Şimdi Ara

Penguenler ve evrim teorisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
0
Favori
14.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YİNE EN BAŞTAKİ KISIR TARTIŞMALARA GERİ DÖNDÜK

ŞU AÇIKLANAMIYOR ====> O HALDE ÇÜRÜTÜLDÜ
    BU AÇIKLANAMIYOR ====> O HALDE ÇÜRÜTÜLDÜ

BİRİSİ DE KAMBRİYEN PATLAMASINDAN SÖZ ETMİŞ, SİZCE NE PEKİ, TANRI DENEME Mİ YAPIYOR?

TANRI HANGİ KUVETLERİ KULLANARAK İKİ MOLEKÜLÜ BİRLEŞTİRİYOR, GRAVİTASYON KUVVETİNİ Mİ KULLANIYOR? TANRI BİR MOLEKÜLÜ NASIL HAREKET ETTİRİYOR. DİYELİM GRAVİTASYON KUVETİNİ KULLANIYOR, BİR MOLEKÜLE İTME HAREKETİNİ NASIL VERİYOR DA MOLEKÜLÜ TAM İSTENİLEN YERE OTURTUYOR, BU SAYEDE DNA ZİNCİRİ OLUŞUYOR. YOKSA BİLİNMEYEN BAŞKA BİR KUVVET Mİ NEDİR? AÇIKLAYIN BAKALIM...

O HALDE YARATILIŞ TEORİSİ ÇÜRÜTÜLMÜŞ OLDU.

EVRİM ÇÜRÜTÜLDÜ DİYENLER, ONDAN DAHA BİLİMSEL BAŞKA BİR TEORİYLE ÇIKSINLAR GELSİNLER.
  • ya kardeş sen bilimle cevap vermeye çalışıyorsun ama ben hala sorduğum bazı sorulara cevap alamıyorum. evrimi savunan arkadaşlar banasadece yararlı bir mutasyon örneği verin bende kendi bilgilerimi sorgulamaya başlayacam. diyelimki evrim var ve tüm canlılar bazı organik moleküllerden tesadüfen oluştu. bakterinin kamçısı gibi insan gözü gibi karmaşık organlar nasıl tesadüfen oluştu. senin bilim hakkında bu kadar bilgin var ve herhangi bir organı tüm koşulları sağlayarak oluşturabilirmisin
  • quote:

Orjinalden alıntı: biologist

arkadaşlar evrimin gerçek anlamı nı ben tartışmıyorum. doğru evrim vardır ama herkesin bildiği anlamda değil. yani tek bir canlıdan tüm bireylerin oluşması değil ve bende bunu kabul etmiyorum. ve burada kimse insanın maymundan geldiğini söylemedi ve de darwin de direk olarak bunu söylememiştir. bende canlıların bir şek,lde farklılaşdıklarını kabul ediyorum ama bu değişimden farklı canlı türleri oluşmaz. darwin in galapagos adalarındaki deneylerin de ispinozları incelemiş ve kendince evrime bir kanıt olarak sunmuştur. ama orada olan kuraklık sebeyle ispinozların yediği meyvaların kabuklarının kalınlığının değişmesi sonucu olan doğal seleksiyondur. iklim koşulları sebebiyle bu meyvaların kabukları sertleşiyor ve gagası küçük olan ve güçsüz olan ispinozlar beslenemiyor. daha sonra yağoş oluyor ve bitkilerin meyvalarının kabukları daha da yumuşuyor bu seferde gagası büyük olan kuşlar bu yumuşak ve küçük meyvalar ile tam beslenemiyor ve bu seferde büyük gagalı ispinozlar ölüyor. ispinozların büyük ve küçük gagalı olan olmasının sebebi hepinizin bildiği gibi genlerden kaynaklanıyor ve bu genlerde ispinozların hepsinde var. yani burada olan evrim değil.(herkesin bildiği anlamdaki evrim den bahsediyorum)

evrim mutasyon adaptasyon ve seleksiyon üçlemesidir ...

bunların birisi eksik olduğu zaman evrim olmaz

@kaotika

quote:

EVRİM ÇÜRÜTÜLDÜ DİYENLER, ONDAN DAHA BİLİMSEL BAŞKA BİR TEORİYLE ÇIKSINLAR GELSİNLER.

ben daha önce de anlatmıştım ...

evrimcilerin iddia ettiği tek hücreden ben milyonlarcasının var olduğunu herbirinin topraktan ve sudan neşet ettiğini iddia ediyorum ...

bilimsel olarak türden türe geçiş ispatlanamadığına göre

benim teorim hem bilime hem de dine uyumludur ...

ayrıca tabii ki ilk canlılar ile günümüz canlıları arasında değişiklikler vardır ancak bu değişiklik tür içinde sabit kalacak şekilde ufak değişikliklerdir ...

