Satış Sorumlusu, Kasiyer - Zara
118 Cevap55319 Görüntüleme8 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

259 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Womanizer!
21 Haziran 2011; 1:14:21 

Öncelikle merhaba arkadaşlar,

- Zara'ya iş başvurusunda bulundum ve yarın görüşmeye çağırıldım, burada çalışan önceden mülakatlara giden arkadaşlar oldumu ? Eğer varsa yardımcı olabilirlermi ?

- Maaşlarının her yerde dolgun olduğunu okudum net bir şey yok Full Time - Part Time çalışma planı ve ücretini bilen varmı ?

- Görüşmeye nasıl gitmeliyim sizce nelere dikkat ederler bu İnditex firması ?

ve aklıma gelmeyen varsa diğer önerileride alabilirim tabiki, eğerki çalışmış arkadaş çıkarsa bana yeterince yardımcı olabiliceğine inanıyorum...

Şimdiden teşekkür ediyorum, okuyan cevaplayan herkese.

St. Petersburg - Russia.
Katılım Zamanı - 10 Eylül 2006

194 Mesaj
21 Haziran 2011; 2:20:43 

hiçbir fikrim yok kusura bakma. bende merak ediyorum görüşmeden sonra maaşı çalışma saatlerini vs. buraya ayrıntılı yazarsan sevinirim.

8304 Mesaj
21 Haziran 2011; 11:27:02 

Zara epey dikkatli yaklaşıyor eleman seçimine diye biliyorum. Ben hiç görüşmeye gitmedim ama üniversitede öğrenciyken orda çalışan arkadaşlarım vardı. Maaşları gerçekten iyidir. İş görüşmesine mutlaka bakımlı gitmek gerekir. Eğer kadınsanız makyajınız, kıyafetiniz, ayakkabınız süper şık olsun, erkekseniz de çekin kumaş pantolon blaizer yeter

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

953 Mesaj
21 Haziran 2011; 11:42:53 

Part time 800 full 1400 ayrıca prim alıyorlar diye biliyorum. Güzel mağaza en azından gelen kişiler elit kişilerdir.

2568 Mesaj
21 Haziran 2011; 12:20:48 

mağaza müdürlüğü için çağırılmıştım sonra dönmediler, takım elbise giy yerleri iş kulelerinde ağırlıklı bayan çalıştıran bir şirket haberin olsun ona göre üzülme almazlarsa da gerçi senin pozisyonun için daha kolay.

259 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Womanizer!
21 Haziran 2011; 22:31:15 

Bugün görüşmeye gittim arkadaşlar, ilk mülaakat gayet güzel geçti yaklaşık 40 kişi içinden 7-8 kişi seçtiler ilk benim adım okundu :)

Yarında bir görüşmem var 2. görüşmeye katılmaya hak kazandım yani, İnşallah yarınki görüşmemdede bir problem çıkmassa okuduklarıma göre 3. görüşmeye çağırıcaklar ordada sadece çalışma saatleri ve maaşı konuşup el sıkışmış oluyormuşsun. İnşallah yarınkide olumlu geçerse sizlere yine yazıcam merak ettiğim her şeyi ve sizlerin merak ettiklerinizi öğrendikçe bildiricem :)

Teşekkür ederim arkadaşlar merak edenler takip etsinler yarın akşam saatlerinde yarınki görüşmeninde sonucunu yazıcam buraya, herkese hayırlı akşamlar.

St. Petersburg - Russia.

4340 Mesaj
21 Haziran 2011; 23:55:06 

Neler sordular, ne cevaplar verdin anlat bakalım usta.

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

2568 Mesaj
22 Haziran 2011; 11:50:01 

evet bilgilendirirsen sevinirim.
o uzun boylu insan kaynakları uzmanı kadın nasıl davrandı sana

262 Mesaj
22 Haziran 2011; 14:08:49 

Başvurunu ne üzerinden yaptın ? secret cv ? kariyer.net ? yenibiriş ? mağazadan ? kendi sitesinden vs ?

s.mta

259 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Womanizer!
23 Haziran 2011; 0:03:11 

Arkadaşlar işe alındım :) Cuma günü İş Bankası Kulelerine gidip sözleşmemi imzaliyicam.

