Şimdi Ara

winfast 6600gt extreme o.c. de yeşil çizgiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • benim bilgisayar asus p5wd2 premium ankart pentium 4 630 3.00ghz lga 775 2mb l2 cache corsair 512mbx2 dual ddr2 533 mhz ram 128mb ddr3 leadtek winfast 6600gt 400watt psu yazılımlar windows xp pro sp2 dx9c winfast driver 81.95 ekran kartı versiyonu 5.43.02.39 need for speed most wanted oynuyorum hiç overclock yapmasam bile ufak yeşil yeşil görüntüler çıkıyor sadece binalarda 1024x768 hig tüm detaylar açık overcloc yaptığımda ise tüğm görüntü yeşil oluyor bu normal midir exa bilgisayardan almıştım ekran kartını 2 ay önce bir sorun olurmu sadece most wanted ta yapıyor cevaplarınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuMMerLoVe -- 13 Aralık 2005, 22:46:33 >

• Bende most wanted yok ama şöyle bir tecrübem oldu:Winfast 6600 (düz) ekran kartıma 81.95 driver kurdum,3DMark benchmark yaptım,sonra 77.77 driver kurdum (Winfast sitesinden) daha yüksek puan aldı.Bu durum bana da biraz garip geldi ama şu anda 77.77 kullanıyorum.Overclockta da sorun yaşamadım.P4 2.0A sistemde OC ile 3DMark 2003 te 5900 aldım.İsterseniz bir deneyin.
  • farklı bir driver'la dene düzelme olucakmı..sanki kartta bir ısınma problemi var gibi yeşil noktalar ondan olur.hele o/c yapınca iyice artıyorsa sıcaklık sorunu gibi geliyor bana..zaten most wanted,fear gibi sistemi zorlayan oyunlarda daha fazla ısınma yapıyor kart...
  • aynı kart ve sorun bende de var ve atitoolda hıc artıfact olmadıgı halde bitek bu oyunda karşılaşdım. çözüm önerilerini bekliyoruz
  • bende de sadece bu oyunda yapıyor anlayamadım ekran kartı hatalı ise garantiye veririm 2 hafta süresi var 2 hafta finaller başlıyor :((( bari finaller başladığında garantiye veririm finaller bittiğindede keyfini sürererim
  • quote:

Orjinalden alıntı: rabesantrata

aynı kart ve sorun bende de var ve atitoolda hıc artıfact olmadıgı halde bitek bu oyunda karşılaşdım. çözüm önerilerini bekliyoruz

Benim asıus 600gtlerde bu dediğiniz olay yoktu..ancak demo most wanted idi..
  • 77.77 yi yükledim sorun yinr var sadece most wanted ta ama ilerledikçe oluyor yani 5-10dk geçmesi lazım heralde ısınıyor ondan olabilir birde winfast 6600gt extreme ler 550 1120 zamanları normal 6600gt ler 500 1000 belki kendinden overclocklu ondan olabilir ama bu sorunu olan başka kişilerde vardı okumuştum forumda acaba garantiye götürsem yapılırmı ?
  • @summerlove: başka yerlerde de yazmıştım, aynı sorunla bende de karşılaştım. most wanted'da aşırı ısınmadan dolayı bu artifactler çıkıyor. (90' üstü) kendiniz görmek isterseniz, masa üstünde temp setting açıkken, most wanted'ı açın, 10 dakika sonra alt-tab ile masa üstüne dönün. en doğru değerleri bu şekilde görebilirsiniz. çözüm soğutmayı değiştirmek.
    @mehmet500: bütün driverlar, 05'te farklı netice verebilir, önemli değil. oyunlarda en iyi performansı 81.95'te gördüm. sürücüyü değiştirmek ısınmayı etkilemiyor ne yazık ki.
  • evet sorun ısınmadan kaynaklıymış. ramlere ramsink takdım birde karşıdan fan üflettim bişey kalmadı tertemiz oldu

bu ekran kartı kullanan arkadaşlar kasa içi soğuıtmasına önem versin derim.
  • dostum bende extermesi var ve ocli kullanıyorum 575/1200 de kullanıyorum most wanted ve fear de hiçbie sorun yok ve sıcaklık 60 derecelerede geziyor canavar gibi oynuyorum ses bi servise yolla
  • quote:

Orjinalden alıntı: SuMMerLoVe

benim bilgisayar asus p5wd2 premium ankart pentium 4 630 3.00ghz lga 775 2mb l2 cache corsair 512mbx2 dual ddr2 533 mhz ram 128mb ddr3 leadtek winfast 6600gt 400watt psu yazılımlar windows xp pro sp2 dx9c winfast driver 81.95 ekran kartı versiyonu 5.43.02.39 need for speed most wanted oynuyorum hiç overclock yapmasam bile ufak yeşil yeşil görüntüler çıkıyor sadece binalarda 1024x768 hig tüm detaylar açık overcloc yaptığımda ise tüğm görüntü yeşil oluyor bu normal midir exa bilgisayardan almıştım ekran kartını 2 ay önce bir sorun olurmu sadece most wanted ta yapıyor cevaplarınız için teşekkürler

belleklerin aşırı ısınmasından oluyor. Bende de aynı problem var. Başka yerde artifact vermeyen kart , overclocklu iken most wanted da bina duvarları yeşil gozukuyor. Bendeki kart MSI ve bakır soğutucusu var ama nafile. Aşırı ısınmanın sadece bu oyunda problem yaratması da ilginç geldi bana.

• Msi, leadtek iyi markalar ama bu 2 karttanda sattım..özellikle winfast ın soğutması çok dandik..Sırf bu yuzden galaxy aldım ben...Hem daha az para hem daha iyi soğutma...
  • bu arada ben ramlere ramsinkde taktım; sorunun giderilmesinde onunda katkısı olabilir.
  • bendede war extrm ama halen most wanted oynayamadım bulamıorum bir türlü : ))))
  • beyler 81.95 in most wanted için 2. kez gözden geçirilip ufak düzenlemeler yapıldığından haberiniz var dimi.tekrar bi çekip kurun deneyin derim.
  • aynı sorun bendede var. ben fear da prince of persia da ve nfs unground2 de karsılastım. sadece onları oynadım çünkü :)

ben sorunun karttan oldugunu düşünüyordum. fakat dün alttab olayını yaptım ve sıcaklıgın 42 den 80 e cıktıgını görünce anladım.

feel hurricane kasam var. sogutmasına güveniyodum.

ekran kartını sogutacak ek fanı ve ekran kartının ramlerine takılacak ramsinkleri nerden bulabilirim. nasıl takabilirim.
    yardımcı olur musunuz?
  • bende gpu sıcaklığı 60 da geziniyor sadece bu oyunda sorun yapıyor ramlere elimle dokunuyor sıcak ama o kadar deil yani ılık 40c vardır heralde el yakmayacak şekilde arkadaştada aynı ekran kartı var yapmıyormuş dedi benim ekran kartını vereceğim bir akşam takılacak eğer ondada yaparsa ekran kartının garantiye yolu var demektiktir yapmazsa ramlere soğutucu alırım veya ekran kartını ucuza satarım 6800gs alırım :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.