Şimdi Ara

Sony Ericsson, Xperia ailesini genişletiyor; karşınızda Xperia Ray ve Xperia Active

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
1
Favori
15.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Ericsson, Xperia ailesini genişletiyor; karşınızda Xperia Ray ve Xperia Active

Akıllı telefonlarında Google'ın mobil işletim sistemine yer vererek son dönemlerde yeniden çıkış yakalayan Sony Ericsson firmasının, Singapur'da düzenlenecek CommunicAsia 2011 etkinliği kapsamında, 22 Haziran tarihinde yeni cep telefonlarını sergileyeceği belirtiliyordu. Bugün itibariyle tüm söylentiler doğru çıktı ve Sony Ericsson iki yeni modelini duyurarak Xperia ailesini güçlendirdi: Xperia Ray ve Xperia Active.

Sony Ericsson, Xperia ailesini genişletiyor; karşınızda Xperia Ray ve Xperia Active

(Sony Ericsson Xperia Ray)

1 GHz saat hızında çalışan Qualcomm MSM8255 Snapdragon işlemciden ve 512 MB RAM'den güç alan akıllı telefonlardan Xperia Ray, 111 x 53 x 9.4 mm boyutlarında ve 100 gram ağırlığında, Xperia Active ise 92 x 55 x 16.5 mm boyutlarında ve 110.8 gram ağırlığında tasarlanmış. Active, toza ve suya karşı dayanıklılık sergileyen gövdesiyle dikkatleri üzerinde topluyor, telefon 1 metre derinliğindeki suda 30 dakika bayunca çalışabiliyor.

Dört band GSM (850, 900, 1800, 1900 MHz) şebekesi ile kullanıcılara hızlı internet bağlantısı olanağı sağlayan HSPA (HSDPA: 7.2 Mbps, HSUPA: 5.76 Mbps) alt yapısı desteği sunan telefonlar, Google'ın mobil işletim sistemi Android'in 2.3 ''Gingerbread'' sürümünü kullanıyor.

Xperia Ray'de 3.3-inç boyutunda, 480 x 854 piksel çözünürlüğünde (FWVGA) dokunmatik kapasitif ekrana (Reality Display), Xperia Active'de ise 3.0-inç boyutunda, 320 x 480 piksel çözünürlüğünde (HVGA) dokunmatik kapasitif (Reality Display) ekrana yer verilmiş. Çizilmeye karşı özel bir kaplamaya yer verilen ekranlar, 16.7 milyon rengi görüntüleyebilmekte.  Bunların dışında telefonlar 300 MB'a kadar kullanıcı belleği sunuyorlar, bellek microSD kartlarla 32 GB'a kadar arttırılabiliyor. Telefonlarda 3.5 mm jak girişinin unutulmadığını da belirtelim.

(Sony Ericsson Xperia Active)

Günümüzde standart haline gelen Wi-Fi + DLNA, GPS ve Bluetooth üçlüsüyle donatılan telefonlardan Xperia Ray'de 8.1 megapiksel çözünürlüğünde otomatik odaklama ve Exmor R teknolojili kameraya, Xperia Active'de ise 5 megapiksel çözünürlüğünde otomatik odaklama özellikli kameraya yer verilmiş. Telefonların kameralarına led flaş, coğrafi etiketleme, görüntü stabilizasyon sistemi, yüz algılama teknolojisi ve 720p video kaydı eşlik ediyor. Xperia Ray'de bunlara ek olarak görüntülü konuşma için VGA kamera bulunuyor.

Son olarak Xperia Ray 1500 mAh batarya ve 4 GB microSD kartla gelirken, Xperia Active 1200 mAh batarya ve 2 GB microSD kartla gelecek. Xperia Ray'in 4 farklı renk seçeneğiyle, Xperia Active'in 2 farklı renk seçeneğiyle 2011'in 3. çeyreğinde boy göstermeleri beklenirken fiyatla ilgili açıklama yapılmadı.

• tasarım olarak ikiside güzel bakalım ülkemize gelirmi
  • alttakinin tipi iğrenç.O nedir abi anahtarlık gibi.
  • o ikinci resimdekine parmak izi tanıma filan mı kopyacaklar ki süper olur öyle bişeyse
  • xperia ray turkıyede baya piyasa yapar gibi..
    ama active için aynı şeyi söyleyemem
  • Sony Ericsson duraklamıştı biraz, geri kalmıştı bu tip cihazlar konusunda. Xperia serisi ile gayet başarılı oldu bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalurjist -- 22 Haziran 2011; 13:05:01 >
  • Xperia Ray cok şık olmuş da Active pek bana gore degil fakat suya toza karşı dayanıklı olması iyi olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yunuss.10 -- 22 Haziran 2011; 14:28:35 >
  • Xperia Ray çok iyiymiş.
  • eskiden tüm SE modellerinin isimlerini ezbere bilirdim ama artık yetisemiyorum bu ne arkadas
    umarım hemencik gelir bu modeller ülkemize. maksat eski modellerin fiyatları düssün
  • Arch ve X10 dan sonra bozdu bence , Aynı Nokia nin 5800 den sonra Aynı kasaya sahip 5228 5530 gibi küçük modelleri çıkartması gibi.

Edit : İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrQuN -- 23 Haziran 2011; 13:20:28 >
  • @yunuss.10 çokmu sik olmuş :) düzeltin yazınızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: honey5555

o ikinci resimdekine parmak izi tanıma filan mı kopyacaklar ki süper olur öyle bişeyse

senin kafa dv6 lara kaymıs parmak izi okuyucusu degil o anahtarlık yeri gibi bişey işte
  • Sony Ericsson'un kendine has, kopyalanamayan bir tarzı var. Muhteşem bir şey bu.
  • sony ericsson kendine geliyor !
  • ikiside güzel telefon olmuş , ama xperia ray daha iyi hem tasarım hemde özellikleriyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: johnm
    @yunuss.10 çokmu sik olmuş :) düzeltin yazınızı

Şık olmuş .

Oldu mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xperia active güzel gibi merak edenlerhttp://www.youtube.com/watch?v=t05991f5WlY videosu (:
  • üstteki süpermiş xperia neo alacaktım bu daha etkiledi beni gerçi türkiyeye gelene kadar eskir zaten SE fanlarının kaderi bu kedinin ciğere baktığı gibi ancak nette bakarız ama yinede SE yi seviyorum inşallah eski şaşalı günlerine geri döner
  • Açıkçası Xperia Ray'de ARC ve NEO üzerine ne katılmış merak ediyorum...Hem ARC hem de NEO
    buna göre çok daha şık görünüyor bence...
    Xperia Active ise bana çok ama çok eski bir dostu hatırlattı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 22 Haziran 2011; 14:01:29 >
  • Active'deki o "gazoz kapağı açacağı gibin" olan şey maceracı tipler için yapılmış. Mesela dağcılık yapan birisi o kısmı kullanarak cep telefonunu kanca yardımıyla taşıyabilsin diye. Dayanıklılığı ile ortaya konulan bir telefonda da bu tip bir eklenti çok da abes durmamış.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.