@s0ft

Hocam valla gelen müşteri şunu şunu derse nasıl karşılarsın vs. gibi sorular sordular ve bende direk aklıma gelenleri söyledim yani çok fazla kasmadımda kendimi ve tecrübemin olmadığını bildirdim kendilerine. Gayet güzel geçti cevaplarımı beğendiler ve oldu :)

@dix1

Usta valla o kadın bana yazıyodu resmen

@s.mta

Kariyer.net aracılığı ile yaptım, yaklaşık 2 hafta sonra ilk görüşmeye çağırıldım.

Teşekkürler hepinize Cuma sabah 10'da sözleşmeyi imzalamaya gidicem, çalışma saatlerini ve ücreti kesin olarak sizlere tekrardan yazıcam arkadaşlar :)

St. Petersburg - Russia.

2568 Mesaj
23 Haziran 2011; 0:30:43 

çalışma saatleri ve ücreti bekliyoruz , tebrik ederim !

449 Mesaj
23 Haziran 2011; 2:52:10 

Zara ingilizce istiyormuş doğru mu ?

2752 Mesaj
23 Haziran 2011; 13:48:35 

Çalışma saatleri ve düzenini bende merak ettim hakketten fakat Zara ismini ben yeni duyuyorum buralardan ne mağazası bu ? Giyim mi yoksa bir market mi? açıklayabilirmisiniz ama çalışma saatlerini ve maaşınıda yazarsanız bizim için makbule geçer.

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

492 Mesaj
23 Haziran 2011; 13:57:24 

Size hayırlı olsun . Bilmeyen arkadas için yazayim; ZARA 30 dan fazla ülkede faaliyet gösteren bir giyim magazasidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

209 Mesaj
23 Haziran 2011; 17:24:02 

Kasiyer olmak icin ne geregi var ki bu kadar elemenin

Birikiüçdörtbeşaltıyedisekizdokuzononbironikionüçondörtmilyonsekizbindokuzyüzyetmişaltı

8304 Mesaj
23 Haziran 2011; 17:47:24 

Hayırlı olsun, Zara bu iş alanı içerisinde en saygın kurumdur. Güzel bir yerde başlayacaksınız işe.

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

259 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Womanizer!
23 Haziran 2011; 18:05:38 

@dix1 Teşekkürler

@Coder85 Satış Danışmanı başvurularında istemiyor, ama yükselirsen sırasıyla İngilizce ve İspanyolca istiyorlarmış.

@Se_co, @nsagency arkadaşım cevabını vermiş dahada bana farklı birşey söylemek düşmez Çalışma saatlerini ve maaşlarını yarınki sözleşmeyi okuduktan sonra eve geldiğimde buraya yazıcam merak edenler takip etsinler

@nsagency Teşekkürler

@yse 4 ever Hocam valla ben H grubundaydım akşam 5'de idi görüşmem hesap et sabah 9'dan akşama kadar eliyorlar insanları bu kadar çok başvuru olunca ve işi ciddi bir kurum yapınca böyle oluyor heralde. İstanbul Bölge İnsan Kaynakları İşe Alım Uzmanı diye bir bayan ile karşı karşıya kalıyorsun "kasiyer" olmak için bile

@dusty_ Teşekkür ederim, İnşallah hayırlı olur.

St. Petersburg - Russia.

0 Mesaj
23 Haziran 2011; 18:17:54 

Bilgi verebilir misiniz biraz. Ben de yarın 12 de 2. görüşmeye gidicem. 2. görüşmede konuşulanlarla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.

2752 Mesaj
23 Haziran 2011; 18:26:01 

quote:

Orijinalden alıntı: nsagency

Size hayırlı olsun . Bilmeyen arkadas için yazayim; ZARA 30 dan fazla ülkede faaliyet gösteren bir giyim magazasidir.

