Şimdi Ara

Apple dört farklı Samsung cihazının ABD'de yasaklanması için dava açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
3.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple dört farklı Samsung cihazının ABD'de yasaklanması için dava açtı

Apple ile Samsung arasında yaşanan patent kavgası daha da sertleşiyor. Son olarak Samsung patent ihlali nedeniyle ABD'de Apple cihazların ithalatının yasaklanmasını talep etmiş ardından İngiltere'de yine patent ihlali gerekçesiyle yeni bir dava daha açmıştı.

Apple dün Kaliforniya'nın kuzey bölgesinde bulunan ABD Ticaret Mahkemesi'ne yaptığı yürütmeyi durdurma başvurusunda Samsung'un yeni piyasaya sürülen 4 modelinin ABD'de yasaklanmasını istiyor.

FOSS Patents blogundan verilen habere göre başvuru kapsamında Galaxy S 4G, Infuse 4G, Droid Charge akıllı telefon ve Galaxy Tab 10.1 tablet modelinin imalat, satış ve ithalatının yürütmesinin durdurulması isteniyor. Apple üç tasarım patentinin ve bir yazılım patentinin ihlal edildiğini öne sürüyor. 

Apple başvurusunda yürütmeyi durdurma talebinin sadece kendi haklarını değil ayrıca kamu menfaatini korumaya yönelik olduğunu belirtiyor. İddialarında başarıya ulaşma ihtimalini yüksek gören Apple, kendi patentlerini ihlal eden Samsung'un durdurulmasının kamu menfaatine büyük hizmet edeceğini düşünüyor.

Apple'ın yürütmeyi durdurma talebi içerisinde en iddialı iki model olan Galaxy S II ve Galaxy Tab 8.9 bulunmuyor. Ancak firma bu iki modelin kesin piyasaya çıkış tarihi resmileştikten sonra talep kapsamına alma hakkını saklı tutuyor.

Apple ve Samsung temsilcileri bu son başvuru hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor.  

• Karşı taraf ne yapsa öteki tarafta aynını yapıyor..
  • Apple iyice kormkmaya başladı Samsung'tan
  • dava açtığı telefonlara bak devri geçmiş,samsung bundan sonra galaxy s satmasa ne kaybedecek ki. zaten 15 milyon satmış. apple aşmış kendini :))
  • Açılan davalara karşı Apple'ın da aynı şekilde cevap vermesi gayet olağan.
  • kamu menfaati yararına mı ? Apple'ın gözü dönmüş iyice...
  • ne yani rüyamda gördüğüm teknolojileri çaldılar diye bendemi davaya vereyim ?

:D
  • Bu haber en çok Apple in işine yaramıştır herhalde millet ne olur ne olmaz ilerde para eder diye saldırmıştır ürünlere. Samsungun açacağı dava bukadar olur zaten.
  • Elmanın telefon sektöründeki son çırpınışları....
    Hem tablet hem telefon konusunda fena sıkıştı bi tek iosu kaldı..Ama gel gelelim işin yazılım tarafı çok uzun sürmez gibime geliyor.1-2 seneye kalmaz hem android hem winphone7 iosu çürütebilir.Çünkü bi yanda dev gibi microsoft bi yandan hızlı yükselişiyle google var.Donanım konusunda ben hiç şansı olduğunu düşünmüyorum.Çünkü dışa bağımlı bir üretici...
  • Apple şaşırtmaya devam ediyor :)
  • elma kudurdu çekilin kenara

edit : banada dava açarmı bu yorumumdan sonra acep :D
  • Apple hakli lg ve ozellikle samsung iphonenin herseyini taklit ettiler samsungun her telefonu iphonelere benziyor
  • Akilli telefonda oncu apple

tablette ayni sekilde burda apple sallayanlari anlamakta zorlaniyorum
  • apple artık yeter çocukça oynları bırak 20.2 durdurulması demek çok kötü demek 10.1 i beklenyen ve çıkınca hemen alacak birisi olarak benm gibi dünyada bir sürü insanın beklediğini düşünüyorum !
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuavo15

apple artık yeter çocukça oynları bırak 20.2 durdurulması demek çok kötü demek 10.1 i beklenyen ve çıkınca hemen alacak birisi olarak benm gibi dünyada bir sürü insanın beklediğini düşünüyorum !

