Şimdi Ara

SAT/TAK ASUS Radeon HD6850 DirectCU V2 SIFIR ÜRÜN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
5.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ASUS Radeon HD 6850 DirectCU V2 kartım satılık veya takaslıktır.
    Kart sıfırdır. 1 aylık V1 kartım sorun çıkartınca servise gönderdim, Çizgi elektronik bana full kutusunda sıfır V2 kart verdi. Kartı beklerken yeni kart aldığımdan bu boşa çıktı.
    Kartı alınca iki kere kutusundan çıkardım, birincide sisteme takıp benchmark testlerini yaptım, kalite kontrolünü tamamlayıp kutuya geri koydum.
    İkincide, voltaj verilemiyor iddiaaları üzerine kartı tekrardan sisteme takıp voltaj tweak ss aldım, ilana ekledim.

Ürün full kutu ve fatura ile verilecektir. Fatura 1 aylık, bedeli de 420 tl dir. Benim istediğim fiyat ise 325 TL dir.
    TAKAS 8800 GT - 9800 GT - GTS 250 ile olur. Kartımın fiyatı belli, siz de elinizdeki kartın temizliği, garantisi vb durumlarına göre fiyat teklifinizi pm atarsanız konuşuruz.

Karta ve özelliklerine kısaca değineyim.
    Bildiğiniz üzere hd6850 serisinin ilk parti ürünlerinin bir kısmı vram arızasından sabıkalıydı. Arızanın resmi AMD forumlarındaki linki
    http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=279&threadid=142284&STARTPAGE=1&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear
    Hynix marka ramli bu ürünler yük altında kilitleniyordu. Ramlar sadece underclock edilerek ve standartdışı bir voltajda biraz daha stabil kalıyordu.
    Üreticiler yeni bioslarla ram hızını düşürüp voltajını değiştirerek bu sorunun üstünü kapattılar. Çözmediler, sadece üstünü kapattılar. Bu forumda da aynı sorunu yaşayan çok kişi oldu. Ekran kartı bölümünü takip edenler bilir. Aylarca yeni bios bekledi insanlar. sorunlu kartlarıyla.
    Kart, bu sorunun bulunmadığı Versiyon 2 (V2) serisidir. İçiniz rahat bir şekilde alabileceğiniz 6850 kartlardandır.
    Kart benim gözümde en iyi 6850 dir.
    Asus un HD6870 lerde kullandığı özel tasarım baskılı devreyi kullanmaktadır. Standart 6850 lerin aksine 1 değil, 2 güç girişi vardır, voltaj tweak ile oc altında stabil güç sağlamaktadır.
    790 MHz çekirdek, 1000 MHz ram hızı ile gelmektedir.
    Ramlar ilk sorunlu versiyonlardaki gibi Hynix değil Elpida dır.
    2 adet direk temas ısı borusu içeren soğutması kartı boşta 30-34, yükte 54-58 derece arasında tutmakta ve bunu duymanın mümkün olmadığı bir sesle yapmaktadır.
    Kartın yükte dahi sesini duymanıza imkan yoktur. Ayda bir kart değiştiren bir insanım. "Direct CU kullandığım en iyi soğutma sistemidir" diye tereddütsüz söyleyebilirim.
    Kartın oc kapasitesine gelirsek aşağıdaki incelemede de göreceğiniz gibi voltajsız 960 yapmış, voltaj verirseniz de eldeki gpu nun kapasitesine göre 1000+ görürsünüz bahtsız bedevi değilseniz. Voltajsız oc bile yapılsa kart 6870 i geçmektedir.
    "Karta voltaj verilemiyor" diye bir şehir efsanesi var. Karta Asus Smart Doctor 5.80 ile sorunsuz voltaj verilebiliyor. Ss sini aşağı koydum.
    Kartın 1.157 olan default voltajını 1.175 e çektim, saat hızını 900 e çektim ve ss yi aldım. Kartı daha detaylı benchlere ve oc operasyonuna sokardım ama satacağım bir kart olduğu için bu kadarı yeter diye düşünüyorum. Artık gerisini kartı alan arkadaş yapar.

Fiyat belirlerken forumda 2. el 6850 kartlar 280-300 arası satışa konuyor. Sıfır fiyatları teknofiyat aramasına göre aşağıda.
    http://www.teknofiyat.com/?search=asus+hd6850&altlimit=&ustlimit=
    Bu kart hem sıfır, hem ASUS, hem özel ve üst düzey tasarım, hem de sorunsuzluğu garanti olan V2 6850 lerden.
    Sıfır olduğu halde kartıma 325 TL fiyat belirledim.