Tamam hocam sağolasınız bilgiler için giyim mağazası olmasına rağmen yüksek maaş veren firma olarak tarihe ilk geçiyor ayrıca boyner vardı galiba bildiğim kadarıyla.

Zara en yakın şubesi ne tarafta var avcılara yakın orasını sormadan edemeyeceğim merak ettim hakketten nasıl bir mağazaymış böyle?

Sistem Özellikleri;
İntel Pentium4 2,39-2,40 GHZ İşlemci,Kingston 1 GB DDR-400 MHZ Ram,120 GB HDD,256 MB Palit Geforce FX5500 Ekran kartı,Arçelik kasa,TP-LINK WD8961 modem- Samsung P2250 21,5 Full HD monitör
Diğer Elektronikler;
Nokia E72 Cep telefonu,70 Ekran Arçelik Televizyon-Goldmaster HD1090 PVR(Twinbox) uydu alıcısı-YUMATU 37 Ekran TV-Taplin 19000CI Starlight uydu alıcısı

0 Mesaj
23 Haziran 2011; 18:40:08 

Boyner vardı derken maaşı iyi açısından mı dedniz anlayamadım. Çünkü boyner de çalıştım şartlarının iyi olduğunu söyleyemicem.

2752 Mesaj
23 Haziran 2011; 20:37:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Katre_g

Boyner vardı derken maaşı iyi açısından mı dedniz anlayamadım. Çünkü boyner de çalıştım şartlarının iyi olduğunu söyleyemicem.

Bizim temizlikçi orda çalışmıştı ve işi çok rahat olduğunu ve imkanları vs iyi diyordu bana benim aklımdada öyle kalmış peki boynerde çalışma saatleri ve maaşları ne durumda ?

Sistem Özellikleri;
Diğer Elektronikler;

0 Mesaj
23 Haziran 2011; 21:09:47 

asgari ucret veriyolar ben kasiyer olarak çalışmıştım eğitimim nedeniyle 2 ay çalıştım biliyosunuz ilk aylar daha fazla yatıyo maaşlar ssk primiyle alakalı bi nedenden ötürü ilk maaşım kasa primi ile beraber 820 idi. diğer kasiyer arkadaşlarım bana o ay çok yattığını söylemişti zaten. yemeğini kendi yemekhanelerinde veriyolar yemek firmasına da kişi başına 5.5 lira veriyolar. Haftalık 48 saati tamamlıyolar hafta içi bir gün izin haftanın 2 günü sabah 10 öğlen 14 diğer günler öğlen 12 akşam 22 şeklinde çalıştırıyolar. Yol parası vermiyolar bir sabah girişte bir de akşam çıkışta servisleri var o arada kalan çıkış ve griş saatlerini karşılamıyolar. Ben kısa bi süre mangoda da çalıştım okuluma hiç uydurmadılar 1 hafta sonra çıktım ben de. Mango da bir haftalık maaşım 400 lira olarak yattı zaten merkezde görüştüğüm hanım da bankaya net 1200 lira yatacağını söylemişti primler olmadan ki çok iyi de bi prim sistemleri var. Orda çalışanlar aylık 1600 en az alıyoruz demişlerdi. Servis dışında kalan giriş çıkıştaki yol parasını mutlaka ayın maaştan farklı bi döneminde ayrıyetten hesabınıza yatırıyolar. Yemek içinse multinet veriyolar 300 liralık. En önemlisi de her aralık ayında çift maaş ikramiye veriyolar. Yani boyner iyi değil sektördeki tüm firmalara göre aynı seviyede kalıyo. Bu konuda iyi olan yerler inditex grubu mağazaları ve mangodur. Sanıyorum bu sektörde başka da yok onlar gibi veren ki zara geçen yıllarda yılın en iyi iş vereni seçildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katre_g -- 23 Haziran 2011; 21:12:45 >

