- x
===Bosch İ-Dos (Was28840TR) Çamaşır Makinası İnceleme===
252 Cevap24029 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

215 Mesaj
20 Haziran 2011; 15:04:37 

Makineyi Cuma aldım,Cumartesi geldi Bugün (son aldığım habere göre) servis tarafından takılmış.Sizlere ilk izlenimlerimi fotolar ve videolar eşliğinde aktaracağım.
(2128 TL ye 10 Taksit olarak Bosch bayisinden alındı .Ödemelerim eylül ayında başlayacak 212 TL x 10)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelayka -- 20 Haziran 2011; 15:14:46 >

1723 Mesaj
20 Haziran 2011; 19:46:46 

Yeni makineniz hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın çok iyi tercih çok iyi ve şık makine I-DOS :)

Yıkama, sıkma aşamalarına ait video lar koyarsanız çok iyi olur makinenin çalışır halini görmüş oluruz

215 Mesaj
21 Haziran 2011; 0:40:55 

Bu ilk video.Burada son sıkma yaparken devir 1000...O gelen sesler salondan geliyor düşünün makine gerçekten sessiz.Yıkamasına gelince henüz eterjan konusunda program konusunda bilgimiz yok o yüzden bi şi diyemiycem ama naçizane bana tavsiyeleriniz varsa (deterjan ve program konusunda ) elimden geleni yaparım, iyi geceler arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelayka -- 21 Haziran 2011; 0:48:15 >

2516 Mesaj
21 Haziran 2011; 0:54:18 

hayırlı olsun. güle güle kullanın.

ben de i-dos, 28763 ile LGnin 9 ve 11 kg.lık modelleri arasında kaldım ...

Love is a force of nature...

6579 Mesaj
21 Haziran 2011; 9:56:25 

güzel makine hayırlı olsun kardeş.

3149 Mesaj
22 Haziran 2011; 12:25:10 

aynısını aldım çok güzel bir ürün erkekler için bile uygun otomotiğe alıyorsun bitti deterjan yumuşatıcı sıcaklık devir hepsini kendi yapıyo darty %18 kdv indirimli 2046 tl ye aldım güzel ürün

ampli : Jadis orcestra valvo&murland &philips pre brimAr el 34@philips psvane metalbase el34 powerspeakers : Focal Jm-lab Alto Utopia Be, cd transport :C.E.C. TL51X ,DAC : M2Tech Young DAC transport pc : Apple Mac mini , nas server : zyxel220, : Interconnects :analysis-plus NEW & IMPROVED Silver OvalIn ,speaker cable : analysis-plus Big Silver Oval rya 2.5 mt , power cord : Analysis Plus Power Oval ve Oyaide Tunami GPX,,Digital cable :Silver Sonic D-110 , Silver Sonic D-75 , Analysis plus Toslink Optical Cable ,Analysis plus usb cable =blue] SİNEMA Projeksiyon : epson tw9000w avr: Pioneer LX 73 ,spekers: Polk Audio TSI400 , Polk Audio CS 20+M.A. BRX bronze Wall , bluray player : pioneer bdp lx 55, perde : Spectra 221x115 Tansioned Screen, media player : apple mac mini xbmc player, media player : : wd live hub , cable : : prolink + Monster Cable®'s 750 thx HDMI, uydu: : d-smart pvr + digiturk iQ, tv: : samsung 55d6000,

2516 Mesaj
22 Haziran 2011; 14:47:54 

oncelikle hayirli olsun. ancak kafam fiyata takildi. bu makinenin bayii liste fiyati 2,128 tl. darty eger %18 kdv indirimi yapmis olsa 1,803.38 tl oluyor. yani indirimsiz fiyatinin 2,495 tl olmasi gerekiyor ama degil bu kdv indirimi bence goz boyama. aslinda yapilan indirim % 3,85 gibi gorunuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
22 Haziran 2011; 14:54:29 

Durulamada bile sesli begenmedim, 1000 devirde ise çok sesli bendeki IQ daha sessiz son model ama ben begenmedim, demekki son model demek iyi demek değilmiş.

3149 Mesaj
22 Haziran 2011; 15:28:17 

Zaten bosh ta indirim olmamıştı o gun beyaz eşya diye gittik bosh ta yok simenste yok dediler sadece bugunluk bu fiyata diyip verdiler o makinayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 22 Haziran 2011; 19:44:34 >

ampli : Jadis orcestra valvo&murland &philips pre brimAr el 34@philips psvane metalbase el34 powerspeakers : Focal Jm-lab Alto Utopia Be, cd transport :C.E.C. TL51X ,DAC : M2Tech Young DAC transport pc : Apple Mac mini , nas server : zyxel220, : Interconnects :analysis-plus NEW & IMPROVED Silver OvalIn ,speaker cable : analysis-plus Big Silver Oval rya 2.5 mt , power cord : Analysis Plus Power Oval ve Oyaide Tunami GPX,,Digital cable :Silver Sonic D-110 , Silver Sonic D-75 , Analysis plus Toslink Optical Cable ,Analysis plus usb cable =blue] SİNEMA Projeksiyon : epson tw9000w avr: Pioneer LX 73 ,spekers: Polk Audio TSI400 , Polk Audio CS 20+M.A. BRX bronze Wall , bluray player : pioneer bdp lx 55, perde : Spectra 221x115 Tansioned Screen, media player : apple mac mini xbmc player, media player : : wd live hub , cable : : prolink + Monster Cable®'s 750 thx HDMI, uydu: : d-smart pvr + digiturk iQ, tv: : samsung 55d6000,

