Şimdi Ara

Format Sonrası Wireless Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
44.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Samsung R540 JS0DTR model laptop var elimde. Recovery yerine format attım 32 bit w7 ultimate kurdum. Fakat formattan sonra pc wireless görmemeye başladı. Normal Lan takınca nete giriyor fakat wireless da tık yok. Ayrıca Özel İşlev Tuşu yani namıdiğer "Fn" tuşunun da bazı işlevleri sorunlu. Örn olarak;

Fn ile kısayol olarak wireless açıp kapatmaya çalışınca işlemiyor. Ses Azaltıp yükseltme çalışmıyor fakat tamamen kapatma özelliği çalışıyor. Bu arada wireless şuan açık. Fakat ağ görmüyor. Yarım ederseniz çok sevinirim
    Not: Kendi sitelerinde realtek wireless lan driver indirdim kurdum fakat pc nin standart wireless bulma yeri hala çalışmıyor. Easy network Manager adlı programı da yükledim o da sadece kablolu ağı görüyor kablosuzu görmüyor.

Lütfen yardım edin. Hepinize teşekkürler.

• Aynı sorunu birkaç ay önce Casper ile yaşamıştım. Sürücüleri tekrar kurup FN+Wireless ile açmıştım. Büyük ihtimalle kurduğun sürücülerde sorun var. Sürücülerini Samsung'un kendi sitesinden, modeline uygun olanı kurmanı öneririm.
  • Kendi sitesindeki driverları indirim wireless filan fakat olmadı yine.

Laptop bu: Samsung

Burdan hangi driverları kurmam gerektiğini söyleme imkanınız varmıydı acaba ben indirp kurdum baya ama eksik şeyler de olabilir.
  • Aşağıdaki adresten "Sürücü" bölümünü inceleyip, sürücülerini güncelle veya tekrar kur.

http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/r-series/NP-R540-JS0DTR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support

Özellikle "Wireless LAN, REALTEK" ve "ATHEROS" sürücülerini güncel tut.

FN Sorunu için de aşağıdaki adresi incele:
    http://forum.donanimhaber.com/m_38080893/tm.htm#msglink_39560245

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan Özbey -- 27 Haziran 2011; 0:06:48 >

• Şuan indirme sürüyor bir driver seçip indirdim bakalım wireless la ilgili
  • Modelinle uyumlu olmasına dikkat et ve ATHEROS'u da indir.
  • Allah razı olsun wireless olayını hallettim şimdi görüyor tüm ağları. Fakat tek bir sorunum daha kaldı o da şu Özel İşlev Tuşu Yani "Fn" nin kullanmı. Bazılarını yapıyor bazılarını yapmıyor mesela sesi tam kapatma tuşu (Bende Fn+F6) işliyor fakat "Fn" ile sesi azaltıp açma olayları wireless açıp kapatma olayı tarzı şeyler olmuyor. Yani yarım çalışıyor gibi birşey. Bunun için ne yapabilirim yani sorun ne olabilir çözümü ne olabilir ?
  • Yine aşağıdaki adresten "Yazılım" bölümünden Easy SpeedUp Manager ve Easy Display Manager (Kolay Ekran Yöneticisi) programlarını kurmalısın.

http://www.samsung.com/tr/consumer/pc-peripherals-printer/notebook-computers/r-series/NP-R540-JS0DTR/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=support
  • Arkadaşım bendede aynı sorun vardı hallettim.Nasıl mı işte böyle;
    Windows 7'de sırasıyla Başlat-Denetim masası-Ağ ve internet-Ağ ve paylaşım merkezi-Sol üste "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir"-Kablosuz ağ bağlantısı sağ tıkla özellikler de-Yapılandıra tıkla-Çıkan pencerede "Gelişmiş"seçeneğini tıkla-
    Burada çıkan ayarları şöyle kaydet.
    802.11d==>Etkinleştir
    IBSS Varsayılan 11b Modu==>Etkinleştir
    Qos==>Etkinleştir
    Bu ayarları yaptıktan sonra wriless görmeye başlayacak.İnşallah işinize yarar.
  • Arkadaşım belki sorunu hallettin ama yinede yazayım çözümünü belki sonra birilerine faydası olur...

sen muhtemelen kablolu bağlantın takılı kablosuz ağ ayarında kablolu etkinken kablosuz devre dışı diyor onu düzelmemiz gerekiyor...

Adımlar
    1 Denetim masasına gir
    2 ağ internet oradan ağ ve paylaşım merkezi oradan da bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin de
    3 kablosuz ağ bağlantısına sağ tıkla özelikler gelen pencerede yapılandır de
    4 gelişmiş sekmesine gel oradaki listedekablolu yayın devredeyken kablosuzu devre dışı bırak var onu seç sağ taraftaki değeri etkine getir sorunun halledilir... :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet216

Arkadaşım bendede aynı sorun vardı hallettim.Nasıl mı işte böyle;
    Windows 7'de sırasıyla Başlat-Denetim masası-Ağ ve internet-Ağ ve paylaşım merkezi-Sol üste "Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir"-Kablosuz ağ bağlantısı sağ tıkla özellikler de-Yapılandıra tıkla-Çıkan pencerede "Gelişmiş"seçeneğini tıkla-
    Burada çıkan ayarları şöyle kaydet.
    802.11d==>Etkinleştir
    IBSS Varsayılan 11b Modu==>Etkinleştir
    Qos==>Etkinleştir
    Bu ayarları yaptıktan sonra wriless görmeye başlayacak.İnşallah işinize yarar.

Benim işime yaradı gibi bağlantıda çok sıkıntı yaşıyordum emin olmak için biraz daha kullanacağım :)
  • SIFIRDAN CIHAZA RECOVERY YAPTIM
    FORMATLADIM VS
    AMA KABLOSUZU HIC GORMUYOR
    YANI YOK GIBI
    NOTEBOOK UZERINDE BIR RUSU VARMIDIR DIYE BAKTIM ODA YOK
    NOTEBOOK ONUNDE WIRELESS MAVI ISIGI YANIYOR
    FN F9 ILE WIRLESS ACIK GORUNUYOR
    AMA DENETIM MASASI AYGIT YONETICISINDE WIRELESS HIC YOK
    BULUNMAYAN BIR AYGITTA YOK

NASIL BAGLANACAGIZ WIRELESEE
  • ahmet216 A kullanıcısına yanıt
    Allah senden razı olsun birader kanser olmuştum. Sayende çözdüm
    GOD SAVE YOU
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.