Şimdi Ara

Samsung, televizyonlarıyla Kuzey Amerika pazarını domine etmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Dünyanın en büyük televizyon üreticilerinden Samsung, bir pazar araştırma firmasının yayınladığı yeni verilere göre Kuzey Amerika pazarını domine etmeye devam ediyor. Peki 3D görüntü desteği sunan modellerde, internete bağlanabilen ve aynı zamanda farklı uygulamalar yüklenebilen ''akıllı tv'' olarak adlandırılan modellerde, plazma televizyonların da dahil edildiği toplam pazar payında son durum nasıl?

3D LCD TV segmentinde, Samsung %58,4 gibi yüksek bir paya sahip, firmanın payının mart ayında %40'lara kadar düştüğü ancak ilerleyen aylarda toparlanmanın başladığı belirtiliyor. Sony, %12.2 ile 3D LCD TV'lerde ikinciliğini korurken Sony'i, %12.2 ile Panasonic ve %9 ile LG izlemekte.

Akıllı televizyon ''Smart TV'' segmentine geldiğimizde Samsung'un payı %47.1. Samsung'un ocak ayında pazar payının %30'lara kadar gerilediği, ancak mart ayından yükselişe geçildiği ifade edilmekte. Sony, %13.8 ile ikinciliğini sürdürürken Sony'i, Panasonic ve LG izliyor.

LED aydınlatmalı olmayan LCD televizyonları ve plazma TV'leri dahil ettiğimizde Samsung'un payı %36.2,  LG %10,8, Sony %10.6 ve Panasonic %8.3. Özetle Güney Koreli üreticilerin egemenliği göze çarpıyor. Samsung'un mevcut başarısı ise agresif pazarlama tekniklerine bağlanmakta.

• Dominant agresif Samsung..
  • samsung olarak değil olaya kore olarak bakmak lazım sağlam bir ekonomik güç oldular.
  • Adamlar guzel tv yapiyo
  • Attığım maile 4 gündür cevap yazmayan Samsung globali tebrik ederim. Onlar domine etsin bakalım.
  • sürpriz değil. samsung & others
  • her telden çalıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

sürpriz değil. samsung & others

Bu yeni bir şey değilki;herifler son 5-6 senedir Dünya panel pazarını hemde çok ciddi domine ediyorlar!

Panel üretimi/Panel satışı/Panel ihracatı/Modül ihracatı olarak dünyada "sayısal" bazda,en büyük ana üretici
    Samy dir+

Başlık neden "Kuzey Amerika" için açıldı bilemiyorum! herhalde USA kaynklı bir veridir bunlar ve doğrudur
    ama asıl doğrusu "Global pazarda" diye olmalıydı!!!

Tek istisnası Japonya da dır ve burada insanlar TFT-LCD olarak sadece Sharp kullanırlar(pazar payı %56 dır burada Sharp ın!)
    hatta herifler LCD ye,"Sharp" derler

Ancak diğer yazdığın ise "yalnış"

"Samsung&Others" diye bir şey yok,herhalde sen ya Samy fanatiğisin veya Samy kullanıyorsun v.s

Ama "panel işinde" böyle bir tanımlama var tabiki vede doğrusu şudur "Pioneer and Others"

Yani herkes senin gibi yaparsa Sony&Other veya LGE&Others v.s diye sadece fazla iyimserlik olur

Panel işindeki tek tanımlama Pio&Others tır!

++
    Öte yandan bu iki Koreli uyanığın(Samy/LGE) pazarda bu denli çok güçlü olmasına ise herkes sadece Dua etsin,yoksa şu "caponların"
    eline kalsaydınız bugün en dandik bir paneli bile 2-3bin Dolardan aşağıya alamazdınız,Hi-End panelleride herkes alamazdı
    veya Araba parasına alabilirdiniz

Samy/LGE öyle bir altyapı kurdularki(hepside Sharp ve diğer Japon/USA Lisans desteklidir ve ağırlık Sharp tır)ancak herifler
    felaket sıkı çalıştılar(kaliteyi geçiyorum bu arada,onu tartışmıyorum!)ve pazarda bir numara olup,fiyatlarıda kendileri belirlediler!
    "caponlar" ise hala Markalarının mirasını yiyorlar ama Sharp hariç hepside ciddi zordalar!!dolayısıyla bütün ana üretici "caponlar"
    bir şekilde birbirleriyle evlendiler bu Koreliler ile baş edebilmek için ama yinede çok zor!!
    Ancak "korkunun ecele faydası yok"!!

Daha sırada Çin li panel üreticileri var ve bunlar henüz sahaya çıkmadılar!!

Saygılar

• korur tabi yağma fiyata 3d led lcd satarsa tabiki korur
  • albani hocam, fanatik değil de takıntılıyım, bir markanın bir ürününü beğendiğim zaman, genelde o markadan alışverişe devam ediyorum, 1985-2000 arası sürekli sony aldım, lbt-505, kvx serisi tv ler filan. sonra samsung daha özellikli ve şık ürünler çıkarınca bu markaya yöneldim. şansım da yaver gitti. bir iki kondensatör patlaması vs harici tv ler hiç sorun çıkarmadı. şu an bir lcd bir de 55c8790 sahibiyim. tv de kemik gibi çıktı, ne ışık sızması var, ne clouding

2 gündür de avs de, lcd-matrices-differences-what-models-placed başlığını okuyorum, herkes ayrı telden çalmış forumda. 19 sayfadan anladığım ise, en iyi diye bir şey yok (istisnalar dışında tabi) en iyi görüntü veren panel, oyun modunda çuvallıyor, oyun modu iyi olsun dediğimizde başka özelliklerden fedakarlık yapmamız gerekiyor vs
    en doğrusu, tv yi alış amacımıza hizmet edecek paneli seçmek olmalı herhalde.

ben biraz da tembel olduğum için, mevcut tv tam bana göre, DVBS tuner, media player vs tam bana göre. all in one cihazları seviyorum

bu arada, çok satan en kaliteli demek değil elbette. arabesk te çok satar mesela, ama rezildir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.