Şimdi Ara

Google'dan Flash'dan HTML5'a çeviri aracı; Swiffy

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Apple ile birlikte HTML5'a önemli destek veren firmalardan olan Google, Flash içerikleri HTML5'a dönüştürülmesinde geliştiricilere büyük kolaylık sağlayacak olan Swiffy isimli dönüştürücüsünü Google Labs üzerinden kullanıma sundu.

*.swf formatındaki Flash dosyasının upload edilmesinin ardından Swiffy devreye giriyor ve dosyayı HTML5'a uygun hale getirerek Flash içeriğin başta Flash desteği bulmayan cihazlar iPhone ve iPad ile HTML5 destekli tarayıcılar Chrome ve Safari üzerinden görüntülenebilmesini sağlıyor. Bütün Flash içeriklerini HTML5'a dönüştürebilme konusunda sıkıntılar çeken Swiffy için Google'ın hazırladığı örneklere buradan göz atabilirsiniz.

Google'ın yanı sıra Adobe'da bu senenin başında Flash'tan HTML5 dönüştürücü aracı Wallaby'i yayınlamıştı.

• google akar dünya bakar ...
  • Iste flasin sorunlarindan bikan bi firma daha normalde google bu konuda mobil cihazlarinda ustunlugu oldugu halde bu konuda iki firmada hem fikir eger bu sistem gelisirse yeni surum cok daha dusuk donanimli gereksinimi olan mobil cihazlar piyasa cikabilir
  • flash'ın değerini daha sonradan anlayacaksınız ! :(
  • benim gözlerimi yanlış görüyo yoksa orjinal flash dediği resim dahamı güzel görünüyo ?
  • Swiffy güzel de Flash'dan çevirdiği için biraz renk kaybı var sanki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bl00dyHell -- 30 Haziran 2011; 9:20:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tanarri

benim gözlerimi yanlış görüyo yoksa orjinal flash dediği resim dahamı güzel görünüyo ?

doğru görüyor orjinal flash aha iyi gözüküyor bu işe mecbur olanlar katlanacak artık
  • iPhone kullanıcılarına iyi haber ..
  • ipod touch da denedim çalışıyor
  • Orjinal flash olan biraz daha canli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • flashın sonu yok daha ölmez flash as 4 de çıkar 5 de çıkar ve büyük atlama yapar
  • Malesef swiffiy eklentisi flash cs5 içinde çalıştıramadım.
    Adobe wallaby indirdim kurdum fakat ActionScript desteği yok, fla dosyasını resim yayıp veriyor. Şöyle iyi bir program var mı tanıdığınız

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.