- x
Derideki kesik izini geçirme
35 Cevap12729 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

158 Mesaj
23 Haziran 2011; 12:43:56 

Arkadaşlar merhaba.Koldaki kesik izini ve kabarmasını geçirmek için estetik müdahale dışında yapılacak bir şey var mı?Krem,bitki v.s.

492 Mesaj
23 Haziran 2011; 13:47:33 

Kesik izi bir ihtimal contractubex ile duzelebilir ama kabarma olan yeri trasliyorlar. Eğer izden dolayı estetik ameliyat olmayı düşünüyorsan kısın ameliyat ol. Güneş gören yerde yine iz kalıyor .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8305 Mesaj
23 Haziran 2011; 14:35:06 

O tip yara izleri ancak operasyonla düzeltilebiliyor. Benim de karnımda, sağ tarafta kocaman bir ameliyat izim var, hatalı dikişten dolayı iltihap kaptı, sanki jiletle kesmişim gibi kabarık duruyor hala üzerinden 2 sene geçmesine rağmen.

Estetik cerrahla görüştüm, yaz sonunda o bölgedeki dikiş yerinden kurtaracak beni. Operasyonla düzeltip, estetik yapıştırma yöntemi uygulayacak. Bu şekilde kurtulacağım ben de izlerden umarım.

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

2222 Mesaj
23 Haziran 2011; 22:13:42 

Kesik izini hiçbir zaman eski haline döndüremezsin.Lazer, kesip dikme yöntemleriyle sadece küçültür ve daha az görünür yapabilirsin.
Kremler de işe yaramıyor conractubex kremi 2 sene sürdüm işe yaramadı.

158 Mesaj
11 Temmuz 2011; 23:29:20 

sadece ve sadece operasyon anlaşılan.

3020 Mesaj
11 Temmuz 2011; 23:58:16 

Benımde Bılegımın Ustunde Var.
Arkadasın Tırnagı Cızmıstı.
Bronzlasınca Gecer Dusundum Ama Malesef.

2222 Mesaj
12 Temmuz 2011; 0:55:52 

quote:

Orijinalden alıntı: evcârâ

sadece ve sadece operasyon anlaşılan.

Operasyon diye birşey de yok.Olsaydı ben yaptırırdım.Deri kesildiği zaman asla eskisi gibi olmuyor.Ben ameliyat oldum izleri kesip çıkarıp yeniden diktiler.Eskisinden daha büyük bir iz bıraktı.
Tek yolu var deri nakli başka bir yerinden deri alıp yama yapıyorlar.

4541 Mesaj
12 Temmuz 2011; 1:09:22 

O bölgeye salyangozun sümüğünü sürün.Çok etkili bir yöntem.Arkadaşım bu yöntemi biliyordu .Suratını orumcek ısırmıstı ve acayıp bır ız olusmustu yanagında.Duzenlı olarak salyangozun o sumugunu surdu bolgeye.Iz bır sure sonra yok oldu.Sumuklu bocek o sert kabugunu da salgıladıgı sumukle olusturur.Sumugunde de hıc bakterı bulunmaz

3020 Mesaj
12 Temmuz 2011; 1:13:20 

Örümcek Fobım Var Benım Bana Olsa Ne Olur Acaba O Olay

1084 Mesaj
12 Temmuz 2011; 4:05:02 

Estetik veya geçiçi olarak "Fondöten"

0

Kremdi, bitkiydi hikaye... Şuana kadar hiç duymadım eğer ki duysaydım gençliğinde gaza gelip kolunu kesen arkadaşım çoktu onların işine yarardı.

8305 Mesaj
12 Temmuz 2011; 11:00:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Kesik izini hiçbir zaman eski haline döndüremezsin.Lazer, kesip dikme yöntemleriyle sadece küçültür ve daha az görünür yapabilirsin.
Kremler de işe yaramıyor conractubex kremi 2 sene sürdüm işe yaramadı.

Evet, bunun ben de farkındayım ama en azından şimdiki gibi yoğun bir kabarıklık olmayacaktır vücudumda. Gerçekten çok rahatsız edici bir görüntü ve his benim adıma. Yara izinin belli olup olmaması değil ama en azından biraz da olsa düzgün durması önemli benim için.

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

2222 Mesaj
12 Temmuz 2011; 11:06:04 

quote:

Orijinalden alıntı: dusty_

Evet, bunun ben de farkındayım ama en azından şimdiki gibi yoğun bir kabarıklık olmayacaktır vücudumda. Gerçekten çok rahatsız edici bir görüntü ve his benim adıma. Yara izinin belli olup olmaması değil ama en azından biraz da olsa düzgün durması önemli benim için.

