Samsung Wave S8500 e Android Yüklemek (Bada ve Android)
79 Cevap72012 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

28 Mesaj
20 Haziran 2011; 1:47:24 

Not : xda-developers ve ShadowAS1 nickli arkadaşın anlatımı kaynak alınarak hazırlanmıştır. Gerekli olan çoğu madde ayrıntılı bir şekilde tarafımca eklenmiştir.

*Eklenen yeni dosyalar ile ses ve video da çalıştırılabilmekte.

Arkadaşlar ilk önce şunları belirteyim;
1. Sadece Samsung Wave için geçerlidir. Wave 2 de deneyenler telefonu çalışmaz hale getirirler.
2. Yüklemek riskli bir işlemdir ve kendi sorumluluğunuzdadır. Oluşabilecek hasarlardan kullanıcılar kendileri sorumludur. (Multiloader kullanma konusunda bilgisi olmayanlara denememesi önerilir)
3. Bütün işlemler ayrıntılı bir şekilde anlatılacaktır, buradaki bütün adımları uygularsanız sorunsuz* bir şekilde çalışacaktır.
*Sorunsuz şekilde derken boot işlemleri rahatlıkla gerçekleştirilebilecektir.
4. Market, uygulamalar, ses, video ve wifi çalışmaktadır.
5. Arama işlemleri, gps ve sensörler şimdilik çalışmamaktadır.
6. Bada ve Android i kullanabileceksiniz.

İhtiyacınız olanlar;
1. Windows (xp,vista,7)
2. VİrtualBox - http ://download.virtualbox. org/virtualbox/4.0.8/VirtualBox-4.0.8-71778-Win.exe
3. Pardus - Linux - Ubuntu kurulum cdsi. (İnternetten aratabilirsiniz) - (İşlemler Pardus 2011 üzerinden anlatılacaktır)
4.Samsung wave s8500 - usb kablosu
5.Fota dosyası - http ://badadroid.googlecode. com/files/bl_univ_boot_poc2.zip YENİ
6.Boot Files - http: //badadroid.googlecode. com/files/S8500XXJEE_BL.zip
7. Bada xxjk1 veya xxjl2 - eğer bunlardan biri varsa çalışmaktadır. (Not : Fota dosyasına sahip diğer sürümlerde de çalışabilmektedir fakat garanti değildir.)
8. z-image ve sbl.bin dosyaları - http ://www.mega upload. com/?d=4WDW8BOE YENİ
9. Multiloader - Konulardan rahatça bulabilirsiniz. 5.64 sürümü bence ideal sürümdür.
10. Android Dosyaları - http: //www.mega upload. com/?d=CI0QUBLY (İçindeki zimage dosyasını silin. Kullanmayın.)
11. Klavye ayarları için s3c-keypad.kl http: //pastebin. com/exReHpFa
12. Wifi için - http: //www.mediafire. com/?edc30bp78w5ue7j

UYARI : Herşeyinizi yedekleyin.
UYARI2: Flashlama işlemi riskli bir iştir. Kendinize güvenmiyorsanız bu işlemleri burada bırakınız.

Risk Taşımayan Bölüm
İşlem 1 : VirtualBox ve Pardus
1. Öncelikle Virtualbox u kurunuz.
2. Yeniye basarak yeni bir sanal makine oluşturunuz. İşlemleri takip ediniz. Yaklaşık olarak 700-800 mb ram ayırınız. (Yeterince hızlı çalışması için) Raminiz daha az ise daha azda ayırabilirsiniz.
3.Parusu içine kurunuz. (Bu kısmı anlatmak çok gerekli değildir işlemleri takip ederseniz rahatlıkla yüklersiniz.)

