Şimdi Ara

Firefox 5 kullanıma sunuldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
1
Favori
9.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google Chrome ile benzer şekilde hızlı sürüm geliştirme sürecine geçiş yapan ve uzun aralıklarla kapsamlı güncellemeler sunmak yerine üzerinde çalıştıkları yenilikleri daha kısa aralıklarla sunmaya karara veren Mozilla, bu adımın ilk ürünü olan Firefox 5'i duyurdu. Hem masaüstü sistemler hem de mobil cihazlar için çıkan tarayıcı, üç ay sonra çıktığı Firefox 4'e göre 1000 yeni güncelleme ve performans iyileştirmeler içeriyor.

Mozilla'dan yapılan açıklamaya göre CSS animasyon desteği, Javascript ile bellek ve ağ performans artışı, HTML5 başta olmak üzere temel web standartları için geliştirilmiş destek ve Linux kullanıcıları için arttırılmış masaüstü ortam entegrasyonu da yeni sürümün detayları arasında yer alıyor. Bazı diller için geliştirilmiş yazım denetimi ile güvenlik, stabilite ve kritik öneme sahip bazı güncellemeler Firefox 5 ile gelenler arasında.

Windows, Linux ve Mac OS versiyonları bulunan Firefox 5'i Türkçe'nin de aralarında yer aldığı 70 farklı dilde kullanıma sunulmuş durumda. İndirmek için;http://www.mozilla.com/en-US/firefox/all.html

• Güncelledim
  • Bu ne Hız Mozilla. Aslında iyi etmişler erken çıkarmakla. Çünkü Firefox 4ü kuralı 3 ay oldu ve kağnı gibi yavaş şu an. İlk kurduğumda roket gibiydi. Bri sürümünün ömrü 3 ay heralde.
  • Hemen indiriyorum ön koltuktan yerimi kaptım yazarım yorumumu

Yorum 1: Görsel açıdan fark yok gibi gördüm.. Ama hız farkedilir derecede arttı.. Tamam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mamunda -- 21 Haziran 2011; 19:02:59 >
  • Chrome kurduktan sonra hiçbirinin yüzüne bakmaz oldum. Fakat yinede denemekde yarar var.
  • Konuya yeni sürümün görüntülerini ekleseniz daha bi güzel olur
  • bıkac gün önce chıp yayınlamıstı ordn ındrmıştım..bıraz daha hızlandı gıbı sankı ama o kadarda farkedılır bıse yok ne yazık ki...
  • görsel olarak sekme lerde biraz değişiklik olmuş başka değişim yok. ama hız biraz artmış. başka ne var bilmiyorum :)
  • 4 fos çıkınca 5'e atlamışlar anlaşılan...
    Opera'ya bekleriz efem.
    (:
  • idm destekliyorsa indiricem ?
  • Çoklu sayfa açımları daha az hafıza kullanıyor ve Firefox4'te 10 civarında sayfa tab olarak açıldığında kasma yaparken Firefox5'te tamamen pürüzsüz deneyim yaşıyorsunuz. Addonların update yapmadan uyumlu kalmasıda çok iyi olmuş (roboform gibi bazı addonların update e ihtiyacı var) Firefox5 hafiflemiş kısaca.

internet download manager addonu disabled gözüksede dosya indirmede sorun yok fakat youtube gibi sitelerde video yakalama özelliği çalışmıyor normal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disorderpunk -- 21 Haziran 2011; 19:09:44 >
  • Çöküyor mu?
  • Chrome kullanmaya başladım. Ama sonra firefox u özledim geri döndüm, internet yavaş olunca chrome a dönüş yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otorité

idm destekliyorsa indiricem ?

Eklenti desteklemiyor ama IDM ile indirebiliyorsun.
  • Chrome kadar hızlı değil hala.
  • hemen yükleyelim
  • Güncelleyelim bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otorité

idm destekliyorsa indiricem ?

ben yükledım Firefox 5i, idm 6.05 Build 14 var ama Videoları ındıremıyorum,sadece Normal Dosya Download edebılıyorum
  • 2 gün önce yüklemiştim farkedilir bir şekilde hızlı. Chrome daha hızlı olabilir ama nedense chrome hoşuma gitmiyor.
  • idm desteği yok diyor e yuh yani
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.