28 Mesaj
30 Haziran 2011; 2:21:42 

Bende şuan aldığımızdan beri hiç memnun olmadığım Arçelik 3340S çamaşır makinemi değiştirmeyi planlıyorum.Epey araştırdım,genel kanı Bosch (Siemens-Profilo),LG ve Samsung yönünde.LG vs Samsung buharlı sistem ve elmas tambur gibi çok farklı özelliklerle göze çarpmakta ama Bosch'da yılların tecrübesi,yetkili servis ağı,malzeme kalitesi ve yıkama performansıyla göz doldurmakta.Ben şu ana kadar Bosch alıp şikayet edene rastlamadım.Benim de şuan almaya en yakın olduğum makina Bosch I-Dos ama şöyle de bir durum var.Siemens'in aynı özelliklere sahip modeli 2.052 TL iken Bosch 2.128 TL.Arada hiçbir fark yok.Servisler bile aynı.Neden Siemens almayayım ki?Hem Profilo da aynı fabrikanın üretimi,o daha da ucuz.

Farklı bir nokta ise,Arçelik'in çıkarmış olduğu yeni A enerji sınıfından bile %50 daha tasarruflu olan makinesinin en tasarruflu halinde 0.76 kWh enerji tüketirken Bosch'un bu makinesi 0.73 kWh enerji tüketiyor.Bu arçelik neye göre %50 demiş kendi eski makinelerine göre mi? Bunu da görünce Arçelik'ten biraz daha soğudum.

Videoda gayet sessiz çalışıyor makine.Devamını bekliyoruz kardeşim.Bu konuda tecrübesi olanların da bilgilerini bizlerle paylaşmasını rica ediyorum.

Damlaya damlaya ÇÖL olur!!!

2663 Mesaj
2 Temmuz 2011; 1:26:30 

hangi programa göre 0.76 kwh diyebiliosun aynı makineden bizdede war sedece hijyen programında % 50 olmuyo o kadar baya elektrik tüketiyor ve İ-dos diyip duruolar sessiz diye bi makine yoktur şu ana kadar ve 1000 devirde bile sesli makine bosch ta pompa sorunu wardır sessiz derler evi inletir 9 sene bosch kullandık ordan biliorum

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

12074 Mesaj
2 Temmuz 2011; 2:29:22 

quote:

Orijinalden alıntı: Ebedİ_61

Bende şuan aldığımızdan beri hiç memnun olmadığım Arçelik 3340S çamaşır makinemi değiştirmeyi planlıyorum.Epey araştırdım,genel kanı Bosch (Siemens-Profilo),LG ve Samsung yönünde.LG vs Samsung buharlı sistem ve elmas tambur gibi çok farklı özelliklerle göze çarpmakta ama Bosch'da yılların tecrübesi,yetkili servis ağı,malzeme kalitesi ve yıkama performansıyla göz doldurmakta.Ben şu ana kadar Bosch alıp şikayet edene rastlamadım.Benim de şuan almaya en yakın olduğum makina Bosch I-Dos ama şöyle de bir durum var.Siemens'in aynı özelliklere sahip modeli 2.052 TL iken Bosch 2.128 TL.Arada hiçbir fark yok.Servisler bile aynı.Neden Siemens almayayım ki?Hem Profilo da aynı fabrikanın üretimi,o daha da ucuz.

Farklı bir nokta ise,Arçelik'in çıkarmış olduğu yeni A enerji sınıfından bile %50 daha tasarruflu olan makinesinin en tasarruflu halinde 0.76 kWh enerji tüketirken Bosch'un bu makinesi 0.73 kWh enerji tüketiyor.Bu arçelik neye göre %50 demiş kendi eski makinelerine göre mi? Bunu da görünce Arçelik'ten biraz daha soğudum.

Videoda gayet sessiz çalışıyor makine.Devamını bekliyoruz kardeşim.Bu konuda tecrübesi olanların da bilgilerini bizlerle paylaşmasını rica ediyorum.

Bosch standart 60'C programda 1,03kw harcıyor. 0,73kw ibaresini nerede gördünüz?

1090 Mesaj
2 Temmuz 2011; 22:31:51 

@thelayka

Hayırlı olsun güle güle kullanın. İzlenimleriniz ve video için tşk ederiz. Almayı düşünenlere ışık tutacaktır. Saygılar..

Asıl yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. Hz. ALİ

28 Mesaj
4 Temmuz 2011; 12:26:20 

İki ürün için de verilere gerek internet adresleri aracılığıyla gerekse bayiilerden aldığım broşürler aracılığıyla ulaştım.İkisini de birebir karşılaştırdım.13 kişilik en kısa programdaki elektrik tüketimi verileri bunlart.Lakin standart programda candoğan hocam'ın söylediği gibi bosch 1.03kw harcıyor. Bosch'un en az elektrik ve su tükettiği programın adı ise EcoPerfect.Arçelik'in de sitesinde söylediğim gibi 0.76kw elektrik tükettiği yazıyor zaten.Ben yazılanların yalancısıyım,kullanmadım.