• quote:

ya kardeş sen bilimle cevap vermeye çalışıyorsun ama ben hala sorduğum bazı sorulara cevap alamıyorum. evrimi savunan arkadaşlar banasadece yararlı bir mutasyon örneği verin bende kendi bilgilerimi sorgulamaya başlayacam. diyelimki evrim var ve tüm canlılar bazı organik moleküllerden tesadüfen oluştu. bakterinin kamçısı gibi insan gözü gibi karmaşık organlar nasıl tesadüfen oluştu. senin bilim hakkında bu kadar bilgin var ve herhangi bir organı tüm koşulları sağlayarak oluşturabilirmisin

boşuna uğraşma

ben de cevap alamadım ....

bu arkadaşlarımız evrime bir tür din şeklinde inanıyorlar ... (yanlış anlamasınlarİ)

yani ispatı na bir şekilde gerek görmüyorlar.

labaratuarda mutasyonlar ile yeni tür oluşturma ihtiyacı hissetmiyorlar ...

ben çok kastım ama netice alamadım ...

• quote:

ayrıca tabii ki ilk canlılar ile günümüz canlıları arasında değişiklikler vardır ancak bu değişiklik tür içinde sabit kalacak şekilde ufak değişikliklerdir

bana bunun ispatı getir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lacrima

quote:

ayrıca tabii ki ilk canlılar ile günümüz canlıları arasında değişiklikler vardır ancak bu değişiklik tür içinde sabit kalacak şekilde ufak değişikliklerdir

bana bunun ispatı getir.

sen hangi evrimin iddiasını ispatlayabildin de benden ispat istiyorsun

diye karşılık vermeyeceğim tabii ...

evet mesela milyonlarca yıllık köpek balığı ve örümcek fosilleri beni destekliyor mesela
  • quote:

Orjinalden alıntı: Deep Impact

quote:

Orjinalden alıntı: almancı

doğadan ne kadar bi haber olduğun ortada.evrimleşme nasıl ortaya çıkar?aynı doğa koşullarına maruz kalmayla farklı tür oluşmaz!farklı koşullara maruz kalan aynı türden farklı bireyler oluşur.(dikkat et tesadüfen kelimesini kullanmıyorum)

4.5 milyar yı boyunca yeryüzünün tamamında aynı koşullar yoktur.her yerde farklı koşullar olur.
    bunun sonucu senin dediğin gibi kutuplara atılan her hayvan ölmez..

bir kedi türü var diyelim.ilk kedilerin atası.işte bu kedi yaşadığı ortamlara göre o kadar farklılaşmıştır ki kutupta yaşayanlar yani vaşaklar vb. kedilerin patilerinin altında soğuk geçirmez yağ tabakaları oluşmuştur..

bir gölün kenarında yaşayan kedi diğer hemcinlerinin aksine zamanla gölden balık bile tutmayı öğrenmiştir..

yani demek istediğim kendini adapte edebilen canlılar hayatlarını devam ettirirler.diğerleri ise ortadan kalkar.ama senin temel sorunun arkadaşım evrimleşmenin ne olduğunu tam olarak anlamamış olman..

bana bunu açıklayabilir misin acaba?

bu kedi patilerinin ayaklarının altında yağ tabakası nasıl oluşmuştur ?

her canlının genetik bilgileri DNA larına işlenir ...

peki bu patilerin altında yağ tabakasının oluşması DNA ya nasıl işlkenmiştir ?

diğer soru :

bu balık tutmayı nasıl öğrenmiş bu kedicik ?

diyelim ki bir tanesi öğrendi

bu bilgiyi DNA sına nasıl kodlamıştır acaba?

bana bunları bilimsel temelli anlatır mısın?

madem biyoloji konusunda bilgilisin bu sorularıma rahat cevap verebilirsin ...

biyoloji ile ilgin olmasa idi bu soruyu sana sormayacaktım ...

işte sen bana evrimleşmenin nasıl gerçekleştiğini soruyorsun.ben sana evrim vardır bu gözlenen bir şeydir diyorum.ama mekanizması daha çok net değildir diyorum sen bana mekanizmasını anlat diyorsun..

