Şimdi Ara

Canon da Pentax'a uydu, EOS 1100D'ye üç yeni renk seçeneği ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
4.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• SLR kamera üretiminde yılların deneyimine sahip Canon firması, EOS 1100D (EOS Rebel T3 / EOS Kiss X50) modeline gümüş, kahverengi ve bordo olmak üzere üç yeni renk seçeneği ekledi. Hatırlatmak gerekirse D-SLR kameraları farklı tüketici beğenilerine hitap edecek şekilde farklı farklı renklere bürüme stratejisini en sık izleyen firma Pentax.

Canon EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS kit objektifle beraber 549,99$ fiyat etiketiyle Amerika'da satılan farklı renk seçeneklerine sahip EOS 1100D'nin teknik özelliklerini kısaca özetlersek; 12.2 megapiksel çözünürlüğünde (APS-C) CMOS sensör, DIGIC IV görüntü işlemcisi, 1.6x crop çarpanı, 100 - 6400 arası ISO ayarlayabilme, 9 odak noktası, HD video kaydı, 2.7-inç boyutunda 230.000 piksel LCD ekran, toz önleme sistemi, 1/4000 sn'ye kadar enstantane hızı, SD / SDHC / SDXC kart desteği göze çarpıyor.

• DSLR'a renkli gövdeleri yakıştıramıyorum ben ya. DSLR dediğin adam gibi siyah olur.
  • Merhaba,
    Haber çok yeni sayılmaz.1100d'nin gri ve bordo renk olan versiyonlarının fotoğraflarını forumda daha önce paylaşmıştım..

@Gijal
    Dslr makinelere bence de siyah renk daha çok yakışıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c.james -- 21 Haziran 2011; 10:41:20 >
  • Pentax kadar abartmasınlar da

EDIT:

Ayrıca yanlış hatırlıyorsam affola ama Canon 300D'nin grisi yok muydu yıllar önce? Alternatif renk sürme çok yeni bişey değil sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 21 Haziran 2011; 4:10:40 >

• Pentax'la kimse yarışamaz heralde bu konuda.

350D ve (sanırım) 400D'nin de gümüş renkli versiyonları vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mushishi -- 21 Haziran 2011; 4:52:41 >
  • siyah harici renk almam asla.kafamda d90 var :D para birikirse alıcam.200lira daha ucuz ama kırmızı var deseler almam mesela.siyahın yeri çok ayrı.
  • Renkler tek tip olmuş ve kimseye hitap edeceğini düşünmüyorum. İlla farklı renklerde olsun istiyorlarsa Pentax gibi alacalı yapacaklardı (onu da sadece Japonya'da satabilirler). Ne diyelim, büyük firmalar bile bazen hata yaparak tecrübe kazanmak zorunda kalabiliyormuş.
  • Bence arada farklılık lazım..

Şu makine çok şık mesela

• Panasonic de yapıyor bazen ama kimse Pentax kadar olamaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Renkler tek tip olmuş ve kimseye hitap edeceğini düşünmüyorum. İlla farklı renklerde olsun istiyorlarsa Pentax gibi alacalı yapacaklardı (onu da sadece Japonya'da satabilirler). Ne diyelim, büyük firmalar bile bazen hata yaparak tecrübe kazanmak zorunda kalabiliyormuş.

Çok farklı bir bakış açısı ve iddia olmuş.

Kız arkadaşımın makinesi şu mesela;

Kendisi aslen koreli olsada Türkiye'de yaşıyor. Japonya ile ilgisi yok yani.

