Şimdi Ara

Savaşın cephesi genişliyor; Samsung, Apple'a İngiltere'den de dava açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
3.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
    Gün geçmesin ki yurtdışından Samsung ile Apple arasında dava haberi gelmesin. Apple'ın, iPhone ve iPad gibi ürünlerinin Samsung tarafından kopyaladığını öne sürerek açtığı davalar fitili ateşlemeye yetmiş; her iki firma da birbirine patent savaşı başlatmıştı.

Yine kısa bir süre önce Samsung, Uluslararası Ticaret Komisyonu'nun (ITC) karşısına çıkarak patentlerinin çiğnendiğini ileri sürmüş; Apple'ın ABD'ye iPhone, iPad, iPod ithalatının durdurulması yönünde faaliyete geçilmesi konusunda talepte bulunmuştu.

Amerika, Tokyo, Almanya ve Kore'nin ardından Samsung, İngiltere cephesinden de Apple'a dava açtı. Samsung'un iddia ettiği gerekçeler aynı. iPhone, iPad ve iPod'un, Samsung'un patentlerini çiğnemesi... Samsung ile Apple arasında yaşanan dava furyasının ne zaman sonlanacağı büyük bir merak konusu. Belki bir gün el sıkışıp orta yol bulurlar, kim bilir?

• İkisinden biri batınca son bulacak ki bu da imkansız. :D
  • ben bu samsungu seviyorum hiç olmazsa milleti sömürmüyor :) apple insanları kanını kurutmak için herşeyden para alıyor radio özelliği bilerek konmuyor flash vs... yok ölsün gebersinn bu applee :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyot_eksikliği

ben bu samsungu seviyorum hiç olmazsa milleti sömürmüyor :) apple insanları kanını kurutmak için herşeyden para alıyor radio özelliği bilerek konmuyor flash vs... yok ölsün gebersinn bu applee :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Gerçekten iyot eksikliğin var. Bu ne biçim forum adabı?
  • kesinlikle el sıkışırlar başka türlü çözülmez appleın tedarikcisi samsung zaten mal vermeyi keserse apple apalamaya başlar :D
  • çok merak ettim acaba apple samsungun hangi patentini ihlal etmiş olabilir ki? olamaz demiyorumda hangisi onu merak ettim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyot_eksikliği
    ben bu samsungu seviyorum hiç olmazsa milleti sömürmüyor :) apple insanları kanını kurutmak için herşeyden para alıyor radio özelliği bilerek konmuyor flash vs... yok ölsün gebersinn bu applee :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

evt radyo özelliği yok çünkü apple her ürünün sorunsuz olmasını istiyor
    şimdi iphone 4 e radyo koysalar ne olucak
    radyonun çekmediği yerlerde cizirti sesi gelicek
    bide hoparlöre verirsen sesi o cizirti sesinin iphonedan gelmesi hoş olmuyucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: düşünen_adam

quote:

Orijinalden alıntı: iyot_eksikliğiben bu samsungu seviyorum hiç olmazsa milleti sömürmüyor :) apple insanları kanını kurutmak için herşeyden para alıyor radio özelliği bilerek konmuyor flash vs... yok ölsün gebersinn bu applee :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    evt radyo özelliği yok çünkü apple her ürünün sorunsuz olmasını istiyor şimdi iphone 4 e radyo koysalar ne olucak radyonun çekmediği yerlerde cizirti sesi gelicek bide hoparlöre verirsen sesi o cizirti sesinin iphonedan gelmesi hoş olmuyucak

abi yok valla radyodan gelen ses cızırtı yapacakmış sonra ıphone dan verince hoş olmayacakmış. Size apple büyü yapmış büyü programı var içinde onu açınca böyle oluyorlar işte. Yazık yani. Sana bak ne dicem 50 bin euro yu veriyosun mercedes alıyosun sonra onda da var radyo bazen köye gidince çekmiyo söyleyelim mercedes e kaldırsın radyoyu hiç hoş olmuyor o arabada böle cızırtı.