Karnındaki izi derisi gergin olmadığı için düzeltebilirler ama kolda deri gergin olduğundan zamanla açılma yapıyor eskisinden daha büyük bir iz bırakıyor.Benim başıma geldi.

1035 Mesaj
16 Temmuz 2011; 23:27:21 

quote:

Orijinalden alıntı: [TR] P.E.K.E.R

Benımde Bılegımın Ustunde Var.
Arkadasın Tırnagı Cızmıstı.
Bronzlasınca Gecer Dusundum Ama Malesef.

Kardeş aynısı bende var benimde bileğimin üstü sanki bıçak yarmış gibi kesik var. Bende senin gibi düşündüm ama nafile.

Sen bana naab biliyomusun?

3020 Mesaj
17 Temmuz 2011; 0:05:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ali353

Kardeş aynısı bende var benimde bileğimin üstü sanki bıçak yarmış gibi kesik var. Bende senin gibi düşündüm ama nafile.

Kızlarla Cok Samımı Olmıyacaz Usta Eller Hep Yara Bıde Zevk Alıyor Hanımefendı

692 Mesaj
17 Temmuz 2011; 1:31:50 

Bende 2 sene önce sol kolumu camla 5 tane çizgi çektim faça gibi birşey ama daha geçmedi, geçer dediler ama 10 gündür tatildeydim, solaryumada girdim ondan önce bi türlü geçmiyor, kaybolmuyorlar..

Açtığın her yaradan, hesap soracak yaradan..

3020 Mesaj
17 Temmuz 2011; 3:19:10 

quote:

Orijinalden alıntı: pRo.

Bende 2 sene önce sol kolumu camla 5 tane çizgi çektim faça gibi birşey ama daha geçmedi, geçer dediler ama 10 gündür tatildeydim, solaryumada girdim ondan önce bi türlü geçmiyor, kaybolmuyorlar..

Amac Neydı

Ben Kolumdakı Izlerden Cekınıyorum Vallaha Ilerde Sıkıntı Olur Dıye Hadı Bana Arkadasım Yaptı Sız Neden Kendınıze Yaptınız Merak Ettım.

692 Mesaj
17 Temmuz 2011; 11:46:00 

quote:

Amac Neydı

Ben Kolumdakı Izlerden Cekınıyorum Vallaha Ilerde Sıkıntı Olur Dıye Hadı Bana Arkadasım Yaptı Sız Neden Kendınıze Yaptınız Merak Ettım.

Psikolojik sıkıntılardan dolayı, evdekiler, gelecek konusu, kız konularına girmiyorum bile, sıkıntılardan dolayı falan işte..

Açtığın her yaradan, hesap soracak yaradan..

1035 Mesaj
17 Temmuz 2011; 12:18:11 

quote:

Kızlarla Cok Samımı Olmıyacaz Usta Eller Hep Yara Bıde Zevk Alıyor Hanımefendı

Benimki it dalaşı sonucu oldu.

3020 Mesaj
17 Temmuz 2011; 12:57:41 

quote:

Benimki it dalaşı sonucu oldu.

Kopekle Kavga Mı Ettın ?

Yoksa Insanla Mı Dalasırken Oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [TR] P.E.K.E.R -- 17 Temmuz 2011; 12:58:24 >

1035 Mesaj
17 Temmuz 2011; 14:44:01 

quote:

Kopekle Kavga Mı Ettın ?

Yoksa Insanla Mı Dalasırken Oldu

Kardeşimle savaşırken tırnak geçirdi.

3020 Mesaj
17 Temmuz 2011; 14:50:35 

quote:

Kardeşimle savaşırken tırnak geçirdi.

1909 Mesaj
20 Mart 2013; 14:31:57 

benim de 10 yıllık bir dikişim var doktor üşenmiş sanırım inek diker gibi dikmiş iz biraz büyük contractubex ile geçer mi sizce

Hayatı yakalamak için bugün ne yaptın?

247 Mesaj
20 Mart 2013; 18:16:58 

contractubex sadece taze yarada işe yarıyor yara izi biraz zor geçiyor anca deri nakli öbür türlü eskisindende kötü olabiliyor

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

967 Mesaj
20 Mart 2013; 18:28:44 

Arkadaslar ayıp değil abi kardeşiz burda eşimde 5 yıllık doğum çatlak ve yırtıkları vardı çok ciddi boyutta

Bizde çok şey denedik nafile. Sonra buz tedavisini duyduk Bakırköy'de sindy estetik merkezi yapıyor sadece bunu.