şimdi benim söylecek lafım elbet var.onu da açıklarım ama kesinlikten söz edemem.ama mekanizmasını açıklayamam evrimin olmadığı anlamına gelmez.

bana soracak olursan tanrının yarattığı ilk canlı atalarda bu genetik değişimi sağlayacak yapı vardı zaten.sadece bu genler baskılanmıştı.milyarlarca yıl içerisinde farklı koşullara maruz kalan canlılarda bu baskılanmış genler açığa çıktı.yani canlılar yaşadıkları ortamlara göre yapısal farklılıklara uğradılar.onun için bu kadar fazla tür oluştu.

zaten tür kavramını icad eden bizleriz.biz canlıları sistematiğe ayırıyorz.onları daha rahat araştırmak için.

• quote:

quote:

ya kardeş sen bilimle cevap vermeye çalışıyorsun ama ben hala sorduğum bazı sorulara cevap alamıyorum. evrimi savunan arkadaşlar banasadece yararlı bir mutasyon örneği verin bende kendi bilgilerimi sorgulamaya başlayacam. diyelimki evrim var ve tüm canlılar bazı organik moleküllerden tesadüfen oluştu. bakterinin kamçısı gibi insan gözü gibi karmaşık organlar nasıl tesadüfen oluştu. senin bilim hakkında bu kadar bilgin var ve herhangi bir organı tüm koşulları sağlayarak oluşturabilirmisin

boşuna uğraşma

ben de cevap alamadım ....

bu arkadaşlarımız evrime bir tür din şeklinde inanıyorlar ... (yanlış anlamasınlarİ)

yani ispatı na bir şekilde gerek görmüyorlar.

labaratuarda mutasyonlar ile yeni tür oluşturma ihtiyacı hissetmiyorlar ...

ben çok kastım ama netice alamadım ...

deep sana yüz tane akademik link verdim, evrimin gözlemlendiği ile ilgili, bunun nasıl gerçekleştirildiği ile ilgili vs. ama hiç birini merak edip de okumamışsın. hala da kaynak bekliyosun.

demicem tabi ki.

bu din şeklinde inanıyolar demene katılmıyorum açıkcası, olur mu öyle şey. hiç bilimsel bir olguya inanılır mı. yerçekimine inanan gördün mü ki evrime inananlardan bahsediyosun. yerçekimi bilinir, inanılmaz. evrim de aynı olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacrima -- 18 Aralık 2005, 21:15:06 >

• @lacrima

mikroevrimi kastediyorsan haklısın ama makro evrim ile ilgili bir ispat var mı? herşey yorumdan ibaret,

tamam ispinozların mikroevrimini görebiliyoruz ama kuş türünün nasıl ortaya çıktığı konusunda kesin deliller var mı?

zaten burada kimse doğal seleksiyonu inkar etmiyor...
  • vese, buyur.

Macroevrime 29+ kanıt. yalnız makale 5 bölümden oluşuyor. her bölüm ortalama 8 alt bölüme ayrılıyor. alt bölümlerin bazıları da alt bölümlere ayrılıyor. kısacası çook uzun bi makale. dili ingilizce.

"29+ Evidences for Macroevolution: Intermediate and Transitional Forms"

http://www.talkorigins.org/faqs/comdesc/

---------------------------------------------------------------------------

yalnız kimse çıkıp da, kendi cümlelerinizle burada anlatın demesin. sonuçta anlaşılabilinmesi için belli bir bilgi birikim ve disiplin gerektiren mekanizmalardan bahsediyoruz burada. yoksa kırmızı başlıklı kızın maceralarından bahsetmiyoruz, 2-3 paragrafta özetleyebilelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lacrima -- 18 Aralık 2005, 20:21:34 >

• 2-3 paragrafta özetlermisin...
    rica etsem...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaotika

BİRİSİ DE KAMBRİYEN PATLAMASINDAN SÖZ ETMİŞ, SİZCE NE PEKİ, TANRI DENEME Mİ YAPIYOR?

