- x
Renault Koleos
93 Cevap6935 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

13052 Mesaj
25 Haziran 2011; 6:20:04 

2014 de dahada güzelleşmiş.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ İÇİN TIKLA

2014
0

2013
0

2012

0

2011

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noxco -- 19 Şubat 2014; 12:11:51 >

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

7211 Mesaj
25 Haziran 2011; 14:31:38 

ikinci el mi alacaksınız sıfır mı? sıfır alacaksanız makyaj geliyor araca yakında:

bakın burda var makyajlı yeni kasanın fotoğrafı http://www.netcarshow.c...00x600/wallpaper_02.htm

13052 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:01:08 

Sıfır düşünüyorum. Bu halinide çok beğendim, güzel olmuş.

7211 Mesaj
25 Haziran 2011; 20:04:10 

80.000TL civarında fiyatı var , navigasyon ve cam tavanla beraber 85.000TL oluyor 2.0dci privilege versiyonun fiyatı.

rakipleri de aynı fiyata ford kuga , hyundai ix35 ve nissan qhasqai olarak görünüyor , bence koleos un donanım konusunda da rakiplerine göre belirgin bir eksiği yok güzel araç

13052 Mesaj
25 Haziran 2011; 23:42:57 

Nav istemem ama cam tavan güzel olur. 2012 modelini beklemekte yarar var.

250 Mesaj
26 Haziran 2011; 0:07:40 

inceleme şansım olmuştu, kullanımı rahat ve gerçekten güzel araç. ayrıca kuga da çok güzeldir, onu kullanmadım ama kullanıcı yorumları o şekilde.

600 Mesaj
27 Haziran 2011; 0:14:48 

kullanim olarak dacia nin cikardigi 30 binlik 2ceker mvp tarzi arazi aracindan suruste farki yok ama iscilik malzeme kalitesi tabiki daha ust seviyede

234 Mesaj
25 Kasım 2011; 15:34:57 

2009 dan beri kullanıyorum ilk alanlardan biriyim sanırım. araç 60.000 oldu şimdiye kadar tık demedi. düzenli bakım yaptırdıkça sıkıntı yaratmıyor.
kullanımı ise çok zevkli. içindeyken acaip güven veriyor.
tipi sizin için bir problem teşkil etmiyorsa ve tabii ki ikinci eli güçsüz olduğu için alıp satıp kar etme amacınız yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

7131 Mesaj
25 Kasım 2011; 17:07:39 

quote:

Orijinalden alıntı: cavemanturk

2009 dan beri kullanıyorum ilk alanlardan biriyim sanırım. araç 60.000 oldu şimdiye kadar tık demedi. düzenli bakım yaptırdıkça sıkıntı yaratmıyor.
kullanımı ise çok zevkli. içindeyken acaip güven veriyor.
tipi sizin için bir problem teşkil etmiyorsa ve tabii ki ikinci eli güçsüz olduğu için alıp satıp kar etme amacınız yoksa kesinlikle tavsiye ederim.

Merhaba bende yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum, 2000cc hangi araca bakarsan bak ikinci eli zayıftır. Biraz iskonto yaparsan satılır.
Bende inanılmaz keyif alıyorum ama keşke bagajı biraz daha büyük olsaydı.

512 Mesaj
26 Kasım 2011; 11:34:21 

0

0

0

0

Çok yakında tekrar sizlerle...

Bizi sevenleri üzmeyelim baba... ||
Metin OKTAY

7 Mesaj
28 Aralık 2011; 17:05:25 

tereddütsüz alınabilecek bir araç, 18 aydır kullanıyorum. uludağda kardada test ettim, her türlü şartta güvenle yolculuk etmenizi sağlıyor. görüş açıları, konforu, şehirdışı yakıt tüketimi oldukça iyi. Depoyu doldurup 998,4 km yol yapıp tekrar doldurduğunda 217 tl ye doludu. çeyrek deponun altındada yakıt vardı içinde. abartmadan kullanımlarda 220 kuruş civarında yakıyor km'de. 2000 cc 150 BG araca göre oldukça makul. şehir içi de 300-330 tl civarı yakıyor. sarp sınır kapısına kadar bütün karadenizi dolaştım, borçkanın yaylalarına kadar tırmandım. hiç zorlanmadan konforlu şekilde bizleri gezdirdi. en güzel yanı herkeste bu araçtan yok, dikkatleri üzerine toplayarak gezebiliyorsun. kızılay dağıtmış gibi captiva ve qashqai çıkmıyor her köşelerden. Alanlar ve kullananlar farkını bilir. alacaklara şimdiden hayırlı olsun, fiyatıda özelliklerine göre çok iyi.