Başta cekımser gittik lakın almaya başladığımız sonuc mükemmel . Biz orada facalı kolların nasıl 2-3 aylık tedavi sonucu /95 düzeldiğini gördük

Kesınlıkle estetık mudahele yok sadece bir makıne ile o bölgeye -30 derecelik buz krıstalleri uygulanıyor ve bölge 2 hafta içinde ınce kabuk tutup bu kabuğu atıyor 2 hafta içindeyse bölge yenı derı verıyor eskı rengını alıyor ve sonuç mükemmel

Su çiçeği bozuğu yara izi doğum çatlağı falçata neşter izi çıban bozuğu vs hepsini tedavı ediyorlar

Su çok önemliki makınesı sıvı nıtrojen yada gazla çalışmıyor havadaki su buharını -30 derece ile zerk ediyor

Tavsıye ederım

TÜRK ve TÜRKLÜK ALEYHİNDE BULUNANLARI EZECEĞİZ..

233 Mesaj
20 Mart 2013; 19:32:06 

quote:

Orijinalden alıntı: memeti

Arkadaslar ayıp değil abi kardeşiz burda eşimde 5 yıllık doğum çatlak ve yırtıkları vardı çok ciddi boyutta

Bizde çok şey denedik nafile. Sonra buz tedavisini duyduk Bakırköy'de sindy estetik merkezi yapıyor sadece bunu.

Başta cekımser gittik lakın almaya başladığımız sonuc mükemmel . Biz orada facalı kolların nasıl 2-3 aylık tedavi sonucu /95 düzeldiğini gördük

Kesınlıkle estetık mudahele yok sadece bir makıne ile o bölgeye -30 derecelik buz krıstalleri uygulanıyor ve bölge 2 hafta içinde ınce kabuk tutup bu kabuğu atıyor 2 hafta içindeyse bölge yenı derı verıyor eskı rengını alıyor ve sonuç mükemmel

Su çiçeği bozuğu yara izi doğum çatlağı falçata neşter izi çıban bozuğu vs hepsini tedavı ediyorlar

Su çok önemliki makınesı sıvı nıtrojen yada gazla çalışmıyor havadaki su buharını -30 derece ile zerk ediyor

Tavsıye ederım

Romatizma olma?

399 Mesaj
20 Mart 2013; 20:01:13 

Zaten her yara iz bırakmaz bunun sebebi oradaki özel bazı genlerin kaybolmuş olmasıdır. Bilgiler kaybolunca vücut orayı farklı şekilde kapatıyor ve buna iz diyoruz. Herhangi bir ameliyat veya dıştan etkiyle geçmez, geçirilemez.

79 Mesaj
21 Mart 2013; 0:33:30 

quote:

Orijinalden alıntı: yusufkan12

Zaten her yara iz bırakmaz bunun sebebi oradaki özel bazı genlerin kaybolmuş olmasıdır. Bilgiler kaybolunca vücut orayı farklı şekilde kapatıyor ve buna iz diyoruz. Herhangi bir ameliyat veya dıştan etkiyle geçmez, geçirilemez.

Dediklerinizi biraz açar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyemlüt -- 21 Mart 2013; 12:12:10 >

çok kişilik hesap

399 Mesaj
21 Mart 2013; 12:49:41 

quote:

Orijinalden alıntı: beyemlüt

Dediklerinizi biraz açar mısınız?

Mesela bileğin kesildi, ve bazı kromozomlar parçalandı, kayboldu, o zaman kromozomlardaki bilgiler kaybolduğu için vücut orayı eskisi gibi dolduramıyor (renk, kalınlık, büyüklük vb.) bazı şeyler farklılık oluşturuyor. Bu yüzden ameliyatla, operasyonla eski haline getirilemez. Bazı dış etkilerle yapılabiliyormu bilmiyorum ama çok zor bir olay eski haline geleceğini sanmıyorum.

79 Mesaj
21 Mart 2013; 13:08:37 

quote:

Mesela bileğin kesildi, ve bazı kromozomlar parçalandı, kayboldu, o zaman kromozomlardaki bilgiler kaybolduğu için vücut orayı eskisi gibi dolduramıyor (renk, kalınlık, büyüklük vb.) bazı şeyler farklılık oluşturuyor. Bu yüzden ameliyatla, operasyonla eski haline getirilemez. Bazı dış etkilerle yapılabiliyormu bilmiyorum ama çok zor bir olay eski haline geleceğini sanmıyorum.

Mesela benim kolum kesilmişti.Şimdi eski haline dönmemiş midir o zaman?İşlevsel olarak soruyorum.Mutlaka kayıplar var mıdır?Bu konu benim için önemli.Detaylı yazarsanız minnettar kalırım.

Ayrıca ilginiz için teşekkürler.

