Şimdi Ara

Samsung'un güneş panelli netbooku NC215S, ağustosta Rusya pazarına giriş yapacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung'un ilk olarak Afrika pazarına özel duyurduğu güneş panelli netbooku NC215S, şimdi de Rusya pazarına el sallamaya başladı.

259 x 179,5 x 23,6 - 35,8 mm boyutlarında ve 1.3 kg ağırlığında tasarlanan NC215S, Intel'in Atom N455 ve N570 işlemcilerinden, 1 GB RAM'den ve Intel GMA3150 grafik biriminden güç alıyor; Windows 7 Starter işletim sistemini kullanıyor.

10.1-inç boyutunda ve 1024 x 600 piksel çözünürlüğünde led aydınlatmalı ekrana sahip netbookta, 250 GB ve 320 GB sabit disk seçenekleri sunulmuş. RJ45, VGA, kulaklık, mikrofon ve 3 tane USB bağlantısını bünyesinde barındıran netbookda kart okuyucu da unutulmamış. Kart okuyucu SD, SDHC, SDXC ve MMC kartlara destek veriyor.

Son olarak 14 saate varan bekleme süresi vaad eden 6 hücreli bataryayla gelen Samsung NC215S'nin rakiplerinden farklı kılan özelliği ekranın arka kısmını tamamen kaplayan güneş paneli. Bu panel sayesinde 2 saat güneş ışığı altında kalan netbook 1 saate kadar ek bekleme süresi sağlıyor.

Samsung NC215S'nin ağustos ayından itibaren 13.999 Ruble'den (~348 Euro) Rusya'da satışa sunulması bekleniyor.

• Rusyada güneş yokki :)
  • helal olsun elektırıgın petrolden pahalı oldugu ulkemız ıcın ıyı iş cıkarırlar
  • bunu yapmak basit bişey değil mi bu tür firmalar için !?. Bu tür tasarımlar için geç kalındı bana göre
  • Apple dan çalmışlar işte nolcek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Professor Chaos*

Rusyada güneş yokki :)

helal :):):)
  • güneş panellerinin verimi ortada.Benim 19volt 4.7ah lık pili şarj etmek için 500liralık panel gerekiyor :D ki yıllarca güneşte şarj etsem parasını asla çıkaramayacak.
  • Cehennem sıcaklarında güneşin altına oturup laptop mu kullanacağım yani. Gerçekten saçma ve gereksiz bi teknoloji.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri
    Cehennem sıcaklarında güneşin altına oturup laptop mu kullanacağım yani. Gerçekten saçma ve gereksiz bi teknoloji.

sende haklısın, ben böyle bişey alsam bitanede traş aynası alırım, sonra güneşe koyup gölge biyere yansıtmak suretiylen karşısına otururum, tabi bütün bunları yaparken çevrediler ne der onu bilemem.
  • cehaletin bu kadarına pes yani arkadaşlar panelin doğrudan güneş altında tutulmasına gerek yok güneş ışığının gelmesi yeterli.

zaten o laptopu direk güneşe mağruz bırakırsanız kasası bir kaç ay içerisinde çatırdamaya başlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.