- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
1 Saatlik sporla zayıflanırmı?
43 Cevap7470 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1558 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:26:42 

beyler günde 1 saat spor yapmaya başladım (20dk tempolu koşu-30dk felan tempolu yürüyüş-10dk felan normal yürüyüş ) ve fazla ekmek yemiyorum kola felan yok acaba zayıflarmıyım? (kaslar alıştıkça koşu süresini arttıracağım)
bu arada 1.72 felan boy 85 kilo felan var 20dk tempolu koşuda bitiyorum neredeyse
bu arada yaş 17 .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heatblast -- 26 Haziran 2011; 14:16:49 >

3714 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:28:20 

Zayıflanır ama o ağız tutulacak hocam. Yok az ekmek yiyorum falan yok öyle bir şey , bırak onu bakiyim bırak bırak.

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

359 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:29:53 

Bir hafta boyunca sadece 1 kibrit kutu peynir ye.

1558 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:32:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Cafraline

Bir hafta boyunca sadece 1 kibrit kutu peynir ye.

naptın hocam

1113 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:32:54 

1 saatlik sporla zayıflanmaz, sadece 15 gün içinde su kaybedeceğinden dolayı 2 kilo atmış olursun, en az 1 aydan sonra başlar kilodan kaybetmek..

ben 40 dk hızlı yürüyüş, sonra her turda 12 mekik, 3set oldumu, aletlerde bacak yana açış, bacak itme ve bacak ağırlık kaldırma yapıyorum, sonra 300mt koşuyorum.

DH Kadın Milletine Güvenmeyenler Klübü

359 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:32:54 

quote:

Orijinalden alıntı: heatblast

naptın hocam

İşe yarıyor ama

97 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:35:31 

tur hesabıyla koşarsan daha makbule geçer terlediğini görmeden eve gitme yoksa faydasını görmezsin. Her tur bitişinde yeni tura başlamadan önce kalp atışlarının normale dönmesini bekle 3 dk fln sürer. Beyaz ekmeği tamamen sil hayatından bide çabuk etki almak istiyosan ekstradan eve gelince yağlı bölgeleri çalıştır 10 ar dk 4 ay sonra fiziğine şaşırırsın.

10466 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:35:50 

Ben sabahleyin sadece bir dilim kepekli ekmek ile birkaç zeytin ve peynir yiyorum. Akşama da yine bir dilim ekmek ile yemek yiyorum ama spor yapmıyorum. Kilo verir miyim ki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

420 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:37:32 

Yediklerine dikkat etsen bile zayıflarsın.Günde 1 saat spor+yediklerine dikkat et+su iç+düzenli olarak devam ettir.Zayıflarsın.
Aynısını ben yapıyorum.

10466 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:43:54 

quote:

Orijinalden alıntı: newokca
Yediklerine dikkat etsen bile zayıflarsın.Günde 1 saat spor+yediklerine dikkat et+su iç+düzenli olarak devam ettir.Zayıflarsın.
Aynısını ben yapıyorum.

Cevabın için teşekkür ederim. O halde işin sırrı spordan ziyade gırtlakta. Anlaşılan can boğazdan gelir dersek sittin sene kilo veremeyiz.

137 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:45:50 

abartmayın be biraz az yese hemen zayıflar 1 ayda.

Gökmen Özdenak Fan Club

7263 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:56:33 

Merhaba.

Bir sporcu ve bu yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum: yapacağiniz 1 saatlik cardio yeterli hatta sinirdadir. 1 saatin üstünden cardio yapilmaz. Çünkü eklemlere zarar verir ve yağ kaybi hedefi kas kaybina dönüşür.

Cardio + siki bir diyet ile 1 ayda dünyalari verebileceğinizi size garanti ederim. :)

10475 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:58:21 

Ben günde 1 saat spor yapmadan bile zayıflıyorum diyet yaptığım süre zarflarında. 2 yıldır arada bir bıraksamda (Mallık işte.) düzensiz olarak günde 30 dk tempolu spor yapıp haftada rahat 1 kilo veriyorum. Üstelik metabolizmam hızlı değil ve 2 yıl önce 130 kiloydum simdi 98 im galiba 96 ya düstüm 1 haftadır basketbol antrenmanına gidiyorum günde 1.5 saat.