7131 Mesaj
30 Aralık 2011; 9:57:42 

quote:

Orijinalden alıntı: smersin48

tereddütsüz alınabilecek bir araç, 18 aydır kullanıyorum. uludağda kardada test ettim, her türlü şartta güvenle yolculuk etmenizi sağlıyor. görüş açıları, konforu, şehirdışı yakıt tüketimi oldukça iyi. Depoyu doldurup 998,4 km yol yapıp tekrar doldurduğunda 217 tl ye doludu. çeyrek deponun altındada yakıt vardı içinde. abartmadan kullanımlarda 220 kuruş civarında yakıyor km'de. 2000 cc 150 BG araca göre oldukça makul. şehir içi de 300-330 tl civarı yakıyor. sarp sınır kapısına kadar bütün karadenizi dolaştım, borçkanın yaylalarına kadar tırmandım. hiç zorlanmadan konforlu şekilde bizleri gezdirdi. en güzel yanı herkeste bu araçtan yok, dikkatleri üzerine toplayarak gezebiliyorsun. kızılay dağıtmış gibi captiva ve qashqai çıkmıyor her köşelerden. Alanlar ve kullananlar farkını bilir. alacaklara şimdiden hayırlı olsun, fiyatıda özelliklerine göre çok iyi.

Merhaba
Bir iki sorum olacak. 998km yaptığında 4x2 modunda mı kullandın? Ben sakin kullanırım ama 1000 km bana zor gibi geliyor, ama hep 4x4 (auto) modunda kullanıyorum. Yağışlar bitince 4x2 kullanmayı düşünüyorum.
Bakım fiyatları hakkında bilgin varmı?
Bu araçlar 4x2 konumunda önden mi çekiyor? Zincirleri önemi? arkayamı takmalıyız?
Teşekkürler

7131 Mesaj
6 Ocak 2012; 15:14:39 

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

Koleos ve 2.0 dci kullanan arkadaşları ilgilendirebilir diye yazıyorum.
ebay.com dan Koleos için powerbox siparişi verdim, gümrükte sorun olmazsa 2 gün içinde elimde olacak.
Aracımı 200hp, 400tork yapmayı planlıyorum.
Gelişmeleri paylaşacağım.

http://www.ebay.com/itm...39.l2649#ht_3984wt_1395

http://www.draketuning.com/renault.html

Gümrükte sorun oldu:(( 160 tl daha gümrük+komisyon...vs ödemek zorunda kaldım.:(

Box anca elime geçti,
Aracımın düşük devirlerdeki hantallığı kayboldu, gaza daha çabuk tepki verir oldu.
Yakıt tüketim değerlerini hesaplayınca vereceğim.

7 Mesaj
3 Şubat 2012; 16:57:28 

quote:

Merhaba
Bir iki sorum olacak. 998km yaptığında 4x2 modunda mı kullandın? Ben sakin kullanırım ama 1000 km bana zor gibi geliyor, ama hep 4x4 (auto) modunda kullanıyorum. Yağışlar bitince 4x2 kullanmayı düşünüyorum.
Bakım fiyatları hakkında bilgin varmı?
Bu araçlar 4x2 konumunda önden mi çekiyor? Zincirleri önemi? arkayamı takmalıyız?
Teşekkürler

hocam kusura bakma uzun süredir girmedim foruma yeni gördüm sorunu,
ilk bakım için 450 tl civarında bir ücret ödedim, sürekli 2 çeker nadiren dik kalkışlarda 4 çeker kullanıyorum.
zaten 2 çeker konumunda da araçta bir dengesizlik olursa otomatikman 4 çekere geç,iyor.
bu arada 2 gün önce uludağ'a çıktım yine yollar buz kaplıydı zincir falan takmadım. frene basmadıktan sonra
virajlarda manuele alıp vitesi 2 veya 3 e çekince hiçbir sıkıntı yaşamadan dönüyorsun. ufak kaymalarda da çok çabuk toparlıyor.
yeter ki sakin ol frene dokunma yetiyor. 1000 km konusuna gelince hız sabitlemeni açıp düz yollarda 90 km ile gidersen 1100 km yi
bile rahat deviririm 1200 ü zorlarım,
araç kullandıkça yakıt miktarı da düşmeye başladı, 6,6 lt ortalamaya kadar iniyor. düz yollarda 5,2-5,5 lt arasında yaktığınıda
rahatlıkla gözlemliyorsun. güzel ülkemin güzel yollarında bana mısın demiyor. zincirleri de kullanmak isterseniz öne takacaksınız,
rahatınıza bakacaksınız.
iyi günler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
5 Şubat 2012; 23:03:36 

Arabanın ilk tasarımı daha iyiydi. 2. Tasarım benden eksi puan aldı doğrusu.

