Şimdi Ara

Barnes & Noble: E-Kitap satışları, fiziksel kitap satışlarını 3'e katladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• İçinde bulunduğumuz dönemdeki hızlı değişimden fiziksel kitaplar da nasibini alıyor. Son dönemde özellikle Kindle başta olmak üzere birçok taşınabilir cihazla popülerliği artan elektronik kitapların fiziksel kitaplara kurduğu üstünlük her geçen gün artıyor.

Amerika'nın önemli kitapçılarından olan ancak teknoloji dünyasında ismini Nook ile duyuran Barne & Noble'ın tepe yöneticisi William Lynch, BN.com üzerinden fiziksel kitapların bütün formatları göz önüne alınmasına rağmen, elektronik kitap satışlarının geleneksel kitap satışlarının 3 katına ulaştığını ve fiziksel mağazalarından yapılan satışların ise son çeyrekte %3 gerilediğini belirtti.

Yaklaşık %60'lık bir pay ile Kindle'ın lider olduğu elektronik kitap okuyucusu pazarında Nook'ın pazar payının son çeyrekte %25'den %27'e yükseldiğini vurgulanan Lynch, elektronik kitap okuyucusu operasyonlarının geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre %300 büyüdüğünü de sözlerine ekledi.

• D&R sitesine E-Kitap kısmı ekledi, dergilerde falan haberler görüyorum bizde de bir uyanış va E-Kitap konusunda. Ben pek sıcak bakmıyorum ama kimbilir, belki normal kitaplar da ucuzlar.
  • e-kitap'ın nedeni çok daha rahat olması.. Bende yakın zamanda kindle almayı düşünüyorum..
  • Taşıma açısından haklısın ama okuma açısından katılmıyorum. Ben de 500 sayfalık bir kitap okudum E-Kitap şeklinde cidden beklediğimden çok daha rahattı ama gerçek kitabın yerini tutmuyor, belli bir süre sonra bunu anlıyorsunuz.
  • Ekitap okumak normal kitap okumaktan daha hızlı yeni bir site açılmış sizinle paylaşmak istedim.www.ekitapburada.com mutlaka gözatın
  • quote:

Orijinalden alıntı: sturan78

Ekitap okumak normal kitap okumaktan daha hızlı yeni bir site açılmış sizinle paylaşmak istedim.
    www.ekitapburada.com mutlaka gözatın

çok teşekkürler bilgilendirme için ebook reader kullanmaktayım ve ekitap olayı hala kısır denebilecek noktada ülkemizde site güzel ama arşivi baya kısıtlı gibi ayrıca anlamsız pahalı geldi ekitap olayı da sırf bu yüzden ilerlemiyor ya ülkemizde

• Sadece ebook için kullanılıcak adam akıllı bir reader olmadığı sürece rahat olmuyor. iPhone vs. ürünlerde tam okurken bildirim geliyor, birisi arıyor falan hevesi kaçıyor insanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eric Clapton-

Sadece ebook için kullanılıcak adam akıllı bir reader olmadığı sürece rahat olmuyor. iPhone vs. ürünlerde tam okurken bildirim geliyor, birisi arıyor falan hevesi kaçıyor insanın.

imkanın varsa amazon kindle al gittigidiyorda satan bir sürü eleman var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertblade

quote:

Sadece ebook için kullanılıcak adam akıllı bir reader olmadığı sürece rahat olmuyor. iPhone vs. ürünlerde tam okurken bildirim geliyor, birisi arıyor falan hevesi kaçıyor insanın.

Kullanıyorum zaten ben sadece belirli bir readerın olmadığı sürece çok zor olduğunu belirtmek istedim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mertblade

quote:

Kullanıyorum zaten ben sadece belirli bir readerın olmadığı sürece çok zor olduğunu belirtmek istedim

hımmm tamam anladım pardon

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.