O Benim

Ne biliyim, kimse bilmiyor zaten

Diğer teoride akıllı tasarım işte

• quote:

quote:

quote:

doğadan ne kadar bi haber olduğun ortada.evrimleşme nasıl ortaya çıkar?aynı doğa koşullarına maruz kalmayla farklı tür oluşmaz!farklı koşullara maruz kalan aynı türden farklı bireyler oluşur.(dikkat et tesadüfen kelimesini kullanmıyorum)

4.5 milyar yı boyunca yeryüzünün tamamında aynı koşullar yoktur.her yerde farklı koşullar olur.
    bunun sonucu senin dediğin gibi kutuplara atılan her hayvan ölmez..

bir kedi türü var diyelim.ilk kedilerin atası.işte bu kedi yaşadığı ortamlara göre o kadar farklılaşmıştır ki kutupta yaşayanlar yani vaşaklar vb. kedilerin patilerinin altında soğuk geçirmez yağ tabakaları oluşmuştur..

bir gölün kenarında yaşayan kedi diğer hemcinlerinin aksine zamanla gölden balık bile tutmayı öğrenmiştir..

yani demek istediğim kendini adapte edebilen canlılar hayatlarını devam ettirirler.diğerleri ise ortadan kalkar.ama senin temel sorunun arkadaşım evrimleşmenin ne olduğunu tam olarak anlamamış olman..

bana bunu açıklayabilir misin acaba?

bu kedi patilerinin ayaklarının altında yağ tabakası nasıl oluşmuştur ?

her canlının genetik bilgileri DNA larına işlenir ...

peki bu patilerin altında yağ tabakasının oluşması DNA ya nasıl işlkenmiştir ?

diğer soru :

bu balık tutmayı nasıl öğrenmiş bu kedicik ?

diyelim ki bir tanesi öğrendi

bu bilgiyi DNA sına nasıl kodlamıştır acaba?

bana bunları bilimsel temelli anlatır mısın?

madem biyoloji konusunda bilgilisin bu sorularıma rahat cevap verebilirsin ...

biyoloji ile ilgin olmasa idi bu soruyu sana sormayacaktım ...

işte sen bana evrimleşmenin nasıl gerçekleştiğini soruyorsun.ben sana evrim vardır bu gözlenen bir şeydir diyorum.ama mekanizması daha çok net değildir diyorum sen bana mekanizmasını anlat diyorsun..

şimdi benim söylecek lafım elbet var.onu da açıklarım ama kesinlikten söz edemem.ama mekanizmasını açıklayamam evrimin olmadığı anlamına gelmez.

bana soracak olursan tanrının yarattığı ilk canlı atalarda bu genetik değişimi sağlayacak yapı vardı zaten.sadece bu genler baskılanmıştı.milyarlarca yıl içerisinde farklı koşullara maruz kalan canlılarda bu baskılanmış genler açığa çıktı.yani canlılar yaşadıkları ortamlara göre yapısal farklılıklara uğradılar.onun için bu kadar fazla tür oluştu.

zaten tür kavramını icad eden bizleriz.biz canlıları sistematiğe ayırıyorz.onları daha rahat araştırmak için.

kardeş sen kendi ağzınla söylemişsin genetik değişikliği sağlayacak kodlar var ve baskılanmış diye. bu genler açığa çıkarak türler farklılaşmış. bunu bende kabul ediyorum. bu konu da aynı fikirdeyiz

• quote:

arkadaşlar evrimin gerçek anlamı nı ben tartışmıyorum. doğru evrim vardır ama herkesin bildiği anlamda değil. yani tek bir canlıdan tüm bireylerin oluşması değil ve bende bunu kabul etmiyorum. ve burada kimse insanın maymundan geldiğini söylemedi ve de darwin de direk olarak bunu söylememiştir. bende canlıların bir şek,lde farklılaşdıklarını kabul ediyorum ama bu değişimden farklı canlı türleri oluşmaz. darwin in galapagos adalarındaki deneylerin de ispinozları incelemiş ve kendince evrime bir kanıt olarak sunmuştur. ama orada olan kuraklık sebeyle ispinozların yediği meyvaların kabuklarının kalınlığının değişmesi sonucu olan doğal seleksiyondur. iklim koşulları sebebiyle bu meyvaların kabukları sertleşiyor ve gagası küçük olan ve güçsüz olan ispinozlar beslenemiyor. daha sonra yağoş oluyor ve bitkilerin meyvalarının kabukları daha da yumuşuyor bu seferde gagası büyük olan kuşlar bu yumuşak ve küçük meyvalar ile tam beslenemiyor ve bu seferde büyük gagalı ispinozlar ölüyor. ispinozların büyük ve küçük gagalı olan olmasının sebebi hepinizin bildiği gibi genlerden kaynaklanıyor ve bu genlerde ispinozların hepsinde var. yani burada olan evrim değil.(herkesin bildiği anlamdaki evrim den bahsediyorum)

