Şimdi Ara

Motorola Xoom Unboxing & Review - Ana Konu ve Paylaşım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.998
Cevap
6
Favori
109.639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Motorola Xoom Unboxing & Review - Ana Konu ve Paylaşım

OS----------------Android 3.0 Honeycomb
    Differentiation-----Larger display in smaller form-factor, 1080p HD support, first tablet with Honeycomb software, dual-core 1GHz processor, and a wide range of docking options
    Dimensions------249.1mm (h) x 167.8mm (w) x 12.9mm (d)
    Display-----------10.1” 1280×800 resolution
    Weight------------730 g
    Processor-------- NVIDIA® Tegra™ 2: 1GHz dual-core processor
    Battery-----------Up to 10 hour video playback
    Connectivity-----3.5mm, micro USB 2.0 HS, Corporate Sync, Wi-Fi 2.4GHz & 5GHz 802.11b/g/n, Bluetooth 2.1 + EDR + HID
    Network---------- 3G, 4G LTE upgradeable, 802.11n w/Personal Hotspot
    Audio-------------AAC, AAC+, AMR NB, AMR WB, MP3, XMF
    Video-------------720p capture/1080p playback/streaming, H.263, H.264, MPEG4
    Camera----------5 MP rear-facing camera with dual LED flash/2MP front-facing camera
    Memory----------32GB on board user memory, SD card support after software update, 1GB DDR2 RAM
    Messaging/Web/Apps Email (Corporate Sync, Google Mail, POP3/IMAP embedded, Push Email, Yahoo Mail) , WebKit w/ Flash

Klasik olarak önce kutu içeriğinden başlayalım. TTNET kampanyasında cihaz ile birlikte hem koruma hem de stand olarak kullanılabilen sert malzemeden yapılmış bir kılıf veriliyor....

Kutuyu açında Xoom tablet, şarj adaptörü ve micro usb kablosunu görüyoruz. Ayrıca kullanım klavuzu ve garanti belgesini de kutu içeriğine eklemişler...

Cihazın geneline ve etrafındaki giriş - çıkış portlarına bakalım...

Cihaz ile beraber verilen kılıf söz konusu olan bölgeleri açık bırakacak şekilde tasarlanmış...

Şimdi cihazı çalıştıralım...

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Android'e çok aşina olmayan ama çok merak eden bir kullanıcı olarak Honeycomb'a alışmak biraz zaman alacak elbette ama ilk etapta 3.0'un kullanımının çok zevkli olduğunu söyleyebilirim. Touchscreen çok başarılı ve tepkimelere cevap verişi gayet hızlı...

Ön & Arka Kamera

Önde 2 mp ve arkada 5 mp - çift led flashlı kamera var. Kamera arayüzü gayet basit ve anlaşılır, kameralar bekleneni fazlasıyla karşılıyor...

Menüler - Android Market - Browser - Navigasyon

Genel olarak menüler başarılı...Markete giriş sorunsuz ki hemen bir kaç uygulama indirip kurdum mesela Flash player ve üstüne donanım haberi açarak test ettik. Navigasyon, Google Maps ile sağlanıyor ve gayet iyi çalışıyor. Twitter, Foursquare, Angry Birds, Youtube gibi uygulamaları indirip kurdum.
  • İncelemeye müzik ve video oynatma performansı, 3G kullanımı, usb bellek kullanımı ile devam edeceğim ilerleyen günlerde...
  • bende 10 gündür kullanıyorum çok başarılı bir tablet özellikle hd video ve resimlerine hayran kaldım cihazını performansı zaten ortada kesinlike parasını hak eden bir cihaz benim merak ettiğim turkcellden data kartı alsam çalışırmı? uyumlumu?
  • Bende 3g data kartı var...Hp dm1 ile kullanıyorum, yarın deneyeceğim
  • arkdaşlar ben de goldan aldım. ama ingilizce ve hafıza kartını görmüyor ne yapmak lazım birfikriniz var mı???
  • Su an xoom'dan yaziyorum. Cihazdaki kart slotu micro ve baska slot olmadigina gore bendeki sim karti kullanma sansim yok. 3g yi denemek icin microsim lazim. Ayrica slot hem micro sim hem de micro sd olarak kullaniliyor anladigim kadariyla....
  • Micro sd denedim calismadi. Slot sadece micro sim slotu sanirim arkadaslar....
  • http://www.techrepublic.com/photos/motorola-xoom-verizon-teardown/6197743?seq=12 burada SIM card and microSD card slots diyor ama yanlışlık olmasın zaten sim kartı takmak için apartı var ben normal turkcell kartımı koydum tam oturdu ama tanımadı
  • http://www.googleandroid.gen.tr/Thread-motorola-xoom buradada sim kart ile kullananlar var
  • Ben sim kartın o şekilde takıldığını bilmiyordum. Evet micro sim karta gerek yok arkadaşlar, Turkcell data sim kartımı taktım ve cihazı açtım...

Hemen pin sorma ekranı geldi....

Fakat internete bağlanamadım...

• Halen Turkcell 3G internet işini çözemedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid
    Micro sd denedim calismadi. Slot sadece micro sim slotu sanirim arkadaslar....

Normal simkart takılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus88

quote:

Orijinalden alıntı: visceroid
    Micro sd denedim calismadi. Slot sadece micro sim slotu sanirim arkadaslar....

Normal simkart takılıyor

Dikkatli bakarsanız yukarıda düzelttim zaten yazdığımı....

Cihaz sim lock olabilir arkadaşlar...Yani sadece avea ile çalışıyor olabilir bir ihtimal...Mobiltel'e mail attım durum ile ilgili. Bakalım ne cevap verecekler?
  • Turkcell ile sorunsuz çalışıyor 2 sene türkcell kampanyasından aldığım data hattımı taktım. ve kullanıyorum.Sim lock muhabeti yok ancak 2 kampanya var bir TTNET Avea sim kartlı birde Türk Telekom benim cihaz Türk Telekom..
  • http://www.donanimhaber.com/tm.asp?m=49236723

Sizden önce incelemesi yapıldı Yönetici arkadaşlar arasında bir kopukluk var zannedersem.Yönetimin genelde apple kullanıcısı olduğunu bilirdim ama Motorola kullanan arkadaşlarıda görmek güzel Sd kartın çalışması yeni gelecek update ile mümkün olacak.3G normal sim kart ile çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogangoxel -- 27 Haziran 2011; 8:22:26 >
  • evet turkcell ile çalıştırdı dün gayet iyi çalışıyor bazı forumlarda xda gibi motorola xoom için bir yazılım yüklenerek telefon özelliği aktif edilmiş nasıl yapıldığını araştırıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guguk

evet turkcell ile çalıştırdı dün gayet iyi çalışıyor bazı forumlarda xda gibi motorola xoom için bir yazılım yüklenerek telefon özelliği aktif edilmiş nasıl yapıldığını araştırıyorum.

root edilmiş xoom'un varsa bu linke bak istersenhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1064818
  • Aramızda türkçe root rehberi hazrlayabilecek birileri varsa çok faydalı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus88

Aramızda türkçe root rehberi hazrlayabilecek birileri varsa çok faydalı olur

imzama bak istersen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendimce -- 27 Haziran 2011; 13:00:08 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.