Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.623
Cevap
40
Favori
109.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • solestar cevap için teşekkürler.Amp olrak ayarladım.Şimdide format attım pc ye.Pcde ses ayarlarında desteklenen ses biçimlerine geldi DTS TrueHD falan.Artık media pleyar ayarları kurcalıycaz.DVı HDmı ya dönüştürücü ile bağlı avr 4870 insallah pek sorun cıkarmaz.İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solestar

quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

Herkese merhaba,

Bende de Sony Str Dh 520 amfi var ama önemli bir sorunla karşı karşıyayım; yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Durum şöyle:

Ben amfiyi Philips BDP7300 Blu-Ray oynatıcı ve daha çok Egreat R6B Media oynatıcı ile kullanıyorum. İkisi de HDMI ile bağlı. Oynatıcıların ses ayarını bitstream olarak ayarladım, yani sesi işlemeden olduğu gibi amfiye gönderiyor. 5.1 veya daha fazla kanallı kayıt edildiğinden emin olduğum medyaları oynatırken amfi ekranında ses LPCM 48kz olarak görünüyor ve stereo ses alıyorum. LPCM ibaresini amfinin ses ayarı A.F.D. Auto’ da iken görebilirsiniz. A.F.D. Auto sesi orijinal kayıt edildiği şekliyle gösteren ayar. Yani DTS 5.1 ise ekranda DTS 5.1 yazması lazım.

İşin ilginç ve sorun olan kısmı ise; yukarıda anlattığım durum stabil bir durum değil. Aynı film bazen DTS 5.1 olarak görünüyor, bazen LPCM stereo olarak görünüyor. Ve neye göre böyle olduğunu bir türlü çözemedim. Tüm cihazların fişlerini çekiyorum bekliyorum, tekrar açtığımda düzeliyor; sonra cihazı tekrar kapatıp açıyorum yine LPCM. Amfiyi açma kapama düğmesinden resetliyorum, sorun düzeliyor; başka bir açılışta tekrar LPCM. Yani amfi sürekli LPCM’e dönme eğiliminde.

Amfiden her türlü ayarı, farklı girişleri ve farklı HDMI kabloları da denedim ama durum aynı. Yabancı forumlarda da buna benzer sorunlar okudum, bazı ayarlarla (ses çıkışını amp+tv yerine sadece amp yapmak gibi) çözenler var sanırım ama ben denedim olmadı.

Bu durum sizde de var mı acaba, gözlemleyeniniz oldu mu? Bu Sony ile alakalı önemli bir sorun gibi görünüyor.

SLm.

Evet buna yakın bir durum da ben yaşıyorum . Sizin özel mesajınızda cevapladım konuyu şahsa munhasır sanıyordum ıyıce netleşmeden foruma yazmak istemedim sanırım ıkımızde aynı sorunla ugrasıyoruz ıyıce netkeşsin topıkde de paylasırız .

Bende öyle birsey olmadi. Neyse o gosteriyor çalıyor., Akşam bir daha kontrol edeyim bakalim.

Sanırım sorunun çözümünü buldum.

HDMI ses çıkışını "amp+tv" yerine "amp" seçince sorun ortadan kalktı.(HDMI Ctrl.'u da "off" olarak ayarladım.)

Peki önceki denemede neden olmamıştı derseniz; muhtemelen HDMI ses çıkışını "amp" olarak ayarladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kaynak cihazı kapatmadan kontrol etmişim ve çözülmediğini görünce eski haline(amp+tv) getirmişim. Oysa ki bu ayarı yaptıktan sonra amfiyi ve diğer cihaz(lar)ı kapatmak, sonra tekrar açmak gerekiyormuş. Yani Sony'nin bir çeşit hafızaya alma sorunu da denebilir.

Şimdilik sorun yok ve çözüm kalıcı gibi görünüyor. Bu sorunu yaşayanlar ayarları yazdığım gibi yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirler.