13052 Mesaj
22 Şubat 2012; 1:06:53 

Henüz alamadık, başka bahara inşaallah

7131 Mesaj
22 Şubat 2012; 8:29:55 

quote:

hocam kusura bakma uzun süredir girmedim foruma yeni gördüm sorunu,
ilk bakım için 450 tl civarında bir ücret ödedim, sürekli 2 çeker nadiren dik kalkışlarda 4 çeker kullanıyorum.
zaten 2 çeker konumunda da araçta bir dengesizlik olursa otomatikman 4 çekere geç,iyor.
bu arada 2 gün önce uludağ'a çıktım yine yollar buz kaplıydı zincir falan takmadım. frene basmadıktan sonra
virajlarda manuele alıp vitesi 2 veya 3 e çekince hiçbir sıkıntı yaşamadan dönüyorsun. ufak kaymalarda da çok çabuk toparlıyor.
yeter ki sakin ol frene dokunma yetiyor. 1000 km konusuna gelince hız sabitlemeni açıp düz yollarda 90 km ile gidersen 1100 km yi
bile rahat deviririm 1200 ü zorlarım,
araç kullandıkça yakıt miktarı da düşmeye başladı, 6,6 lt ortalamaya kadar iniyor. düz yollarda 5,2-5,5 lt arasında yaktığınıda
rahatlıkla gözlemliyorsun. güzel ülkemin güzel yollarında bana mısın demiyor. zincirleri de kullanmak isterseniz öne takacaksınız,
rahatınıza bakacaksınız.
iyi günler

Çok teşekkür ediyorum
Eski aracım 4x4 L200 idi yağışlı havada 4x2 modunda çok sakat yol aldığı için kışın 4x4 modunda seyahat etmeyi alışkanlık edindim:))
4x2 de iken gerektiğinde 4x4 e geçmeside iyi bir özellik, bunu öğrendiğim iyi oldu.

Aracımda şu an powerbox takılı ve Balıkesir- Bursa gidiş dönüş hız sabitleyici ile 110 km sabit, tüketimim 6.2 oldu.

218 Mesaj
22 Şubat 2012; 16:47:54 

RAV4 satıldı ve dizel otomatik araç bakılmaya başlandı. Megane 3, Jetta, Bravo ,İ30,DS4 incelendi. Hepsi güzel fakat kesin bunu alırım diyemedim.
Uygun fiyatlı MPV lerde çok seçenek yok. Peugeot 3008 güzeldi . Bu fiyata Tiguan alınabilir Tip, yol tutuş ,konfor iyi. Benzin ve düz vites olsada kullanabilirmiyim dedim ancak 8 yıl otomatik kullandıktan sonra çok zor geldi. Dizel rakamı yüksek.
Koleosu inceledim hoşuma gitti. Dizel otomatik full donanım (Privilige) Çocuklar tip olarak Tiguan ve Captivayı istiyordu.
Sonuçta internet araştırmaları ile istediğim aracı başka şehirde uygun fiyata buldum ve aldım. 2009 ,47 binde Privilige.
Aracı alıp İstanbula getirirken uzun süre dneme şansı buldum. Kesinlikle sessiz Çok konforlu Müzik sistemi müthiş.Vites geçişlerini hissetmiyorum bile Cidden az yakıyor. Ortalama otoban ve bölünmüş yol maksimum süratlerde 120-135 hız sınırı ile 6.6 litre. İstanbulda şehir içi 8.2 litre. Çok severek bindiğim RAV4 her açıdan ne kadar kötü kaldı diye düşündüm. Bakım yaptırdım biraz tuzlu 1240 TL
Daha önce baktığım C sısnıfı araçlar şimdi bakınca Bu araç varken diğerleri nasıl satılır diye düşünmüyor değilim.

7131 Mesaj
23 Şubat 2012; 8:28:58 

quote:

Orijinalden alıntı: buarbu

RAV4 satıldı ve dizel otomatik araç bakılmaya başlandı. Megane 3, Jetta, Bravo ,İ30,DS4 incelendi. Hepsi güzel fakat kesin bunu alırım diyemedim.
Uygun fiyatlı MPV lerde çok seçenek yok. Peugeot 3008 güzeldi . Bu fiyata Tiguan alınabilir Tip, yol tutuş ,konfor iyi. Benzin ve düz vites olsada kullanabilirmiyim dedim ancak 8 yıl otomatik kullandıktan sonra çok zor geldi. Dizel rakamı yüksek.
Koleosu inceledim hoşuma gitti. Dizel otomatik full donanım (Privilige) Çocuklar tip olarak Tiguan ve Captivayı istiyordu.
Sonuçta internet araştırmaları ile istediğim aracı başka şehirde uygun fiyata buldum ve aldım. 2009 ,47 binde Privilige.
Aracı alıp İstanbula getirirken uzun süre dneme şansı buldum. Kesinlikle sessiz Çok konforlu Müzik sistemi müthiş.Vites geçişlerini hissetmiyorum bile Cidden az yakıyor. Ortalama otoban ve bölünmüş yol maksimum süratlerde 120-135 hız sınırı ile 6.6 litre. İstanbulda şehir içi 8.2 litre. Çok severek bindiğim RAV4 her açıdan ne kadar kötü kaldı diye düşündüm. Bakım yaptırdım biraz tuzlu 1240 TL
Daha önce baktığım C sısnıfı araçlar şimdi bakınca Bu araç varken diğerleri nasıl satılır diye düşünmüyor değilim.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
Ben aracı aldığımda 80bin bakımının pahalı olduğunu onunda 1300 tl civarı olduğu ve trigerin değiştiğini söylediler.
Sizin bakım da neler yapıldı?