66 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:00:54 

yabancı forumlarda var adamlar sadece diyetle haftada 1 kilo veriyor bol su içmeye dikkat et

2454 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:00:54 

sen beni dinle. benim boyum 174 ve kilom 87 ydi. senin gibiydim. Koşu bandında sabah 20 dk akşam 20 dk tempolu yürüyüş yaptım. sabah spordan önce bir yemek kaşığı elma sirkesi ardından spor ve spordan sonra bir kase nestlea nesfit ardından öğle yemeğinde hafif yağsız ekmeksiz tuzsuz şekersiz şeyler ama tam doymadan kalkıcaksın . ikindide yeşil elma. sonra tekrar 20 dk spor ardından akşam yemeği ton balıgı iyi gider. 1,5 saat sonra bir yeşil elma daha. 1 ayda 10 kilo garanti veriyorum ve kilolarını geriye almıcaksın.

1558 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:03:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Daxteroy

Merhaba.

Bir sporcu ve bu yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum: yapacağiniz 1 saatlik cardio yeterli hatta sinirdadir. 1 saatin üstünden cardio yapilmaz. Çünkü eklemlere zarar verir ve yağ kaybi hedefi kas kaybina dönüşür.

Cardio + siki bir diyet ile 1 ayda dünyalari verebileceğinizi size garanti ederim. :)

kardiyo nedir?

909 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:21:47 

Yaş'ın kaç?

Şayet 30'un altında isen kilon sorun, gerçi 30'undan sonra da sorun ama genç yaşta kilo vermen daha kolay, belirli yaştan sonra ne yazık ki su içsen kilo alıyorsun, spor yapman güzel ama arkadaşların dedikleri üzere yediklerine ve özellikle kola'ya azami dikkat et, hatta hiç içmemeye çalış,

2106 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:29:09 

Bende 1.74 boy ve 74 kiloyum. 65 e düşmem gerek göbek hoş durmuyor hiç. Nesfit aldım. Sabah kahvaltıda onu yiyorum. Öğle yemeğinde normal bir öğün yiyorum. Akşam ise eğer öğlen abartmadıysam yine nesfit yiyorum. Ayrıca günlük yüzüyorum ya da spor yapıyorum. Bakalım bir ay sonra 65 olabilecek miyim?

2 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:36:20 

quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Bende 1.74 boy ve 74 kiloyum. 65 e düşmem gerek göbek hoş durmuyor hiç. Nesfit aldım. Sabah kahvaltıda onu yiyorum. Öğle yemeğinde normal bir öğün yiyorum. Akşam ise eğer öğlen abartmadıysam yine nesfit yiyorum. Ayrıca günlük yüzüyorum ya da spor yapıyorum. Bakalım bir ay sonra 65 olabilecek miyim?

bir ayda 9 kilo:/ biraz fazla gibi.moralini bozmak gibi olmasın ama hem veremezsin, diyelim ki verdin 1 ayın işkence gibi olur.onun yerine 3 aya yaysan rahat rahat verirsin

1724 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:38:31 

quote:

Merhaba.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

924 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:41:07 

beyler bende bir şey danışacağım şimdi spor yapmaya başladım bende yalnız az yiyicem ekmek yemicem cola içmicem desemde 2 3 tabak makarnayı götürüyorum olmuyor yani benim şöyle kahvaltı peynir 1dilm ekmek vsvs öğlen akşamda aynı şekil bi programa ihtiyacım var ama onuda doktor tavsiyesi olmadan yapmayın diyorlar ne yapabilirm ?

