Şimdi Ara

Nokia N9, bir ay içersinde satışa sunulabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
4.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia, saatler önce tanıttığı N9'un satışa sunulacağı tarih için "2011'in ilerleyen dönemlerinde" diyerek yaptığı açıklama dışında ayrıntılı detaylandırmış değil, ancak firmaya yakın kaynaklardan gelen ilk bilgiler, tüketicilerin N9'u uzun süre beklemek zorunda kalmayacaklarını gösteriyor.

Forbes'ın firmaya yakın kaynağının ifadelerine göre MeeGo'lu N9, bir ay içersinde raflardaki yerini alacak. Fiyat belirsizliğinin de sürdüğü telefon için Forbes "Ucuz olmazsa şaşırmayın" derken; Nokia'nın geliştirici telefonu olarak tanıttığı N950 de kısa süre içersinde geliştiricilerle buluşacak.

• 600-700 dolar diyorlar. otg ve hdmi olmayışı beni yıktı ya.telefon çok hoşuma gitti gelirse türkiyeye almayı düşünüyorum
  • Nokia şaşırtmaya devam ediyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com
    600-700 dolar diyorlar. otg ve hdmi olmayışı beni yıktı ya.telefon çok hoşuma gitti gelirse türkiyeye almayı düşünüyorum

Peki flash destegi varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nokia dan güzel bir adım.Telefon tasarım olarak tartışmalara neden olacak gibi duruyor.lg nin meego olan bir telefonunda programlararası geçişte daha farklı efektler vardı galiba.videonun oynarken farklı ekrana geçmesi ise harika bir özellik gibi duruyor :)fiyatı iyi ayarlanırsa alınabilir :)
  • :D halen yavaş hantal bir sistem gene nokiadan çıktıki bunlara artık türk halkı olarak alıştık sanırsam biz.
  • html5 flash oynatırmıki?
    artı pahalı olmaması gerek. artık tek değil bu piyasada ama meego'yuda uzun zamandır bekliyorum ya. pahalı olursa hayal kırıklığı olur. belki meegoya yeter bir donanim ama son teknoloji değil.
  • N8'in etrafına kılıf takmışlar N9 olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: i3e
    html5 flash oynatırmıki?
    artı pahalı olmaması gerek. artık tek değil bu piyasada ama meego'yuda uzun zamandır bekliyorum ya. pahalı olursa hayal kırıklığı olur. belki meegoya yeter bir donanim ama son teknoloji değil.

Hayir oynatamaz

• Ben begendim telefonu Turkiyeye gelirse dusunurum

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

quote:

600-700 dolar diyorlar. otg ve hdmi olmayışı beni yıktı ya.telefon çok hoşuma gitti gelirse türkiyeye almayı düşünüyorum

Peki flash destegi varmi

Bu html5 gelecekte flash in yerini alacak diye biliyorum ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan Sarı

quote:

Orijinalden alıntı: orhan azeri

quote:

Peki flash destegi varmi

Bu html5 gelecekte flash in yerini alacak diye biliyorum ben.

Zaten 4 yildir oyle soyleniyor amma ortada hic bir sey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Ben begendim telefonu Turkiyeye gelirse dusunurum

aboovvv... başımıza taş yağacak
  • ulen nokia boz artık şu suskunluğunu yine yaparsan en iyisini sen yaparsın.
  • quote:

fiyatı harbiden pahalıymış bide buna kdv felan eklenirse türkiyenin yanından bile geçmesin derim ben.
    Gerçi arkadaki boşluğa bir elma logosu eklerlerse o zman satar
  • Nokia akıllanıcak gibi duruyor.

Çok iyi olmasada buda bir ilerleme.
  • Fiyatı makul olursa alınabilir bir telefon -ki ne kadar nokia kötü durumda olsa da bu cihaz ilk izlenimlere göre umut verici.