218 Mesaj
23 Şubat 2012; 10:31:28 

Aracın ön fren balataları 360 TL Yağ 240 ,filtreler 56-75 aralığı Triger zincir olduğu için kontrol edildi Klima tesisatı temizlendi
Kaporta cam tavan dışında film ile kaplı. Cam filmlerini yasal nedenle sökmek gerekiyor ancak nasıl yapılacak bilmiyorum. Yolda polis kontrolünde söktürün denildi. Koltukları Turtle wax leather cleaner ile temizledim.Yeni paspas tam uymasada bej renk aldım. Bunun dışında döşemeler temiz.
Evdekiler aracı çok beğendi ,bende keyifle kullanıyorum. Araç sahibinin ikinci aracı olduğu için sadece uzun yolda kullanılmış ve serviste çok temiz olduğu belirtildi. İnşallah böyle devam eder.

7131 Mesaj
23 Şubat 2012; 11:20:10 

quote:

Aracın ön fren balataları 360 TL Yağ 240 ,filtreler 56-75 aralığı Triger zincir olduğu için kontrol edildi Klima tesisatı temizlendi
Kaporta cam tavan dışında film ile kaplı. Cam filmlerini yasal nedenle sökmek gerekiyor ancak nasıl yapılacak bilmiyorum. Yolda polis kontrolünde söktürün denildi. Koltukları Turtle wax leather cleaner ile temizledim.Yeni paspas tam uymasada bej renk aldım. Bunun dışında döşemeler temiz.
Evdekiler aracı çok beğendi ,bende keyifle kullanıyorum. Araç sahibinin ikinci aracı olduğu için sadece uzun yolda kullanılmış ve serviste çok temiz olduğu belirtildi. İnşallah böyle devam eder.

Trigerin zincirli olduğunuda bilmiyordum.
Cam filmi derken arka camlar orijinalinde karartılmış renkli cam, sizinkine birde film mi çekilmiş?
Kaportada film olması çok iyi, çizilmeden korur.
Filmler neden polis kontrolünde sökülsünki? Saçma geldi bana.
Bence film ile hiç uğraşma araç muayene zamanı geldiğinde TUV yetkilisi gerekirse söktürür zaten.

218 Mesaj
23 Şubat 2012; 11:28:58 

Cam filmleri muayenede hafif kusur ile geçiyor.Fakat polis kontrolünde 140 TL ceza ve 1 hafta içinda söküldüğünü gösteren belge lazımmış Yoksa araç trafikten men ediliyormuş. Bunları duyunca rahatsız oldum.

7131 Mesaj
23 Şubat 2012; 13:55:14 

cep telefonunuzla bluetooth yoluyla müzik dinlemeyi denedinizmi?

218 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:25:29 

Aracın bazı özelliklerini bulamadım. Keyless go galiba yok. Müzik sisteminde bluetooth nasıl uygulanıyor denemedim. Privilige versiyonunda bu fonksiyonların olması gerekmiyormu?

7131 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:40:04 

quote:

Aracın bazı özelliklerini bulamadım. Keyless go galiba yok. Müzik sisteminde bluetooth nasıl uygulanıyor denemedim. Privilige versiyonunda bu fonksiyonların olması gerekmiyormu?

Benim araç dynamic
bende olduğuna göre sende kesin var.
Aracı kumanda ile kilitlersen devre dışı kalıyor. Araçtan inince kapı kolundaki düğmeye basarak kilitlerseniz bir dahaki araca yaklaşınca kendiliğinden açılıyor.
Bende yeni tanımaya başladım aracımı.
Bluetooth için ise telefon ile bağlantıyı kurduktan sonra aux a basacaksınız, sonra kumanda daki makarayı çevireceksiniz ve telefonunuzu ekranda bulacaksınız. Sonra makaraya basarak okeylerseniz telefonunuzdaki muziklere erişirsiniz.
Bunun en iyi yanı her seferinde bunu yapmıyorsunuz. Araca binip çalıştırdıktan sonra otomatik olarak telefonunuzdan müzik yayını başlıyor.