2 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:48:52 

quote:

Orijinalden alıntı: theformul

beyler bende bir şey danışacağım şimdi spor yapmaya başladım bende yalnız az yiyicem ekmek yemicem cola içmicem desemde 2 3 tabak makarnayı götürüyorum olmuyor yani benim şöyle kahvaltı peynir 1dilm ekmek vsvs öğlen akşamda aynı şekil bi programa ihtiyacım var ama onuda doktor tavsiyesi olmadan yapmayın diyorlar ne yapabilirm ?

aslında diyetisyene danışmak en iyisi tabi ama herkesin öyle bir olanağı olmuyor.bence insan kendini iyi bilir yani kendin hazırlasan programını olur.ek olarak şunu söylemek istiyorum demişsin 2-3 tabak makarna yiyorum diye.o makarna önüne geldiğinde spor salonunda döktüğün terleri çektiğin acıları düşünürsen emin ol o makarnayı yemekten vazgeçiyosun.en azından ben vazgeçiyorum

858 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:51:52 

quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

Ben sabahleyin sadece bir dilim kepekli ekmek ile birkaç zeytin ve peynir yiyorum. Akşama da yine bir dilim ekmek ile yemek yiyorum ama spor yapmıyorum. Kilo verir miyim ki?

İmzan süper

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm 365 N·m torque @ 4900 rpm0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg

165 Mesaj
25 Haziran 2011; 23:00:47 

Merhabalar,
Yaklaşık 20 gündür spora başladım. 20 dakika tempolu yürüyüş ardından 15x4 set mekik ardından bacağı çalıştırıyorum. En son 10 dakika bisiklet sürüyorum. Sporda da yaklaşık olarak 1.5 lt su tükettiğim oluyor. ( Haftada 5 gün )

Yemek işinede gelirsek ;

- Sabah: 2 tane domates, 2 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, 3-4 zeytin, 1-2 dilim kepekli ekmek ve meyveli çay.
- Öğlen: Kendine nesfit hazırlıyorum. Tabi onunda bir ölçüsü var fakat benimki bir kaseyi dolduruyor
Saat 7 gibi spora gidiyorum 1 - 1.5 saat sonra geliyorum. Ve akşam çok acıkırsam domates, salatalık benzeri şeyler tüketiyorum.

Spora başladığımda 89.5 kiloydum bugün tartıldım 85.5 im.
Not: Boy 175

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecbn -- 25 Haziran 2011; 23:01:31 >

2851 Mesaj
25 Haziran 2011; 23:03:37 

Ekmek yiyorsan yemeyeceksin, iki tabak yiyorsan bir tabak yiyeceksin. Bu kadar basit zayıflamanın formülü .

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Haziran 2011; 23:03:52 

quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

1 saatlik sporla zayıflanmaz, sadece 15 gün içinde su kaybedeceğinden dolayı 2 kilo atmış olursun, en az 1 aydan sonra başlar kilodan kaybetmek..

ben 40 dk hızlı yürüyüş, sonra her turda 12 mekik, 3set oldumu, aletlerde bacak yana açış, bacak itme ve bacak ağırlık kaldırma yapıyorum, sonra 300mt koşuyorum.

vay be kardeş nasıl dayanıon bu kadarına

10466 Mesaj
25 Haziran 2011; 23:29:13 

quote:

Orijinalden alıntı: Otto Skorzeny

İmzan süper

Teşekkür ederim. Ilk defa imzamı beğenen biri çıktı.

4098 Mesaj
25 Haziran 2011; 23:37:03 

40 dk dan fazla cardio önerilmez.

Ayrıca sabit bir nabz hızıyla koşmanızı önerrim.

Tabi zayıflamak için %80 diyet %20 spor önemli şu hususta. Diyet ile kilo verirken, cardio ile yağları eritip vücüdun sıkılaştığını hissedeceksin ve vücüdun sarkma ihtimali de en aza indirmiş olursun.

