Şimdi Ara

Penguenler ve evrim teorisi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
0
Favori
14.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: Lacrima
    1) ben anlayamıyosam saçmadır.

kimse böyle birşey demedi..bu sadece senin yazıları yanlış yorumlaman..

quote:

2) forum kullanıcıları açıklayamıyosa boştur.

kimse böyle birşeyde demedi..herkes sizden bilimsel açıklama bekledi..ve yapılan bir deney veya kanıtlanmış bilimsel bir bulgu varmı dedi..hiç kimse siz açıklayamadınız diye boştur demedi bilim açıklayamadı diye boştur dedi..

quote:

3) yazılan binlerce makale ya da araştırma yapan binlerce bilim adamı, sonuç olarak boştur.

kimsenin böyle düşündüğü yok..bu mantıktan gidersek o zaman size görede yaratılış düşüncesini savunan binlerce bilim adamı ve yazılan binlerce makalede boştur..düzmantık yürütmekten vazgeçin sanki herkes size savaş açmış size hakaret ediyormuş gibi konuşuyorsunuz burda herkesin savaş açtığı konu savunduğunuz teori ve herkesin sizden beklediği bilimsel açıklama..

quote:

4) bu teori hakkında forum kullanıcıları herşeyi ama herşeyi bilir.

bu forumu kullanan herkesin beyni var..ve anladığım kadarıyla buraya takılan birçok kişide okumuş görmüş bilmiş insanlar..yani en azından yorum yapabilecek seviyede bilgileri olduğunu düşünüyorum..

quote:

5) teori 2 cümlede anlatılabilir bir şeydir. anlamak için hiç bir akademik bilgi birikime gerek yoktur.

bize link vermek ve şu kurumlar kabul etmiş o zaman evrim vardır demekten başka hiçbir bilgi vermediniz..ve sorduğumuz soruların hiç birine bilimsel olarak cevap vermediniz veremediniz..madem o kadar iyi düzey biliyorsunuz madem bu kadar çok savunuyorsunuz ve buraya cevap atan insanların biyoloji hakkındaki bilgilerini eleştirebilecek kadar bilginiz var neden bize hiçbir bilimsel açıklama yapmadınız..

quote:

6) forum kullanıcıları dışında hiç bir bilimsel makale okumaya gerek yoktur. çünkü forum kullanıcıları herşeyin en doğrusunu bilir. asla bu konuda eksik bilgi ya da yanlış bilgi sahibi olamazlar.

burada cevap bekleyen kimsedende ben böyle birşey görmedim..size soru soruyorlar demekki eksik bilgileri var..ve sizden cevap bekliyorlar..madem o kadar iyi biliyorsunuz aydınlatın bilimsel olarak..bugune kadar hangi soruyu bilimsel olarak kanıtladınızda burdaki insanlar yok böyle birşey olmaz dedi sana??

quote:

7) tüm koşullar sağlandığına göre 2 nin elemanları boş bi konuya iki elle dogamatik ve zararlı bir ideoloji eşliğinde bağlanmış olurlar. hepsi darwinist ideolojinin askerleridir. boşturlar, lanet olsundur.

siz bize hep bu şekilde cevaplar vermeye devam ederseniz hep bu yazdığın maddedeki gibi olacaksınız..sorduğumuz her soruya ya size hakaret etmişiz gibi ya sizi aşağılamışız gibi ya sizin biyoloji akedemik bilgilerinize laf atmışız gibi konuşuyorsunuz..bunları bırakında sorduğumuz sorulara cevap vermeye çalışın burda kimsenin sizi küçük düşürmeye çalıştığı yok kendiniz yazıyosunuz kendiniz oynuyosunuz ama seneryo iyi bize hakaret ettiniz de işin içinden çık iyi yöntem tuttum..

yüz küsür yıl önce kanıtlanabilirlik derecesinde hiç bir delili bulunmayan bir teori ortaya atılıyor..ve hiç bir soruya ne cevap verebiliyor nede kanıtlanabilirlik ölçüsünde bir delilleri var labaratuarda deneme yapamıycak kadar cesaretsiz sahte fosillere ve açıklamalara başvuracak kadar aciz millete laf atmaktan başka cevabı olmayacak kadar basit tamamen metaryalist bir düşüncenin hiç bir dayanağı olmadan ortaya attığı bir teori ve bunu ortaya adam sosyolog birazda gazetecilik yapmış..siz ilk önce bu adamın akademik birikimlerine bir bakın...

milyarlarca yıllık dünya yaşamında milyarlarca tür(bitkiler dahil) ve trilyon kere trilyon aşamadan geçmiş ve şuanki duruma gelmiş canlıların siz bu kadar safhalardan sadace bir tanesini bile kanıtlayamadınız sonrada gelmiş akedemik bilgiden bahsediyosunuz bilimsellikten bahsediyosunuz 100küsür yıldır ne kanıtladınız..BUGUNE KADAR NEYİ KANITLADINIZ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejdeath -- 22 Aralık 2005 21:52:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: nejdeath

quote:

