Şimdi Ara

Sony Ericsson Xperia Duo, yayınlanan yeni görüntüyle tekrar gündeme geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
5.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Akıllı telefonlarında Google'ın mobil işletim sistemi Android'e yer vererek yükseliş yakalayan Sony Ericsson firmasının, Xperia Duo modeliyle ilgili yeni bir görsel daha internete sızdırıldı.

İsminden yola çıkılarak çift çekirdekli işlemciden güç alması beklenen Xperia Duo, hemen yanında duran Xperia Arc'a kıyasla biraz daha uzun duruyor ve ekran boyutu daha büyük (4.5-inç olabilir) görünüyor. Hatırlatmak gerekirse şık tasarım çizgilerine sahip 125 mm uzunluğundaki Xperia Arc'da 4.2-inç boyutunda dokunmatik ekrana yer verilmişti. Muhtemelen Xperia Duo'nun ekran çözünürlüğü Xperia Arc ile aynı (480 x 854 piksel) kalacaktır.

Xperia Duo'nun kamerasının 8 megapiksel veya 16 megapiksel çözünürlük sunabileceği rivayet edilirken işlemcinin önceki modeller göz önünde tutulduğunda Qualcomm tarafından geliştirilebileceği düşünülüyor.

Sony Ericsson Xperia Duo'nun ne zaman resmi olarak tanıtılacağı üzerindeki sır perdesi kaldırılmadı.

• Sony çok geç kaldı çift çekirdekte.
  • 4.5" 16 mp çift çekirdek bataryası birde iyi giden super amoled plus ekran olursa 4-4 lük telefon olur.
  • 4,5" fazla büyük olur gereksiz ama öyle olursa çözübürlük qHD olmalı.
  • bence se tasarım konusunda en kötü firmalardan biri ve hep plastik telefonlar üretiyo.birde motorola var pazar payını tekrar kazanmak için ne bulsa koyuyo telefona çirkin çirkin en iyi donanım ama özenle üretilmemiş bir telefonu almam ben bide hergün yeni bi model yaw hem android bu tutarsızlıkla kendinden soğutuyor.daha 3.0 ı kullanmadan 3.2 dedikodusu çıktı maden sisteme entegre edeceğin çok şey var adam gibi bir güncellemeyle hepsini tam yap kullansın millet ben tablet alacak olsam beklerim 3.2 çıkacak diye sonra 3.4ü atarlar ortaya alacağım varsa da almam dengesiz bir işletim sistemi ve çırpınan üreticilerden cihaz almak pek mantılsız açıkçası.Yani ne s.ericsson dan ne motoroladan telefon alınmaz artık.se arkasında kocaman sony olmasına rağmen bişeler başaramıyor ya yazık .....
  • DH Misafirine izninizle yuh çekiyorum :) zira SE en kötü tasarimli telefon üreten firma demiş ama 2 sene üstüste red dot tasarım ödülünü kapan kimmiş acaba? :) Nese sonuçta plastik kullanmasına rağmen sağlamlığını bana gayet güzel hissettiriyor :) hafifliği ve kaliteyi çok güzel koruyor ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

bence se tasarım konusunda en kötü firmalardan biri ve hep plastik telefonlar üretiyo.

ne s.ericsson dan ne motoroladan telefon alınmaz artık.se arkasında kocaman sony olmasına rağmen bişeler başaramıyor ya yazık .....

SE tasarım olarak kötü diyorsanız, tasarım anlayışınız biraz farklı sanırım. ancak renkler ve zevkler tartışılmaz tabi orası da var.

ayrıca hep plastik telefon üretiyorlar diyorsunuzda, Samsung ve SE gibi devlerin cihazlarında neden plastik malzemeyi kullandığını anlamak zor değil. plastik malzeme metale göre her zaman çok hafif olur ve özellikle yazın telefonun ısınmasını önler. yani sonuç olarak bu iki dünya devi birşey biliyorlar ki bu malzemeyi kullanıyorlar. ancak burda tamam cihaz hafif, yazın az ısınır ama kasa plastik olduğundan malzeme kalitesiz diye düşünebilirsiniz ancak Arc'ı 1 hafta kullanmış ve şuan SII kullanan biri olarak size şunu söyleyebilirim ki; bu iki cihaz da plastik kasaya sahip olmalarına rağmen kullanılan plastiklerin malzeme kalitesi üst düzeydedir ki; zaten bu iki devin de böyle ultra ince bir yapıya sahip cihazlarının kasa kaplamalarında, kalitesiz malzeme kullanma gibi bir lüksleri yoktur.Prestij kaybetmek istemezler bu konuda...

