Şimdi Ara

Androidli telefonunuzu korumak için yüz taramalı koruma önlemi: Visidon Applock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  
    Google'ın mobil işletim sistemi Android'i kullanan yeni bir akıllı telefon satın aldınız. Arkadaş çevreniz veya aileniz sizden gizli olarak mesajlarınızı okuyor, yüklediğiniz uygulamaları tek tek kurcalıyor. Eğer bu durumdan memnun değilseniz Android Market'te bedava olarak kullanıma sunulan Visidon AppLock uygulaması size yardımcı olabilir.

Visidon Applock sayesinde akıllı telefonunuzdaki kurcalanmasını istemediğiniz bölümleri tek tek seçebiliyorsunuz ve uygulamanın arka planda çalışmasını sağlıyorsunuz. Kısıtladığınız bölümlere girmek istediğinizde uygulama, görüntülü konuşma için konumlandırılan ön kameradan yüzünüzün taramasını yapıyor ve telefonun sahibi olduğunuzu tespit edince bölüme hemen girmenize izin veriyor. Telefonu gizlice bir başkası kullandığında kişi yüz taraması testinden geçemiyor ve şifre ekranıyla baş başa kalıyor. Tabii telefonunuzu kullanmaya kafasını koyan birisi herhangi bir fotoğrafınızdan faydalanmayı deneyebilir.

Visidon Applock uygulamasını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

• hadeee ben görüntülü konuşmam diye hiç bakmadım ön kameraya şimdi netcez :)))
  • Android markette bulamadım
  • Kırılması çok basit. Şifreyi kıracağım diye insanlar uğraşıyor, deneme yapıyor. Bu çok basit fotoğrafı telefona doğru tut hemen açılsın. Çalınma dışında pek bir işe yaramaz. Ayrıca hava atma sebebi olacaktır.
  • Ms bulunsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi fikirlere herzaman açığız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

Android markette bulamadım

https://market.android.com/details?id=visidon.AppLock&feature=search_result
  • Arka kamerayı da kullanabilse güzel olurdu.
  • SSG'de kamerayı yan olarak gösteriyor yani kullanışsız. O da yetmiyor her şeye(çoğu şeye olsun hadi) şifre koymak gerekiyor yoksa görev yöneticisinden kapatılabiliyor veya çok kolay silinebiliyor... İşe yaramıyor kısaca... Bunu yerine SGS'de standart olan(hatta bi çok Android telefonda) standart şifrelemeyi kullanmak daha kolay olur... veya şekilli şifreler...
  • Hoş bir uygulama ne kadar verimli çalışıyor merak ediyorum ..
  • Bencede hoş bir uygulama evet. Ama bence arkadaşların dediği gibi sırf hava amaçlı kulanılabilir anca. sonuçta çok güvenli değil işin fotoraf kullanma ihtimali var + gece karanlıkta kaldık nasıl açıcam karanlıktan tanımazsa beni ?
  • düşünsenize başınıza bi iş geliyor kaza geçiriyorsunuz yüzünüz tanınmaz halde telefonla yardım isteyeceksiniz ama o da ne telefon yüzünüzü algılamıyor ve telefonu kullanamıyorsunuz

Sonra memet ali birant ile haberlerde "hayaldi gerçek oldu" başlığı adı altında da televizyona çıkma ihtimaliniz var

Allah korusun....
  • gerçekten güzel bir uygulama.yüz kaydı yaparken şaşı yapın dil çıkartın ki vesikalıkla falan açılmasın.ayrıca yüz tanınmaz hale gelse bile şifreyle by pass edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.