Orjinalden alıntı: Lacrima
    1) ben anlayamıyosam saçmadır.

kimse böyle birşey demedi..bu sadece senin yazıları yanlış yorumlaman..

quote:

2) forum kullanıcıları açıklayamıyosa boştur.

kimse böyle birşeyde demedi..herkes sizden bilimsel açıklama bekledi..ve yapılan bir deney veya kanıtlanmış bilimsel bir bulgu varmı dedi..hiç kimse siz açıklayamadınız diye boştur demedi bilim açıklayamadı diye boştur dedi..

quote:

3) yazılan binlerce makale ya da araştırma yapan binlerce bilim adamı, sonuç olarak boştur.

kimsenin böyle düşündüğü yok..bu mantıktan gidersek o zaman size görede yaratılış düşüncesini savunan binlerce bilim adamı ve yazılan binlerce makalede boştur..düzmantık yürütmekten vazgeçin sanki herkes size savaş açmış size hakaret ediyormuş gibi konuşuyorsunuz burda herkesin savaş açtığı konu savunduğunuz teori ve herkesin sizden beklediği bilimsel açıklama..

quote:

4) bu teori hakkında forum kullanıcıları herşeyi ama herşeyi bilir.

bu forumu kullanan herkesin beyni var..ve anladığım kadarıyla buraya takılan birçok kişide okumuş görmüş bilmiş insanlar..yani en azından yorum yapabilecek seviyede bilgileri olduğunu düşünüyorum..

quote:

5) teori 2 cümlede anlatılabilir bir şeydir. anlamak için hiç bir akademik bilgi birikime gerek yoktur.

bize link vermek ve şu kurumlar kabul etmiş o zaman evrim vardır demekten başka hiçbir bilgi vermediniz..ve sorduğumuz soruların hiç birine bilimsel olarak cevap vermediniz veremediniz..madem o kadar iyi düzey biliyorsunuz madem bu kadar çok savunuyorsunuz ve buraya cevap atan insanların biyoloji hakkındaki bilgilerini eleştirebilecek kadar bilginiz var neden bize hiçbir bilimsel açıklama yapmadınız..

quote:

6) forum kullanıcıları dışında hiç bir bilimsel makale okumaya gerek yoktur. çünkü forum kullanıcıları herşeyin en doğrusunu bilir. asla bu konuda eksik bilgi ya da yanlış bilgi sahibi olamazlar.

burada cevap bekleyen kimsedende ben böyle birşey görmedim..size soru soruyorlar demekki eksik bilgileri var..ve sizden cevap bekliyorlar..madem o kadar iyi biliyorsunuz aydınlatın bilimsel olarak..bugune kadar hangi soruyu bilimsel olarak kanıtladınızda burdaki insanlar yok böyle birşey olmaz dedi sana??

quote:

7) tüm koşullar sağlandığına göre 2 nin elemanları boş bi konuya iki elle dogamatik ve zararlı bir ideoloji eşliğinde bağlanmış olurlar. hepsi darwinist ideolojinin askerleridir. boşturlar, lanet olsundur.

siz bize hep bu şekilde cevaplar vermeye devam ederseniz hep bu yazdığın maddedeki gibi olacaksınız..sorduğumuz her soruya ya size hakaret etmişiz gibi ya sizi aşağılamışız gibi ya sizin biyoloji akedemik bilgilerinize laf atmışız gibi konuşuyorsunuz..bunları bırakında sorduğumuz sorulara cevap vermeye çalışın burda kimsenin sizi küçük düşürmeye çalıştığı yok kendiniz yazıyosunuz kendiniz oynuyosunuz ama seneryo iyi bize hakaret ettiniz de işin içinden çık iyi yöntem tuttum..

yüz küsür yıl önce kanıtlanabilirlik derecesinde hiç bir delili bulunmayan bir teori ortaya atılıyor..ve hiç bir soruya ne cevap verebiliyor nede kanıtlanabilirlik ölçüsünde bir delilleri var labaratuarda deneme yapamıycak kadar cesaretsiz sahte fosillere ve açıklamalara başvuracak kadar aciz millete laf atmaktan başka cevabı olmayacak kadar basit tamamen metaryalist bir düşüncenin hiç bir dayanağı olmadan ortaya attığı bir teori ve bunu ortaya adam sosyolog birazda gazetecilik yapmış..siz ilk önce bu adamın akademik birikimlerine bir bakın...

milyarlarca yıllık dünya yaşamında milyarlarca tür(bitkiler dahil) ve trilyon kere trilyon aşamadan geçmiş ve şuanki duruma gelmiş canlıların siz bu kadar safhalardan sadace bir tanesini bile kanıtlayamadınız sonrada gelmiş akedemik bilgiden bahsediyosunuz bilimsellikten bahsediyosunuz 100küsür yıldır ne kanıtladınız..BUGUNE KADAR NEYİ KANITLADINIZ...

