Şimdi Ara

PlayStation 3 Slim'in yeni versiyonu hem daha hafif hem de daha az güç tüketiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
4.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony popüler oyun konsolu PlayStation 3'ün yeni bir versiyonunu hazırladı. CECH-3001B kodlu güncel Slim modelinin hafifletilmiş (2.59 Kg) versiyonu olan  CECH-3000B kodlu yeni model  aynı zamanda daha 200 Watt ile önceki modele (230 Watt) kıyasla daha az güç tüketiyor. 

PlayStation 3'ün yeni sürümü sınırlama ile geliyor. HDMI arabirimi kullanılmadığı takdirde Blu-ray filmleri 480i çözünürlüğünde veren konsolda oyunlar ise bu kurala tabi değil. Japonya'da 30 Haziran'da satışa sunulacak 320GB kapasiteli yeni konsol, 250GB kapasiteli eski model ile aynı  fiyat seviyesinden yani 436$ seviyesinden raflara giriş yapacak gibi görünüyor.

Kullanıcıların diledikleri zamanlarda televizyon yayınlarını kaydedebilmeleri için HDD kaydedicinin de sunulacağı yeni konsolun Avrupa ve Amerika pazarlarına giriş yapıp yapmayacakları veya ne zaman sunulacakları henüz bilinmiyor ancak güç tüketimindeki kazanımlar dikkate alınırsa, PlayStation 3 Slim'in yeni versiyonunun Avrupa'ya gelmesi beklenebilir. 

• Ben bu satış politikasından anlamamda bu son vuruşlarımı hani bu ps4 çıkmadan elimden bunlarıda çıkarıyım taktiği mi ?
  • en sonunda soni akıllanmaya başladı sanırım
    ps3 alan zaten oyun için alıyorken

sen gitmiş ille 1080 BR HD-film izle diye dayatıyorsun.
    bu tamamen bir tercih meselesi

dahası BR filmleri ileri geri alırken
    lenstte ciddi sıkıntılar yaşanıyor diye duymuştum.

umarım bu yeni versiyonda fan olayı tamamen kalkmıştır. !
  • fanın kalkması imkansız. Ps2 de bile kalkmamıştı 2. Slim versiyonunda bile.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım pasif soğutma yoktur.Çünkü ısıdan sebep anakartının yamulduğunu ve işlemcinin bu yamukluktan dolayı soğutucudan ayrılarak lehimlerinin anakarttan temasının kesildiğini ve kırmızı ışık hatası verdiğini okudum.Kimse ps3 üne bez sarıp yada sıcak hava tabancasıyla sürekli içini açıp uğraşmak istemez heralde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iscanthere

fanın kalkması imkansız. Ps2 de bile kalkmamıştı 2. Slim versiyonunda bile.

Ben PS2 slimde kalkmıştı diye biliyorum ?
  • çok iyi ticari bir hamle..
  • PS2'DE -SLİM- hatırladığm kadarıyla çk küçük bir fan vardı.Belkide bu konsola da öyle bir şey koyarlar.
  • Haber verilmisti
  • quote:

PS2'DE -SLİM- hatırladığm kadarıyla çk küçük bir fan vardı.Belkide bu konsola da öyle bir şey koyarlar.

Dediğin doğru PS2 Slimde küçük bir fan vardı fakat ben küöük bir fan koymalarından yana değilim 4 Cm çaplı bir fanı 2000 Rpm ile döndürmektense 8 Cm çaplı bir fanı 1000 Rpm ile döndürmenin daha sessiz olacağı kanısındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

quote:

Orijinalden alıntı: iscanthere

fanın kalkması imkansız. Ps2 de bile kalkmamıştı 2. Slim versiyonunda bile.

Ben PS2 slimde kalkmıştı diye biliyorum ?

kalkmadı hocam. Hatta fan küçücük olduğu için çok hızlı çalışıyor, gürültü yapıyordu. Sıcak havalarda da bayılıyordu makina.
  • Konuya donersek.
    Ps2 desteginin bu bundle ile yeniden getirilecegi soylentisi de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: peters

umarım pasif soğutma yoktur.Çünkü ısıdan sebep anakartının yamulduğunu ve işlemcinin bu yamukluktan dolayı soğutucudan ayrılarak lehimlerinin anakarttan temasının kesildiğini ve kırmızı ışık hatası verdiğini okudum.Kimse ps3 üne bez sarıp yada sıcak hava tabancasıyla sürekli içini açıp uğraşmak istemez heralde.

bu dedigin sadece xbox ta oluoy saniyodum
  • Benim aklımda öyle kalmış xbox dada 3k denen hata için kullanıyorlarmış.Sadece kısa vadede işe yarıyormuş.
  • Sony nin fiyatları geri çekeceğini yazmış bazı siteler.O halde şimdi ps3 almamalımıyız?
  • youtube'da yeni kasanın videosunu bulamadım
  • Sallama bunlar ya şimdi 2. el piyasası düşecek
    Herkes"aaa yeni ps3 çıkmış!" diyecek saldıracak bunlara ne farkı varmış sanki hı!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.