Bosch için pompa sorunu demişsiniz,ben onlarca makine gördüm hatta tamirini bile yaptım,öyle sorunla karşılaşmadım ama dediğiniz muhakkak doğrudur.Her ürün illaki kusursuz olmuyor.Bizdeki Arçelik'in bırakın pompasını,dönüş sonrasında beyinden gelen sesi bile motor sesi gibi yıllardır,pompayı hiç söylemiyorum bile.

Yeni çıkan motorları bizzat inceledim,gerçekten sessizler.Videodaki ses seviyeside bence tatmin edici.Türk olduğu için bende Arçelik almak istiyorum ama tamburu bile hala 15 yıllık tasarımda duruyor,geliştirilmemiş. Bosch I-DOS'un tamburu patentli yeni nesil hassas tamburdan.Yıllık su ve deterjan tasarrufuda cabası. Bulunduğum yerdeki bayi ile pazarlık yaptım, I-DOS'u 2.000 TL /12+5 ay erteleme fırsatıyla verebileceklerini söylediler. Arçelik için ise 1.718 TL / 10 taksit seçeneği olabileceğini söylediler.

1341 Mesaj
7 Temmuz 2011; 6:52:03 

benim bu makineyle ilgili merak ettiğim bişey var, baştan deterjanı koyuyoruz ama renkli yada beyaz için hep aynı deterjanı mı kullanmak zorundayız? yada siyah renkli çamaşırlar için ne yapıcaz mesela? ben siyahlar için perwoll siyah sihir kullanıyorum mesela, onu nereye koyucam?
deterjan çekmecesindeki deterjan bölmesinde color yazıyor ki ben bundan doğal olarak sıvı renkli deterjanı koyun anladım. peki beyaz yada siyah renkli çamaşır yıkayacağım zaman ne yapacağım, en soldaki bölmeye toz deterjan yada siyah deterjanı mı koyucam? böyle yapacaksam ben ne anladım bu i-dos işinden? sonuçta renkliler için olan deterjanlar beyazları beyaz deterjanları kadar iyi ağartmıyor yada temizlemiyor bence. siyah renkleride woolite yada perwoll kadar korumuyorlar. bunun çaresi nedir bu makine de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEITGEIST -- 7 Temmuz 2011; 7:09:58 >

2663 Mesaj
7 Temmuz 2011; 13:29:59 

Orijinalden alıntı: Gökdoğan

Durulamada bile sesli begenmedim, 1000 devirde ise çok sesli bendeki IQ daha sessiz son model ama ben begenmedim, demekki son model demek iyi demek değilmiş.

açıkçası bende beyenmedim desem yeridir

Sönmeyen bir oda düştüm, denizler dökseler hissetmez oldum.Yandım mı? Şebnem Ferah

Uzaklaştırılmış
7 Temmuz 2011; 13:47:52 

quote:

Orijinalden alıntı: efemre5059

Orijinalden alıntı: Gökdoğan

açıkçası bende beyenmedim desem yeridir

evet arkadaş aldı özellikle deterjan olayı için ama ıı bana uymadı allahdan arkadaş aldı bende patlamadı

12074 Mesaj
7 Temmuz 2011; 14:10:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ZEITGEIST

benim bu makineyle ilgili merak ettiğim bişey var, baştan deterjanı koyuyoruz ama renkli yada beyaz için hep aynı deterjanı mı kullanmak zorundayız? yada siyah renkli çamaşırlar için ne yapıcaz mesela? ben siyahlar için perwoll siyah sihir kullanıyorum mesela, onu nereye koyucam?
deterjan çekmecesindeki deterjan bölmesinde color yazıyor ki ben bundan doğal olarak sıvı renkli deterjanı koyun anladım. peki beyaz yada siyah renkli çamaşır yıkayacağım zaman ne yapacağım, en soldaki bölmeye toz deterjan yada siyah deterjanı mı koyucam? böyle yapacaksam ben ne anladım bu i-dos işinden? sonuçta renkliler için olan deterjanlar beyazları beyaz deterjanları kadar iyi ağartmıyor yada temizlemiyor bence. siyah renkleride woolite yada perwoll kadar korumuyorlar. bunun çaresi nedir bu makine de?

Makinede 2 adet sıvı deterjan tankı var.

Birincisine sıvı deterjan dolduruluyor.

İkincisine ise isteğe göre 2. bir sıvı deterjan veya yumuşatıcı konuyor.

Bunun yanında normal makinelerdeki gibi bir deterjan gözü de var. Toz deterjan/ farklı bir deterjan/ katkı maddesi kullanmak istediğinizde bu göze ekliyorsunuz.

Otomatik dozajlama sistemiyle iki farklı sıvı deterjan kullanmak istediğinizde yumuşatıcıyı iptal etmek durumundasınız.

