Şimdi Ara

Video: Galaxy Tab 10.1 ve Ubuntu bir arada

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nexus S ve Nookcolor'dan sonra Ubuntu çalıştıran 3.Android'li Nvidia'nın Tegra 2 platformundan gücünü alan Samsung'un popüler tableti Galaxy Tab 10.1 oldu.

En gözde Linux dağıtımı olan Ubuntu, Galaxy Tab 10.1'de direk değil, Android üstünden çalışıyor ve Bluetooth'lu klavye ve fareye ihtiyaç duyuyor. Aşağıda yer alan videoda da görebileceğiniz gibi güçlü donanımına sırtını dayayan tablet, Android üzerinden çalıştırıyor olsa bile Ubuntu'nun tatminkar bir performans sergilemesini sağlıyor.

Galaxy Tab 10.1'de Ubuntu çalıştırabilmek için yapılacak adımlara buradan ulaşabilirsiniz.

• HTC HD2'yi neden yazılmamış?
    Bunların hepsinden önce Ubuntu, Android, Win95/Win98, Maemo, MeeGo ve WP7 yüklendi HD2'ye, hem de dual boot olarak kullanılabilecek şekilde.
    Bu kadar çok işletim sistemini günlük kullanım kararlılığında çalıştırabilen dünyadaki tek telefon HD2'dir.
  • Yakışmışlar :) Gerçek tablet bilgisayar olmuş ..
  • direk çalıştırılırsa takılma olmaksızın çalıştıracak güce sahip ama işte en zor yanıda direkt boot ettirmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alibotan

direk çalıştırılırsa takılma olmaksızın çalıştıracak güce sahip ama işte en zor yanıda direkt boot ettirmek.

Aslında değil. Sonuçta Ubuntu'nun ARM sürümleri de var. Tabi tablet işletim sistemi olarak tasarlanmış değil.
  • arm surumu olmasi onemli degil. booloader kilitli oldugu icin mecburen android uzerinden calisiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi positroN -- 30 Haziran 2011; 12:15:15 >
  • Görüldüğü gibi Ubuntu 9.04 kurmuşlar. Ben şu anda Exper Easypad'imde Ubuntu 10.10 kullanıyorum. Android üzerinden tabiki. Ama fare ve sanal klavye tam çalışıyor. Hatta Firefox üzerinde flash player bile çalışıyor. Gimp, OpenOffice gibi yazılımlar da çalışıyor. Hafıza kartına erişebiliyor. Dokunmatık olarak fareyi istediğiniz hedefe götürebiliyorsunuz.

İsteyenler picasa albümümden ekran görüntülerine bakabilirler:
    https://picasaweb.google.com/107693684120112678415/UbuntuOnExperEasypadAdventVega?authkey=Gv1sRgCLf1vZuQ5YrBMQ&feat=directlink

• Bunun gibi bir işi Samsung Galaxy Tab ile yapabilmek mümkün mü? Yapılabilirse dual boot ve Windows 7 tam benlik durum olur.

Dual boot geçtim uzaktan bağlanmadan direk Windows açılabilen bir yapıya bile razıyım şuanda :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.