194 Mesaj
23 Haziran 2011; 23:05:25 

@Womanizer! hayırlı olsun senin adına çok sevindim. benimde birkaç sorum olacak mülakata nasıl gittin ceket takımı mı giydin yoksa kot pantalon t-shirt mü? birde mülakatta ne sordular, müşterileri nasıl karşılarsının dışında, eleyici sorular varmıydı? çünkü 40 kişi içinden 7 kişi seçmek baya zor bi iş. :)

259 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Womanizer!
23 Haziran 2011; 23:31:29 

@Katre_g Hocam şöyle söyliyim, ikinci görüşmeye seçilmiş olman çok iyi, bir muhabbet ortamında geçiyor 2. görüşme ve sürekli herkese farklı sorular soruyorlar. Eğerki akıcı ve düzgün bir türkçeyle konuşamassanız şansınız kötü diyebilirim sırf bu yüzden deneyimli bir arkadaşı elediler ve eline yüzüne yani bakımlımısın iyi giyiniyormusun diye bakıyorlar çünkü yaptığın başvuru Satış Danışmanlığı ne diploma istiyorlar, ne bir yabancı dil istiyorlar tamamen düzgün kılık kıyafet ve düzgün türkçe gelen sorulara en mantıklı cevaplara bakıyorlar. Benim yanımda Collezione'da 4 yıl çalışmış bir arkadaş vardı kot pantolon t-shirt ile geldiği için alınmadığına emin olduğumu söyleyebilirim bilgin olsun.

Ben ise siyah kumaş pantolon, rugan parlak bir ayakkabı, düz lacivert çizgili klasik bir gömlek ile gittim birazda cool görünüm katmak için boynuma güneş gözlüğü astım ve tabiki saçıma güzel bir şekil verip sinek kaydı traş oldum. Benim izlenimlerime göre seçimlerdeki en büyük etkenler bunlar diye düşünüyorum umarım yardımcı olabilmişimdir ve İnşallah sende alınırsın

@Galois_ Çok teşekkür ederim. Mülaakata nasıl gittiğimi yukarıda belirttim zaten :) 40 kişiden 6 kişiyi kılık kıyafet ile seçtiklerini düşünüyorum çünkü sadece genel bilgiler verildi ... da okuyorum şu şu kadar deneyiyim var vs. gibi kısa kısa herkes yaklaşık 1 dk söz alarak geçti diyebilirim. 2. mülakatta ise mesela sorduğu bir soruyu örnek vereyim. "Ben mağazaya geldim sizinle bir pantolon beğendik ve ben bunun paçası yapılması için bıraktım size siz ise terzi işlemi yarın akşam üzeri bitmiş olup teslim edebiliriz dedin ve ben geldim mağazaya saat akşam 9 kapanmasına 1 saat var çok telaşlıyım çünkü pantolonu bu akşam bir partyde giyiceğim sizinle görüşüp pantolonu istedim ve sizde kasaya gidip sordunuz ama pantolon halen daha orada terziye dahi gitmemiş ne yapardınız?" diye bir soru yöneltti bizlere. Ve bir soruyu herkese sormuyor bunun tarzında herkese farklı sorular sorarak 6 kişi ilede yaklaşık 45 dakika geçiriyorlar, yani kısaca dediğim gibi en önemli etken kılık kıyafet bakımlı olmak ve düzgün bir türkçe diye düşünüyorum benim izlenimlerim bunlar arkadaşlar.

Başvurmuş başvurucak tüm arkadaşlara başarılar dilerim, hakkınızda hayırlısı ne ise o olur İnşallah, yarın saat 10'da genel merkeze gidip sözleşmemi imzaliyicam ve döndüğümde çalışma şartları maaş genelde prim ne kadar, yol, yemek ücretleri neler bunları öğrenmiş olarak dönüceğim diye düşünüyorum ve sizlerede bu konular hakkında bilgi vericem merak edenler tekrar söylüyorum yarın öğleden sonra yazmış olurum buraya.