Ya da 2. kullandığınız sıvı deterjanı normal deterjan gözüne klasik makinelerdeki gibi ekleyerek yine yumuşatıcılı kullanıma devam edebilirsiniz.

2516 Mesaj
7 Temmuz 2011; 19:30:29 

ben de bunu cok merak ediyordum. renkliler icin ayri daha hassas olanlar icin granul sabun kullanan biriyim. bazn de pervoldu koslaydi falan kullanirim. bunlarn tamamini kullanmk icin yumusaticiyi iptl etmk ise boyle bir makineye yakismiyor. benim durumumda olan biri icin was serisi daha mantikli degil mi acaba?
bir de su var. bi arkadas aciklamis gibi ama tam anlayamadim. bu chazdaki aquastop was serisinde de var mi? ayrica yine idosta olan 3d yuk sensoru, was serisindeki yuk sensorunden farkli mi? was serisinde sadece yuk sensoru ifadesi kullanilrken idosta 3d yuk sensoru ifadesi kullanilmis. ayrica was serisinde cok katli su koruma ozelligi varken idos ozelliklerinde yer almams...
bu konuda bilgi.almam mumkun mu.acaba?

2516 Mesaj
10 Temmuz 2011; 10:46:38 

quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

ben de bunu cok merak ediyordum. renkliler icin ayri daha hassas olanlar icin granul sabun kullanan biriyim. bazn de pervoldu koslaydi falan kullanirim. bunlarn tamamini kullanmk icin yumusaticiyi iptl etmk ise boyle bir makineye yakismiyor. benim durumumda olan biri icin was serisi daha mantikli degil mi acaba?
bir de su var. bi arkadas aciklamis gibi ama tam anlayamadim. bu chazdaki aquastop was serisinde de var mi? ayrica yine idosta olan 3d yuk sensoru, was serisindeki yuk sensorunden farkli mi? was serisinde sadece yuk sensoru ifadesi kullanilrken idosta 3d yuk sensoru ifadesi kullanilmis. ayrica was serisinde cok katli su koruma ozelligi varken idos ozelliklerinde yer almams...

gncl

1000 Mesaj
10 Temmuz 2011; 16:00:40 

dün ben de bu makineden aldım sirkeci Altınhan'daki Özspot'dan. Çok araştırdık ve bunda karar kıldık ki bence piyasadaki tek rakibi de LG nin son modelleridir. 1 ay sonra teslim alacağım gelince ben de yorumlarımı eklerim.

12074 Mesaj
11 Temmuz 2011; 3:35:12 

quote:

Yukarıda açıkladığım gibi deterjan dozunu makinenin ayarlamasını istiyorsanız 1 sıvı deterjan çeşidi+yumuşatıcı veya yumuşatıcısız 2 sıvı deterjan çeşidi kullanabilirsiniz.

Bunun yanında calgon, kosla, sıvı leke çıkarıcı vs eklemek veya istediğiniz herhangi bir deterjanı kullanmak için normal deterjan gözü de mevcut.

Yani yumuşatıcıyı her zaman kullanıyorsanız makinenin dozajını otomatik belirleyebileceği 1 sıvı deterjan kullanma şansınız var. Bunun dışında kullandığınız malzemeleri her çamaşır makinesinde yaptığınız gibi normal deterjan gözüne doldurabilirsiniz.

Yani makine deterjan kullanımını kısıtlamıyor, sadece dozajını kendi seçeceği deterjan tankına doldurabileceğiniz çeşit sınırlı.

12074 Mesaj
11 Temmuz 2011; 3:40:53 

Diğer sorularınızı unutmuşum;

Çok katlı su koruma sistemi yüksek basınca dayanıklı normal su giriş hortumundan oluşur. (I-dos dışındaki S serisi)

Aqua stopta ise makinenin su yolunu açıp kapayan parçası makine içinde değil, musluğa takılan hortumun ağzındadır. Böylece basınç altında kalan bir hortum yoktur, su üyun açılıp kapanması musluk ağzından sağlanır. Ayrıca iç içe 2 hortumdan oluşur, içerideki hortum delinirse akan su dış hortum üzerinden makineye taşınır ve güvenlik sistemi devreye girer. (I-dos)

Aqua stop çok katlı su korumasından daha güvenli bir sistemdir. İkisinin aynı anda olması mümkün değildir, çünkü farklı tekniklerle güvenlik sağlarlar.

3 boyutlu sensörden kasıtlarını bilmiyorum, çok araştırmaya vaktim olmadı ama sistem olarak farklı makineler değiller.

2516 Mesaj
11 Temmuz 2011; 8:55:17 

bilgiler icin cok tesekkurler.
o zaman soyle sorayim. siz olsaniz idos mu yoksa was28763 mu alirdiniz? ya da bu ikisini de almam sunu alirdim dediginiz bi makine var mi?

2516 Mesaj
11 Temmuz 2011; 10:23:22 

bir ilave soru daha. diyelim.ki akilli dozaji kullanmyorum toz detergan kullanicam. bu durumda yine yuk tanimlama ve detergan miktari onerme ozelligi oluyor mu?