KARDEŞİM BAK SEN DE ŞUAN 1 VE 2. MADDELERİ UYGULUYORSUN FARKINDA DEĞİLSİN.

1.ben anlayamıyosam saçmadır.
    2) forum kullanıcıları açıklayamıyosa boştur

HİÇBİR ŞEYİ KANITLAYAMADIK ÖYLE Mİ?PEKİ SEN NEREDEN BİLİYORSUN HİÇBİR ŞEYİN KANITLANMADIĞINI?SÖYLER MİSİN BANA?HANGİ BİLİMSEL YAYINI DÜZENLİ TAKİP EDİYORSUN YA DA KAÇ TANE KİTAP DEVİRDİN KONU HAKKINDA?

İKİDE BİR AYNI ŞEYLERİ BOZULMUŞ PLAK GİBİ TEKRARLIYORSUNUZ

1.BİLİM ADAMLARI MADEM NEDEN LABDA EVRİMLEŞTİREMİYOR CANLIYI?
    2.NEDEN HİÇBİR KANITINIZ YOK?

BU İKİ CÜMLEYİ SÖYLEMEKTEN BAŞKA YAPTIĞINIZ ŞEY YOK.BİR CANLI LABDA EVRİMLEŞTRİLMEZ.BU BİR.

İKİNCİSİ DE SENİN BİLMİYOR OLMAN EVRİMİN KANITI OLMADIĞI ANLAMINA GELMEZ.PEKİ NEYMİŞ KANITI YAZ DİYORSAM KUSURA BAKMA AMA 300-400 SAYFALIK BİLGİYİ SANA BURAYA YAZAMAM.AMA MERAK EDİYORSAN BUYUR GEL KONUĞUM OL SANA BÜTÜN KİTAPLARI KAYNAKLARI AÇAYIM GÖSTEREYİM.

VE ANLIYORUM Kİ BİZ NE DERSEK DİYELİM BİR KAÇ GÜN SONRA SİZ AYNI CÜMLELERİ KURACAKSINIZ

1.LABDA BİLİM ADAMLARI NEDEN EVRİMLEŞTREMİYOR
    2.EVRİMİN KANITI YOK

YA DA DEEP İMPACK İN SÜREKLİ SÖYLEDİĞİ CÜMLE ''BANA KÖPEK BALIĞINDAN NASIL FİL OLDU BİRİSİ ANLATSIN''
    KİMSENİN ÖYLE BİR İDDASI YOKKEN ARKADAŞ SÜREKLİ KÖPEK BALIğININ FİLE DÖNÜŞÜM SENERYOSUNU MERAK EDİYOR.

ARTIK DAHA FAZLA UZATMAYA GEREK YOK.ANLAMAK İSTEYEN HER ŞEYİ ANLAR.YETER Kİ ANLAMAK İSTESİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi almancı -- 22 Aralık 2005 22:33:59 >

• quote:

HİÇBİR ŞEYİ KANITLAYAMADIK ÖYLE Mİ?PEKİ SEN NEREDEN BİLİYORSUN HİÇBİR ŞEYİN KANITLANMADIĞINI?SÖYLER MİSİN BANA?HANGİ BİLİMSEL YAYINI DÜZENLİ TAKİP EDİYORSUN YA DA KAÇ TANE KİTAP DEVİRDİN KONU HAKKINDA?

şu bilimsel yayınlarınızı bizimle neden paylaşmıyorsunuz ?

biz de istifade edelim ...

quote:

YA DA DEEP İMPACK İN SÜREKLİ SÖYLEDİĞİ CÜMLE ''BANA KÖPEK BALIĞINDAN NASIL FİL OLDU BİRİSİ ANLATSIN''
    KİMSENİN ÖYLE BİR İDDASI YOKKEN ARKADAŞ SÜREKLİ KÖPEK BALIğININ FİLE DÖNÜŞÜM SENERYOSUNU MERAK EDİYOR.

bu örneği hiçbir zaman vermedim

ama sizinkiler sürüngen memeli oldu diyorlar

ben de bunu ayrıntılı bir izah ediverin diyorum öyle değil mi?

ben de tavuk insan oldu desem nerede ispatın demez misiniz?

quote:

1.LABDA BİLİM ADAMLARI NEDEN EVRİMLEŞTREMİYOR
    2.EVRİMİN KANITI YOK

labaratuarda sizleri destekleyecek veriler elde edebilirsiniz ...

mesela bakteriler üzerinde çalışıp sayısız mutasyona uğratıp gelişmiş bir bakteri üretebilirsiniz ...

bu bakteriler omurgalı, aslan, balina, insan oldularsa siz de biraz gayret sarfedip bakterilerden çok hücreli bir canlı üretebilirsiniz ...

bu deneylere 10 yıl önce başlasaydınız keşke :::::

bu arada mutasyona (rastgele müdahale) değil de BİLİNÇLİ MÜDAHALE de de bulunabilirsiniz ...

bakalım bir tür üretebilecekmisiniz bakterilerden veya sineklerden ...

kaplan 1000 nesilde kaplan oldu ise siz de 10 000 nesilde bir başka bakteri türü elde etmeniz veya çok hücreli yapmanız zor olmasa gerek ...

