Şimdi Ara

===Bosch İ-Dos (Was28840TR) Çamaşır Makinası İnceleme=== (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
9
Favori
53.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 7 kg renkli çamaşırı, 105 gr toz omo color+60 ml vanish sıvı+60 ml pervoll siyahlar için olan sıvı deterjanla, +1 durulama ve hassas durulama seçerek, beyazlar/renkliler programında yıkadım. program sonunda 6-7 parça çamaşırı durulamaya aldım. köpük YOKTU. çok sevindim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 3 Ocak 2016; 11:38:12 >
  • -DanceOfEternity- kullanıcısına yanıt
    arkadaşım durulamayı 6-7 parçayla yaparsan ancak sorunu görebilirsin.bütün çamaşırları durulamaya alırsan su seviyesi az olacağından su kapak seviyesine gelemeyeceği için köpüğü de göremezsin.3-5 kez durulasanız dahi köpük bitmez.
  • -DanceOfEternity- kullanıcısına yanıt
    arkadaşım çok az köpük ne demek .normal mı?o köpük dediğin kansorejen made içerdiğinden haberin var mı? ı dos olmayan herhangi bir markada dene bakayım köpük kalıyor mu?
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    sevgili arkadaşım durulamayı tüm çamaşırlarla yaparsan pek köpük göremezsiniz.4,5,6,7 parçayla durulama yaparsanız köpüğün olup olmadığını daha net görürsünüz ben tesadüfen öyle fark etim.( ı dos bosch ve simens makinalarda)
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    makinanız I DOS ÖZELLİKLİ mı? modelini yazarmısnız
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    kardeş biz sadece kendimiz içn değil farkında olmadan kullanan insanlara da ulaşmalıyız.çünkü deterjan zararsız bir ürün değil.Daha önce belirtiğim gibi bu sorunu tüketicinin fark etme ihtimali benim gibi ancak tesadüfen olabilir.
  • Bu konunun en başndan beri yazıyorum. Elbette idos özellikli. Olduğu için, bu başlıktaki makineyi kullandığım için bu başlığa yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 7 Ocak 2016; 8:27:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shopsiemens

Idos olana acikcasi o para verilene kadar ithal uretim idos olmayan daha mantikli

Şu an zaten ithallerin fiyatı uçmuş durumda. Ben 2011 yılında 1,830 tlye almıştım. Bence şu an bshın ithal çamaşır makineleri ederinin çok üzerinde.

• Bahsettiğiniz seri waw serisi ise was serisinin kırpılmış hali değil mi? Was serisinin yerine gelen way serisi oldu. Onun fiyatı ne?

• shopsiemens S kullanıcısına yanıt
    Tahmin ettiğim gibi, dediğiniz 560la biten model, was/way serisinin kırpılmış hali olan waw serisi ki, waw serisi, ne was ne de way serisinin halefidir.

was idosun half way idostur, onun liste fiyatı; 3,358 TL.

boschun sitesinde idos olmayan way serisine ait (inox ya da siyah olmayan) bir model göremedim.
    siemenste de yok.

kalite çıtası daha düşük olan T ve W serileri mevcut sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Tahmin ettiğim gibi, dediğiniz 560la biten model, was/way serisinin kırpılmış hali olan waw serisi ki, waw serisi, ne was ne de way serisinin halefidir.

boschun sitesinde idos olmayan way serisine ait (inox ya da siyah olmayan) bir model göremedim.
    siemenste de yok.

Way ile waw arasında ben donanım dışında kalite farkı görmüyorum. Bahsettiğiniz kalite farkı nedir ? Kullandığım için waw merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

siemenste de yok.

Way ile waw arasında ben donanım dışında kalite farkı görmüyorum. Bahsettiğiniz kalite farkı nedir ? Kullandığım için waw merak ettim.

Batu Bey, açıkçası waw serisini içini açıp da parçalarını falan görmedim. Ama way ve was serisine göre bir takım özellikleri azalmış gibi geldi. Ama daha düşük kaliteli olduğunu düşünmemi asıl sağlayan, fiyat skalası idi. Shopsiemens nicki arkadaşın dediğine göre way idos ile waw idos olmayan arasında 800 TL fark var. Bu fark sadece idos özelliğinden kaynaklanmasa gerek. Zira ben çamaşır makinesini satın aldığımda, was idos ile idos olmayan 1400 devir was serisi arasında 100-150 TL kadar fark ya var ya da yoktu. bu 800 TL'lik farkın sadece idos özelliğinden kaynaklanması mümkün değil.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

siemenste de yok.

Batu Bey, açıkçası waw serisini içini açıp da parçalarını falan görmedim. Ama way ve was serisine göre bir takım özellikleri azalmış gibi geldi. Ama daha düşük kaliteli olduğunu düşünmemi asıl sağlayan, fiyat skalası idi. Shopsiemens nicki arkadaşın dediğine göre way idos ile waw idos olmayan arasında 800 TL fark var. Bu fark sadece idos özelliğinden kaynaklanmasa gerek. Zira ben çamaşır makinesini satın aldığımda, was idos ile idos olmayan 1400 devir was serisi arasında 100-150 TL kadar fark ya var ya da yoktu. bu 800 TL'lik farkın sadece idos özelliğinden kaynaklanması mümkün değil.