2516 Mesaj
12 Temmuz 2011; 21:40:38 

quote:

bir ilave soru daha. diyelim.ki akilli dozaji kullanmyorum toz detergan kullanicam. bu durumda yine yuk tanimlama ve detergan miktari onerme ozelligi oluyor mu?

?

2516 Mesaj
13 Temmuz 2011; 21:30:53 

guncl

2516 Mesaj
14 Temmuz 2011; 13:42:50 

quote:

?

musteri hizmetlerini aradim. otomqtik dozajlama kullanilmadiginda dterjn miktar onermenin olmadigi soylendi...epey bi sasirdim...bu modele meyilliydm cunku.

1554 Mesaj
14 Temmuz 2011; 21:21:08 

quote:

musteri hizmetlerini aradim. otomqtik dozajlama kullanilmadiginda dterjn miktar onermenin olmadigi soylendi...epey bi sasirdim...bu modele meyilliydm cunku.

Nasıl olur ama benimkinde var ama ben almanyadan aldım acaba orda ki farklı mı?Exlusıve yazıyor üstünde ama burdakilerde görmedim acaba farkı o mu?

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

2516 Mesaj
14 Temmuz 2011; 23:49:31 

quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Nasıl olur ama benimkinde var ama ben almanyadan aldım acaba orda ki farklı mı?Exlusıve yazıyor üstünde ama burdakilerde görmedim acaba farkı o mu?

aynen oyle...ben illaki toz detergan kullanirim. bunun haricinde farkli toz/sivi detrgan da kullanirim. her zaman otomatik dozajlama yapmam mumkun degil. e bu durumda bana cok katkisi.olmuyor bu idos hikayesinin...yazik..uzildum baya. cok istemistim idos almayi...

1554 Mesaj
15 Temmuz 2011; 17:54:22 

quote:

aynen oyle...ben illaki toz detergan kullanirim. bunun haricinde farkli toz/sivi detrgan da kullanirim. her zaman otomatik dozajlama yapmam mumkun degil. e bu durumda bana cok katkisi.olmuyor bu idos hikayesinin...yazik..uzildum baya. cok istemistim idos almayi...

Arkadaşım bence bi yanlışı var çünkü ben istersem ı dosu kapatıp toz ekliyorum mesala vanish kosla tul vede deterjan tavsiyesı yapıyor.

TouchWiz UI v4.0/Android 2.3.6 Gingerbread/Corning Gorilla Glass 4.3'' Super Amoled Plus Ekran/1.2 GHz Dual Core ARM A9 CPU MALI MP 400 GPU EXYNOS Chipset/1 GB RAM/16 GB/8 MP AF-1080p@30fps Full HD-LED flaşlı Ana Kamera Geo-tagging, touch focus, face and smile detection, image stabilization-2 MP Ön Kamera/Flash 11.1

KULÜBÜME HERKESİ BEKLİYORUM.TÜM SORU VE SORUNLARINIZI BURADAN PAYLAŞABİLİRSİNİZ.

ASUS TF700T INFINITY KULLANICI KULÜBÜ ###--ANA KONU--###[ANDROİD 4.2.1 JELLY BEAN]

2516 Mesaj
17 Temmuz 2011; 0:05:09 

bu deterjan önerisi denen şey, ekranda çıkan düz bir çubukve çamaşır koydukça seviyesi artan bir yatay çubuk, değil mi? eğer öyle ise, idosta d avar..bugün gittim bir siemens bayiine ve makineyi açtırıp baktım...kazana bastırdıkça ekrandaki çubuk artuyordu...

ama eğer deterjan önerisi farklı bir şey ise idosta yok..eğer bu dediğim ise var...

???

364 Mesaj
18 Temmuz 2011; 0:00:29 

quote:

Arkadaşım bence bi yanlışı var çünkü ben istersem ı dosu kapatıp toz ekliyorum mesala vanish kosla tul vede deterjan tavsiyesı yapıyor.

nasıl yani ? bana şu kadar kosla tül deterjanı mı ekle diyor bu makine ? :)

1554 Mesaj
19 Temmuz 2011; 19:06:17 

quote:

Orijinalden alıntı: cool-jojuk

nasıl yani ? bana şu kadar kosla tül deterjanı mı ekle diyor bu makine ? :)

Ornek vermek gerekirse öyle sadece kosla koy diye bisi demiyor anlayış farkı olsa gerek

364 Mesaj
20 Temmuz 2011; 1:41:08 

quote:

Ornek vermek gerekirse öyle sadece kosla koy diye bisi demiyor anlayış farkı olsa gerek

evet...gerçekten sizi ve makineniz (İDOS)u anlamak oldukça güç :)

1554 Mesaj
20 Temmuz 2011; 18:28:49 

quote:

evet...gerçekten sizi ve makineniz (İDOS)u anlamak oldukça güç :)

Tabi doğru sizin gibi yabancı insanlar ve beyaz eşyadan anlayamayanlar için gerçekten zor.

