- x
Gelibolu-Çanakkale feribot ücreti
29 Cevap13803 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1714 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:03:36 

İstanbul'dan Balıkesir'e gideceğim. İstanbul-İzmit otoyolunda asfaltlama çalışmaları var. Yolu tek şeride düşürmüşler. Gecenin 2 sinde bile aşırı derecede trafik vardı. Eğer o yoldan gidersem saatlerce bekleyeceğim. Eskihisar'dan Topçular'a feribotla geçmeyi hiç düşünmüyorum.
Çanakkale üzerinden gitmeyi düşünüyorum. Biraz fazla km yapmak pek önemli değil. Yalnız feribot ücretleri ne kadardır acaba?

Ford Focus 3

3775 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:07:21 

2011 Renault Megane III 1.5 Dci 85 HP Expression (KP)
Megane III detaylı incelemem

2860 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:15:12 

gelibolu çanakkale değilde gelibolu lapseki seferi var. ücret olarakta 25 gibi bişeydi. istersen lapsekiden bigaya doğru 3 km devam et ve çardak gelibolu arası çalışan motorlara bin. onlar biraz daha ucuz oluyor.

ida

4272 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:20:17 

aklımızda bulunsun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2369 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:46:05 

tekirdağdan erdek ede feribotlar var ama saatini bilmek lazım.

4044 Mesaj
25 Haziran 2011; 17:33:24 

bahsettiğiniz türkiyenin en kısa ve en pahalı geçiş ücretine sahip hattı diye dşünüyorum hemen hemen 1-2 km lik yol 25 tl çünkü gidecek başka bir seçenek yok.Umarım yakın zmnda bahsedilen köprü yapılır oraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dj_Gençkan -- 25 Haziran 2011; 17:41:54 >

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPAYIN!

521 Mesaj
25 Haziran 2011; 17:38:37 

Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasında feribot seferleri var,

her iki hatta çalışan büyük gemiler ki GESTAŞ firmasına ait tek yön geçiş ücreti 23 TL
Eceabat Kilitbahir'den Çanakkale ye çalışan ALINTERİ firmasına ait feribotlarda var onların ücreti ise 18 TL
oto içerisindeki yolculardan ücret alınmıyor.

1714 Mesaj
25 Haziran 2011; 19:53:43 

Tekel oldukları için hakikatten pahalıymış .. Eskihisar-Topçular arasıda 45TL .

Ford Focus 3

4044 Mesaj
25 Haziran 2011; 20:07:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

Tekel oldukları için hakikatten pahalıymış .. Eskihisar-Topçular arasıda 45TL .

walla buda pahalı acelem yoksa kesinlikle tercihim olmaz çünkü körfezi dolaşmak 300 km olsa anca kafa kafaya gelir benim dizel ufaklıkla. Keşke çanakkalede de böyle bir seçim şansımız olsa

1714 Mesaj
25 Haziran 2011; 20:11:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

walla buda pahalı acelem yoksa kesinlikle tercihim olmaz çünkü körfezi dolaşmak 300 km olsa anca kafa kafaya gelir benim dizel ufaklıkla. Keşke çanakkalede de böyle bir seçim şansımız olsa

Evet,
Eskihisar-Topçular arası körfezden tam tamına 100km... Ben 20TL mazot yakarım.. Hiç gerek yok... Keşke Çanakkale tarafında da böyle bi imkan olsaydı. Hiç düşünmezdim..Çanakkale üzerinden gidersem toplamda 150km ekstra yol yapmış olacağım. Ama bu mevsimde körfezin kalabalığını görmektense, ekstra km yapıp daha doğal olan yoldan sakin sakin gitmeyi tercih ederim.

Ford Focus 3

4044 Mesaj
25 Haziran 2011; 20:37:34 

bende sakin kullanımda körfez manzarasından yanayım hem daha ekonomik:))

774 Mesaj
25 Haziran 2011; 20:40:48 

İstanbul'dan Balıkesir'e gideceksen Yenikapı'da İdo'nun seferleri var Bandırma'ya.Hem zamandan tasarruf hem konfor.2 saatte Bandırma'dasın ve 1 saatte Balıkesir.Toplamda 3 saatte gideceğin yere varırsın...

309 Mesaj
25 Haziran 2011; 21:58:09 

Bence trafiğe takılmayın mis gibi deniz havası ala ala gidin.

3311 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:08:59 

Hava sakat durumda önce GESTAŞ a bir tel aç seferler ile ilgili.