• deep labaratuarda bir bakteri üzerinde mutasyon yaratmak kolay, sen bilim adamlarına nasıl bir seçilim uygulama yöntemi sunuyorsun. Labaratuarda doğal seçilimi neye göre yapacaksın esas sorun bu. Çözümünü bul tamam.. Her teoriyi labaratuar şertlarında ispatlamak mümkün ise BigBang'i labaratuarda ispatlasınlar da bizde görelim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: pacman

deep labaratuarda bir bakteri üzerinde mutasyon yaratmak kolay, sen bilim adamlarına nasıl bir seçilim uygulama yöntemi sunuyorsun. Labaratuarda doğal seçilimi neye göre yapacaksın esas sorun bu. Çözümünü bul tamam.. Her teoriyi labaratuar şertlarında ispatlamak mümkün ise BigBang'i labaratuarda ispatlasınlar da bizde görelim..

hocam;

labaratuarda mutasyon ile gelişimi ispatlayamıyorsak,

mikro alemde türden türe geçişi açıklıyamıyorsak

sürüngenden memeliye geçişi izah edemiyorsak

bir bal arısının kaabiliyetini anlatamıyorsak

evrimin olduğuna dair en güçlü delilimiz nedir ?

bu durumda evrime inanmamak mantıksızlık mıdır ?

• deep aynı şeyi yazıp durma lütfen. Bende sanadedim ki Big Bang labaratuardamı ispatlandı ama görmezden geliniyor yazılarımız....
  • big bang teorisi teori olarak kalıyor kimse kesin budur demiyor rica ederim

aksine bir teori üretilince de mahkemeye gidilip bilim dışı ilan edilmiyor yani

aynı soruyu sordum ama cevap yok ...

benim de haklı tarafım var değil mi ?
  • ok cevabın tabiiki tatmin etmedi ama soruya gerçek bir cevap vermeyeceğini anladım. Big Bang teorisinin labaratuarda ispata ihtiyacı yok ama Evrim Teorisinin var diyorsun. Sebep çünki o evrim teorisi o big bang ha.

Deep kısaca şunu diyebilirdin, her bilimsel teori labaratuar şartlarında gerçekleştirilebilirdir diye bir kural yok zaten hepsi için buna imkan da yok. Ama bunu desen zaten tek savunma taktiğin olan "hani labaratuarda göster" i kabedeceksin , anlıyorum seni.

Son olarak sorun şu ki alternatif bir teori üretildiği için mahkemelik olmamış Akıllı Tasarım. Akıllı Tasarımın bilimsel bir yönü olmadığı halde bilim dersinde gösterilmesi onu mahkemelik yapmış. Akıllı tasarımı bilimsel yapan nedir dedim onu da söyleyemedin haksız mıyım?
  • quote:

ok cevabın tabiiki tatmin etmedi ama soruya gerçek bir cevap vermeyeceğini anladım. Big Bang teorisinin labaratuarda ispata ihtiyacı yok ama Evrim Teorisinin var diyorsun. Sebep çünki o evrim teorisi o big bang ha.

evrim teorisi ile big bang arasında fark var arkadaşım ... big bang için kimse evrim kadar mücadele etmez çünkü sadece bir teoridir

ve

bir kere olmuştur ne yanlışlanabilir ne de doğrulanabilir orada kalır, daha iyi bir teori geldiğinde şapkasını alır gider ...

ama evrim öyle mi ?

hayır öyle değil ...

evrimin mekanizmaları test edilebilir ...

ama siz test etmeye CESARET edemiyorsunuz ki bu konuda araştırma yapan yok heralde ...

nasıl test edilebilir ...

değişik şekillerde izah ettim, size taktik veriyorum ...

alın bakteriyi istediğiniz kadar mutasyona tabii tutun ufak değişiklikleri not edin ...

yok bunu yapamıyorsanız

canlıları simüle edin

yazın bir oyun programcığı rastgele mutasyon yapın elemeyi de kendiniz yapın ve daha güzel programlar elde edin ...

bunu da yapamıyorsunuz

ne test edebiliyorsunuz, ne ikna edici arageçiş dönemleriniz mevcut, ne sürüngen nasıl memeli oldu izah edemiyorsunuz ...

mikro alemle hiç ilgilenmiyorsunuz ...

biz de böyle BANGIR BANGIR konuşuyoruz

sizler evrimin tembel talebelerisiniz

türden türe geçişi izah edemedikten sonra bir hücreden 70 milyon hücre oldu sözüne kim inanır

YOK MU BANA TÜRDEN TÜRE GEÇİŞİ İZAH EDECEK ...

açın bir topic bak böyle böyle oldu deyin, şu deneyler yapıldı deyin ...