Uzaklaştırılmış
20 Temmuz 2011; 19:00:52 

quote:

bu deterjan önerisi denen şey, ekranda çıkan düz bir çubukve çamaşır koydukça seviyesi artan bir yatay çubuk, değil mi? eğer öyle ise, idosta d avar..bugün gittim bir siemens bayiine ve makineyi açtırıp baktım...kazana bastırdıkça ekrandaki çubuk artuyordu...

ama eğer deterjan önerisi farklı bir şey ise idosta yok..eğer bu dediğim ise var...

???

ikisi farklı şey, o soldan sağa (bize göre) giden düz çizgi dolum miktarını gösteriyor, alttada deterjan dozajı olması lazım oda çamaşır koydukça rakamsal olarak artıyor % 10 - 100 gibi.

364 Mesaj
20 Temmuz 2011; 19:38:23 

evet beyaz eşyalardan anlamam..bu durumdan şikayetçi de değilim.şayet evimde kullandığım beyaz eşyalarımdan anlamam ve işimi 'fazlasıyla' görüyor olmaları yeterli.gerisinin hiç önemi yok

1554 Mesaj
20 Temmuz 2011; 20:17:17 

quote:

evet beyaz eşyalardan anlamam..bu durumdan şikayetçi de değilim.şayet evimde kullandığım beyaz eşyalarımdan anlamam ve işimi 'fazlasıyla' görüyor olmaları yeterli.gerisinin hiç önemi yok

Tabi haklsınız ama ürün alırken bilinçli olmakta fayda var derim

2663 Mesaj
25 Temmuz 2011; 10:24:51 

ne I-dos muş yavvv

129 Mesaj
25 Temmuz 2011; 16:48:33 

bende aynı modelin siyahını aldım kampanyadan 1399 tl ye

lє เlคђє เllคllคђ ๓ยђค๓๓є๔єภ гєรยlยllคђ

19 Mesaj
25 Temmuz 2011; 17:54:03 

Miele'nin yapamadığını Bosch-Siemens yaptı helal olsun valla.Miele'nin dispanseri makinenin üstüne konuyor ve kötü görüntü oluşturuyordu bunlarda ise deterjan çekmecesinde olması çok daha iyi.Annemdeki Arçelik 4900SJS ölmeye başladığı için kendi makinemi anneme verip Miele Supertronic ikizlerini alıcaktım ancak onlara 14000 vereceğime I-DOS alırım daha iyi.Arçelik 0,76kw/h elektriği 8 kg yükle Pamuklu Eko 60'C programında harcıyor program yaklaşık 185dk sürüyor. 50'C de 0,64kw/h, 40'C ise 0,53kw/h elektrik harcıyor.Makinelerin bu tip programlarda inananılmayacak kadar az elektrik harcamasının nedeni az su tüketmesi ve örneğin 60'C olan test programında makine içindeki suyu 60'C ye kadar ısıtır su 60'c ye ısındıktan sonra rezistansı kapatır ve yıkama sonunda kadar makinedeki suyun sıcaklığıyla yıkama yapılır ayrıca Arçelikteki makine çift su girişli olduğu için bu programda az elektrik harcasın diye yaklaşık 10 saniye soğuk su aldıktan sonra su alımı bitene kadar sıcak su alıyor sıcak suda elektrik harcamasını düşürüyor.Tek su girişli modelde ise makine su alımına başlar başlamaz rezistans devreye giriyor yani çift girişli makinelerdeki gibi yıkama başladıktan 15-20 dk sonra rezistans devreye girmiyor.Ayrıca Nihayet Arçelikte kazan tasarımını değiştiriyor 2012 modelleri yeni kazan tasarımlı olacakmış şuan hala 22-23 yıllık kazanlarla aynı tip kazanı kullanıyor.

Audi A5 Sportback 3.2FSI quattro S tronic
Apple iPhone 4 32GB
Macbook Pro Mac OS X 10.6SL
Yılmaz Holding AŞ Ataşehir
Gayrimenkul-Turizm-Emlak.

28 Mesaj
28 Temmuz 2011; 15:55:29 

quote:

Orijinalden alıntı: FAahmet

bende aynı modelin siyahını aldım kampanyadan 1399 tl ye

Hangi modelin I-DOS'un mu?

28 Mesaj
28 Temmuz 2011; 16:02:36 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhnylmz88

Miele'nin yapamadığını Bosch-Siemens yaptı helal olsun valla.Miele'nin dispanseri makinenin üstüne konuyor ve kötü görüntü oluşturuyordu bunlarda ise deterjan çekmecesinde olması çok daha iyi.Annemdeki Arçelik 4900SJS ölmeye başladığı için kendi makinemi anneme verip Miele Supertronic ikizlerini alıcaktım ancak onlara 14000 vereceğime I-DOS alırım daha iyi.Arçelik 0,76kw/h elektriği 8 kg yükle Pamuklu Eko 60'C programında harcıyor program yaklaşık 185dk sürüyor. 50'C de 0,64kw/h, 40'C ise 0,53kw/h elektrik harcıyor.Makinelerin bu tip programlarda inananılmayacak kadar az elektrik harcamasının nedeni az su tüketmesi ve örneğin 60'C olan test programında makine içindeki suyu 60'C ye kadar ısıtır su 60'c ye ısındıktan sonra rezistansı kapatır ve yıkama sonunda kadar makinedeki suyun sıcaklığıyla yıkama yapılır ayrıca Arçelikteki makine çift su girişli olduğu için bu programda az elektrik harcasın diye yaklaşık 10 saniye soğuk su aldıktan sonra su alımı bitene kadar sıcak su alıyor sıcak suda elektrik harcamasını düşürüyor.Tek su girişli modelde ise makine su alımına başlar başlamaz rezistans devreye giriyor yani çift girişli makinelerdeki gibi yıkama başladıktan 15-20 dk sonra rezistans devreye girmiyor.Ayrıca Nihayet Arçelikte kazan tasarımını değiştiriyor 2012 modelleri yeni kazan tasarımlı olacakmış şuan hala 22-23 yıllık kazanlarla aynı tip kazanı kullanıyor.