• quote:

bence se tasarım konusunda en kötü firmalardan biri ve hep plastik telefonlar üretiyo.birde motorola var pazar payını tekrar kazanmak için ne bulsa koyuyo telefona çirkin çirkin en iyi donanım ama özenle üretilmemiş bir telefonu almam ben bide hergün yeni bi model yaw hem android bu tutarsızlıkla kendinden soğutuyor.daha 3.0 ı kullanmadan 3.2 dedikodusu çıktı maden sisteme entegre edeceğin çok şey var adam gibi bir güncellemeyle hepsini tam yap kullansın millet ben tablet alacak olsam beklerim 3.2 çıkacak diye sonra 3.4ü atarlar ortaya alacağım varsa da almam dengesiz bir işletim sistemi ve çırpınan üreticilerden cihaz almak pek mantılsız açıkçası.Yani ne s.ericsson dan ne motoroladan telefon alınmaz artık.se arkasında kocaman sony olmasına rağmen bişeler başaramıyor ya yazık .....

Buna gulerim iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: burak_5866

4.5" 16 mp çift çekirdek bataryası birde iyi giden super amoled plus ekran olursa 4-4 lük telefon olur.

sAMOLED + zor ama BE kesin olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Juan Pablo Montoya

quote:

4.5" 16 mp çift çekirdek bataryası birde iyi giden super amoled plus ekran olursa 4-4 lük telefon olur.

SE Amoled kullanmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

bence se tasarım konusunda en kötü firmalardan biri ve hep plastik telefonlar üretiyo.birde motorola var pazar payını tekrar kazanmak için ne bulsa koyuyo telefona çirkin çirkin en iyi donanım ama özenle üretilmemiş bir telefonu almam ben bide hergün yeni bi model yaw hem android bu tutarsızlıkla kendinden soğutuyor.daha 3.0 ı kullanmadan 3.2 dedikodusu çıktı maden sisteme entegre edeceğin çok şey var adam gibi bir güncellemeyle hepsini tam yap kullansın millet ben tablet alacak olsam beklerim 3.2 çıkacak diye sonra 3.4ü atarlar ortaya alacağım varsa da almam dengesiz bir işletim sistemi ve çırpınan üreticilerden cihaz almak pek mantılsız açıkçası.Yani ne s.ericsson dan ne motoroladan telefon alınmaz artık.se arkasında kocaman sony olmasına rağmen bişeler başaramıyor ya yazık .....

Ya sen niye böyle Android li bir cihazın haberi çıkınca gelip yok kötü,yok çirkin deyip,Iphone alırım daha iti diyorun ki?Tasarımı en kötü dediğin firmanın telefonunun dünyanın en prestijli tasarım ödülünü kazandığını biliyor musunuz acaba?REDDOT.Güncellemeler sonsuza kadar gelecek diye birşey mi var?2.3 gelir,2.3.3 gelir,2.4 gelir.Diğerleri gelmez.Size birisi zorla mı Android li cihazlar aldırıyor acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

quote:

Orijinalden alıntı: Juan Pablo Montoya

quote:

SE Amoled kullanmaz

Kendi teknolojisi varken kullanması zor tabi ama olur da daha çok cihaz satalım diye bir karar alırlarsa kullanabilirler.

• quote:

Plastik fakat plastiğinde kalitelisi vardır.Glock marka silah duydunmu hayatında ? Sıkıştırılmış plastikten yapılma,Plastiğin silahta kullanılabildiğine göre ne kadar sağlam olabileceğini sen düşün her plastik aynı olmaz!
    Android 3.0'ı hangi telefon kullanabilmiş sen kullanabileceksin?O Tabletler için özel işletim sistemi!
    Sony Ericsson ve Motorola'nında başarılı modelleri var,Sony Ericsson Xperia Arc,Sony Ericsson Play yada Motorola Atrix gibi.Güncellemeyi kafanıza göre yapamazsınız.O telefon kasar ve bir sürü olumsuzluklar yaşatır size!

• Glock metal dedektöründen de geçebilir. Dip not olsun
  • quote:

Sony zaten ekran üreticisi konumunda ve kendisine ait ekran teknolojisi varken niye başkasının ürettiği ekranı alıp para kaptırsın?

quote:

Tasarım göreceli olduğu için bir şey diyemem ama tasarım konusunda SE'in tasarımları kadar göze hitap eden başka bir marka şu anda yok. Varsa da ben bilmiyorum. Tasarım konusunda kimseyi taklit etmeden kendisine has tasarım yapan bir firma. En azından Samsung'un bu konuda SE'i örnek alması gerek.

Android konusunda söylediklerine katılıyorum.

• atın şunu dışarııı!..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanr

Glock metal dedektöründen de geçebilir. Dip not olsun

O amaçla plastikten üretilir zaten.Mermileri'de porselen olması lazım
  • Ben glock'u sıkıştırılmış çöp diye duymuştum sanki bi ara :D
  • Konu '' Glock '' değil beyler hatırlatırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Konu '' Glock '' değil beyler hatırlatırım

Konu plastiğin ne kadar sağlam olacabileceği arkadaşım "Glock" iyi bir örnek bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.