- x
McDonald's, Burger king vb Yerlerde ki Patates Kızartması
39 Cevap12216 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

249 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:10:55 

McDonald's, Burger king vb Yerlerde ki Patates Kızartması

McDonald's, Burger king vb Yerlerde ki Patates Kızartması nasıl yapılıyor ya evde deniyoru mdeniyorum olmuyoru

önce kızartıp sonra dondurup sonra tekrar kızartıyorum ama yanısı olmuyor

tuzlu ve limonlu suda bekllettim kızarttım şimdi gene aynısı olmadı

bunun tarifi nedir ??

Ya mekan yanlisti ya zaman, ya dusunceler yanlisti ya kararlar, ya soylediklerim yanlisti ya gozlerin ya ben yanlistim ya da sen

Biraz benden, çokça senden...
Ayrılmayalım işte, ben senden öteye gidemem

372 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:13:35 

fritöz ?

158 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:19:34 

Pakette dondurulmuş halini satın alamazmıyız acaba?

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi,
seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Cebren ve hile ile aziz
vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her
köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde,
iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen;
Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

1857 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:19:52 

McDonald'sda en son yediğimde öyle bir tuz basmıştı ki yerken ağzıma kum taneleri gibi pütür pütür tuz geliyodu yiyemedim ayrıca çiğdi patates. Hamburgerin içindeki malzemeleri de sağa sola fışkırtmış kaymış ekmeği falan. Burger King iyidir.

635 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:23:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Jake LaMotta
aga onlar sanayi tipi... evde zor.

Cidden sanayi tipi olan seyler daha lezzetli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

163 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:24:05 

Mc yada Bk farketmiyor.
patatesi dondurulmuşlardan alınca oluyo

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 14 sa. 3 dk. kadarı kaldı.
20 Haziran 2011; 17:24:36 

margarin formülündeki yağ ile kızartıldığı için öyle farklı lezzetli oluyor o patatesler.

162 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:26:23 

MArketlerde dondurulmuş patates var..Al bi dene belki olur..

2710 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:29:08 

Aynı yağı 1 milyon kere kullanmayı dene bir de , belki kanserojen arttıkça tadı güzelleşiyodur.

158 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:29:12 

quote:

Orijinalden alıntı: ana18

MArketlerde dondurulmuş patates var..Al bi dene belki olur..

Ben denemiştim olmuyor.

Bire bir aynısı olmaz zaten ama birazda olsa andırması lazım evde yapılanın sadece ince ve düzgün doğranmışı oluyor.

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi,
seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Cebren ve hile ile aziz
vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her
köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde,
iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen;
Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

467 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:29:45 

hijyenin olduğu yerde lezzet,lezzetin olduğu yerde hijyen yoktur.
bunu bilirim bunu sölerim

1395 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:31:00 

ben evde yapınca çok daha lezzetli oluyo doğra yağa at başka bi tarifi mi var

631 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:31:04 

Superfresh'in donmuş patatesleri güzel oluyor deneyin isterseniz

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_75190093/f_//tm.htm

1550 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:31:35 

Dondurulmuş patates kızartmasını al, önceden kızmış yağa çözülmesini beklemeden at. ilk önce karıştırma salla yerleşsin hafif sertleşmeye başlayınca ters düz yap altın sarısı olmaya ve çıtır çıtır olduğunu anladığın anda çıkar hafif üstten tuzla afiyetle ye. Az önce yedim oradan biliyorum

:::::DH MITSUBISHI TAKIMI:::::
MITSUBISHI LANCER 1.5 İNVİTE M/T

3751 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Ninamarok
20 Haziran 2011; 17:34:36 

patates al soy kızart ye dua et sev

Prison Mike
amarok3, ninamarok, bloodpurga

2352 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:37:15 

Patatesi çiğne ağzında sonra geri dışarı çıakrıp kızart onları, ondan sonra al tekrar çiğne ondan sonra limonlu tuzlu suya at, tekrar kızart, ondan sonra çıkart bir daha çiğne, ondan sonra dondurucuya at, çıkar tekrar çiğne sonra dişçiye git, geri gel patatesler erimiş olur tekrar kızart sonra pişir sonra ye.

-Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok.-
John Lennon

249 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:37:37 

ben

ilk önce rengi hafif değişene kadar kızartıyorum, soğumalarını bekledikten sonra buzluğğa atıyorum.

tamamen dondukları zaman kızgın yağa, donu çözülmeden atıyorum sonra rengi değişnce çıkartıyorum.

görüntü mc,bk dekilerinden güzel oluyor ama tadı öyle olmuyor

Ya mekan yanlisti ya zaman, ya dusunceler yanlisti ya kararlar, ya soylediklerim yanlisti ya gozlerin ya ben yanlistim ya da sen

Biraz benden, çokça senden...
Ayrılmayalım işte, ben senden öteye gidemem

8305 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:46:35 

quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

ben

ilk önce rengi hafif değişene kadar kızartıyorum, soğumalarını bekledikten sonra buzluğğa atıyorum.

tamamen dondukları zaman kızgın yağa, donu çözülmeden atıyorum sonra rengi değişnce çıkartıyorum.

Hocam ne yaptın sen yaaa?

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

2588 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:49:01 

quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

ben

Ben bunu yapayım annem dışarı atar beni.Arkadanda Ekmek düşmanı diye bağrır..Ciddiym.

56 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:49:08 

feast diye bi markanın dondurulmuş patatesleri var her markette bulunuyor mu bilmiyorum ama onlar bk dakilerle birebir aynı oluyor diyebilirim fritöz de yapınca. yalnız poşetinde çıtır patetes çıtır çubuk gibi bişey yazıyo ondan almalısınız

1623 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:52:01 

Dondurulmuş patates oradakiler gibi olmuyor.
Dışı hafif sert içi hamur gibi oluyor.Tadı da aynı değil.

1105 Mesaj
20 Haziran 2011; 17:54:51 

sipariş ver evinde ye uğraşma o kadar

0

Ekteki dosya (1)

1589 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:07:45 

quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

Aynı yağı 1 milyon kere kullanmayı dene bir de , belki kanserojen arttıkça tadı güzelleşiyodur.

+1907 biz restaurant da fritöze yağı yeni koyduğumuzda millet şikayet ediyordu tadı güzel değildiye.Fakat yağ yeni olmadığında çok lezetli diyip mideye indiriyorlardı

♦ Prison Break ♦ The Walking Dead ♦ Revolution ♦ Dexter ♦ Breaking Bad ♦

2412 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:17:44 

Bim'deki Yuva patates aynı onlar gibi oluyor Valla.Sertleştiği anda çıkarıyorum yağdan.Tuz , az pul biber , kişniş vb. baharatlar ekleyip mideye indiriyorum.1 kilo soyulmuş , doğranmış patates 2.35 TL.Manavda patatesin kilosu zaten 1.75 TL.

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

2710 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:40:59 

quote:

Orijinalden alıntı: xbox forza

+1907 biz restaurant da fritöze yağı yeni koyduğumuzda millet şikayet ediyordu tadı güzel değildiye.Fakat yağ yeni olmadığında çok lezetli diyip mideye indiriyorlardı

2974 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:49:11 

Burger king'de çalışan bir arkadaşım vardı. Ona bu soruyu sormuştum ve patatesi kestikten sonra dolaba atırıp şokluyoruz ardından çıkartıp yapıyoruz o yüzden böyle oluyor demişti.

845 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:52:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Berkay

Burger king'de çalışan bir arkadaşım vardı. Ona bu soruyu sormuştum ve patatesi kestikten sonra dolaba atırıp şokluyoruz ardından çıkartıp yapıyoruz o yüzden böyle oluyor demişti.

Donmuş patates almıyor mu onlar?

▲  Hell aint a bad place. Hell is a from here to eternity
▲ ▲  Huehuehuehuehuehuehuehuehue like a brazilian Jiji
Can't u? Cruel Moon Bring The End

1105 Mesaj
20 Haziran 2011; 18:53:43 

beyler yineliyorum bu kadar uğraşmaya değmez gidin en büyük boy alın yiyin

1666 Mesaj
20 Haziran 2011; 19:02:13 

Ben bayağı oldu bi' 8 yıl önce falan Teletabis'te izlemiştim. Çok ciddiyim, elemanlar gavurlar, pazarlarından patates alırkene bi de ne göriyim. Deve kadar odunumsu bi' şey böyle içi bembeyaz o patatesten alıyorlardı. Adam da kızartmalık patates diyordu. Bizim Teletabiler görüntüye hep ''Bi' daha!'' diyip durdukları için aklımda kalmış.
Teletabis izlemem, geçerken uğramışımdır. Hem öyle bana bakmayın siz de zap yaparken az Yalçın Abi'ye bakmıyorsunuzdur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oziko -- 20 Haziran 2011; 19:02:40 >