Söylediklerinini toparlayıp birşeyler anlamak zor olsa da benim de çok dikkatimi çeken bir noktaya değinmişsiniz;Arçelik;in kazanı yıllardır aynı :) Ayrıca çift su girişi olayı da benim önceliklerim arasındadır.Malum güneş enerjisi diye birşey var. Elektrik sarfiyatını yarının da altına indirebiliriz bu yöntemle.

Bu arada bir soru sormak istiyorum sitedeki işin uzmanlarına. Bosch I-DOS veya başka bir modeli ile yeni çıkan Arçelik-Beko (%50 tasarruf denen model mesela) ürünleri arasında bir karşılaştırma yapılabilir mi? Yani onlarda tercih edilebilir mi? Edilirse neden, edilmezse neden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebedİ_61 -- 28 Temmuz 2011; 16:03:42 >

19 Mesaj
29 Temmuz 2011; 0:20:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Ebedİ_61

Söylediklerinini toparlayıp birşeyler anlamak zor olsa da benim de çok dikkatimi çeken bir noktaya değinmişsiniz;Arçelik;in kazanı yıllardır aynı :) Ayrıca çift su girişi olayı da benim önceliklerim arasındadır.Malum güneş enerjisi diye birşey var. Elektrik sarfiyatını yarının da altına indirebiliriz bu yöntemle.

Bu arada bir soru sormak istiyorum sitedeki işin uzmanlarına. Bosch I-DOS veya başka bir modeli ile yeni çıkan Arçelik-Beko (%50 tasarruf denen model mesela) ürünleri arasında bir karşılaştırma yapılabilir mi? Yani onlarda tercih edilebilir mi? Edilirse neden, edilmezse neden?

İkiside aynı özelliklere yakın makinelerdir ancak Bosch-Siemens'in ayrıcalığı Alman Malı olması ve parçalarının Arçeliğe oranla daha dayanıklı olmasıdır.Arçelik artık çamaşır makinelerini Çindede ürettiği için parça kalitesi düşük ve makinenin %75i plastik malzeme yani Kalite ve Dayanıklılık olarak Bosch daha üstün ancak iki makineninde fiyatları birbirine yakın yaklaşık 200TL fark var yani Arçeliğe 1900TL vericeğinize 200TL daha verip sağlam makine alabilirsiniz Arçeliğin ömrü yaklaşık 8-12 yıldır Boschu ise 20 yıl rahat kullanırsınız.Annemde Arçelik 4900SJS modeli var makine 5-6 yıllık ancak şimdiden dökülüyor 3-4 yıla varmaz ömrü biter.Arçelik 97-98 yılından itibaren %100 türk parçalarına geçtiği için kalitesi düştü 86-96 yılları arasındaki kalitesi şimdi Arçelikte olsa Bosch-Siemens-Miele'ye yakın kalitede olur.Ancak 2012 yılından itibaren Arçelik büyük bir değişime girerek eski kalitesine geri dönecek Bosch-Siemens'i bırakın Mieleye rakip olmaya hazırlanıyor.Yeni Elektik Süpürgelerinin özellikleri ve kasası Miele tarafından dizayn ediliyor ancak sadece iç parçaları Miele değil kasa olarak Mieleye yakın.Buzdolablarının motoru Miele ile aynı olacak.Çamaşır ve Kurutma makinelerinin tambur tasarımı ile neredeyse miele petek dokusu ile aynı olacak.Bulaşık Makinelerindeki değişimi ise daha önceden oldu zaten Sepet ve kasa tasarımını değiştirerek özellikle sepet tasarımı kullanıcılara büyük rahatlık sağlamış.İşte Bir Örnek Elektrik Süpürgesi Arçelik/Miele ortak imalat.\!/

0

Ekteki dosya (1)

Audi A5 Sportback 3.2FSI quattro S tronic
Apple iPhone 4 32GB
Macbook Pro Mac OS X 10.6SL
Yılmaz Holding AŞ Ataşehir
Gayrimenkul-Turizm-Emlak.