insan bilinçli müdahalelerle bir tür geliştiremiyorsa (zamanı öne sürmeyin) lütfen bu teoriyi biraz daha geliştirin de öyle gelin

o kadar bilimsel argümanınız var saygı duyuorum ama bizim bu kadar basit sorularımıza cevap veremiyorsunuz

link verip al oku demeyin izah edin

quote:

Deep kısaca şunu diyebilirdin, her bilimsel teori labaratuar şartlarında gerçekleştirilebilirdir diye bir kural yok zaten hepsi için buna imkan da yok. Ama bunu desen zaten tek savunma taktiğin olan "hani labaratuarda göster" i kabedeceksin , anlıyorum seni.

bigbang ile evrimin test edilebilirlik açısından aynı kategoride mi acaba?

ne dersin ?

quote:

Son olarak sorun şu ki alternatif bir teori üretildiği için mahkemelik olmamış Akıllı Tasarım. Akıllı Tasarımın bilimsel bir yönü olmadığı halde bilim dersinde gösterilmesi onu mahkemelik yapmış. Akıllı tasarımı bilimsel yapan nedir dedim onu da söyleyemedin haksız mıyım?

akıllı tasarım teorisi canlıları baktığı zaman darwinin bir zamanlar indirgenemezlik kompleksi için söylediğini söylüyor ...

sizin izah edemediğiniz bir durum karşısında mutasyon gibi öneriler sunmuyor çünkü bu mutasyon ile tür üretme akla mantığa aykırı görüyor ...

test edilebilirliğini imkansız buluyor ...

ve netice olarak diyor ki bu canlılar bir Tasarım eseridir, rastgele olamaz ...

aynen hikayede anlatıldığı gibi

iki kişi mısır pramitlerini görüyor

ve bakıyor ve görüyorlar ki

mısır pramitleri günümüz teknolojisi ile yapılamaz, muazzam ince hesaplar gerektiren bir proje

A: bu basit bir eser tarihte binlerce insan var bunu da rastgele birileri yapmış işte

B: bu sıradan bir eser değil , bu bir tasarım ve medeniyete işaret ediyor

akıllı tasarıcı B şıkkı

siz hala A da diretin bakalım

açılayamadığınız türden türe geçişe kendiniz inanıverin ...

valla biri bu kadar üstüme gelse ben bir topic açar bilimsel zeminde izah ederdim ama aranızda hiçbiriniz açmadı

bilgilerinizi paylaşın bize de izah edin

burası paylaşım platformu

evrimin varlığı inancımla çelişmez körü körüne de karşı çıkmıyorum inat etmem merak etmeyin

• Diğer bir topikte mutasyonların neler yapabileceğini anlattım, evrimin ne mekanizmalara sahip olduğunu anlattık, neredeyse konuşulmayan yanı kalmadı hala daha izah istiyorsun.

Mantığa ve gerçeklere gözünü kapattığı sürece burada sadece zaman harcadığımı hissediyorum.

Evrimin BigBang2Den farklı olduğunu yazmışsın peki madem evrimin labaratuarda taklit edilebilir olduğunu söylüyorsun bize yöntemini de anlatta uygulayalım. Tamam mutasyon olayı kolay. Sen sadece milyarlarca yılı ve trilyonlarca denemeyei nasıl taklit edeceğimizi anlat. Böyle bir yol mu biliyorsunda Evrim şöyledir BigBang Böyyledir diye atıp tutuyorsun.

İstediğin program örneği de sana evrimci tarafından defalarca anlatıldı ama sen hala görmemeye çalış. Daha ne diyoruz evrimsel algoritmalar diye bir teknik var , en zor mühendislik problemlerinin çözümünde kullanılıyor, çözüm buluyor dedik.

Senin bir başka yöntemin de şu, doğanın trilyonlarca deneme yanılma ile elde ettiği milyonlarca yıllık birikimleri sana mikroalem düzeyinde tek tek sayabilmeliymişiz. Tamam sen de bana 1 den 1 katrilyona kadar tek tek say. Eğer sayamazsan 1 ile 1 katrilyon arasında 999.999.999.999.998 tane sayı olduğunu ispatlayamayacaksın.Hadi bakalım tek tek say. Bu kadar işlem amaeleliği isteyen bir şeyi senden beklemem korkma. ama sen çok rahat bir şekilde "hadi bana filin nasıl balina olduğunu tek tek anlat ama öyle suya girdi yüzgeci çıktı şeklinde değil mikroalem düzeyinde anlat" diyorsun. Bu kadar ayrıntıyı bilsem bile tek tek anlatamayacağım ortada. (sinek arı muhabbetide aynı şekilde, küçük olmaları aralarında tek tek sözle ifade edilebilecek kadar az farklılık olduğu anlamına gelmez)

Piramit örneğine de değinmek istiyırum. Ortada öye bir piramit görsek sen aynen şunu dersin "Bu piramit bir anda burada yaratılmış" ben ise onun inşa edilme sürecini anlatmaya, çözmeye çalışıtım.

• pacman bu konuda çok basit düşünüyorsun..

bingbangi lab ortamına sokmakla bir hücreli bir canlıdan yeni bir tür yapmayı nasıl kıyaslarsın..