HDMI olmaması büyük eksik fakat bkz. Iphone 4 gibi bir cihazda bile yok bu bağlantı. En pahalı smartphone... ama bizim milletimiz hayran, laf söyletmezler, o iphone on da olmasa da olur derler. Ancak adaptörle bağlayabiliyorsunuz hdtv'lere. Fiyatı da 73$ dolar gibi bir şeydi herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaimine_RAJA

Yeni nokia dan güzel bir adım.Telefon tasarım olarak tartışmalara neden olacak gibi duruyor.lg nin meego olan bir telefonunda programlararası geçişte daha farklı efektler vardı galiba.videonun oynarken farklı ekrana geçmesi ise harika bir özellik gibi duruyor :)fiyatı iyi ayarlanırsa alınabilir :)

bahsettıgın tel bu herhalde video oynatırken aynı anda 3 farklı ısolem gerceklestırebılosun bunda atom ıslemcı kullanılm bıde satısa cıkmadı bu cıahaz hehalde.

• Tüm özellikler:

Bugüne kadar belki de en uzun süre dedikodusu dolanan telefondur Nokia N9. MeeGo işletim sistemine sahip olacak, yeni bir Symbian sürümü, Windows Phone derken sonunda cihaz resmiyet kazandı.
    Tahmin edildiği gibi Nokia N9, MeeGo işletim sistemine sahip. Finlandiyalı üreticinin MeeGo'lu ilk cihazı olan N9, MeeGo 1.2 Harmattan sürümünü kullanıyor. Symbian Anna ile ciddi benzerlikler taşıyan arayüz, üç ana bölüme ayrılarak geliyor.

Son derece gelişmiş bir multitasking desteğine sahip olan telefon, Qt 4.7 uyumluluğuna ve HTML 5 desteğine sahip. Üründe Nokia'nın birçok yazılımı ön yüklü olarak geliyor ve yeni yazılımlar Ovi Store üzerinden indirilebiliyor.
    Nokia N9 içersinde Facebook, Twitter, Skype istemcileri, Joikuspot Wi-Fi aracı, özel haber uygulamaları, Real Gold, Angry Birds Magic gibi özel oyunlar, gelişmiş bir video oynatıcı, fotoğraf düzenleyici gibi içerikler ön yüklü olarak mevcut.

Şık bir tasarıma sahip olan telefon, Nokia'nın son dönemdeki çizgisini koruyor. 3.9 inçlik bir ekranın bulunduğu ürünün çözünürlüğü 854x480 piksel. AMOLED teknolojisini kullanan bu ekran, kapasitif dokunmatik panellere sahip. Ekranın üzerinde yer alan dış cam ise eğimli bir yapıda tasarlanmış ve cihaza hoş bir görsellik katıyor. Bu cam aynı zamanda çizilmeye karşı dayanıklı Gorilla Glass markasını taşıyor.

Telefonun pil performansı da son derece başarılı. 11 saate kadar GSM üzerinden görüşme yapabilme, 380 saate kadar bekleme süresi hayli tatminkar. Bunun yanında Nokia N9 ile 4,5 saate kadar 720p HD video izleyebilir, 50 saate kadar müzik dinleyebilirsiniz.

Nokia N9, 16GB ve 64GB olmak üzere iki farklı yığın hafıza seçeneği ile birlikte satılacak. Telefonda yer alan RAM miktarı ise tam 1GB.

Nokia N9, NFC teknolojisine de sahip. Bu sayede tüm NFC destekli cihazlar ile iletişime geçebilen ürün, Nokia'nın NFC konusundaki planlarının da önemli bir ayağını oluşturuyor.

Cihazda 8 megapiksel çözünürlüğünde görüntü yakalayabilen Carl-Zeiss optikli özel bir dijital kamera bulunuyor. Otomatik odaklamalı bu kamera, çift led flaş ile donatılmış ve JPEG, EXIF, XMP formatlarında kayıt yapabiliyor.
    Cihazda yer alan kamera aynı zamanda saniyede 30 kare 720p HD video kaydı da yapabiliyor. Video kayıt ve oynatma için Dolby Mobile ve Dolby Digital desteği de mevcut.

Türkiye'de satılıp satılmayacağı kesinleşmeyen cihazın fiyatına dair de henüz net bir bilgi yok ancak tahminler pazardaki akıllı telefon ortalamasının altında bir politika izleneceği yönünde.

Hadi hayırlısı

Nokia N9, bir ay içersinde satışa sunulabilir

Kaynak: Shiftdelete

• Galiba flash destegi yok

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.