Hepinizin iyi dilekleri için teşekkürler İnşallah sizlerin kafalarınızdaki tüm soruları yarından itibaren kaldırmış olurum

St. Petersburg - Russia.

0 Mesaj
23 Haziran 2011; 23:38:18 

inş olur ya çok istiyorum ben de ama benim ki toplu değil başbaşa oldu ilki bu da öyle olucak diye biliyorum. Peki referans istediler mi sizden 2. görüşmede? yoksa 3. de mi istediler?

Çok soru soruyorum ama heyecanlyıım ben de yarın saat 12 de gidicem yerimde duramıyorum

194 Mesaj
24 Haziran 2011; 0:04:19 

takipteyiz hocam. ayrıca cevap için teşekkürler :)

2007 Mesaj
24 Haziran 2011; 0:58:32 

Hocam belli oldumu maaş?

Endüstri Mühendisliği

194 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:23:54 

Sonuç nedir?

449 Mesaj
27 Haziran 2011; 1:02:47 

ücreti öğrenince adam uçtu

12 Mesaj
20 Temmuz 2011; 0:40:18 

Part time aradıklarını görünce ben de başvurumu yaptım..Ama bakalım kısa dönem için çalışmayı düşünüyorum.Marks & Spencer dan aradılar umarım Part-Time 2-3 aylık kabul ederler.Olmazsa Zara için beklemedeyim.

2775 Mesaj
28 Eylül 2011; 18:08:34 

hay allah adam kayıplara karışmış maaşı söylemeden

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

218 Mesaj
1 Ekim 2011; 17:32:57 

kardesim en önemlı yerınde kaybolmuşsun ya maaş ve calışma ssaatleri ????

Citroen almak isteyenler benden fiyat alsın.

2775 Mesaj
1 Ekim 2011; 19:03:17 

Evet bugün direk zaraya giderek kendim öğrendim bazı detayları yeni elemanların hepsi part time başlıyor işe daha sonra full oluyor ama neye göre bilmiyorum maaşlarıda devlet sırrı gibi söylemiyorlar fakat 1000 lira oldugunu duydum . Fullere 1700 diye nettede bi bilgi var. Çalışma saatleride sanırım 8 saat. Güya bide part time :))
Yinede çalışmış etmiş birisi varsa kesin bilgileri versin :)

449 Mesaj
13 Ekim 2011; 22:29:27 

quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Evet bugün direk zaraya giderek kendim öğrendim bazı detayları yeni elemanların hepsi part time başlıyor işe daha sonra full oluyor ama neye göre bilmiyorum maaşlarıda devlet sırrı gibi söylemiyorlar fakat 1000 lira oldugunu duydum . Fullere 1700 diye nettede bi bilgi var. Çalışma saatleride sanırım 8 saat. Güya bide part time :))
Yinede çalışmış etmiş birisi varsa kesin bilgileri versin :)

çalışma saatleri 8 saat full olanlarındır. full time olanlar haftada 40 saat part-time olanlar 30 saat çalışır büyük ihtimal. Başka bir indesit grubu mango da full time olanlar 40 saat çalışıyor.

2775 Mesaj
13 Ekim 2011; 23:25:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Coder85

çalışma saatleri 8 saat full olanlarındır. full time olanlar haftada 40 saat part-time olanlar 30 saat çalışır büyük ihtimal. Başka bir indesit grubu mango da full time olanlar 40 saat çalışıyor.

Part time çalışan eleman günde 8 saat haftada 1 gün izin dedi.. Zaten full almıyorlar kimseyi kolay kolay yapmıyorlar da en fazla 1 kişi oluyomuş her magazada sanırım oda satış şefi oluyor ve 12-13 saat çalışıyor. Yada o da 8 saattir emin değilim full time ın çalışma saati konusunda ama part time 8 saat çalışıyor. Dediğim gibi sadece kıdemliler full oluyor yani çalışma saatleri 2 sininde eşit olabilir politikalarını bilmiyorum tam olarak. Aradaki maaş farkını böylece ört bas ediyor olabilirler full part diye ayırarak.