İlginç şekilde bende uyguladım ve 3-4 gündür avr sorunsuz .
    Her ne kadar uzun soluklu test edemedı ısemde şimdilik sorun duzelmiş gözüküyor gelişmelerden haberdar ederim .
    inşallah bu şekilde devam eder
  • bendede şu an str 300 sony stereo anfi var radioyu olarak kulanıyorum

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

bendede şu an str 300 sony stereo anfi var radioyu olarak kulanıyorum

Gayet mantıklı üstad F/P olarak sony bazı şekillerde her kullanıcıya hıtab edebılıyor
  • arkadaşlar ben bu konuda bilgisizim AVR dediğiniz şey tam olarak nedir. Aldığımız hapörlörlere bağlamak için bir güçlendirici midir ? her hapörlöre uyum sağlar mı?
  • Audio video recevier anlamınıda dır AVR yanı ses görüntü işleyici cihaz gibi düşünebilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: purenake

quote:

http://www.pioneer.eu/tr/products/42/99/161/S-V50-G/specs.html

Beyler aldim sonunda hop. Pioneer sub i degistirmis 160 lik yapmis orda biraz fiyat artti.

Bakalim Sony Str-DH520 ile nasil olacaklar.

Merhaba, nerden ve kaça aldınız bir mahsuru yoksa paylaşır mısınız ? Ayrıca fotoğraf göndebilir misiniz?

Kargo bugun yada pazartesi ye kalir gelmesi. İstanbul hifi den aldim. Sahibinden.com da var ilani. Geldiginde bikac resim eklerim..

Sony Str-DH520 i bugun elime ulasti.

Güle güle kullanın hayırlı olsun memnuniyelerınız ve memnun kalmadıgınız yonlerını paylaşırsanız sevınırım

hayırlı olsun güle güle kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RASCAX -- 18 Temmuz 2011; 13:27:39 >
  • Arkadaşlar cihaz alan arkadaşlar da keşke bir iki yorum daha ekleselerde onlarında yeni alacak arkadaşara bir faydaları dokunsa
    Forumda aslen en üzen şeylerden biride bu sagolsunlar bir çok arkadaş alana ve kullanana kadar forumda sonra kayıp
    Malesef bu biraz bencil bir davranış oluyor .
  • quote:

Arkadaşlar cihaz alan arkadaşlar da keşke bir iki yorum daha ekleselerde onlarında yeni alacak arkadaşara bir faydaları dokunsa
    Forumda aslen en üzen şeylerden biride bu sagolsunlar bir çok arkadaş alana ve kullanana kadar forumda sonra kayıp
    Malesef bu biraz bencil bir davranış oluyor .

malessef öyle
  • Arkadaşlar bende sony STR DH520 AV den almak istiyorum.sony lcd,dark media hd,pıooneer hd dvd player ve atlanta hdbox uydu cihazımla kullanmak istiyorum,biliyorum biraz dandik gelcek bunlara göre ama ses sistemim de next ye 5500http://www.next.com.tr/default.asp?git=9&urun=121 burdan bakabilirsiniz.şimdi şunu öğrenmek istiyorum kullandığım tüm cihazlarda hd ve optik mevcut,ses sistemimin dışında,onda sadece analog 5+1 var fakat ben izlediğim bluray vs filimleri 5+1 olarak izlemek istiyorum.sony dh520 kullanıcıları yada bu konuda bilgileri olan varsa bana yardımcı olurlarsa çok memnun olucam.şimdiden teşekkürler.
  • Kullandığınız ses sisteminde dahili amfi var zaten. Ses girişleri bakımından oldukça fakir tabi. Siz bunun hoparlörlerini 520'ye bağlamayı düşünüyorsanız bence çok uygun olmaz, istediğiniz verimi alamazsınız. Bütçenize göre farklı bir hoparlör seti edinmenizi tavsiye ederim.
  • quote:

Kullandığınız ses sisteminde dahili amfi var zaten. Ses girişleri bakımından oldukça fakir tabi. Siz bunun hoparlörlerini 520'ye bağlamayı düşünüyorsanız bence çok uygun olmaz, istediğiniz verimi alamazsınız. Bütçenize göre farklı bir hoparlör seti edinmenizi tavsiye ederim.