Kesi oluşan yer bilekle dirsek arasında, dirseğin hemen üst kısmında.Mesela sol elimizi sol omzumuza koyduğumuzda ikiye ayrılan bir kas grubu var kolda.Tam kolumuzun orta kısmından ayrılıyor gibi gözüküyor.Sağ taraftaki kas kesildi.Kesilen kısım dirseğin 5 cm kadar üstünde, sağ çapraza bakıyor.Biraz derindi kesik.

Şu fotoğraftaki görülen damarın hemen üst kısmı kesildi.Hatta onun azıcık üstünde küçük bir yer daha kesildi aynı anda.

0

çok kişilik hesap

10 Mesaj
21 Mart 2013; 13:11:58 

Benimde sol kolda bir kesik var,sanırım 10 yıl oldu Futbol oynarken top yan bahçeye kaçmıştı telin altından almaya çalışırken arkadaş teli bırakınca kolda yaklaşık 7cm lik bir kesik oldu hala izi duruyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
21 Mart 2013; 13:26:57 

Ulan benimde peniste dikiş izleri hala duruyor sünnetçi nasıl dikti anlamadımki.Sünnet derisinin altındaki deri hafif esmer üst taraf beyaz felan.O sünnetçiyi bulun bana

399 Mesaj
21 Mart 2013; 13:36:15 

quote:

Orijinalden alıntı: beyemlüt

Mesela benim kolum kesilmişti.Şimdi eski haline dönmemiş midir o zaman?İşlevsel olarak soruyorum.Mutlaka kayıplar var mıdır?Bu konu benim için önemli.Detaylı yazarsanız minnettar kalırım.

Ayrıca ilginiz için teşekkürler.

Kesi oluşan yer bilekle dirsek arasında, dirseğin hemen üst kısmında.Mesela sol elimizi sol omzumuza koyduğumuzda ikiye ayrılan bir kas grubu var kolda.Tam kolumuzun orta kısmından ayrılıyor gibi gözüküyor.Sağ taraftaki kas kesildi.Kesilen kısım dirseğin 5 cm kadar üstünde, sağ çapraza bakıyor.Biraz derindi kesik.

Şu fotoğraftaki görülen damarın hemen üst kısmı kesildi.Hatta onun azıcık üstünde küçük bir yer daha kesildi aynı anda.

0

Sinirlere dokunmamışsa problem olacağını sanmıyorum. Ne zaman gerçekleşti bu olay ? Çok derin değilse hiç bir sorun oluşmaz ama derinse ve kasları yırtıp, zedelediyse sorun olabilir.

79 Mesaj
21 Mart 2013; 14:04:26 

quote:

Sinirlere dokunmamışsa problem olacağını sanmıyorum. Ne zaman gerçekleşti bu olay ? Çok derin değilse hiç bir sorun oluşmaz ama derinse ve kasları yırtıp, zedelediyse sorun olabilir.

Derin gibiydi.Ama şu an her türlü hareketi vb. yapabiliyorum çok şükür.

çok kişilik hesap

1605 Mesaj
21 Mart 2013; 14:08:42 

quote:

Hocam çok yanlış bilgi veriyorsunuz.

Sizin söylediğinizden yola çıkılacak olursa organ nakillerinin imkansız olması,derin kesiklerin ölümle sonuçlanması ortaya çıkıyor.

Kromozom dediğiniz şey vücuda özel bölgelerde,özel hallerde olmaz.

Estetik cerrahi ile şu an neredeyse her türlü fiziksel değişim mümkün.Lütfen insanları yanlış bilgilendirmeyiniz.

707 Mesaj
21 Mart 2013; 14:44:12 

Ameliyat izi veya kesik yaralanma izi dediğiniz şeyin tıptaki adı keloid ,skar dır malesef kesin tedavisi yoktur google görsellerde bu yukardaki kelimeleri ararsanız kendi yaranıza benzer şeyler görürsünüz.

Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır!

16 Mesaj
5 Ekim 2014; 18:50:39 

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

O tip yara izleri ancak operasyonla düzeltilebiliyor. Benim de karnımda, sağ tarafta kocaman bir ameliyat izim var, hatalı dikişten dolayı iltihap kaptı, sanki jiletle kesmişim gibi kabarık duruyor hala üzerinden 2 sene geçmesine rağmen.

Estetik cerrahla görüştüm, yaz sonunda o bölgedeki dikiş yerinden kurtaracak beni. Operasyonla düzeltip, estetik yapıştırma yöntemi uygulayacak. Bu şekilde kurtulacağım ben de izlerden umarım.

İzleriniz tamamen geçti mi ?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » Derideki kesik izini geçirme
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.578