Şimdi Ara

Karşınızda mini tablete dönüşebilen, çift ekranlı ve Androidli telefon prototipi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
5.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Karşınızda mini tablete dönüşebilen, çift ekranlı ve Androidli telefon prototipi

Son dönemlerde yaşanan teknolojik gelişmelerin, gündelik yaşantımızın önemli bir parçası haline gelen cep telefonlarını yalnızca iletişim cihazından ibaret olmaktan çıkarıp birer multimedya canavarına dönüştürdüğünü söylememiz mümkün. Akıllı telefonlar, her geçen gün daha güçlü özelliklerle (örn: 1 GHz ve üzeri saat hızlarında çalışan çift çekirdekli işlemciler, daha güçlü GPU'larr, 512 MB ve üzeri RAM) donatıldılar, diğer yandan telefonlar tasarım açısından git gide birbirlerine benzemeye başladılar. Sıklıkla monoblok veya QWERTY klavye ile dokunmatik ekranı bütünleştiren modellerle karşılaşıyoruz.

Engadget'in ön inceleme yaptığı farklı tasarımıyla rakipleri arasından sıyrılan prototip Imerj ve Frog Design tarafından geliştirilmiş. Kapalı konumdayken akıllı telefonlarla hemen hemen benzer tasarıma sahip prototip, 180 derece açıldığında ise mini bir tablete dönüşüyor. Prototipin açık konumdayken kalınlığı ise sadece 7 mm. Bu da açık konumdayken prototipi dünyanın en ince akıllı telefonları arasına yerleştiriyor.

Karşınızda mini tablete dönüşebilen, çift ekranlı ve Androidli telefon prototipi

Akıllı telefonda iki tane 4.0-inç boyutunda ve 480 x 800 piksel (WVGA) çözünürlüğünde dokunmatik AMOLED ekrana yer verilmiş. Ekranlar birleştirildiğinde ise 6-inç boyutunda ve yaklaşık 800 x 960 piksel çözünürlüğünde ekranımız hazır oluyor.

Akıllı telefona çift çekirdekli TI OMAP platformunun ve 1 GB DDR3 RAM'in güç vereceği, işlemcinin saat hızının daha sonra kararlaştırılacağı belirtiliyor. İşlemci büyük olasılıkla 1 GHz ve üzeri hız sunacaktır. microSD kart girişi bulunmayan prototipte 32 GB dahili flash bellek bulunuyor. Ancak cihazın 128 GB bellek seçeneğinin de bulunacağı söylenmekte. Bu da teknoloji meraklılarının büyük bir bölümü için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Imerj'in işletim sistemi tercihi ise Google'ın Android'inden yana olmuş, akıllı telefon Android 2.3 ''Gingerbread'' işletim sistemiyle geliyor. 5 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflar çekebilen dijital kamera ahizenin hemen solunda konumlandırılmış. Telefonun tasarımı gereği rahatça kendi fotoğrafınızı da çekebiliyorsunuz. Ayrıca kamera, 1280 x 720 piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. 3.5 mm jak girişine sahip cihaza gereken enerjiyi 1750 mAh'lik bataryası sağlıyor.

Peki ikincil bir ekranın kullanım alanları nasıl? Telefonu 180 derece açmadığınızda tek ekrandan faydalanabiliyorsunuz. Ekranlar birleştirildiğinde ise multi-tasking devreye giriyor. Birinci ekranda video izlerken, ikinci ekranda oyun oynayabiliyorsunuz veya birinci ekranda fotoğraflarınızı kurcalarken ikinci ekranda internet sayfalarını dolaşabiliyorsunuz. Ya da iki görüntü birleştirilerek 6-inç'lik alan oluşturulabiliyor, özellikle bu mod internet kullanımı esnasında kolaylık oluşturabilir. SMS gönderirken üstteki ekranda yazıları görürken alttaki ekranı QWERTY klavye olarak kullanabiliyorsunuz.

Hatırlatmak gerekirse bu prototipin bir benzeri Kyocera tarafından son tüketiciyle Echo ismiyle buluşturulmuştu ve gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık. Ancak Echo, ne yazık ki dünyanın tüm bölgelerinde satışa sunulmamıştı. Son geliştirilen prototiple beraber bu tarz ürünlerin yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağını zaman gösterecek. Belki zamanla bu tasarım akıllı telefon pazarının diğer önemli isimleri tarafından da benimsenir. Kim bilir?

İşte prototipin tanıtım videosu;

• üstünde apple logosu olsa satış rekorları kırardı heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cwr -- 24 Haziran 2011; 1:53:15 >
  • Iste inovasyon budur. Daha once hic yapilmayani yaptilar ilki oldular, iphone gibi piyasanin oncusu olabilir bu firma, tabi daha da gelistirirse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda farklı tasarımlı bi telefon görebildik :)
  • şimdi bu çift çekirdeklidir dimi biri sağda biri solda
  • Teknosada böyle bişey görmüştüm sanki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Z-Gear
    Teknosada böyle bişey görmüştüm sanki ?

Yok artik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay be antenli telefonlardan nerelere geldi olay
  • Kyocera yapmıştı zannedersem ilk önce böyle bişi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Üstünde apple logosu olsa satış rekorları kırardı heralde

noktayı koymuş adam
  • tutmaz
  • ya yok kardşm benim aklmı kurclamyn ya samsung galaxy s2 alcm
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

şimdi bu çift çekirdeklidir dimi biri sağda biri solda

heee bi de menteşeler darılmasın diye 3. çekirdeği de oraya koymuşlar
  • Güzel olmuş birtane daha vardı çift ekranlı o tipsizin önde gideniydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniztoyota

şimdi bu çift çekirdeklidir dimi biri sağda biri solda

gece gece iyi güldürdün beni sağolasın
  • Çok daha ince ve zarif olursa başarılı olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti545

ya yok kardşm benim aklmı kurclamyn ya samsung galaxy s2 alcm

Türkçe dersi al daha iyi olur senin için.
  • quote:

Türkçe dersi al daha iyi olur senin için.
  • Süper olmuş çıksa alınır. Herşeyi mükemmel ama bi kusuru var o da ortadaki çerçeveyi yokedebilirlerse bu alet hit yapar. Ortada ne Iphone, Ipad kalır Ne de galaksi SII kalır dağıtır ortalığı. Ama zamanla oda olacak :D Bide gözlüksüz 3D çakacan bitti gitti. Adamları tebrik ediyorum.
  • quote:

Seni düşünerek yapmışlardı zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.