İşlem 2 : Hafıza kartını fat32 ve ext2 olarak biçimlendirme. (Kartınızdaki herşey gidecektir. Lütfen yedekleyiniz.)
1. Pardusu Virtualbox a kurmuş ve başlatmış olmanız gerekmektedir.
2. Pardustan yazılım ekle ve kaldırdan gparted ı inidiriniz ve kurunuz.
3. Telefonunuzu usb ye bağlayın ve yığın depolama moduna sokunuz. (Telefon ve hafıza kartı windows tarafından algılanana kadar bekleyin.)
4. Pardus a gelin menüden Aygıtlar => Usb Aygıtları => Samsung Electronincs GT-S8500 Wave i tıklayın. Wave pardusa bağlanacaktır.
5. Gparted uygulamasını açınız. Yüklediyseniz başlat => uygulamalar => sistem in içinde göreceksiniz. (Pardusta.)
6. İşlemlerini bitirmesini bekleyiniz ve menüsünden Gparted => Devices => Hafıza kartınız ı seçiniz.
7. Hafıza kartınızı seçtikten sonra üzerine gelin ve seçili bölümü silin -çarpı işareti- deyin. (8 GB lık hafıza kartı için 7.41(yaklaşık) olan hafıza kartınızdır.
8. ext2 bölümüne en fazla 2 gb vereceğiz daha fazla verirsek sorun oluşturabilmekte. (1.5 ideal)
9. 6-6.5 gb fat32 ve 1-1.5 gb lık ext2 olarak ayarlayın ve onaylayın. (apply all operations yazan kısmı tıklayın - yeşil ok işareti)
10. Bu işlemleri tamamladıktan sonra telefonunuzu usbden çıkartın ve tekrar takıp(yığın depolama) pardusa ekleyin.

İşlem 3 : Dosyaları Hafıza Kartına Yüklemek
1. İndirdiğiniz badadroid.rar şeklinde olan klasörü herhangi bir yere çıkartınız.
Not : Aşağıdaki yetkili kullanıcı işlemini yapmadığınız taktirde pardus ext2 kısmına dosya kopyalamanıza izin vermeyecektir.
2. Pardustayken badadroid.rar içinden çıkardığınız filesystem.rar olan dosyaya sağ tuş tıklayınız ve yetkili kullanıcı eylemleri => birlikte aç ı tıklayınız.
3. Program yazan yere ark yazın ve entera basınız. Şifrenizi girerek dosyayı açınız.
4. Açılan programdan menüde "aç" ı tıklayınız ve yan taraftan ext2 olarak ayırdığınız(nasıl ayırdıysanız boyutu o kadar gözükecektir) sürücüyü tıklayınız ve çıkarma işleminin bitmesini bekleyiniz.
5. Başlat => Dosya Yöneticisine giriniz. Ext2 kısmındaki dosyaları silmek veya değiştirebilmek için yine Dosya Yöneticisinde görünen herhangi bir klasöre sağ tuş tıklayın yetkili kullanıcı eylemleri => dosya yöneticisini tıklayın. Yeni açılan dosya yöneticisi Yönetici Modunda açılmış olacak ve dosya değiştirmenize izin verecektir.
6. Yeni açılan dosya yöneticisinden ext2 olarak ayırdığınız kısma giriniz.
7. Filesystem klasörünün içindeki dosyaları (cache,data,dbdata,lfs,system) kesip ext2 olarak ayrılan kısma yapıştırın. Hafıza kartında filesystem in içinde durması android in açılmamasına neden olur bu nedenle ext2 bölümünün(hafıza kartında) ana bölümünde(ilk açıldığı yerde) olmalı.
8. Daha sonra filesystem klasörünü silebilirsiniz.
9. http: //pastebin. com/exReHpFa dan indirmiş olduğunuz s3c-keypad.kl dosyasını ayırdığınız ext2 bölümündeki system/usr/keylayout klasörüne yapıştırın ve üzerine yazılsın mı sorusuna evet deyin.
10. Son olarak wifi için gerekli olan dosyayı (ihtiyacınız olanlar - madde 12) rardan çıkartıp ext2 olarak ayırdğınız bölümde data/app ın içine kopyalayın.
11. Aşağıdaki işlemleri marketten uygulama yükleyebilmek için yapmak zorundasınız.
11a. Pardustan başlat => uygulamalar => sistem => uçbirim i açınız. (linux ve ubuntu için terminal)
11b. sudo su yazın ve parola yazan yere sistem parolasını yazın.(parola yazarken gözükmeyecektir.)
11c. pardus2011 kullanıcıadınız # şeklindeki kısma gelecektir. Buraya cd yazıp enter a basınız. pardus2011~ # şekline gelecektir.
11d. cd /media yazıp enter a basınız "pardus2011 media #" halini alacaktır. Buraya ls yazın ve içinde bulunan dosyalar gözükecektir burda hafıza kartı muhtemelen disk olarak gözükmektedir veya siz ne ad verdiyseniz ext2 bölümüne odur. Bunu gördükten sonra tekrar cd yazarak pardus2011 ~ # haline getiriniz.
11e. cd /media/hafızakartınız (bende cd /media/disk) yazın ve enter a basınız. pardus2011 hafızakartınız # ( bende pardus2011 disk #) halini alacaktır.
11f. Buraya chmod -R -v 0777 * yazıp enter a basınız. Not: Aşağı doğru satırlarca kod gözükecektir.
Olmadıysa chmod -R 0777 ./* yazarak yapmayı deneyin. Bu işlemi gerçekleştiremezseniz marketten uygulama yükleyemezsiniz.
12. Bu işlemler gerçekleştikten sonra sudo sync yazın ve enter a basın. Daha sonra uçbirimi kapayabilirsiniz. Böylelikle hafıza kartında işiniz bitmiş olacaktır.