483 Mesaj
14 Ekim 2011; 11:30:54 

bende mağaza işi yapmaktayım fakat benim firmam o kadar ünlü bir firma değil mango zara levis gibi değil aldığım para cok cok iyi sigortam yüksek yatıyor ne alıyorsam o mesela 1500 aldım bu ay 1500 yatar maaş konusunda ise net bir bilgi veremem asgari ücret +prim 11de kapanıyor mesela mağaza cıkarken anında kasadan maaş haricinde 10 tl alıyorum çalışma saatleri ise haftada 3 ful sabah 9,30 gece 11 yani piyasaya göre cok ağır çalışıyorum ama aldığım para cok cok iyi tek kötü yanı merkezi değil kendi şahsi yerleri olduğu için arada bi sıkıntı oluyor olsun o kadarda

g51

754 Mesaj
14 Ekim 2011; 12:15:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Womanizer!

"Ben mağazaya geldim sizinle bir pantolon beğendik ve ben bunun paçası yapılması için bıraktım size siz ise terzi işlemi yarın akşam üzeri bitmiş olup teslim edebiliriz dedin ve ben geldim mağazaya saat akşam 9 kapanmasına 1 saat var çok telaşlıyım çünkü pantolonu bu akşam bir partyde giyiceğim sizinle görüşüp pantolonu istedim ve sizde kasaya gidip sordunuz ama pantolon halen daha orada terziye dahi gitmemiş ne yapardınız?" diye bir soru yöneltti bizlere.

Cevap olarak ne söyledin merak ettim doğrusu

443 Mesaj
14 Ekim 2011; 22:51:37 

Hahahaha

3448 Mesaj
15 Ekim 2011; 0:32:46 

Arkadaş yok oldu piyasadan ya.

Cevaplarken alıntı yapın.

2775 Mesaj
18 Ekim 2011; 23:28:33 

Satış danışmalıgı için de başvurmuştum bugün mağaza müdürlüğü section manager pozisyonu için arandım yarın görüşmem var bakalım telefon mülakatından sonra randevu verdiler teelfondada kısaca ingilizce konuşalımmı dediler yataktan yeni kalkmıştım konuştum sanırım :))

449 Mesaj
19 Ekim 2011; 14:50:27 

quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Satış danışmalıgı için de başvurmuştum bugün mağaza müdürlüğü section manager pozisyonu için arandım yarın görüşmem var bakalım telefon mülakatından sonra randevu verdiler teelfondada kısaca ingilizce konuşalımmı dediler yataktan yeni kalkmıştım konuştum sanırım :))

maısl bir ingilizceydi bu orta seviyede ingilizcesi olanın rahatlıkla konuşabilceği ingilizce mi ?

2775 Mesaj
19 Ekim 2011; 14:53:05 

quote:

maısl bir ingilizceydi bu orta seviyede ingilizcesi olanın rahatlıkla konuşabilceği ingilizce mi ?

Vallahi bana bitek ingilceyi nerede öğrendin dediler 1-2 cümleyle cevapladım ama daha detaylıda sordukları olabiliyomuş.. Orta seviye yetecektir.

741 Mesaj
29 Ekim 2011; 12:30:23 

Hayırlı olsun :)

ZARA'da indirim var mı, birazdan çıkacağım mağazaya doğru

3448 Mesaj
30 Ekim 2011; 2:35:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Womanizer!

Öncelikle merhaba arkadaşlar,

- Zara'ya iş başvurusunda bulundum ve yarın görüşmeye çağırıldım, burada çalışan önceden mülakatlara giden arkadaşlar oldumu ? Eğer varsa yardımcı olabilirlermi ?

- Maaşlarının her yerde dolgun olduğunu okudum net bir şey yok Full Time - Part Time çalışma planı ve ücretini bilen varmı ?