2106 Mesaj
26 Haziran 2011; 10:07:18 

quote:

Orijinalden alıntı: procons

bir ayda 9 kilo:/ biraz fazla gibi.moralini bozmak gibi olmasın ama hem veremezsin, diyelim ki verdin 1 ayın işkence gibi olur.onun yerine 3 aya yaysan rahat rahat verirsin

2ay yazacaktım hocam yanlış yazdım. 2ayda vermem gerek diye planlıyorum

1134 Mesaj
26 Haziran 2011; 10:16:38 

Günde 1 saat cardioyla beraber mekik hareketleri ile birlikte yediğini içtiğine dikkat etmek şartıyla 1 ayda en az 5-6 kilo verirsin. arkadaşların abarttığı gibi haftada 1 kibrit kutusu peynir böyle bişey yok canın ne çekiyosa ye ama yağsız olmalı öncelikle karbonhidrat alımını azaltmalısın günde 1 2 dilim kepekli ekmek kafi bu koşullar altında zayıflarsın ;)

901 Mesaj
26 Haziran 2011; 10:18:39 

Hocam yürüyüşten ziyade bisiklet sür bisiklette hem yağlarını yürüyüşe göre daha çabuk yakar hemde kas yaparsın olabildiğine yokuş yukarı çık çok çabuk görürsün etkilerini
hemde gezmiş olursun canında sıkılmaz gezmiş olursun

Ford Focus 1.6 tdci

7263 Mesaj
26 Haziran 2011; 10:23:15 

Arkadaşlar kardiyo: kardiyovüksel çalişmalara denir. Yani kalbi, dolaşim sistemini ve bu sayede kondisyonu arttiran çalişmalara denir.

Peki nasil kardiyo yapilir? Tempolu yürüyüş (jogging), koşu, bisiklet, kürek, arc trainer, yüzme gibi kardiyovüksel çalişmalar ile kardiyo yapilabilir.

Kardiyo yaparken en önemli 3 faktör: yapilan kardiyonun türü (normal ya da HIT gibi...), yapilan kardiyonun süresi ve nabiz sayisidir.

Normal yaptiğiniz kardiyoda kesinlikle nabiz sayiniz 140'in üzerine çikmamalidir. Yoksa yağ hedefini kaybedersiniz. 2 dk hizli ve 2 dk dinlenme; toplam 32 dklik HIT kardiyoda nabiz 150 nin üstüne çikmamalidir. Dinlenme süresinde 120 nin altina inmemelidir.

4635 Mesaj
26 Haziran 2011; 10:26:28 

günde 1 saat yaılır zaten spor

901 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:11:59 

quote:

Arkadaşlar kardiyo: kardiyovüksel çalişmalara denir. Yani kalbi, dolaşim sistemini ve bu sayede kondisyonu arttiran çalişmalara denir.

Peki nasil kardiyo yapilir? Tempolu yürüyüş (jogging), koşu, bisiklet, kürek, arc trainer, yüzme gibi kardiyovüksel çalişmalar ile kardiyo yapilabilir.

Kardiyo yaparken en önemli 3 faktör: yapilan kardiyonun türü (normal ya da HIT gibi...), yapilan kardiyonun süresi ve nabiz sayisidir.

Normal yaptiğiniz kardiyoda kesinlikle nabiz sayiniz 140'in üzerine çikmamalidir. Yoksa yağ hedefini kaybedersiniz. 2 dk hizli ve 2 dk dinlenme; toplam 32 dklik HIT kardiyoda nabiz 150 nin üstüne çikmamalidir. Dinlenme süresinde 120 nin altina inmemelidir.

Arkadaşla iddiaya girmiştik koşu bandında 25 km hızla 5 dk koşamazsın diye yemeği almıştım ama nabzım 180 olmuştu tehlikeli bir durum kimse kendini o kadar zorlamasın spor yaptığm için benim kalbim dayandı belli ama sizinki dayanamayabilir kendimizi zorlamadan spor yapın

Ford Focus 1.6 tdci

503 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:44:01 

Spor yapıp az yemek yemek sakıncalı.
Yemek gerek.
Ama yedikleriniz protein agırlıklı olsun.
Yağlı yiyeceklerden uzak durun.
Karbonhidratı cok cok azaltın.
Ekmek yemeyin, şekerli çay, cola vb içmeyin.
Spor sonucunda tartıda bir fark görmeseniz de vücudunuzun sıkılaştığını ve forma girdiğini göreceksiniz.
Amaç da bu değil mi zaten.