218 Mesaj
23 Şubat 2012; 14:56:05 

Teşekkür. Birazdan denemeye gideceğim

218 Mesaj
25 Şubat 2012; 18:08:26 

Her iki fonksiyonu da çalıştıramadım.
Kapı kulplarında ve bagaj ambleminde buton yok Kulpların arkasında ve amblemde optik mercek var.
Telefonda bluetooth ile cihaz aradım bulunamadı. Biraz internet araştırması yapacağım.

7131 Mesaj
26 Şubat 2012; 15:26:58 

Kapı kulplarında bi çıkıntı olması lazım. İndikten sonra ona 1-2 sn basılı tut kilitlenir.
Olmazsa Latitude grubuna sor bizimkinin aynısı, yardımcı olurlar.

7 Mesaj
3 Mart 2012; 17:55:37 

quote:

aracınıza power box taktırmışsınız. biraz açıklarmısınız nereden taktırdınız. güç ve yakıt olarak baya farkettiriyormu ve araç garantisine falan herhangi bir maniliği varmıdır. bende taktırmak istiyorum. serviste proble çıkartırlar diye korkuyorum. teşekkürler.

7131 Mesaj
3 Mart 2012; 18:56:26 

quote:

aracınıza power box taktırmışsınız. biraz açıklarmısınız nereden taktırdınız. güç ve yakıt olarak baya farkettiriyormu ve araç garantisine falan herhangi bir maniliği varmıdır. bende taktırmak istiyorum. serviste proble çıkartırlar diye korkuyorum. teşekkürler.

Selam powerbox u ben taktım.
ebay.com dan satın aldım 450tl mal oldu:(( Gümrüğe takıldı.
Yakıt tüketimi olarak bariz bişey yok. Balıkesir Bursa gidiş dönüş 6.2 lt tüketti %95 hız sabitleyici ile 110km hızda.
Bence yakıt için düşünmeyin. Araç alt devirlerde çok güçleniyor. 9 kademesi var, ben 4 te kullanıyorum. Diğer kademeleri denemedim ama L200 de araç manyaklaşıyordu.
Montajını kendim yaptım, servise giderken çıkaracağım. Söküp takmak kolay. Videosu olacaktı, bulursam gönderirim.

218 Mesaj
3 Mart 2012; 19:20:38 

Sn Lökosit Aracımı servise götürerek keyless ve blutooth kullanamadığımı söyledim.
Kayıtlara bakıldı ve her iki donanımın da olmadığı söylendi. Ben bu araç Privilige olması lazım dedim ancak tekrar bakıldı ve olmadığı kesinleşti.
Araca der, döşeme cam tavan konulmuş ama bluetooth yok.
Aracın özelliklerini araştırıken 175 PS özellikle otomatşk araca uygulanmadığı Buna sebep şanzımanın aşırı ısındığı ifade ediliyordu.
Powerchip aynı soruna neden olmazmı? Benim en büyük korkum otomatik vites arızası ,diğer araçların forumlarında sık rastlanıyor ve hayli pahalıya onarılıyor.( Garantide bitti)
Bu konuda yorumunu merak ettim

7131 Mesaj
4 Mart 2012; 10:42:35 

Benimde bu şanzıman olayını araştırmam lazım, şanzıman açısından hiç düşünmemiştim.
Privilige olupda bu donanımlarının eksik olması ilginç..

7131 Mesaj
5 Mart 2012; 13:33:22 

quote:

Sn Lökosit Aracımı servise götürerek keyless ve blutooth kullanamadığımı söyledim.
Kayıtlara bakıldı ve her iki donanımın da olmadığı söylendi. Ben bu araç Privilige olması lazım dedim ancak tekrar bakıldı ve olmadığı kesinleşti.
Araca der, döşeme cam tavan konulmuş ama bluetooth yok.
Aracın özelliklerini araştırıken 175 PS özellikle otomatşk araca uygulanmadığı Buna sebep şanzımanın aşırı ısındığı ifade ediliyordu.
Powerchip aynı soruna neden olmazmı? Benim en büyük korkum otomatik vites arızası ,diğer araçların forumlarında sık rastlanıyor ve hayli pahalıya onarılıyor.( Garantide bitti)
Bu konuda yorumunu merak ettim

Merhaba
Bilgisine çok güvendiğim, yetkili servis sahibi, aynı zamanda ustası olan bir arkadaşımla görüştüm ve bana otm şanzımanla motor gücü artırmanın alakasız olduğunu ve boxun ayarını yüksek tutmadığın sürece rahatlıkla kullanabileceğimi, box un ayarını çok açarsam siyah duman atacağını bunda da yakıt tüketiminin artacağını vede egr arızasıda olabileceğini söyledi.