- Görüşmeye nasıl gitmeliyim sizce nelere dikkat ederler bu İnditex firması ?

ve aklıma gelmeyen varsa diğer önerileride alabilirim tabiki, eğerki çalışmış arkadaş çıkarsa bana yeterince yardımcı olabiliceğine inanıyorum...

Şimdiden teşekkür ediyorum, okuyan cevaplayan herkese.

Arkadaşım şu konuya cevap yazsan artık maaşını vs.?Girmişsin sanırım yakın zamanda.

Cevaplarken alıntı yapın.

259 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Womanizer!
30 Ekim 2011; 2:50:06 

Beni mazur görün, bu işe giripte havalandığımdan değil sadece maaş prosedürlerine uyduğum için yazmak istememiştim ama gerçekten merak edip de takip eden var madem yaziyim, internette dolaştığı gibi evet Part Time çalışan bi satış danışmanının aylık maaşı 850 950 arası değişebiliyor primler ile,

3 ay çalıştım biliyorum bu iş ile yani tezgahtarlık ile ev geçindirenler var ama düşününce yorucu ve dengesiz bir iş, kimseye söz veremiyorsun izin günün hep h.içi oluyor, akşamları 10'da AVM kapanıyor sen mağazadan 11'de çıkıyorsun gün bitiyo, kısaca gerçekten öğrenci işi, her öğrencinin bu işi yapıp hayatı öğrenmesi lazım Bilgisayar Programcılığı okuyorum ben abim ise özel bir şirkette Yazılım Uzmanı ve ben aldığım maaş ile sevinirken övünürken kursağımda bıraktı bunu.. Neden mi; çünkü kendisinin 5000 TL den dahada fazla bi geliri var hafta içi çalışıyor hafta sonu tatil, akşam 6'da işi bitiyo daha güneş batmadan nerdeyse ve bu tamamen diploma + fedakarlık ( yazılım uzmanı olmak için saçlardan fedakarlık etmek gerekiyo ) gerektiriyo o kadar, benden tavsiye OKUYUN, büyükleri dinleyip okuyalım..

Bu işe başladım ve gerçekten zor yorucu ama farklı firmalarda çalışanlara göre çok güzel bir parası var belki iki katı parası var, bu işi yapanlar bana kızabilir hemen isyan ediyo gibisinden ama 3 ayın sonunda üniversite kitaplarını tekrar açtım şuan 2 yıllık okulumu bitirip direk 4 yıllık adam akıllı bir üniversite okumanın peşindeyim. Öğrenci için güzel para, güzel iş...

Tavsiye ediyorum herkes bir günlüğüne bile olsa tezgahtar olmalı :)

Saygılar...

St. Petersburg - Russia.

0 Mesaj
25 Şubat 2012; 12:52:50 

ya arkadşlr bende zarada işe alındm dun haftaya başlıcm byk ıhtml 2 ay deneme suresı dedıler bu surede maas werıolr mı acaba?*

449 Mesaj
25 Şubat 2012; 13:53:47 

quote:

Orijinalden alıntı: selma2104

ya arkadşlr bende zarada işe alındm dun haftaya başlıcm byk ıhtml 2 ay deneme suresı dedıler bu surede maas werıolr mı acaba?*

tabiiki vercekler. biraz bahseder misiniz işe alım prosedürlerinden ? neler soruyorlar mülakatta ? sanırım 3 aşamalı bir mülakat oluyormuş

4340 Mesaj
25 Şubat 2012; 14:56:40 

quote:

Maaş ve sigorta zorunlu tabi ki. Deneme süresinin bildiğim tek olayı işten anında çıkarabilecek olmaları. İhbar süresi yok.