There is no spoon

1792 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:53:20 

şekeri,yağlı yiyecekleri,abur cuburu işte cips çikolata vs bunları kes ama 2 ay içinde 10,15 kilo vereceğini falan düşünme çok sağlıksız olur yemeğini ye düzenli olarak. kilo vermek aç kalmak değildir unutma

7263 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:53:22 

Maksimum nabiz: 220 - yaşiniz = x nabiz sayisi. Bu formül ile maksimum nabiz öiçünüzü bulabilirsiniz.

160 nabiz üstü kardiyo çalişmalari genelde zorlama antremanlarinda, profesyonel sporcular tarafindan yapilir.

771 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:58:03 

Sebze ağırlıklı yemekler ye , ekmek yeme gerekirse kepekli ye bol bol. Mekik çek(günde 300-400) koşu yap ben bunları yaparak geçen yaz 102 kilodan 78 kiloya düştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 26 Haziran 2011; 12:00:19 >

4098 Mesaj
26 Haziran 2011; 12:00:50 

Tabi kilo verirken az karbonhidrat ve mümkün olduğunda kilonun 2 katı kadar protein almalısın. Kas kaybını en az a indirmiş olursun böylece.

1581 Mesaj
26 Haziran 2011; 12:02:57 

O tempolu yürüyüş bitiriyor arkadaş cehennem azabından başka bişey değil o

TOMORROWLAND 2014
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them

Arise. Arise, Riders of Théoden. Spears shall be shaken, shields shall be splintered. A sore day... a red day... ere the sun rises.!

1558 Mesaj
26 Haziran 2011; 14:15:59 

quote:

Orijinalden alıntı: poison of darkness

Arkadaşla iddiaya girmiştik koşu bandında 25 km hızla 5 dk koşamazsın diye yemeği almıştım ama nabzım 180 olmuştu tehlikeli bir durum kimse kendini o kadar zorlamasın spor yaptığm için benim kalbim dayandı belli ama sizinki dayanamayabilir kendimizi zorlamadan spor yapın

25 km hızla 5 dk gideceğimize 5 km hızla 25 dk gitsek olmazmı

852 Mesaj
26 Haziran 2011; 15:12:04 

zayıflamak istediğimde hiç ekmek yemem ve günde 1 km yüzerim çok işe yarıyor.

498 Mesaj
26 Haziran 2011; 15:30:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Cronic

Spor yapıp az yemek yemek sakıncalı.
Yemek gerek.
Ama yedikleriniz protein agırlıklı olsun.
Yağlı yiyeceklerden uzak durun.
Karbonhidratı cok cok azaltın.
Ekmek yemeyin, şekerli çay, cola vb içmeyin.
Spor sonucunda tartıda bir fark görmeseniz de vücudunuzun sıkılaştığını ve forma girdiğini göreceksiniz.
Amaç da bu değil mi zaten.

karbonhidratı azaltınca spor yapacak enerjiyi nerden bulacaklar. body forumlarında antremandan önce karbonhidrat ağırlıklı besinlere öncelik verilmesi tavsiye ediliyor. antremandan sonra da protein ağırlıklı beslenme

7263 Mesaj
26 Haziran 2011; 15:41:15 

quote:

Orijinalden alıntı: Coder85

karbonhidratı azaltınca spor yapacak enerjiyi nerden bulacaklar. body forumlarında antremandan önce karbonhidrat ağırlıklı besinlere öncelik verilmesi tavsiye ediliyor. antremandan sonra da protein ağırlıklı beslenme

Karbonhidrat yalnizca antreman öncesi ve sonrasi kilonuza göre ve yaptiğiniz antrenmanin ağirliğina göre alinmalidir. Off günlerde karbonhidrat alimi kesilmelidir.

Yaği neredeyse sifira çekmek kolesterol açisinda çok yararlidir. Tamamen sifir demiyorum, çok az alinmali. Hangi doktora gitsem bana bayiliyor :)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » 1 Saatlik sporla zayıflanırmı?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.500