218 Mesaj
11 Mart 2012; 21:13:46 

@Lökosit Aracımda bu özellikler yok diye internette araştırma yaptım
Türkiyede satılmayan Expression versiyonu genel olarak benim araçla uyuşuyor. Yurt dışında privilige de jantlar 18 inch, Bose sound, Keyless go,yenilerde Navigasyon var.
Bununla ilgili Renault a mail yoluyla kınadığımı belirttim. Sonuçta Dynamic versiyonu benim araçtan daha donanımlı.
Otomatik vitesin dayandığı Tork konusunu bir daha araştırırsanız bence iyi olur. Selamlar

7131 Mesaj
12 Mart 2012; 9:44:57 

Merhaba
Powerbox yada chip tuning ile şanzımanın sınırlarını zorlayacak kadar yüksek güç elde etmek mümkün olmadığına dair bir bilgi daha edindim.

12199 Mesaj
2 Nisan 2012; 21:03:29 

quote:

Merhaba
Powerbox yada chip tuning ile şanzımanın sınırlarını zorlayacak kadar yüksek güç elde etmek mümkün olmadığına dair bir bilgi daha edindim.

Zaten öyle olması gerekiyor. Chip'inavantajı beygir artırmaktır ve buna bağlı olarak arabanın atıyorum 0-100 km hıza çıkış zamanını en aza indirgemektir.
Yani bir arabada 200 kadran varsa ,chipten sonra bu araba 220 basamaz. Sadece hızlanmada yardımcı olur performans sağlar.

Yeditepe Üniversitesi - Sony Vaio SVE1712W1EB - Sony Xperia Z Ultra - Sony Xperia Z - iPhone 5S - Sony Xperia P - Sony Alpha A37M ProCam - BB Bold 9700 - BB 9790

1597 Mesaj
26 Mayıs 2012; 20:02:06 

kaleos kullanıcıları makyajlı kaleostan önceki dinamik ile privilege arasındaki donanım farkları neler.bu donanımlarda başkaca ne türlü opsiynlar sunuluyordu.bilen varsa cevaplarsa sevinirim,AYRICA BU ARAÇ SÜREKLİ 4*4 MÜ ÇALIŞIŞON R YOKSA KENDİMİZ 4*2 YE DE ALABİLİYOZMU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliserpil2006 -- 26 Mayıs 2012; 20:04:11 >

975 Mesaj
27 Mayıs 2012; 19:22:04 

koleos değil kalas desek daha doğru olur ona vericeğin parayla 2.el porsche cayenne al

Amd Fx 8320(4.5Ghz)-Cooler Master Hyper 212 Evo-Asus DcuII Gtx 770 2Gb-MSİ 990FXA GD65-Gskill Ripjaws 2x4 1866 Mhz-Corsair vs 650-Zalman Z3 Plus Beyaz

7131 Mesaj
28 Mayıs 2012; 10:41:11 

quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

kaleos kullanıcıları makyajlı kaleostan önceki dinamik ile privilege arasındaki donanım farkları neler.bu donanımlarda başkaca ne türlü opsiynlar sunuluyordu.bilen varsa cevaplarsa sevinirim,AYRICA BU ARAÇ SÜREKLİ 4*4 MÜ ÇALIŞIŞON R YOKSA KENDİMİZ 4*2 YE DE ALABİLİYOZMU

Donanım farklarını bilmiyorum ama previliege ler deri koltuk olduğunu ve 18''jant olduğunu biliyorum, diğer birçok özellikleri her ikisinde de opsiyonel. Yani çam tavanlı dynamic lerde var.
Bu araçta isteğe bağlı 4x4 var kışın 4x4 yazın 4x2 gidebilirsin, ayrıca arazide kullanabileceğin 4x4 lock mevcut.

1597 Mesaj
28 Mayıs 2012; 10:49:51 

quote:

Donanım farklarını bilmiyorum ama previliege ler deri koltuk olduğunu ve 18''jant olduğunu biliyorum, diğer birçok özellikleri her ikisinde de opsiyonel. Yani çam tavanlı dynamic lerde var.
Bu araçta isteğe bağlı 4x4 var kışın 4x4 yazın 4x2 gidebilirsin, ayrıca arazide kullanabileceğin 4x4 lock mevcut.

cevabınız için teşekkürler.ben zaten 2. el alacağım.tutulmayan model olduğu için satarken büyük zarar olur.bir de şehir içi ve dışı tüketimi kaç litre yakıyor.yıllık bakımları kaç bin kmde oluyor.bakım masrafları ne kadar tutuyor.kaskosu kaç tl ye yapılıyor.bilgilendirisen sevinirim.kaç km dir bu aracı kullanıyorusun?bu zamana kadar bir sıkıntı çıkardı mı tavsiye edermisin hocam.