1-bing bang bir teoridir...ve şuanki şartlarda kanıtlamak imkansızdır tek kelimeyle imkansızdır..

2-ama bir bakteriyi lab ortamına sokup genlerine müdahale ile yeni bir canlı oluşturabilirsin..dimi?size göre bu çok zor olmasa gerek..biz sizden dinazor yapın veya bakteriyi insana dönüştürün demiyoruzki alın bir hücreli bir canlıyı yine bir hücrei yapın belki genlere iyi müdahaleden çok hücreli bir canlıyada dönüşteribilirsin..şuanki teknolojiyle genlerede müdahale yapılabiliyor..sizin için çok zor olmasa gerek
  • Arkadaşım şu evrimin ne olduğunu anlayın artık!!

EVRİM birinin eline MUTASYON ALETİNİ ALIP DNAnın bir yerine dokundurup aaa yeni tür çıkıyor dediği BİR ŞEY DEĞİL!!
    O çıkan mutasyonların DOĞAL SELEKSİYON ile iyilerinin seçilip kötülerinin elendiği DETERMİNİSTİK bir süreç.

EVRIM ==== MUTASYON DEĞİL:
    EVRİM ==== MUTASYON + DOĞAL SELEKSİYON

DOĞAL SELEKSİYON DOĞA DOĞA DOĞA diyoruz.
    Hiç bir canlı tek başına evrim geçirmez. Türler salt bireylerin üstündeki mutasyonla evrilmiyor. Doğada bulunun milyonlarca popülasyonun etkileşimi sonucunda neyin seçileceği belli oluyor öyle evriliyorlar.

Şimdi kalkıp mutasyon ile tür yapın diyorsunuz. MUTASYON yapmasını biliyoruz. DOĞAL SELEKSİYONU nasıl simule edeceğimizi BİLMİYORUZ. Çünkü kimse milyonlarca yıl önceki doğa şartlarını birebir simule edemez.
  • Tamam nejdeath anlıyorum da evrim demek sadece bir canlının genlerine müdahale etmek demek değilki. O işin sadece mutasyon kısmı olur. Oysa asıl zorluk bu mutasyonları cok ama cok fazla sayıda canlıya uygulamak ve daha da zoru bir kriter belirleyip elemek gerek ki bu nasıl olacak, yaptığın en küçük değişikliğin ne yönden avantajlı olduğunu bilemezsin. Ben de diyorum ki tamam madem bu kadar kolaymış evrimi labaratuarda denemek söyleyin bu eleme işinin nasıl yapılacağını bilim adamları da size istediğiniz şovu yapsın. Aynı mantıkla düşünürsek ben de sizden bigbang gibi bir olayın labaratuarda küçük bir versiyonunu göstermenizi isterdim ama merak etmeyin o kadar insafsız değilim.

Ha labaratuar ortamında yapılamayan evrimin bilgisayar ortamında gayet güzel örenkleri var. Bu yöntemle yazılımlar geliştiriliyor, imkansız problemler çözüme götürülüyor. bunlar yetmez mi?

• quote:

Diğer bir topikte mutasyonların neler yapabileceğini anlattım, evrimin ne mekanizmalara sahip olduğunu anlattık, neredeyse konuşulmayan yanı kalmadı hala daha izah istiyorsun.

istersen buraya sürüngenden memeliye nasıl geçtiğini anlatan yazınızı yayınlayayım

bir de discovery den alıntınız vardı hatırlarsın

ne demek istediğimi gayet iyi anladın ...

quote:

İstediğin program örneği de sana evrimci tarafından defalarca anlatıldı ama sen hala görmemeye çalış. Daha ne diyoruz evrimsel algoritmalar diye bir teknik var , en zor mühendislik problemlerinin çözümünde kullanılıyor, çözüm buluyor dedik.

hocam sen evrimcinin ne demek istediğini anlayamamışsın galiba ...

evrimci sıfırdan bir helikopter dizayn etmiyor ...

mesela helikopterin kanatlarının ebadının olabilecek en güzel şekilde olmasını izah eden bir açıklama yaptı ...

kendisi daha iyi açıklama yapar ...

sen de bu evrimcinin yöntemi ile uzay gemisi inşa edeceğini sanıyorsun

o zaman al evrimcinin yöntemini

bilgisayar başına geç ve 3 5 günde bir araba tasarla ...

quote:

Tamam mutasyon olayı kolay. Sen sadece milyarlarca yılı ve trilyonlarca denemeyei nasıl taklit edeceğimizi anlat.

bunu da izah ettim

bir omurgalı canlının ortalama ömrü 50 yıl diyelim

ömrü 10 saat olan bir bakteri 43 000 kat daha kısa sürede evrilmesi gerekir

yani bakterilere böyle müdahale ederek 3 5 yılda müthiş değişimler geçirtebilirsin ...

