Şimdi Ara

Symbian Belle işletim sistemli ''Nokia N5'' kameralara yakalandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Singapur'da düzenlenen etkinlikte MeeGo 1.2 Harmattan işletim sistemli N9 ile C serisi alt segment cep telefonlarıyla karşımıza çıkan Finlandiya'nın mobil iletişim devi Nokia'nın yeni bir modeli kameralara yakalandı.

Çekilen fotoğraflar iddialara göre Nokia N5'e ait ve N5, Nokia'nın bazı güncellemelere tabii tuttuğu Symbian Belle işletim sistemini kullanıyor. Sade tasarımlı telefonun şu an için siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Ancak beyaz N5'in arka kapağı yeşil renkte tasarlanmış.

Nokia N5'in ön yüzünde 3.2-inç boyutunda olduğu düşünülen dokunmatik ekran, çağrı cevaplama - reddetme ve menü tuşları; sağ kısmında ise fotoğraf çekimi için deklanşör ve ses kontrol tuşları bulunmakta. Akıllı telefonun arka yüzünde ise 5 megapiksel çözünürlüğünde, led flaşlı kamera göze çarpan detaylar arasında.

Bazı yabancı kaynaklar Nokia'nın N6 ve N7 üzerinde de çalıştığını öne sürüyor. Bu modeller belki daha büyük dokunmatik ekranla veya daha yüksek çözünürlüğe sahip dijital kamerayla gelebilirler.

Nokia N5'in ne zaman resmiyet kazanacağı belirsizliğini koruyor. Daha detaylı fotoğraflar için buraya tıklayabilirsiniz.

• anna olduğu için 256 mb ram ve 680mhz işlemci diye tahmin ediyorum ama düşük seviyede bir model acaba özellikleri nasıl olacak
  • symbianın gidişatını pek sağlıklı bulmuyorum. s60v2 ve v3 dönemleri en iyi dönemleriydi çünkü standart olarak baya bi model çeşiti çıkardıktan sonra yeni sürüm çıkarmışlardı ve bu program çeşitliliği, destek bakımından avantajlıydı ve biçok kişinin ilgisini çekiyordu. Ama şuan baktığımızda ^3 ^5 yetmezmiş gibi bide Anna çıkarıyorlar ve bu gidişat müşterilerin ilgisini azaltıyor. Bence symbian artık yokolmayı hakediyor.
  • Bir yandan symbianın devam etmesine sevinirken bir yandan wp nedeniyle symbianı artık üst segment telefonlarda göremeyebiliriz düşüncesi beni üzüyor...
    Telefona gelince telefonun tasarımı berbat.Teknik özelliklerden de pek bişey beklemiyorum açıkcası.Tabiki tam teknik özellikler ve fiyatı gördükten sonra telefonun o fiyatı hakedip haketmediği başarısını gösterecek.
  • Beyaz hoş görünüyor. Linkteki makale kaldırılmış bu arada son anda yakalamışsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi séquestre -- 27 Haziran 2011; 14:08:12 >
  • Tasarım çok itici. Azcık Sony Ericsson'u örnek alsa Nokia...
  • Hangi çağda yaşıyoruz kardeşim ya böyle tassarım mı olur, millet nerdeyse dokunmatik ekranla kenarları birleştirecek Nokia 1 karış bboşluk bırakmış, odun gibi telefon yapmış.
  • bence anna değil bu belle dikkat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyclonm

bence anna değil bu belle dikkat edin

Annası bellenmiş bir yazılım, kısaca.
  • tasarım berbat.
  • hızlı cevap butonunda baska sayfaya yönlendiriyor haberiniz olsun...

700tl altına x5 alternatif kaliteli modeller cıksın artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

hızlı cevap butonunda baska sayfaya yönlendiriyor haberiniz olsun...

700tl altına x5 alternatif kaliteli modeller cıksın artık...

Bende diyorum niye başka sayfaya yönlendiriliyorum. cezalı mıyım da diye. hiç aklıma gelmedi normal cevaplayı kullanmak.

Nokiayı seviyorum ama 3.2. inç^de inat etmlerini kızıyorum. Dokunmatikte yetersiz ekran büyüklüğü.
    Ayrıca asyalı rakiplerin genişliği daha fazla olduğu için onlardan aynı inç olsa bile daha küçükler.
    Tasarımı kötü sonuçta
  • AF yok galiba. :S N7 gelse keşke.N7X serisinin devamı niteliğinde.Hatta N73İ oldun :D
  • Evet, Symbian Anna değil bu. Belle(PR3.O). Haber düzeltilebilir...
  • Bir açıdan bu görüntüler iyi oldu. Ne zamandır Belle haberleri dolaşıyordu internette. Bu prototiple birlikte "Belle(PR3.0)" kesinlik kazanmış oldu. ^3 ve Anna'ya göre çok daha kullanıcı dostu ve dokunmatik odaklı bir arayüz geliştirilmiş, telefonuma indirmek için dört gözle bekliyorum.
    .
    Tahmini çıkış tarihi: Q4. Nokia World 2011...
  • Aslında sadece ikonların değişmesiyle kalmamalı diyeceği ama MeeGo gibi menü geçişleri için de iyi bir işlemciye ihtiyaç var.
  • Eğer bu telefona grafik hızlandırıcı koymazlarsa ki koymama ihtimalleride var .. Bu yazılımı 5800'a portlarlar tahminimce çünki tasarım vs. 5800-C6 andırıyor
  • 5 megapiksel kameraya yine LED flaş mı? Nokia sen gerçekten çok akılsızsın. Bu telefon da çöplükten başka birşey değil.
  • uygun fiyatlı S^3 cihaz olacak işte. 5800 gibi. Her segmente telefon lazım. Hepsi üst düzey mi olacak?
  • ne bekliyodunuz orta alt düzey bi modelden?xenon flaş geniş açı objektif diyafram açıklığı f2,2 olan bi telefonmu bekliyodunuz.
    her telefon üst düzey olursa parası yetmeyen ne alacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 28 Haziran 2011; 13:44:56 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.