Bu değişimin yeni tür oluşturamayacağı fikri sanırım bu değişimlerin kaynağı olarak mutasyonları kabul etmeyişinizden kaynaklanıyor. Oyle ya, mutasyonlar zararlıdır, olsa olsa notr mutasyonlar görülür ama yararlısı görülmez dimi? Oysa bir ispinozun gaga uzunluğundaki çeşitliliğin, atalarının genlerinde zaten var olduğu ispat edilmiş birşey mi? Bu değişimler notr mutasyonların ortam değişimi ile birlikte yararlı hale gelmesi olamaz mı? Kurak geçen bir mevsimden sonra büyük gaga yapısına sahp ispinoz olmanın artık avantaj olması, ama değişen koşullar sebebi ile avantajın dezavantaja dönüşmesi, mutasyon sonucu meydana gelen değişimin olumlumu olumsuz mu olacağı konusunda kesin birşey söylememizi engelliyor. Çünki avantaj dediğimiz durum değişimin kaynağına göre değil de ortama göre anlam kazanıyor. Örnek olarak altı parmaklılık gibi bir farklılık taşıyan insanlar var. Kim bilir, şimdilik nötr bir mutasyon olan bu altı parmaklı veya kepçe kulaklı veya kısa boylu olma durumlarının bile avantaj olabileceği ortam şartları gerçekleşebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pacman -- 19 Aralık 2005, 9:09:03 >

• quote:

kardeş ...

sen beni tanırsın ya da tanıyan dostlarına sor ...

benim öyle önyargılarım yok, ben sadece bilgim çerçevesinde değerlendirme yaparım, evrime karşı çıkıyorsam bunun sebebi biyoloji bilgimin bu konuya yaptığı itirazdan dolayıdır ...yani körükörüne evrime karşı değilim ... ve de taraftarı değilim ...

gözlenen bir şeydir diyorsun ve kendin yorum yapıyorsun ... ve dere ve göl kenarında duran kedilerin balık tutmasını öğrendiklerinden bahsediyorsun ki bunun neresi gözlemelenmiş acaba ?

işte buna benzer binlerce soru sorarım da sen cevap veremezsin ancak amacım seni köşeye sıkıştırmak değil ...

amacım doğruya ulaşmak ...

keşke bana bilimsel argümanlar ile gelip evrimi açıklayabilseniz de ben de inansam şu evrime ...

sen bana mekanizmasını bilemediğinden bahsediyorsun ki asıl mesele de bu zaten ...

bir kedinin balık tutma kaabiliyetini DNA kodlarına nasıl işleyebiliyor ... bana balık tutamayanlar elendi deme, balık tutamazsa fare tutar zaten ...

demek istediğim bu gelişimlerin DNA kodlarına işlenemeyeceği ... bilirsin ki biyolojinin bi rkuralı vardır o da sonradan kazanımların genetik olmadığıdır, futbolcunun çocuğu futbolcu olmaz yani ...

quote:

tabii ki söyleyecek lafın vardır ben saa laf söyleyemeszin demedim ki ... ama bilimsel argümanlar ile konuyu açıkla dersem senin de dediğin gibi açıklayamazsın ... çünkü bu bir ispat değildir, bu deneyle gözlenen bir olgu değildir ki ispatlayabilesin ...

ama şu sözün çok da garip geldi bana ...

ben de sana tavuklardan geldiğimizden bahsedeyim sen de bana ispatla de ...

ben de ispatlayamayışım olmadığı anlamına gelmez diyeyim ...

quote:

senin bu dediğine çaprazlama derler ...

her canlının genlerinde milyarlarca kod var ... bu canlı türleri de değişik varyasyonlar oluşturur (insanlarda olduğu gibi) ancak türden türe geçiş YOKTUR ...

bana keşke birisi bu kadar evrimsel dokümana rağmen türden türe geçişi deney gözlem ile ispatlayabilseler ...