• Deep tabi buraya kopyala ama sürüngenden memeliye geçişi yüzeysel değilde senin istediğin gibi moleküler seviyede tamamını bilseydim bile tek tek anlatmak yerine 1 den 1 katrilyona kadar sayarım daha az amelelik olur. Bu ameleliği sen yap bende aynen senin isteğini yerine getireyim.

Az önce şu canlı üzerinde değişiklik yapıp yeni birşeye dömnüşsün diyordun şimdi olay sıfırdan helkikopter yaratmaya döndürdün. Bu gidişle ne desek sen sadece zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışacaksın.
  • quote:

Deep tabi buraya kopyala ama sürüngenden memeliye geçişi yüzeysel değilde senin istediğin gibi moleküler seviyede tamamını bilseydim bile tek tek anlatmak yerine 1 den 1 katrilyona kadar sayarım daha az amelelik olur. Bu ameleliği sen yap bende aynen senin isteğini yerine getireyim.

yok be dostum o kadar değil

insanın yaratılış serüveni gibi anlat yeter

quote:

Az önce şu canlı üzerinde değişiklik yapıp yeni birşeye dömnüşsün diyordun şimdi olay sıfırdan helkikopter yaratmaya döndürdün.

bu da senin benim yazılarımı biraz dikkatsiz okuduğunun bir delili olsa gerek

sıfırdan bir helikopter isteyen yok sizden

demek istediğim evrimci nin yöntemi ile sıfırdan bir helikopterin tasarlanamyacağı idi

• quote:

Orijinalden alıntı: kovuk

Bu haberi başka bir forumdan alıntı yapıyorum. Ben şahsen evrim teorisine inanmıyorum, ama bu haber teoriyi çürütür mü ...? Emin değilim.

Penguen Evrim Teorisini Çürüttü
    Amerika'da gişe rekorları kıran "İmparator'un yürüyüşü" belgeselinin evrim teorisini çürüttüğü iddia ediliyor. Neden ise penguenlerin eşlerine olan inanılmaz sadakati...

ABD'de 70 milyon dolar hasılat yapan "İmparator'un Yürüyüşü" adlı belgeselde penguenlerin, insanlar gibi ahlaki değerlere ve aile kavramına sahip olduğu gösteriliyor. Penguenler zorlu yaşam şartlarına rağmen, eşlerini terk etmiyor. Dişi yumurtladıktan sonra erkek penguen, yumurtayı kesesinde taşıyarak sıcak kalmasını sağlıyor. Dişi bu sırada tam 110 kilometre yol katederek, 2 ay boyunca eşi ve doğacak yavrusu için yiyecek arıyor. Bu süre içinde de ne erkek ne de dişi kesinlikle 'tek eşlilik' kuralını bozmuyor.

Christian Science Monitör ve National Review gibi muhafazakar yayın organları, 'İmparator penguenleri'nin sadakat ve ahlak temeline dayanan yaşam tarzını, Tanrı'nın varlığının en büyük kanıtı olarak yorumluyor: "Eğer evrim teorisi doğru olsaydı, penguenlerin üreme sistemleri, dünyaya daha çok yavru getirmelerini sağlayarak yaşamlarını kolaylaştırabilirdi. Bir yumurtayı sıcak tutmak için aylarca soğukta aç bilaç beklemezlerdi. Fakat penguenler, içgüdülerine bağlı kalarak tek eşli bir yaşamı seçti. Sadakat dolu yaşam biçimleri Tanrı'nın varlığını hissettiklerini gösteriyor. Bu da evrim teorisini çürütüyor."

Bumu evrim teorisini çürütüyor komik olmayın:) 11 yıllık horta değer bir cevağ alıntılayarak yazayım o zaman...
    İngiliz Kraliyet Donanması’nın 20’nci yüzyılın başında Antartika’nın keşfiyle görevlendirdiği kaptan Robert Scott’ın ünlü Terra Nova seferine ait 100 yıl gizli kalmış ‘penguen notları’ bulundu.

Scott’ın 1910-13 yıllarında düzenlediği ve eve dönüş yolunda hastalanarak üç subayıyla öldüğü seferde görev alan cerrah ve tabip subay George Levick’in, penguenlerin “samimi” fotoğrafları ve davranışlarına ait olan notları yeniden keşfedildikten sonra yeniden basıldı.
    İlişkili Haberler
    100 yıl saklı kalan penguen belgeleri100 yıl saklı kalan penguen belgeleri

Tring kentindeki Ulusal Tarih Müzesi’nde keşfedildikten sonra Polar Record dergisinde yeniden yayımlanan not ve fotoğraflar, Antarktika’daki Adeile penguenlerinin (Pygoscelis adeliae) Scott’ı hayrete düşüren flört ve çiftleşme bilgileriyle dolu. Levick, penguenler hakkında yaptığı araştırmaları, 1915 yılında basılan “Penguenlerin Cinsel Alışkanlıkları” adlı dört sayfalık kitapçıkta sundu ancak kitapçık hiçbir zaman satışa çıkmadı.