1714 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:11:42 

Bandırma feribotu tercih edemeyeceğim kadar pahalı. :)
Üstelik depoyuda ağzına kadar doldurmuşken, birde o feribota 100küsür tl vermek hiç içimden gelmiyor..
Aslında işi acele olan ve araba sürmek istemeyenler için inanılmaz güzel bir alternatiftir ido nun feribıotları. 5 saatlik yolu 2 saatte gidiyorsunuz ve hiç yorulmadan ..

Ford Focus 3

3311 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:23:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Fleetwood

Bandırma feribotu tercih edemeyeceğim kadar pahalı. :)
Üstelik depoyuda ağzına kadar doldurmuşken, birde o feribota 100küsür tl vermek hiç içimden gelmiyor..
Aslında işi acele olan ve araba sürmek istemeyenler için inanılmaz güzel bir alternatiftir ido nun feribıotları. 5 saatlik yolu 2 saatte gidiyorsunuz ve hiç yorulmadan ..

İstanbul Gelibolu arasıda az yol değil ama ..

1714 Mesaj
25 Haziran 2011; 22:27:10 

Evet.. Bakalım 3-5 alternatif var, hangisi uygun gelirse ...
Olmadı istanbul-izmit ücretsiz yol e5 ten giderim en azından o sıkışıklığa yakalanmam...Ama bildiğim kadarıyla o yol çok kötü.

Ford Focus 3

121 Mesaj
25 Haziran 2011; 23:30:47 

quote:

Orijinalden alıntı: cakaltmfb

İstanbul'dan Balıkesir'e gideceksen Yenikapı'da İdo'nun seferleri var Bandırma'ya.Hem zamandan tasarruf hem konfor.2 saatte Bandırma'dasın ve 1 saatte Balıkesir.Toplamda 3 saatte gideceğin yere varırsın...

Aynen katılıyorum . Bende öyle yapmayı düşünüyorum. Hem fazla virajlı yollara düşmezsin.

[img]http://www.ubuntu.com/themes/ubuntu07/images/ubuntulogo.png[/img]

6367 Mesaj
26 Haziran 2011; 0:31:48 

Arkadaşım niye kasıyorsun ki otobandan gebzeye kadar, oradan eskihisar-topçular, sonra da yola devam. En mantıklı alternatif bu. Eskihisar-topçuları neden baştan eledin onu anlamadım.

1963 Mesaj
26 Haziran 2011; 3:13:18 

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Arkadaşım niye kasıyorsun ki otobandan gebzeye kadar, oradan eskihisar-topçular, sonra da yola devam. En mantıklı alternatif bu. Eskihisar-topçuları neden baştan eledin onu anlamadım.

Bence bu kadar dolaşıp hem zaman hem de ücret olarak pek bi kar sağlayamamaktansa yenikapı-bandırma yapmak daha mantıklı. Üzerine bir de aracınızda yata yata gideceksiniz.

2011 Nissan Qashqai 1.5 Dci Tekna+Glassroof+NC Beyaz
2012 Hyundai i20 1.2 Mode Siyah
HTC Evo3d
Sony Vaio VPCF11S1E

7656 Mesaj
26 Haziran 2011; 10:41:11 

Yenikapı-Bandırma inanılmaz pahalı.Yaktığınız yakıtın neredeyse 2 katını geçiyor.
Eskihisar-Topçular da aynı şekilde.Körfezden dolaşsam 18 TL'lik gaz yakıyorum,vapur 45 TL.
En mantıklısı bana göre;Silivri-Büyükçekmece vs.taraflarında iseniz direk Gelibolu üzerinden Eceabat-Kilitbahir'den geçmek.Hem en ucuz geçiş orada hem de boğazın en dar yeri orası.
Anadolu yakasından yola çıkacaksanız da ya körfezi dolaşmak,ki ben öyle yapıyorum,deniz yolu ile gidilecekse de Pendik-Yalova ile gitmek bir nebze daha iyi.

'02 Corsa 1.8 GSI-Corsa Ç.
Xmax 250 ABS

2176 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:28:29 

Ben de bu yaz nasıl Tekirdağ'dan İzmir'e giderim diye düşünüyordum.
Bilgiler için çok teşekkür ederim.
Büyük bir ihtimalle Eceabat-Çanakkale geçişi yapacağım.
Bir de seferler konusunda bilgi alabilir miyim?
Günde bir iki sefer varsa ona göre yola çıkalım.

quote:

Orijinalden alıntı: kalekale

Çanakkale-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki arasında feribot seferleri var,

her iki hatta çalışan büyük gemiler ki GESTAŞ firmasına ait tek yön geçiş ücreti 23 TL
Eceabat Kilitbahir'den Çanakkale ye çalışan ALINTERİ firmasına ait feribotlarda var onların ücreti ise 18 TL
oto içerisindeki yolculardan ücret alınmıyor.