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

0 Mesaj
25 Şubat 2012; 19:42:54 

quote:

tabiiki vercekler. biraz bahseder misiniz işe alım prosedürlerinden ? neler soruyorlar mülakatta ? sanırım 3 aşamalı bir mülakat oluyormuş

aa yaşasn bunu ck mrk edyrm emn msn pekı cnm:D ya eet 3 aşamadan oluşuo mülakatlr ben detaylıca anlatıım sna. ilk görüşmede bi kişiyle 2.görüşmede farklı 2 kişiyle we 3.görüşmedede yne hepsi brbrndn farklı olmak üzere 2 kişiyle konuştum.bunlar tbiki müdürler.erkek bölümü müdürü bayan bölümü müdürü fln gbi.. genelde hepsi bana aynı şeyleri sorup kagıda not aldılar ben özellikle kasiyerlik istediim için bukdr kastıklrnıda en son görüşmede söledilr:D işte böle cnm umrm yardmcı olblmşmdr..

0 Mesaj
25 Şubat 2012; 19:46:02 

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

Maaş ve sigorta zorunlu tabi ki. Deneme süresinin bildiğim tek olayı işten anında çıkarabilecek olmaları. İhbar süresi yok.

ya bir arkdşmz dha burdn kesnlkle maaş weriolr demş emn msnz peki cnm?

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Şubat 2012; 20:00:57 

@selma2104, konuşurken de yazdığın gibi mi konuşuyorsun:)) aman yareppi bu nasıl bir türkçedir:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jumaru_444 -- 25 Şubat 2012; 20:01:43 >

533 Mesaj
26 Şubat 2012; 2:17:04 

Kardeş tebrik ederim öncelikle...
Yanlış anlamazsan birşey söyleyeyim...
Zara'da işe alınırken o kadar mülakat yapıyorlar, sadece zarada da değil bir çok yerde yani, ve çok az kişi geçiyor bu elemeleri, sonunda da işe alınıyorlar...
Ancak işe başladıklarında o göstermelik saygı ve ilgi ortadan kalkıyor denense...Müşterilerle pek ilgilenmiyorlar...
Şunu da söylemek istiyorum benim en çok hoşuma giden satış danışmanları ''Vakko,massimo dutti, kiğılı, Sarar(ccs),DS damat, vb. yani klasik giyim sektöründe...Adamlar(bayanlarda dahil) o kadar saygılılar ve ilgililer ki anlatamam...

Bu klasik giyim işe alım uzmanları gerçekten işlerini iyi yapıyorlar...onları da tebrik etmek lazım...

Teknik bilgiler Kung Fu'nun başlangıcıdır, önemli olan felsefesini özümseyebilmektir...-*-*-

0 Mesaj
4 Nisan 2012; 10:41:22 

arkadaşlar daha öncede yazmıştım foruma zarada işe başlıyorum die üzerinden 1 ay geçti ama ben çıkmak isyiyorum artık olcak iş değil çok yoruluyorum aynı zamandada okuyorum we bırakmak istiyorum işi dolayısıyla ama maaşımı alabilir miim şimdi çıkmak istediğimi sölersem onu bilemıorum ya da hayır şuanda çıkamassın gibi bişey sölemezler heralde dimi?

369 Mesaj
4 Nisan 2012; 11:21:58 

15 gün öncesinden haber vermen gerekiyor, çalıştığın sürenin maaşını alabilirsin.

0 Mesaj
4 Nisan 2012; 12:09:22 

emin misin? daha önce zara da ya da benzeri bir mağaza da çalıştınız mı? ben bugün konuşmayı planlıorum zaten

369 Mesaj
4 Nisan 2012; 12:16:22 

quote:

emin misin? daha önce zara da ya da benzeri bir mağaza da çalıştınız mı? ben bugün konuşmayı planlıorum zaten

Tüm işyerlerinde geçerlidir bu. Pat diye çıkamazsın özel durum oluşmadığı sürece çalıştığın sürenin maaşını vermek zorundalar.

0 Mesaj
4 Nisan 2012; 12:21:46 

tamam o zaman ben şimdiden söyliyeyim müdürle konuşuyım 15 gün daha çalışırım artık olmadı belkide direk çık felan derler ya ben part time falan çalışıyorumda onun içinde aynı şey geçerlidir umarım