Waw serisi way ve was serisinin donanımına denk bir model değil fiyatının onlara göre daha düşük olmasının sebebi:
    - yazılı bilgi veren lcd ekran yok,
    - 16 farklı leke çıkarma programı yok,
    - durulama seçimlerinde sadece bir ek durulama seçilebiliyor,
    - sense plus hassas durulama ile bitişik durumda,
    - aqua sensör bulunmuyor,
    - çamaşırın yükünü tartıp deterjan önerisinde bulunma özelliği yok
    - ve idos ile de karşılaştırınca idos özelliği de yok

Tüm bu farklara göre o kadar fiyat farkı kaliteden ziyade donanımın daha kırpılmış olmasından kaynaklanıyor. Waw ve way serisi her ikisi de Almanya üretimi olmakla birlikte way serisi yüksek donanımı nedeniyle waw serisinden pahalıdır.
    Yani way ile waw arasındaki tek fark idos değil.
    Way idos un dengi donanıma sahip way idos olmayan modeller neredeyse şimdiki waw serisiyle aynı fiyatlara satılıyordu. Kalite olarak aralarında fark bulunmuyor. Sadece kaliteyi aynı bırakıp daha ucuza mal etmek için donanımdan kısmıştır bosch. Özellikle parça kalitesine göre sıralama yapılırsa way serisi idos olsun olmasın waw serisi ile denktir. Wat serisi bu iki seri ile kıyaslanamaz ikisini de çalışırken gören birisi bunu rahatlıkla anlar.
    Was serisine gelince eski bir seri ve yerine çıkan seri way serisi, donanım olarak way serisi ile denk ama parça kalitesi olarak way dan düşük müdür yüksek midir bir yorumda bulunamam. Yalnız şu kesin bir şey ki way ve waw serisinin parça kaliteleri denktir. Donanım olarak ihtiyaca gör ikisi arasında bir tercih yapılmalıdır. Yani yüksek fiyatlı diye kalitesi yüksek şeklinde bir fikir oluşanlar ve alanlar forumda da örneğini gördüğümüz gibi hayal kırıkları yaşayabilir. Forumda özellikle her söylenen bilgiye inanılmamasını öneririm. Klavyeyi önüne alıp bir kaç öneri okuyan profesyonel oluyor. Nasılsa hiçbir yerde bilgisi bulunmayan özelliklerini öğreniyorlar. Waw serisi daha yeni iken bilyelerinin dahi kalitesine laf söyleyenler oluyor. Sanırım kendileri işi ilerletip artık yeni çıkan modelleri hemen satın alıp parçalayıp incelemeye girişiyorlar ve bu yorumlarda bulunabiliyorlar. Yoksa daha yeni çıkmış bir modelin parçalarının özellikle de yıllar yıllar sonra arıza verebilecek bir parçasının kalitesi hakkında yorum yapılmasının mantıklı bir açıklamasını ben bulamıyorum. Yani kısacası forumdaki her bilgiyi kaile almamak lazım detaylı şekilde özellikleri menşeileri karşılaştırıp sağlam önerilerin dikkate alınmasını tavsiye ederim.

• yakın zamanda anneme bir çamaşır makinası almayı planlıyorum ama kafam karıştı :(
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    SEN KENDİNİ TESELLİ ET DE AMA TÜKETİCİLERİ YANILTMA KARDEŞİM.ÇAMAŞIRLARI ESKİ MAKİNADA YIKA VE BU İLET I DOSTA DURULA BAKALIM.AYNI KÖPÜĞÜ GÖRECEK MISIN? İNSANLARI KANDIRMAYIN.O KÖPÜK NASIL NORMAL OLABİLİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: hens21

SEN KENDİNİ TESELLİ ET DE AMA TÜKETİCİLERİ YANILTMA KARDEŞİM.ÇAMAŞIRLARI ESKİ MAKİNADA YIKA VE BU İLET I DOSTA DURULA BAKALIM.AYNI KÖPÜĞÜ GÖRECEK MISIN? İNSANLARI KANDIRMAYIN.O KÖPÜK NASIL NORMAL OLABİLİR

Ben o mesajı yazdığımda sizin makinenizin videosunu izlememiştim. Daha sonraki masajlarımı okusaydınız sizin makinedeki köpüğün yıkama aşamasındakine benzediğini yazmıştım ve bi anormallik olduğunu belirtmiştim emrah beye yazdığım cevapta. Normal olan köpüğü ve normal olmayan köpüğün de açıklamasını detaylıca yapmıştım. Anlama ve sentezleme ile problemleriniz varsa bu benim problemim değil. Üslubunuza dikkat edin !

• Gözümü öyle korkuttunuz ki bugün dediğiniz işlemi tekrar yaptım. 2 takım nevresimi 80 mi sıvı siyah deterjanı ile mix programında yıkadıktan sonra, 4 adet yastık kılıfını tekrar durulamaya aldım. Köpükten en ufak bir iz bile yoktu.

Yine de uyarınız için teşekkür ederim.

ancak ilginç birşey oldu. Mix programının 40 derecede normal süresi 53 dk ve kapasitesi 3 kg. Benim attığım çamaşırlar 5 kg olmasına rağmen 40 derecede 47 dk.da yıkadı. Ben süreyi uzatır derken, kısalttı. Neden böyle birşey olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 30 Ocak 2016; 10:24:31 >
  • Merhaba Arkadaslar. Sizlere bir sorum olucak. Bosch Wat28681TR İ-Dos Modeli çamaşır makinasını almış bulnmaktayım. Makina ve i-Dos kullanımı ile ilgli tecrübeli arkadaşların izlenimlerini Bekliyorum ...
  • Takip...

• SİEMENS WM14W560TR çamaşır makinesi kullanan arkadaşlar yorumlarını baylaşabilirlermi.
    makinadan memnunmusunuz, sesi, yıkaması, tasarrufu; olumlu yada olumsuz yönleri nelerdir?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.