yapıyor hiç olmazsa tema filan değiştirsede sürüm atladığımızı anlasak yoksa 6. sürümün benim için hiçbir önemi yok gelmesede olur. ama 3. sürümden 4. sürüme geçerken iple çekiyorduk yeni versiyonu şimdi kayboldu o..

• Firefoxun sistem belleğini çok kullanması sonucu Chrome geçmiştim fakat Firefox 5 ile geri dönüş yaptım. İzlediği politika aslında kötü değil bence çok güzel şeyler olucak ileride nekadar güncel okadar iyi.
  • Bu firefox da sıktı ha beta yapa yapa 1 kere yap tam yap hacı.
  • 4-5 i hissetmedik bile çok hızlı bir şekilde 6 çıkacak 5 i indireli 1 hafta oldu sanırım 2 gün sonra da 6 yı indiricez firefox çok bozdu öyle böyle değil önünü aladık yani öyle bozdu bozdu bozu bi yerden sonra bozmaz dedik ama yine bozdu ::D:D:D
  • iyi güzel güncellesin güncel olmak iyidir ama bu işinde bi adabı var.mesela chromeda sürüm atlıyorsun ama sana şu eklenti çalışmıcak yeni sürümü yok demiyor.firefox bunu aşmalı kendimde sadece video indirmek için kullanıyorum onun dışında açmam
  • vallaha google ı tebrik etmek gerekiyor firefox kullanıyorum ancak google ın bu denli yaygın olmasına şaşırmak gerekir daha dün çıktı sonuçta .
  • yıl sonunda firefox 20 yi görürüz.
  • 5 ten ne hayır gördük?
  • Bakın bakalım ne değişmiş 4 ile 5 arasında...

Değişenler :http://www.mozilla.com/en-US/firefox/5.0/releasenotes/

Düzeltilenler :http://www.mozilla.com/en-US/firefox/5.0/releasenotes/buglist.html
  • demedi demeyin google firefox'u satın alabilir...
  • @kobete firefox mozilla derneğinin web tarayıcısıdır satılmaz ki
  • Hızla ilerliyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnm

@kobete firefox mozilla derneğinin web tarayıcısıdır satılmaz ki

biliyorum mozilla derneğinin olduğunu. Açık kaynak olduğunuda biliyorum. Ama belli olmaz google bu..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.