7131 Mesaj
28 Mayıs 2012; 11:51:27 

quote:

Orijinalden alıntı: aliserpil2006

cevabınız için teşekkürler.ben zaten 2. el alacağım.tutulmayan model olduğu için satarken büyük zarar olur.bir de şehir içi ve dışı tüketimi kaç litre yakıyor.yıllık bakımları kaç bin kmde oluyor.bakım masrafları ne kadar tutuyor.kaskosu kaç tl ye yapılıyor.bilgilendirisen sevinirim.kaç km dir bu aracı kullanıyorusun?bu zamana kadar bir sıkıntı çıkardı mı tavsiye edermisin hocam.

ben yaklaşık 8-9binkm yaptım, aracım 12500km de uzunyolda enson ölçümlerim 110km sabit hızda 6.2lt, şehir içi 9lt tüketimi var. ilk bakımına 20bin km de girecek. Şu ana kadar hiç masrafım olmadı. Bu araç sadece dış tipinden kaybediyor, ses yalıtımı olsun, yakıt tüketimi olsun, kullanım rahatlığı ve konforu mükemmel. Ben satmak için aldım ama şimdi satarsam yerine o paraya ne aacağım diye kıyamıyorum. Bakım fiyatları japonlardan daha uygun, emin olabilirsin..

7 Mesaj
4 Haziran 2012; 17:29:01 

15.000 bakımı 420 tl , 30.000 bakımı 845 tl %20 işçilik indirimi ile 675 tl ye yapılıyor. aracı kullanan bilir konforunu, bende satmak istemiyorum yerine nasıl bir araç alırım bilemediğim için. ancak x3 tercih ederim onada 2 adet koleos parası vermek istemem.

197 Mesaj
3 Ekim 2012; 15:17:43 

http://www.otomobilden.com/basarili-bir-operasyon-gecirmis/

Renault Kaleos sürüş izlenimi..
Nissan dokunuşları var... :D

Otomobiller ile aşk yaşayan birisi...
www.otogündem.com

361 Mesaj
11 Şubat 2014; 15:12:50 

Yaklaşık 1,5 senedir kimse birşey yazmamış Koleos hakkında,

Yeni görüşler iznelimler var mı araç hakkında artılar eksiler,

D300 | Nikon Nikkor AF 50mm f/1.8D | Nikon AF 85mm f/1.8 | Nikon AF DX 17-55mm f/2.8 | Nikon AF-S 105mm VR Micro f/2.8 IF-ED N | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF VR | Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX |Sigma 1.4 50mm SB800
Paradigm S100 P.Black,Denon DVD A1XVA,Pioneer VSX-AX5Ai, Smart Media HD,HTS1000,Bose Cinemate,Crea HD 1TB,
S A T I L I K
JAMO C 805 Kule Çift *** YAMAHA RX-V 765 TİTAN SİNEMA ANFİSİ ***

7131 Mesaj
16 Şubat 2014; 1:54:26 

quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Yaklaşık 1,5 senedir kimse birşey yazmamış Koleos hakkında,

Yeni görüşler iznelimler var mı araç hakkında artılar eksiler,

3 senedir henüz üzmedi..Taş gibi araba.
+ olarak konfor ve yakıt tüketimi
- olarak renonun 60 tl lik mazot filtresini 320tl e satması.. Aynı filtre qashqai 2.0 dci de 105 tl..

şehirlerarası 110km/st ortalama (cruise control ile) 5.2lt/100km değerde yaktı, şehiriçi ise 9 lt/100km yakıtı var bence çok iyi..

13052 Mesaj
16 Şubat 2014; 2:17:51 

Çok tutulmadımı, yada bilenmi az, yada benmi göremiyorum, pek yok piyasada. Her taraf Duster olmuş :)

361 Mesaj
18 Şubat 2014; 14:37:43 

Bende çok fazla göremiyorum aracı 2012 modeli yok denecek kadar az hatta satılıklarda bile 2012 model bulmak çok zor şuanda bile 2 adet var 2012 model satılık.

Bir suv aracı için fiat performans olarak fiatları çok uygun gibi geliyor bana.