• apple nın retina ekranı samsung tarafından üretiliyor içindeki çip vs apple neyin lafını yapıyo ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeT06.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: iyot_eksikliğiben bu samsungu seviyorum hiç olmazsa milleti sömürmüyor :) apple insanları kanını kurutmak için herşeyden para alıyor radio özelliği bilerek konmuyor flash vs... yok ölsün gebersinn bu applee :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    evt radyo özelliği yok çünkü apple her ürünün sorunsuz olmasını istiyor şimdi iphone 4 e radyo koysalar ne olucak radyonun çekmediği yerlerde cizirti sesi gelicek bide hoparlöre verirsen sesi o cizirti sesinin iphonedan gelmesi hoş olmuyucak
    abi yok valla radyodan gelen ses cızırtı yapacakmış sonra ıphone dan verince hoş olmayacakmış. Size apple büyü yapmış büyü programı var içinde onu açınca böyle oluyorlar işte. Yazık yani. Sana bak ne dicem 50 bin euro yu veriyosun mercedes alıyosun sonra onda da var radyo bazen köye gidince çekmiyo söyleyelim mercedes e kaldırsın radyoyu hiç hoş olmuyor o arabada böle cızırtı.

:D:D adamlara büyü işlemiş geri dönüşü yok.

• Gün geçmesinki bir apple konusunda daha tartışma çıkmasın yaz yaz anlatamadık ayrıca sitemi açsak napsak iyi hit alır.
  • Cok antipatiksin samsung !

• Bazı modelleri hariç Apple'ın ürünlerine radyo koymamasının sebebi radyoda yayınlanan müzik ve haberlerden para kazanamaması, yani tamamen duygusal. Ama ben gene de iPhone 4 ve iPad 2'mden çok memnunum.
  • apple bu davalardan vazgeçicek eninde sonunda çünkü samsung, dava açtığı çoluk çocuğa benzemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnm

apple nın retina ekranı samsung tarafından üretiliyor içindeki çip vs apple neyin lafını yapıyo ?

iphone için retina ekranı LG üretiyor. yanlış bilgi vermeyelim lütfen. ama bence samsung'un samoled i çok daha iyi bir ekran.
  • dar gelirliğin alemi yok.ikinizde parayı kırıyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alito

quote:

Orijinalden alıntı: johnm

apple nın retina ekranı samsung tarafından üretiliyor içindeki çip vs apple neyin lafını yapıyo ?

iphone için retina ekranı LG üretiyor. yanlış bilgi vermeyelim lütfen. ama bence samsung'un samoled i çok daha iyi bir ekran.

s amoled plus ekran görmedim ama çok canlı parlak renkli bir ekranmı yoksa daha küçük alanda çok yüksek detaylı görüntü mü istersin diye bir seçim yapmak zorunda kalsam "aynı alanda" daha yüksek çözünürlüğü tercih ederdim. bu o kadar yabana atılacak bir özellik değil. 4.3" ekranda 800x480 bir çözünürlükte ben şahsen pikselleri farkedebiliyorum ama 3.5" ekranda 960x640 çözünürlükteki bir ekranın piksellerini görmeden görüntü almak apayrı bir göz zevki.. tabi zevkler ve renkler farklıdır bu benim kişisel görüşüm.

• quote:

quote:

quote:

50 bin euro luk mercedesle iphone u bir tuttunya helal olsun

• @Chuckly

ben bir tutmadım burda sadece absurd olan bir düşüncenin saçmalığını ortaya koydum. Bana açıklar mısın cızırtı yapacak diye ıphone a radyo koymamak nasıl bir düşünce ?
  • quote:

@Chuckly

ben bir tutmadım burda sadece absurd olan bir düşüncenin saçmalığını ortaya koydum. Bana açıklar mısın cızırtı yapacak diye ıphone a radyo koymamak nasıl bir düşünce ?

O düşünceyi savunmadim ben.Ama iphone da radyo olmamasi hiç bir zaman bana rahatsizlik vermedi.İphone kullananlarin %70'inin internet paketi vardir ve antende olan kesilmeler olmadan iradyo lite ile istedigi kanali dinleyebilirler
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.