İngiliz kaptan Scott, Antarktika’ya ulaştığında Norveçli denizci Roald Amundsen’in kendisinden önce kıtaya ayak bastığını fark etmiş ve keşif seferinin geri kalanı İngizliler için moral bozukluğu ve talihsizlikler geçmişti. Ancak aradan 100 yıl geçtikten sonra, bilim dünyası Antarktika’daki penguenleri hayatı hakkında eşi benzeri bulunmayan bir çalışmaya yeniden kavuştu.

Lecik’in kitapçığını keşfeden tarihçi Douglas Russell, LiveScience sitesine, “İlk dikkatimi çeken, kitapçığın üzerindeki ‘yayımlanmayacak’ uyarısı oldu... Levick Ulusal Tarih Müzesi’nde çalışmış ve kutup araştırmalarına büyük ilgi duyan biriydi. Saklı kalmış bu kitapçığın ortaya çıkması gerçekten heyecan verici” dedi.

PENGUENLERİN ‘AŞK' KOLONİSİ
    Levick, üç yıl süren seferde Adelie penguenlerinin Cape Adare kolonisini inceledi. Bu kolonideki ilk penguen izlenimlerini 13 Ekim 1911’de kaleme aldı. Ulusal Tarih Müzesi’nde görevli olan Russell, “Gördüğü bazı şeyler Levick’i şoke etti... Penguenlerin otoerotik eğilimleri, genç dişi ve erkek penguenlerin sapkın hareketleri, cinselliği zorlamalar, dişilerin cinsel istismara uğraması ve hatta erkek penguenlerin yakınlaşması onu hayrete düşürdü” dedi.

İngiliz yetkililer, Antarktika’da insanlıktan uzak, huzur içinde yaşayan penguenlerin cinselliklerine değinen kitapçığı, seferde hazırlanan ve basılması uygun görülmeyen diğer eserlerle saklı tuttu. Kitapçık, 100 yıl boyunca müzenin kuş koleksiyonu arşivinde kaldıktan sonra Russell tarafından bulundu.
    Russell, “Levick’in gözemleri, zamanının on yıllarca ötesindeydi ve akademik dünyaya kuşların davranışları hakkında yeni bilgiler sağlayabilirdi” dedi. Ama cinsellik dolu belgeler gizli kaldı.

UTANCINDAN YUNANCA YAZDI
    Levick, penguenlerin sapkın davranışlarından o kadar utandı ki, notlarının bir kısmını herkes tarafından anlaşılmamaları için Yunanca yazdı. Bir cümlesi ise şöyle; “Bu penguenler için hiçbir şey suç anlamı taşımıyor olmalı.”

Levick’in şok halinde yazdığı Yunanca notlardan kısa bir bölüm: 10 Kasım 1911. Bu öğleden sonra en olağan dışı görüntüye tanık oldum. Bir penguen, açıkça kendi türünden ölü bir kuşun bedeniyle eşcinsel ilişkiye giriyordu. Bu olay bir dakika kadar sürdü...”

Bir diğer not: “6 Aralık... Bir diğer akıl almaz ahlaksızlığa tanık oldum. Kötü bir şekile yaralanmış bir dişi karnı üzerinde acıyla sürünüyordu. Acı içindeki hayvanı öldürüp öldürmemem gerektiği konusunda düşünürken, bir erkek ortaya çıkıp savunmasız dişiye tecavüz etti.”

“BOŞ BOŞ DOLANIYORLAR”
    Levick, incelediği kolonini eteklerinde erkek penguenlerin dişileri resmen “terörize ettiğini” ve holiganlardan farksız olduğunu belirtti: “Yaptıkları bu kitapta yer verebileceğim türden değil, ancak şurası çok ilginç ki, doğa bu penguenlere insanlara verdiği gibi iş vermeye koyulunca, onlar başı boş gezinmeyi tercih ediyorlar.”
    Aradan geçen onlarca yılda, bilim dünyası hayvanların çok çeşitli davanışlarını öğrendi. Hollandaki biyolog Kees Moeliker, 2010 yılında ölü bir erkek ördeğe diğer erkek ördeklerin tecavüzünü konu alan çalışmasıyla Ig Nobel Ödülü’nü kazandı. Günümüzde, eşcinsel ilişkiye giren, 1,500 hayvan türü tespit edilmiş durumda.

Bilim insanları, Levick’in tanık olduğu “ölü seviciliğin” de penguenlerde insanlarınkinden daha farklı olduğunu belirtti. Penguenler, akıl hastalığı veya sapıklıktan çok, bu eylemi genç dişilerle belli kimyasal bağları olduğu için yaptığını belirtti.

Levick’in dört sayfalık kitapçığı, ilk basımından 97 yıl sonra tekrar yayımlanırken, ilk basıma ait 100 kopyadan sadece ikisi günümüze ulaşmış durumda.

Şimdi sizin yazınızdaki penguenlerin sadakati tanrının varlığını penguenlere hissettiriyorsa benim yazımda penguenlere evrim teorisinimi hissettiriyor. konu bu kadar basit değil:)

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.