Hatta pembesini çok aradık ama aldığımız yerde kalmamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayı Baba -- 21 Haziran 2011; 8:55:11 >

• Hüops beyler ayıp oluyo ama :D :D

Ben beyaz renkli kullanıyorum :D :D Ve şunu içtenlikle söyleyebilirim ki beyaz renk çok keyifli...
    Siyah objektiflerle çok şık duruyor :)

Fakat gel gelelim Canon'un renkli body'leri daha güzel olmuş :) Pentax'ın renkleri genç japon ruhunda tam :) Aşırı cıvıl cıvıl... Canon'un renkleri daha " ağır abi " duruyor :)

İlerdeki gövdem bu olabilir :)

Siyah eyvallah ama siyah/gümüş çok farklı duruyor be yaw :)

• @NovariX,
    Araba iç döşemesi gibi olmuş, Araçta olsa tercihim olurdu,(az daha 2006 da içi, çok açık fıstık yeşili Skoda' yı alıyordum. Hanım "Ben buna her gün temizlik yapamam" deyince vazgeçtik, Sonra TV' kanala' da Cobra Autobahn Polizei (Autobahn Cop) dizisinde (Türk aktör Erdoğan Atalay-Semih Gürkan''ın da oynadığı ve eşi rolündeki Andrea-Carina N. Wiese'ın kullandığı) almak istediğim Skoda Combiyi görünce "keşke alsaydım" demiştim) açık renkler daima kiri belli eder. Bu nedenle elimde sabunlu bezle de gezmek istemem yani. Hele hele firmalar elde sıkı dursun kaymasın gerekçesiyle ele oturan yerleri silikonlu yapıyorlar. Açık renklerde daha kolay kir tutuyor.
    Ama Conon' un renk seçimlerini çok beğendim, Panasonic renkleride fena değildir.
    Tabi bu birazda kişisel zevk ve tercih.
    quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

Bence arada farklılık lazım..

Şu makine çok şık mesela
    ...................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 21 Haziran 2011; 11:00:21 >

• @jimi1984,
    Eğer gümüş görünen yerler boya değilde gerçek Alimünyum' sa enfes bir görüntü. İlk makinam Kodak Retinette 1A' da aynı tarzdı.

quote:

Orijinalden alıntı: jimi1984

...................................

İlerdeki gövdem bu olabilir :)

Siyah eyvallah ama siyah/gümüş çok farklı duruyor be yaw :)

• bipekkan hakkaten araba iç döşemesi gibi duruyor
    ama bence novarixin paylaştığı model en şik renkli modellerden

birde pentax lx vardı
    amerikan çikolata renkli uyuşturucu satıcısı olsam bunu alırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi photo-pentax -- 21 Haziran 2011; 19:41:06 >

• Hocam gerek deri kaplamasıyla gerekse altınıyla başka bir sektör patronuna da yakışır nitelikte bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: photo-pentax

Direkt Meksikalı uyuşturucu satıcılarını getirdi benim aklıma da. Pek hayırlı bir alet değil bu.

• @PlutosDaddy
    Fotografı ilk gördüğümde bende aynı şeyi düşündüm.
    Ama sanki nikelaj veya kromajlı zemin üzerine düşürülen sarımsı ışıkla elde edilmiş gibi geldi bana Çünkü siyah deri kısmına da bulaşmış aynı renk.. Hani o 1950-60 lı yılların bol kromajlı Cadillac' ların Pontiac' ların devri gibi. Makinada o devri yansıtıyor gibi.
    quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

Hocam gerek deri kaplamasıyla gerekse altınıyla başka bir sektör patronuna da yakışır nitelikte bence

• Lenslere dokunmasınlar da gövdeler önemli değil...Sonra gövde rengimize göre objektif aramayalım.SİGMA 70-300 APO Sarı Lacivert alınır...
  • plutos yokya dünyanın en eski mesleklerinden biriyle pentax ın adını yanyana koymayamı çalışıyorsun
    pentaxian lar saldırıya geçer hücum borularını çalıp bu mesajımdan sonra

şaka bir yana altın kaplama filan görünüşte güzelde elime verseler sokağa çıkmaya utanırım.
    çalınma riskini geçtim bu makinayı elimde gören beni ne zanneder onu düşünürüm
  • Altın renginde hertürlü objeyi kullanmayı hiç sevmiyorum.Bu rengin çağrıştırdı lakap çok tiskindirici.

Ayrıca foruma +1 -1 muhabeti eklenmiş.Buda hiç güzel bir özellik değil doğrusu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.