20.2 demişim 10.1 dicetim
  • Apple gerçekten haklı telefonlara baksanıza herbiri birbirinin kopyası ve hepsinin temelinde de apple modelleri var. Ve işin açığı samsung bu modellerden ve androidden epey kar etti.
  • Apple resmen kudurmuş gibi saldırıyor ancak atalarımız boşuna dememişler "korkunun ecele faydası yoktur!" diye.
  • en sonunda terminator skynet modunda ikiside birbirini yok edecek dünyanın sonunu getirecekler...
  • Aslında patent ihlali olamaz... Taklid bile olamaz... Taklid demek daha düşük kalitede benzerini yapıp aynısı denmesidir.. Halbuki Galaxy serisi Android tabanlı ekranı daha kaliteli.. RAM daha yüksek grafik hızlandırıcısı daha güçlü oluşu ile Apple denklerine göre üstündür..

Ya şöyle olsaydı cep telefonunu Apple icad etseydi Apple kimseye cep telefonu üretmezdi! ...

Apple öncülüğü inkar edilemez ama Samsung özellikle donnaımsal olarak daha iyisini yaparak Apple ı zorlamaktadır...

Apple diyorki tablette ince ben olacağım başkası yapamaz!... Komik.. Samsung daha incesini daha hafifini yapmış... Tebrik etmek gerekir... Rekabette en çok tüketici faydalanacaktır...

Yasaklama kararı çıkacağını sanmıyorum... Çıkarsa yuh derim...

Samsung donanımnsal üstünlüğü ilkleri ile yıllardır kendisini ispatlamış imaj yapmıştır... Aynı başarı Android için de zamanla olacak keza şimdiden hızla gelişiyor.. Apple bu gerçeği bildiği için rahatsız oluyor... Android in amirali Samsung ürünlerini hedef almış...

Halbuki Adnroid tabanlı olupta arayüzü birebir Iphone gibi olanlar dış kasası tıpatıp Iphone4 bir olan bir marka var ismi şimdi aklıma gelmiyor Apple asıl bu firmaya dava açmalı ama açmıyor neden? Çünkü Apple ı sürekli geçen Apple ı zorlayan Samsung gibi büyük bir firmaya saldırması kendilerine göre mantıklıdır...

Apple kendi çapında samimi olsaydı Samsung tan önce Apple ürünlerini BİREBİR taklid eden kasası birebir yazılımı Android arayüzü bile IOS benzetilen ürünler çıkartan firmnalara dava açmalıydı... Açmadığı için Apple ı samimi bulmuyorum...

Apple Nokia ya ciddi parasını kaptırdı acısını SAmsung tan çıkarmak istiyord olabilir...

Apple ayakta kalabilmek için sürekli rekabet içinde olmalı... Apple rekabet istemiyor.. Kendi diktası ile tüketiciye kabul ettirmek istiyor... Bunu kıran her firma özellikle büyük firmalara da saldırması ticareten ahlaksızlık olarak değerlendiriyorum...

Sonuç olarak Apple rekabet istemiyor.. Kendisini lider ettirmek istiyor.. Tüketici ise çeşit rekabet istiyor.. Rekabetten kazanan herzaman tüketicidir.. Rekabetin olmadığı piyasada kaybeden tüketicidir...

Samsung Apple dominantlığına yıllardır sarsıyor... Samsung olmasaydı Apple teknolojik diktatörlüğünü ilan etmiş olacaktı...

Apple öncü fikirleri için teşekkürler... Apple sürekli öncü olarak kalacak Samsung gibi firmalar daha iyisiyle rekabet edecek.. Bu böyle devam ediyor decekte...

Bu iş tarafların fanlığıla fanatikliğiyle alakası yoktur... Tüketici ilgilendiren bir meseledir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 2 Temmuz 2011; 23:41:31 >

• ortalık çok karışcak bu gidişle.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.