6579 Mesaj
29 Temmuz 2011; 8:20:44 

quote:

Orijinalden alıntı: gkhnylmz88

İkiside aynı özelliklere yakın makinelerdir ancak Bosch-Siemens'in ayrıcalığı Alman Malı olması ve parçalarının Arçeliğe oranla daha dayanıklı olmasıdır.Arçelik artık çamaşır makinelerini Çindede ürettiği için parça kalitesi düşük ve makinenin %75i plastik malzeme yani Kalite ve Dayanıklılık olarak Bosch daha üstün ancak iki makineninde fiyatları birbirine yakın yaklaşık 200TL fark var yani Arçeliğe 1900TL vericeğinize 200TL daha verip sağlam makine alabilirsiniz Arçeliğin ömrü yaklaşık 8-12 yıldır Boschu ise 20 yıl rahat kullanırsınız.Annemde Arçelik 4900SJS modeli var makine 5-6 yıllık ancak şimdiden dökülüyor 3-4 yıla varmaz ömrü biter.Arçelik 97-98 yılından itibaren %100 türk parçalarına geçtiği için kalitesi düştü 86-96 yılları arasındaki kalitesi şimdi Arçelikte olsa Bosch-Siemens-Miele'ye yakın kalitede olur.Ancak 2012 yılından itibaren Arçelik büyük bir değişime girerek eski kalitesine geri dönecek Bosch-Siemens'i bırakın Mieleye rakip olmaya hazırlanıyor.Yeni Elektik Süpürgelerinin özellikleri ve kasası Miele tarafından dizayn ediliyor ancak sadece iç parçaları Miele değil kasa olarak Mieleye yakın.Buzdolablarının motoru Miele ile aynı olacak.Çamaşır ve Kurutma makinelerinin tambur tasarımı ile neredeyse miele petek dokusu ile aynı olacak.Bulaşık Makinelerindeki değişimi ise daha önceden oldu zaten Sepet ve kasa tasarımını değiştirerek özellikle sepet tasarımı kullanıcılara büyük rahatlık sağlamış.İşte Bir Örnek Elektrik Süpürgesi Arçelik/Miele ortak imalat.\!/

0

Miele olmak kolay değildir.Arçelik miele gibi olura o zaman fiyatları daha da uçar.Şu anki kalitesiyle bile boschla aynı fiyata satılıyor.Ayrıca böyle bir işbirliğine gittiklerine dair bir bilgi bulamadım.

225 Mesaj
29 Temmuz 2011; 8:25:12 

O süpürgenin kullanım klavuzunda menşei prc yazıyor ayrıca zaten arçelik çamaşır makinelerinin tamburu değişti ve küçüldü.

2101 Mesaj
29 Temmuz 2011; 10:47:38 

Şimdiki Arçelik Tornado süpürge çin malı, 20-25 yıl önceki modeli BSH lisanslıydı ve hala kullananlar bulunmakta. Belki hatırlayan olur kırmızı- turuncu renkli olanları vardı...

225 Mesaj
29 Temmuz 2011; 17:55:57 

Evet bizde turuncusu vardı.Modelide torpido 3005 olması lazımdı.

2516 Mesaj
29 Temmuz 2011; 22:47:52 

idos kullanan arkadaşlar...

bu makinede "outdoor plus" diye bir program var mıdır?

siemens.in ürün görselinde böyle bir program gördüm de web sitesinde...

1554 Mesaj
30 Temmuz 2011; 10:53:33 

quote:

idos kullanan arkadaşlar...

bu makinede "outdoor plus" diye bir program var mıdır?

siemens.in ürün görselinde böyle bir program gördüm de web sitesinde...

Ben bosch idos kullanıyorum.Siemensin muadili.Outdoor programı siemenste var.Boschta ise yanılmıyorsam Sport/Fitness olarak geçiyor.Bu program eşofman gibi giyisileri yıkarken kullanılır.(Daha doğrusu eşofmanlar evde giydiğimiz eşofmanlar gibi.)

28 Mesaj
1 Ağustos 2011; 11:58:47 

quote:

0

Sağlamlık konusunda haklısınız.Bizde de Arçelik ürünleri var,hepsi bi alem.Buzdolabı geldiğinde bozuktu,televizyon defalarca bozuldu,ütü keza öyle, robottan gelen yanık kokusu ilk günden beri hiç değişmedi, çamaşır makinesi defalarca bozulup yenisiyle değiştirilmek zorunda kaldı. Demekki dayanıklılık konusunda Alman daha iyi.Evet eski Arçelik'ler çok sağlamdı lakin elektrik ve su canavarıydılar. Şimdi Miele ile ortak olmak artık bu işi beceremiyoruz demenin modern yolu olsa gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebedİ_61 -- 1 Ağustos 2011; 12:01:01 >

12074 Mesaj
1 Ağustos 2011; 12:06:51 

Miele ile ortaklık söz konusu değil, nereden çıkarıyorsunuz bunları :S

3149 Mesaj
1 Ağustos 2011; 23:34:24 

Emrah birader İdos 1 ve idos 2 kapatinca da kilo sensörü devam ediyor

2516 Mesaj
1 Ağustos 2011; 23:49:00 

quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Emrah birader İdos 1 ve idos 2 kapatinca da kilo sensörü devam ediyor

emir tekrarı yapayım :)
yani toz deterjan kullanırken de, ekranda deterjan önerisi yapılıyor, değil mi?

3149 Mesaj
2 Ağustos 2011; 0:25:00