İşte bunu ispatlayamıyorlar, arageçiş profilleri çizemiyorlar ...

eeee ben nasıl ve niye inanayım evrime o zaman ....

quote:

tür kavramını icad etmemiz bir handikap değil ki ...

türün en önemli özelliği kendi içerisinde çoğalabilmeleri ...

ancak bir kedi ile köpek asla çoğalamazlar .... at ile eşek çoğalır ancak kısır katır olur ...

velhasıl ispatlayamadığınız ve de sadece inandığınız şeyleri bilimsel argüman gibi SATMAYIN güzel kardeşim ... siz okudunuz da biz okumadık mı?

• Kambriyen devri günümüzden 520 milyon yıl önce başladığı ve 10 milyon yıl sürdüğü hesaplanan jeolojik dönemdir. Bu devirden önceki fosil kayıtlarında, tek hücreli canlılar ve çok basit birkaç çok hücreli olanlar dışında hiçbir canlının izine rastlanmaz. Kambriyen devri gibi son derece kısa bir dönem içinde ise (10 milyon yıl, jeolojik anlamda çok kısa bir zaman dilimidir) bütün hayvan filumları, tek bir eksik bile olmadan bir anda ortaya çıkmışlardır. Sonraki devirlerde de balıklar, böcekler, amfibiyenler, sürüngenler, kuşlar gibi temel canlı sınıflamaları ve bunların alt grupları hep aniden ve hiçbir ataları olmadan belirir.

Bu durum, evrim teorisinin temel iddiası olan "uzun zaman içinde tesadüfler yoluyla kademe kademe gelişim" kavramını yıkmış durumdadır. Dahası bu durum, yaratılış gerçeği için kuşkusuz çok büyük bir delildir. Evrimci bir fosil bilimci olan Mark Czarnecki, bu gerçeği bir itiraf niteliğindeki şu açıklamasıyla kabul etmektedir.

Teoriyi (evrimi) ispatlamanın önündeki büyük bir engel, her zaman için fosil kayıtları olmuştur... Bu kayıtlar hiçbir zaman için Darwin'in varsaydığı ara formların izlerini ortaya koymamıştır. Türler aniden oluşurlar ve yine aniden yok olurlar. Ve bu beklenmedik durum, türlerin yaratıldığını savunan argümana destek sağlamıştır.

Nitekim Darwin de, "eğer aynı sınıfa ait çok sayıdaki tür gerçekten yaşama bir anda ve birlikte başlamışsa, bu doğal seleksiyonla ortak atadan evrimleşme teorisine öldürücü bir darbe olurdu" diye yazmıştır.6 Kambriyen devri ise, tam olarak Darwin'in "öldürücü darbe" olarak tarif ettiği tabloyu ispatlamaktadır. Bu yüzden İsveçli evrimci Stefan Bengston, Kambriyen devrinden söz ederken ara formların yokluğunu itiraf etmekte ve "Darwin'i şaşırtan ve utandıran bu olay bizi de hala şaşırtmaktadır" demektedir.

Canım kardeşim DARWİN söylemiş ben değil...

• quote:

Orjinalden alıntı: C4

genemi evrim meselesi arkadaşlar
    artık evrimle yatıp evrimle kalkar olduk

evrimin var yada yok olduğu şu an için kimseye birşey kazandırmaz.varsın ve yaşamını sürdürmelisin
    canlıların değişen koşullara adapte olmalarının tesadüflerle değilde yaratıcının iradesi dahilinde olduğunu düşünmek imanla çakışmaz

bunun böyle değilde doğanın işi olduğunu iddia eden arkadaşlarında kendi fikirleridir, herkes düşüncesinde özgürdür
    o halde evrim tartışmalarını ısıtıp ısıtıp gündeme getirmenin yararı yok

çok doğru söylüyorsun arkadaşım bu tartışmalar kimseye birşey kazandırmayacağı gibi, kimsenin fikrini de değiştirmesi mümkün diil bu tartışmalarla..bunu senelerce evrim karşıtlarına birşeyleri yüzyüze anlatmaya çalışmış bir insan olarak söylüyorum. hele böyle forumdan yazarak hiç birşey elde edilemez.

ayrıca evrimle ilgili açılan topiclere bakılırsa nedense hep evrim karşıtlarının bu topicleri açtığı görülebilir..resmen insanlar provoke ediliyor! herhalde bu teori sizi çok korkutuyor ki sürekli saldırı yoluna gidiyorsunuz.(deep,was vb. arkadaşı tenzih ederim) evrimin varlığına inanmayabilirsiniz arkadaşlar, var olduğunu düşünenleri niye rencide ediyorsunuz? birkaç arkadaş gerçekten bilgi edinmek, fikir alışverişinde bulunmak için yazıyor, keşke herkes bu niyetle yazsa!

saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: the_rion80

quote:

Orjinalden alıntı: C4

genemi evrim meselesi arkadaşlar
    artık evrimle yatıp evrimle kalkar olduk

evrimin var yada yok olduğu şu an için kimseye birşey kazandırmaz.varsın ve yaşamını sürdürmelisin
    canlıların değişen koşullara adapte olmalarının tesadüflerle değilde yaratıcının iradesi dahilinde olduğunu düşünmek imanla çakışmaz

bunun böyle değilde doğanın işi olduğunu iddia eden arkadaşlarında kendi fikirleridir, herkes düşüncesinde özgürdür
    o halde evrim tartışmalarını ısıtıp ısıtıp gündeme getirmenin yararı yok

çok doğru söylüyorsun arkadaşım bu tartışmalar kimseye birşey kazandırmayacağı gibi, kimsenin fikrini de değiştirmesi mümkün diil bu tartışmalarla..bunu senelerce evrim karşıtlarına birşeyleri yüzyüze anlatmaya çalışmış bir insan olarak söylüyorum. hele böyle forumdan yazarak hiç birşey elde edilemez.

ayrıca evrimle ilgili açılan topiclere bakılırsa nedense hep evrim karşıtlarının bu topicleri açtığı görülebilir..resmen insanlar provoke ediliyor! herhalde bu teori sizi çok korkutuyor ki sürekli saldırı yoluna gidiyorsunuz.(deep,was vb. arkadaşı tenzih ederim) evrimin varlığına inanmayabilirsiniz arkadaşlar, var olduğunu düşünenleri niye rencide ediyorsunuz? birkaç arkadaş gerçekten bilgi edinmek, fikir alışverişinde bulunmak için yazıyor, keşke herkes bu niyetle yazsa!

saygılar...

canım kardeşim çok doğru söyledin yalnız sanırım bir eksiğin var öncelikle bilgi paylaşmakla hiçbir zaman birşey kaybetmezsin. Her zaman kazanacağın birşeyler vardır. Einstein doğru demiş '' ön yargıları kırmak atomu parçalamaktan daha zordur.'' diye fakat bakış açını herzaman güncellemelisin değişmese bile bazen bir cümle çok şey anlatabilir yeterince alçakgönüllüce söylenebilirse...

SAYGILAR

• @the_rion80 yazdığın yazıdan topic i düzgün okumadığın belli..eğer düzgün okusaydın evrim karşıtlarının burda evrimi savunanlara karşı küçük düşürücü bir lafının olmadığını anlardın.burda ben,deep,er_dem,biologist ve diğer evrim karşıtlarının hep bilimsel olarak açıklama yapmaya çalıştığını ve bazı yerlerden alıntılar yapıp buraya yazdığını göreceksin ve evrimi savunan arkadaşlardan bilimsel olarak bir açıklama beklemektedir..mesela ben hala KAMBRİYEN PATLAMASINA açıklık getiren veya getirmeye çalışan bir evrimci göremedim bu forumda..ve bu konuda 1kişinin bile fikrini değiştirip -aa evet gerçekten evrim olamaz demesi sadece 1 kişinin bile bunu demesi bizim için yeterlidir..ve evrim tartışması ya hep ya hiç kuralı gibidir..eğer bir tane örnek bile evrimin olmadığına örnek verirsen evrim yoktur denir..eğer bir tane yaratılışın olmadığına örnek verirsen evrim yaratılış yoktur denir..KAMBRİYEN PATLAMASI evrimin olmadığına en büyük örnektir..ve neden bugune kadar hep evrimciler sahte fosiller gösterdiler alçıdan kemikler gösterdiler neden böyle bir yola başvurdular????????bide burdaki evrim karşıtlarının biyoloji bilgisinin olmadığını savunan arkadaşlar acaba darwinin bir sosyolog olduğunu biliyormuydu.

• quote:

Orjinalden alıntı: nejdeath

neden bugune kadar hep evrimciler sahte fosiller gösterdiler alçıdan kemikler gösterdiler neden böyle bir yola başvurdular????????

Eğer bir kaç tane şarlatanın yaptığı hilelerle evrimi ya da bilimin herhangi bir dalını çökertme argümanını kullanırsanız aynı yolla dininizi tartışmanın orta yerine bırakıp gitmek zorunda kalabilirsiniz. Dikkat!!!
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.