+1
  • sony magazasında fiat farkları var her mağazaya göre değişiyor galiba bu kar marjları .
  • quote:

Kullandığınız ses sisteminde dahili amfi var zaten. Ses girişleri bakımından oldukça fakir tabi. Siz bunun hoparlörlerini 520'ye bağlamayı düşünüyorsanız bence çok uygun olmaz, istediğiniz verimi alamazsınız. Bütçenize göre farklı bir hoparlör seti edinmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle solestar arkadaşıma bilgi için çok teşekkür ederim.burda bikaç resimde gördüm içinde anfi bulunduran 5+1 ile kullanan,düşündüm acaba alsammı bende diye,ama sağlıklı olmaz diyosanız vazgeçicem mecburen.peki ozaman sadece bu hoparlör sistemini alıp kullanmak daha mantıklı heraldehttp://www.hizlial.com/elektronik/ev-sinema-sistemleri/sony-ht-af5-ev-sinema-sistemi_05.003.4140.0092.htm bunuda düşündüm çünkü giriş çıkış bakımından baya bi zengin bir sistem.bişy daha öğrenmek istiyorum dostum bu cihaz işimi görürmü peki ya naapıyım next ses sistemimi gerçekten çok seviyorum ses kalitesi bakımından çok iyi bir sistem kaybetmek istemiyorum.bu cihaz olurmu peki ?http://www.hepsiburada.com/Liste/playvision-hda-51a-digital-sound-decoder/ProductDetails.aspx?productId=evplayvisionhda51a&categoryId=154597#Gorseller
  • media markt tan jbl scs200 tavsiye ederim 579 tl ye taksitle alabilirsiniz sıfır kapalı kutu yanlız her şubesinde yok araıp sorun derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: attila türkoğlu

quote:

Öncelikle solestar arkadaşıma bilgi için çok teşekkür ederim.burda bikaç resimde gördüm içinde anfi bulunduran 5+1 ile kullanan,düşündüm acaba alsammı bende diye,ama sağlıklı olmaz diyosanız vazgeçicem mecburen.peki ozaman sadece bu hoparlör sistemini alıp kullanmak daha mantıklı heraldehttp://www.hizlial.com/elektronik/ev-sinema-sistemleri/sony-ht-af5-ev-sinema-sistemi_05.003.4140.0092.htm bunuda düşündüm çünkü giriş çıkış bakımından baya bi zengin bir sistem.bişy daha öğrenmek istiyorum dostum bu cihaz işimi görürmü peki ya naapıyım next ses sistemimi gerçekten çok seviyorum ses kalitesi bakımından çok iyi bir sistem kaybetmek istemiyorum.bu cihaz olurmu peki ?http://www.hepsiburada.com/Liste/playvision-hda-51a-digital-sound-decoder/ProductDetails.aspx?productId=evplayvisionhda51a&categoryId=154597#Gorseller

Zaman ve para kaybı olur diye düşünüyorum.
    Linkini verdiğiniz Sony az para değil, ki zaten onda da amfi subwoofera entegre. Yani sizdekinin gelişmişi ama sonuçta paket sistem dediğimiz türden bir set. Değişiklik yapmak istediğinizde veya parçalardan birinde sorun olduğunda genelde çöpe. Ses kalitesi olarak da burada bahsedilen dh520 amfi ve buna uygun bir hoparlör seti kadar iyi olacağını düşünmüyorum. İllâ ki next'i kullanmaya devam etmek istiyorum diyorsanız playvision vb. cihazlar kullanabilirsiniz.
    Ama sizin yerinizde olsam ve 1250TL'lik sony set aklımın ucundan geçiyor olsa hemen bunlardan vazgeçerim ve 565TL'ye (http://www.dijitall.com/urun/sony-str-dh520-av-alici.aspx ) str-dh520'yi kaptıktan sonra uygun hoparlör arayışına girerim. Elimdeki next'i de satmaya çalışırım.
    Bahsettiğimiz amfi giriş seviyesi de olsa bağlantı zenginliği ve çözdüğü ses formatları bakımından şu anda fiyatına göre eşsiz ve ileriye dönük bir sistem.
  • Sony STR-DH520 AV Alıcı bu fiyata kesinlikle alınacak bir avr. Gidipte 5+1 bir sete verilecek 800-1000 tl arası bir paraya 1200 tl gibi avr li bir set kurmak çok daha mantıklı ve uzun ömürlü olucaktır.
  • Evet HEKTOR-NG hocama katılıyorum cok daha yararlı ve uzun ömürlü olur.
  • Bu ürünü kule hop deneyen varmı .. Bu konuda bilgisi olan ? (marka model)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Bu ürünü kule hop deneyen varmı .. Bu konuda bilgisi olan ? (marka model)

Ben Dali Concept 6 ile denedim sadece 2 hoparlör bağlayıp.

Gayet iyiydi, tabi eve dizayn olarak uymadığı için geri verdim şimdi Harman Kardon 16 wq (beyaz) modelini sipariş ettim gelmesini bekliyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.