MultijetBravo105 HP
binaltıyüzsendromu

1837 Mesaj
26 Haziran 2011; 11:36:29 

Geçen hafta iş için gittiğimiz Çanakkale seyehatinde Lapseki-Gelibolu feribotuna bindik.
Tek geçiş için 21 TL ücret aldılar, daha önce 20 TL imiş 1 TL yeni zamlanmış.
Bu arada Gelibolu'dan dönüşte 21 TL geçiş ücreti yanında 4 TL'de iskeleye girerken istediler, resmi araç olduğumuzu söyledik vermedik.

Yeni Astra Sedan 1.6 Edition + BRC (By Mocan)

4282 Mesaj
26 Haziran 2011; 12:46:15 

Bugün Yalovaya gidecektim, zamanım kısıtlıydı iyi ki gitmemişim. Bilgilendirme için teşekkürler

Kendime 4 kural koydum! Alkol alma, Hızlı gitme, Hızlı gitme, Hızlı gitme. *Sonra kendime 4 kural daha koydum! Hatalı sollama, Makas atma, Emniyet kemeri tak, Daha yavaş git. * En önemlisi "Arabada sevişme!"

Mazut Pawıı ~~ Kendi Mazotumu Üretmeye Çalışırken Kimyager Olacağım.. ~~
Dacia Logan 1.5 dCi 2006 İnci Gri ~~ Bak Logan deyip geçme, üzerim :)
Dead Line

7834 Mesaj
26 Haziran 2011; 15:14:32 

yeni kapıdan bursaya feribotla git 90 tl olması lazım, kalan yol 160 km.

diğer taraftan hem 25 tl gemiye vereceksin, hem de 350 km fazladan yol yapacaksın. o 350 km de 65 lirayı çıkarırsın zaten...

1714 Mesaj
26 Haziran 2011; 20:47:46 

İstanbul-İzmit otoyolundan körfezi dolaşarak geldim. Yoldaki çalışmalar bitmiş..

Ford Focus 3

1985 Mesaj
27 Haziran 2011; 22:34:14 

Dün kilitbahira geçtim 18 TL idi... Yoğun günlerde mutlaka önerim bu dolmuş feribotlar olacaktır dolunca hareket ediyorlar 10 dakikada karşıdalar
Ayrıca köprü işi çanakkalede tam bir muamma defalarca fizibilitesi olumsuz çıktı diye biliyorum hatta ihaleyi kazanan firma vardı o bile vazgeçmişti, köprü için rüzgar hızı tüp geçit için ise akıntı hızı büyük sorun ve kurulacak bir inşa fazla dayanmaz deniliyor.. Ve tabi diğer önemli bir etken manevi değeri büyük topraklar olduğu için yapılacak bir inşanın yer seçimi oldukça zor nereyi kazsanız kemik çıkıyor bölgede kısacası bir kaç bilinmeyenli bir denklem...
Buda feribot şirketlerinin işine geliyor fiyatları her yıl artıyor 25 TL nedir ya git gel 50 TL! Sanırım biriki sezonda bir feribot parası çıkıyordur

1714 Mesaj
27 Haziran 2011; 23:05:29 

Bence o bölge için feribot en güzeli.. Bazen tarihi yapıyı bozmamak için, her şart müsait bile olsa inşa yapmamak gerekir...
Çanakkaleye köprü yapılmasını ben açıkçası istemem...Hatta hiçbirşekilde, hiçbir nedenle istemiyorum...O bölge yüzyıllar boyunca öyle kalmalıdır.

Ford Focus 3

555 Mesaj
9 Temmuz 2013; 5:24:12 

bursa'dan aracımla gökçeada'ya gitmeyi düşünüyorum.
fakat sabah çanakkale'den karşıya geçerek şehitliği gezmeyi akşam da gökçeada'ya geçmeyi düşünüyorum. bildiğim kadarıyla çanakkale'den eceabat aktarmalı feribot var adaya. tek biletle bu mümkün mü?
kısacası: çanakkal'de verecem 29 lira gökçeada parasını, akşama kadar karşıda durup akşam da hop ada...
teşekkür ederim.

Hırsız, polis peşinde.

552 Mesaj
5 Ağustos 2013; 15:53:29 

bende istanbul gaziosmanpasada oturuyorum tekirdağ üzerinden canakkale merkeze gidicem yol durumu nasıl son giden arkadaslardan fikir alabilirmiyim

DOĞA ANAYA BİRAZ SAYGI.LÜTFEN!!!!
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.344