Şimdi Ara

HTC, 2012 yılında RIM'i koltuğundan edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yıllardır akıllı telefonlarıyla kullanıcılara yüksek performans sunan HTC, yavaş yavaş başarılarının karşılığını alacak gibi görünüyor. Tayvan merkezli Market Intelligence Center isimli araştırma şirketinin son analizine göre, HTC, Nokia, Samsung ve Apple'dan sonra dünyanın 4.büyük telefon üreticisi olmaya her geçen gün biraz daha yaklaşıyor.

Market Intelligence Center, HTC'nin gelecek yılla birlikte akıllı telefon pazarında Blackberry'nin mucidi RIM'i koltuğundan ederek dünyanın 4.büyük akıllı telefon üreticisi olacağını öngörürken; Android'in bu yıl için öngörülen %38'lik pazar payını %40'a, iOS için bu yıl öngörülen %18'lik payı ise %19'a yükselteceğini düşünüyor. Araştırma şirketi, Windows Phone 7'nin ise gelecek yıl Nokia ile birlikte büyük bir atılıma geçerek pazar payını %17'e yükselteceğini düşündüklerini ifade ediyor.

Tayvan'lı akıllı telefon üreticisi HTC, ilk çeyrekte 2010'un ilk çeyreğine kıyasla %192'lik artış ile 9.7 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştirmiş ve 14.83 milyar Tayvan doları rekor kar yapmıştı.

• Samsung'dansa HTC bin kat daha iyidir :) Samsung telefonların nedense hepsinin hoparlörü cızırtı,çatlama vs. yapıyor ama HTC'de öyle bir durum yok.Gerçi diğerlerinde de yok :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazerboy

Samsung'dansa HTC bin kat daha iyidir :) Samsung telefonların nedense hepsinin hoparlörü cızırtı,çatlama vs. yapıyor ama HTC'de öyle bir durum yok.Gerçi diğerlerinde de yok :D

vay anasını samsung'un bütün telefonlarını nasıl kullandın acaba ?
  • şu unutulmasın htc sadece akıllı telefonda bu rakamlara ulaşmıştır htc nin her kullanıcıya hitap eden düşük bütçeli telefonları yoktur yani samnsungun e250 si gibi nokianın 6300 ı gibi telefonları yoktur bu katogoride sadece apple yarışabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_nemesis

şu unutulmasın htc sadece akıllı telefonda bu rakamlara ulaşmıştır htc nin her kullanıcıya hitap eden düşük bütçeli telefonları yoktur yani samnsungun e250 si gibi nokianın 6300 ı gibi telefonları yoktur bu katogoride sadece apple yarışabilir

Aynen katılıyorum yoruma htc'nin orta ve üst seviye telfon üretiyor. Nokia gibi küçük telefonları üretsi suan belki ilk iki de olabilirdi. Zaten tahminimce şu haliylede olacaktır.
  • haberin başlığı farklı türlü anlaşılmalara oldukça müsait :)))
  • htc : rim senin tahtına oturucam
    rim : dikkat et ben ordayken oturma

klasik cem yılmaz espirisi :p
  • Tam o espri aklıma gelmişti , baktım yazmışsınız :))
  • BlackBerry kullanicilari kemiklesmis gibidir arkadaslar, internet ve mesajlasma deneyimi gercekten farkli. Ben de BlackBerry kullaniyorum. Daha onceden push eposta diger telefonlarda da kullaniliyor artisi ne vs. demistim ama farkli gercekten. Ha HTC pazar payini yukseltir RIM'in onune gecebilir ama RIM'in pazar payinin cok fazla dusecegini zannetmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rim şuanda sistemini qnx işletim sistemi ile değiştiricek çalışmayı yapıyor. bu sistem dünyada bilinen en stabil ve çökmeyen sistemdir. ayrıca tam 3D desteğide sunuyor. rim in atağa geçeceğini düşünüyorum ama 1 senesi rahat var. ayrıca qnx sistemde android uygulamaların tamamı çalışıyor.
  • @BarGoS aynen QNX'i almasi cok iyi oldu PlayBook'ta da gordugumuz gibi sistem cok guzel ve akici calisiyor.

• Oturur valla HTC boş değil yani
  • aferin htc'yede bizde bişeyler üretsek keşke
  • htc ile apple arasındaki patent davasında htc tarafı her geçen gün karşı tarafa haklı ve ağır ithamlarda bulunuyor ve bu konuda gerçekten htc kadar yenilikçi olsaydı apple oraya buraya dava açmazdı .
  • quote:

Orijinalden alıntı: lord_nemesis

şu unutulmasın htc sadece akıllı telefonda bu rakamlara ulaşmıştır htc nin her kullanıcıya hitap eden düşük bütçeli telefonları yoktur yani samnsungun e250 si gibi nokianın 6300 ı gibi telefonları yoktur bu katogoride sadece apple yarışabilir

eh olmasın zaten. htc'nin açılımı high technology corp yani yüksek teknoloji şirketi. herhalde böyle bir şirketten 1200 üretmesini beklemezsiniz değil mi?
  • yaşasın htc
  • pazarda pay sahibi olmasında her hafta yeni model üretmesinin payı büyük olabilir :) bu arada samsung'dan daha kaliteli oldukları görüşüne ben de katılıyorum. htc kaliteli ürün üretiyor demiyorum ama samsung son dönemlerde kalite standardını iyice bozdu sanki.
  • ben her telefonu görüyorum telefoncuklarda blackbery 2 ci el bulamıyorum neden onunda bi kullanıcısı var blackbery kullanan kısı fotoğraf veya dokunmatık ekran aramaz

• oha be birader bu da hortlatilir mi ya başlıkta da yazıyo hani

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.