Ps.
    1. İstanbul içi elden (işyerim veya evim olabilir) teslim edebilirim. (evime gelene çay bile ısmarlarım ) İstanbul dışı kargoya veririm, masrafına karışmam.
    2. Sanalpazar, Gittigidiyor vb sitelerden taksitli satış yapmıyorum. Beni bozuyor.
    3. Kapıda ödeme, PTT falan anlamıyorum, hiç kullanmadım. Kapıda ödemek isteyen gelip benim kapımda ödeyebilir.

Üretici linkihttp://www.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH6850_DC2DIS1GD5V2/
    İnceleme linkihttp://www.pro-clockers.com/videocards/1855-asus-radeon-hd-6850-directcu-v2.html

SAT/TAK ASUS Radeon HD6850 DirectCU V2 SIFIR ÜRÜN  SAT/TAK ASUS Radeon HD6850 DirectCU V2 SIFIR ÜRÜN

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nømad -- 6 Ekim 2011; 9:39:45 >

• Öncelikle hayırlı satışlar takas düşünürmüsünüz?bazen böyle insanın karşısına tuhaf teklifler çıkıabiliyor.. benimde birden aklıma geliverdi 4 Ad vakumlu goodyear yanında 2Ad vakumlu pirelli çivili lastik verebilirim şimdi böylebir teklifle gelince biraz tuhaf oldubu mesajdan sonra;Canlı hayvan,bisiklet ,kombine bilet teklif etmeyin gibi ibaareler görürmüyüz bilmiyorumamaç mesaj baltalamak veya olayı ti ye alma değildir bunuda ayrıca belirtmek isterim saygılarımla..iyi forumlar..

• @by_janti
    Teklif için teşekkürler, takas düşünmüyorum.
  • aynı ürün novabilgisayarda 360 tl istersen biraz indirim yap
  • selamun aleykum

kendisiyle alışverişim oldu.
    mesajla tam uyumlu çalışma şekli olan çok değerli bir arkadaştır.
    sırf çayını içmek için bile tanışmaya değer.

kendisine kolay gelsin, alışveriş yapanlara da hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HADO77

selamun aleykum

kendisiyle alışverişim oldu.
    mesajla tam uyumlu çalışma şekli olan çok değerli bir arkadaştır.
    sırf çayını içmek için bile tanışmaya değer.

kendisine kolay gelsin, alışveriş yapanlara da hayırlı olsun.

Aleykum esselam.
    Bilmukabele hocam.
    Sana da hayırlı cumalar, hayırlı alışverişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nømad -- 18 Temmuz 2011; 16:49:16 >
  • Hayırlı SAtışlar takipteyim
  • ACaba rica etsem min psu ihtiyacını verebilirmisiniz?
  • Birader aynısını (v1) gerçek 400 watt aopen psu ile kullanıyordu.
    Foruma sorarsan 1000 watt şart derler.
  • Garanti olsun diye 500 Watt yeterli gelecektir..
    Bende HD6870 var Thermaltek 500 Watt ile kullanıyorum sorunsuz...
  • hocam bende gıgabyte 6850 oc kart var bunu alıpda cf yappabılırmıyım psum 500 w kaclık psu gerekır cevap verırsen sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kudretozbay

hocam bende gıgabyte 6850 oc kart var bunu alıpda cf yappabılırmıyım psum 500 w kaclık psu gerekır cevap verırsen sevınırım

PSU nun kanal ve amper değerlerini bilmiyorum ama 500 watt ile sli/cf işlerine girmek pek mantıklı değil.
  • Sanal Pazar Gittigidiyor şüpheleri ortadan kaldıran ürün sağlam değilse ya da kusurlu alıcıyı korur. Alıcı da zaten parayı peşin öder ama ürüne onay verene
    kadar para sitenin hesabında kalır. Burada daha farklı bir sistem var ben de burada ürün sattım ama henüz ürün almadım. Ben satarken GG 52 adet işlemi referans verdim ve elden yaptım. Ama Pahalı bir üründe gerekirse %5 maliyetini karşılayarak satıcıyı buna teşvik etmeye çalışarak güvenlik konusunda test yaparım. Ben ordan satış yapmam dendiğinde zaten önce para sonra kargo olduğuna göre ister istemez insan acaba der. Hocam kusura bakmayın amacım az da olsa güven unsuruna değinmekti.
    Hayırlı satışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nømad

Birader aynısını (v1) gerçek 400 watt aopen psu ile kullanıyordu.
    Foruma sorarsan 1000 watt şart derler.

2000 watt psu ile stabil çalışıyormuş.
  • takas yok demişsin. nakit para ile takas olurmu:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xkadir61

takas yok demişsin. nakit para ile takas olurmu:)

:)
  • pm in...
  • quote:

Orijinalden alıntı: toz-koparan

pm in...

reply out...
  • again pm in....
  • pm tekrar....
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.