Yaza kadar bir 2012 turuncu yada beyaz düşük km de olan bir araç istiyorum ama bakalım,

D300 | Nikon Nikkor AF 50mm f/1.8D | Nikon AF 85mm f/1.8 | Nikon AF DX 17-55mm f/2.8 | Nikon AF-S 105mm VR Micro f/2.8 IF-ED N | Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF VR | Tokina AF 11-16mm f/2.8 AT-X Pro DX |Sigma 1.4 50mm SB800
Paradigm S100 P.Black,Denon DVD A1XVA,Pioneer VSX-AX5Ai, Smart Media HD,HTS1000,Bose Cinemate,Crea HD 1TB,
S A T I L I K

422 Mesaj
18 Şubat 2014; 19:30:52 

Bir grand vitara kullanicisi olarak bende bir suredir dizel otomatik suv arayisindayim, bir cok marka ve model icerisinden yaptigim arastirmalar sonucunda yakit donanim gibi unsurlariyla en matikli olanin koleos olduguna karar verdim. Nasip olursa bir 2011 model koleosta ben alicam insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Üyelik Tarihi: 7 Nisan 2007
saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

7131 Mesaj
18 Şubat 2014; 22:56:11 

quote:

Orijinalden alıntı: kaganss

Bir grand vitara kullanicisi olarak bende bir suredir dizel otomatik suv arayisindayim, bir cok marka ve model icerisinden yaptigim arastirmalar sonucunda yakit donanim gibi unsurlariyla en matikli olanin koleos olduguna karar verdim. Nasip olursa bir 2011 model koleosta ben alicam insallah.

Grand vitara kaç model?
Bende var 2011 Koleos..:)

422 Mesaj
19 Şubat 2014; 0:13:15 

2011 model 1.6 motor 3 kapılı olanlarindan. Aracinizdan memnunsunuz anladigim kadarıyla.
2.0 dizel Kuga, x-trail, captiva arasında hangisini almalıyım yada alabilirim derken kardeşimin koleosu önermesiyle bu aracı almaya karar verdim. Yaza kadar uygun fiyatlı uygun kmli hor kullanılmamış bir araç bulabilirsem olacak.

Cevabını bulamadığım bazı sorularım var;
●Koleostaki bva şanzıman türü nedir? Tork konvertörlü klasik şanzıman mıdır?
●Bir forumda okuduğum kadarıyla 2008 modelden 2012 makyajlı kasaya kadar motor M9R kodlu ve piston kol yataklarında aşınma problemi olabiliyormuş, 2010 veya 2011 modellerde motor konusunda bir iyileştirme var mı? Veya böyle bir problem duyan bilen var mı?
İyi günler

saygının olmadığı bu yerde artık cevap vermeyip kendi isteğimle uzaklışıyorum. ardımdan atıp tutun artık !

7131 Mesaj
19 Şubat 2014; 8:47:47 

quote:

Orijinalden alıntı: kaganss

2011 model 1.6 motor 3 kapılı olanlarindan. Aracinizdan memnunsunuz anladigim kadarıyla.
2.0 dizel Kuga, x-trail, captiva arasında hangisini almalıyım yada alabilirim derken kardeşimin koleosu önermesiyle bu aracı almaya karar verdim. Yaza kadar uygun fiyatlı uygun kmli hor kullanılmamış bir araç bulabilirsem olacak.

Cevabını bulamadığım bazı sorularım var;
●Koleostaki bva şanzıman türü nedir? Tork konvertörlü klasik şanzıman mıdır?
●Bir forumda okuduğum kadarıyla 2008 modelden 2012 makyajlı kasaya kadar motor M9R kodlu ve piston kol yataklarında aşınma problemi olabiliyormuş, 2010 veya 2011 modellerde motor konusunda bir iyileştirme var mı? Veya böyle bir problem duyan bilen var mı?
İyi günler

Emin ol bu şanzıman sorusunun cevabını bilmiyorum ama vites değişimleri belli olmuyor.. EDC mi dersen sanırım EDC değil..
Bu motor qasqai 2.0 dci ve x-trail 2.0 dci de kullanılan motorla aynı ve bu saydıklarını ilk defa duyuyorum..
Benim yaşadığım tek sorun ön cam krikosuyla idi ve onuda garantiden değiştirdiler..

Aracım 32 binde ve kapının önünde yatıyor..Anlaşabilirsek takas edebilirim.. Tabii şanzımanda low seçeneği varsa..:)

Aracın arazi vitesi 4H, 4HL ve 4L seçenekleri var değilmi?

Bu arada Captiva yakıt düşmanıdır aman dikkat et. Sanırım yukarıda saydıklarından en ekonomiği Koleos..

361 Mesaj
19 Şubat 2014; 11:32:54 

Sizdeki hangi modeli privelege - dynamigue ?

Koleos larda içi siyah deri döşemede bulmak sıkıntı sanırım hangi araca baktıysam krem rengi açık var genelde.

S A T I L I K

422 Mesaj
19 Şubat 2014; 11:53:51 

Yeni kasa 3 kapilarda arazi vitesi yok fakat sürekli 4x4. Takas edebiliriz.

422 Mesaj
19 Şubat 2014; 12:04:21 

X-trail forumunda okudum.

0

13052 Mesaj
19 Şubat 2014; 12:06:13 

2014 MODELİ DAHADA GÜZELLEŞMİŞ

0