PlayStation dediğin balık etli olmalı!!! {Dobiş (FAT Kasa) PS Destekçisi}
2004'den beri CopyBoy'luk bizim işimiz...
750 gr Ançartıd 25 kağıt.
1 kilo Gadofvar 30 kağıt.
1,5 okka HEYLO 20 kağıt.
Lütfen Oziko ile irtibata geçiniz...
ブリーチ|DH|デスノート|The Newsroom|進撃の巨人|Buz ve Ateşin Şarkısı|ワンピース|PS4|XBOX ONE|The X Factor|ハンター×ハンター|Olympics 2016 Live Broadcaster

2974 Mesaj
20 Haziran 2011; 19:06:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Hunter777

Donmuş patates almıyor mu onlar?

Evde yapmak için hocam, yani onların nerden aldığı konusunda bir fikrim yok açıkcası ama hazır alıyorlardır büyük ihtimalle. Ama dediğim şey evde yapmak isteyenler için

533 Mesaj
20 Haziran 2011; 19:06:36 

Bim'de dondurulmuş patates kızartması satıyorlar fritöze atıyorsun 10-15dk'ya hazır yemin ederim burgerdakinen daha güzel

2974 Mesaj
20 Haziran 2011; 19:09:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Hols

Bim'de dondurulmuş patates kızartması satıyorlar fritöze atıyorsun 10-15dk'ya hazır yemin ederim burgerdakinen daha güzel

Ben de alıyorum ondan harbiden çok iyi ya, yuva dondurulmuş patates

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Haziran 2011; 19:32:58 

hazır patates kullanın, kızartıp dondurmakla olmaz o iş

1218 Mesaj
20 Haziran 2011; 19:53:28 

quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

Biri Uğur Dündar'a şikayet etsin şunu.

adam gibi adam fabio bilica

2837 Mesaj
20 Haziran 2011; 20:00:51 

Dondurulmuş patates alın az çok benziyor asıl nokta bence bekleyen yağ yeni koyarsan yağı içine çekiyor patates ve çıtır çıtır olmuyor..

"BenÇokAyrılıklarYaşadımOYüzdenBitişikYazdımHerşeyi"

747 Mesaj
20 Haziran 2011; 20:01:35 

O sadece patates değil başka ıvır zıvırları patatesle karıştırıp presliyorlar.

20 Mesaj
20 Haziran 2011; 20:01:59 

quote:

Orijinalden alıntı: amarok3

patates al soy kızart ye dua et sev

ayrıca seveceksen açıl bence

723 Mesaj
20 Haziran 2011; 20:21:32 

"Feast İnce Dilimlenmiş patates"i dene Burger King'in aynısı oluyor.

4100 Mesaj
20 Haziran 2011; 20:37:18 

Dostum evdede aynısnı yaparsın şöyle
patatesleri hazırlıyorsun yağı orta ateşte hazırlıyorsun dikkat orta harlı olacak. patatesleri atıyorsun ama tam kızarmadan çıkartıp alüminyum folyonun üstüne seriyorsun bu safhada patetesler haşlanmış kıvamında olmalı kesinlikle yakmayacaksın.Elinde hazır patates varsa ikinci partiyi at aynı şekilde.Şimdi yaptığımız işlem bu hazır patateslerin dondurulmadan önce yapılan işlem.Soğuduktan sonra dondurucuya atabilirsin ama dikkat et fazla yapışkan oluyor bu evrede.Neyse soğuduktan sonra ateşin harını artır yüksek ateşte ikinci kez kızarttın mı al sana mek domalts patatesi. amma çok uğraştırdığı için tavsiyem gidip hazırını alın feast falan fiyat uygun

Amarok BiTDI Highline

1124 Mesaj

[29 Ekim 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

13 Kasım 2013; 14:06:08 

quote:

Orijinalden alıntı: SchutZ

Ben bunu yapayım annem dışarı atar beni.Arkadanda Ekmek düşmanı diye bağrır..Ciddiym.

denedin mi? Denediysen nasil oldu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » McDonald's, Burger king vb Yerlerde ki Patates Kızartması
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.358