Şimdi Ara

Nokia N950'nin resmi basın görselleri yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
20.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

MeeGo 1.2 işletim sistemini kullanan ve yenilikçi tasarımıyla ön plana çıkan N9 modelini son kullanıcılar için duyuran Nokia, MeeGo işletim sistemine yönelik uygulama geliştirmek isteyen programcılar içinse N950 modelini hazırladı.  Genel donanım özellikleriyle benzerlik gösteren N9 ve N950 modellerini, üzerinde durulması gereken bazı önemli farklar ayırıyor.

Kapsamlı özelliklerine daha önceki haberimizde yer verdiğimiz Nokia N950, tüketicileri hedef alan N9 modelinden farklı olarak polikarbon yerine metalik gövde ve kızaklı QWERTY klavye ile geliyor. N9'dan farklı olarak NFC ve Bluetooth gibi yenilikçi özelliklere de sahip olmayan N950'ye, benzer çekim kalitesi sunduğu belirtilse de N9'dakinden biraz daha farklı bir kamera (8MP) ve  3.9-inç büyüklüğünde AMOLED ekran yerine 4-inç büyüklüğünde TFT LCD ekran eşlik ediyor. İki telefonu birbirinden ayıran bir diğer fark ise N9'un 1450 mAh kapasiteli pili yerine N950 modelinde 1320mAh kapasiteli pile yer verilmiş olması.

N9 ile birlikte Nokia'nın MeeGo işletim sistemli iki telefonundan biri olan N950, haberimizin başında da belirttiğimiz gibi sadece geliştiricilere sunulacak ve son kullanıılar için yaygın satışa (geliştiricilerden bazıları telefonu eBay gibi kanallar üzerinde satışa sunabilir) çıkmayacak. Nokia tarafından yeni yayınlanan N950 görsellerine galerimizden ulaşabilirsiniz. 

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Nokia N950 resmi basın görselleri

• nokia'nın bu yeni tasarımına her gün biraz daha kanım ısınıyor, gelecek serilerinde meego yerine bu tasarımlara wp7 koyacak olması ise her gün biraz daha sogutuyor.
  • Android kullanıyorum...bir kaç yönleri haricinde memnunumda fakat...Nokia İntel Me Go ya olan ihanetini çok alçakca buluyorum...piyasa İos ve Android tekeline kalmıştır...birde alay eder gibi model cıkarmışlar...

• Parça çok hoşuma gitti,kaçıncı baskı bilmiyorum..

Arka planda çok hoş oldu..

Nokia fanı değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H@B!B -- 23 Haziran 2011; 7:20:50 >

• Nokia yavaş yavaş toparlanacak gibi,ancak meego platformu biraz korkutmuyorda değil daha çok başında bu işin yeterli destek vede ürün gamı genişletilirse tüketiciyede iyi reklam yapılırsa çok güzel sonuçlar elde edebilir.
  • Nokia, Windows Phone 7 işletim sistemli telefon çıkarsın. Kimse çıkarmasın demiyor. Bakın HTC, LG gibi bir sürü firma, hem Android hem de Windows Phone 7'li telefonlarını piyasaya sunuyor.
    Fakat videolardan izlediğim kadarı ile oldukça seri çalışan ve gerçekten Linux temelli, stabil bir işletim sistemi olan MeeGo'yu da bir kenara atmamalı.

Windows Phone 7, şuan için tek başına kurtarıcı olabilecek bir işletim sistemi değil. Windows Mobile'a göre oldukça başarılı fakat şuan için çok çok fazla ilgi çekici değil.

Android'e karşı elde edebileceği zafer, MeeGo'dan geçiyor. Windows Phone 7'de değil.
  • Ister meego ister supergo uretsin batmaya mecbursun nokia ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: irfanmandirali

Ister meego ister supergo uretsin batmaya mecbursun nokia ....

Tam tesine.Kurtuluş MeeGo da.Sadece Nokia nın bunu görmesi ve Elop u baştan alması gerekiyor.
  • WP7 için bu tasarım anlayışıyla bir ton model çıkarsa piyasa dumur olabilir. 12 tane alet çıkacak sanırım 2012 yılı içinde :)

Birde Silvelight menülerin üzerinde düzgünce oynama yaparsa Nokia, tadından yenmez. Umutluyuz..
  • nokia 1ghz 1gb ram ile fena sıçradı...Ben winphone7 ve meego ya sıcak bakıyorum.Yine winphone7nin iyi işler çıkaracağını düşünüyorum.Örneğin tarayıcı konusunda izlediğim videolarda winphone7 gayet iyi.Tabiki eksik yanalrı olacaktır ancak bunun içinse zamana ihtiyaç var.Meego da bence winphone7nin gerisinde kalacak gibi duruyor.Destek bakımından....
  • Nokia bir taraftan wp7'li teller piyasaya sürerken diğer taraftanda Android ve İOS'tan çok daha stabil ve kaliteli bir sistem olan Meego'ya tam gaz destek verse akıllı telefon pazarında 1. olması içten bile değil.

Ama bunları yapması için önce Elop denen ajandan kurtulması gerekir.
  • madem nokia mühendis lerinden akıllısınız gidin nokia yı kurtarın onlar bilmiyorlar sanki neyin ne olduğunu. bunu anlamıyorum yıllarca nokia kullandık en azından %80 nimiz. adamlar bir ara afalladılar ama abartılacak bişi yok. yavaş yavaş toparlanacak nokia.
  • ne yani o zmn nokia n8 e ve diğer ceplere c7 c5 gibi telefonlara yazıkmı olacak cünkü bende bir nokia n8 var inş desteği kesmezler
  • batmaya mecbursun nokia diyor bir superbrain

üretimde binlerce çalışanı olan, telefon işiyle uğraşarak geçimini sağlayan milyonlarca insan var dünyada ve bu zat kapanması için dua edicek neredeyse...sünger beyinli seni!
  • tasarım yine bilindik sade ağır nokia tasarımı
  • yanlış mı okudum bluetooth yok mu??
  • Ya bu nokia hala utanmıyormu artık herkes android kullanırken nokia hala symbianda yada meego gibi sistemlerde nokia android kullanmazsa asla toparlanamaz Paranız varsa Sony Xperia S alın yada Samsung GalaxyS2 en iyisi bunlar yada HTC
  • Nokia android kullanmaz misafir kişi, bunun nedenini çok öncelerde açıkladı

fakat bluetoothu neden yoksaymışlar ilginç.
  • bu telefon ne zaman gelır turkıyeye cıkarsa ve n9 nezaman gelcek ya hersey enson bıze glıoooooooooooooooooooo
  • nokıa batmaz bence yenıden doguyor ..herkeze uygun telefonlar yapıolar bence w7 ıle toparlanma surecınde symbıanı ıyıce gelıstrmelı fnokıa n9 beklıyorum gelse de alsak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.