İşlem 4: Telefona (yaklaşık 390 mb olan bölüme) gerekli dosyaları kopyalamak
1. İndirdiğiniz (ihtiyacınız olanlar - madde 8) galaxyboot.rar olan dosyayı rar dan çıkarın ve telefonun içine kopyalayın. telefonda galaxyboot klasörü ve içinde zimage ile sbl.bin olmak zorundadır.

RİSK TAŞIYAN BÖLÜM
Eğer buraya kadar olan işlemleri yapamadıysanız bu riske girmenize gerek yoktur çünkü android i açmayı başaramayacaksınız.

1. Telefonunuzda önerilen xxjk1 veya xxjl2 sürümlerinden birini multiloader ile yükleyin. ( Bu kısım defalarca anlatılmıştır.)
2. İhtiyacınız olanlar madde 5 ve 6 da indirdiğiniz fota ve bootloder dosyalarını rardan çıkarınız.
3. Telefonunuzu download moduna sokunuz.
4. Multiloader ı yönetici modunda çalıştırınız.
5. Multiloader da LSI ve Full downloadı tıklayınız.
6. Boot u tıklayın ve bootloader klasörüne yönlendirin. (ismi BOOTFILES_EVTSF )
7. Fota yı tıklayın ve ihtiyacınız olanlardan indirdiğiniz ve rardan çıkardığınız fotayı işaretleyin.
8. Telefonunuzu bağlayın ve port search a basınız.
Not : Risk taşımaktadır ve kendi sorumluluğunuzdadır.
9. Download a basınız ve işlemleri bitirip telefonunuzun bada olarak açılmasını bekleyin.

Bu işlemleri başarıyla tamamladıysanız risk bitmiştir.

Android olarak başlatmak;
Bu işlemleri gerçekleştirmeden klavyeyi kullanamazsınız.
1. Telefonu usb den çıkarın ve badayı kapatın.
2. Telefonunuzun arama ve arama sonlandırma tuşlarına aynı anda basılı tutun ve bekleyin.
3. Görüntü geldiğinde elinizi tuşlardan çekin.
* Galaxy S ekranını göreceksiniz. İlk açılış yaklaşık olarak 5 dakika sürmektedir.
4. Telefon açıldıktan sonra türkçeyi seçin ve 2. bölüme hiç dokunmadan ileri diyerek diğer ayarları yapın. (klavye ayarlarına dokunursanız telefon donacaktır.)
5. Telefonun kendine gelmesini bekleyin ve en üst bölmeyi(saatin gözüktüğü) aşağıya çekerek telefonu sessiz konuma getirin. (aksi taktirde klavyede sorunlar olacaktır.)
6. Uygulamalar - ayarlar a gelin oradan bölge & metin i tıklayın.
7. Orada giriş yöntemini seçi tıklayın ve samsung tuş takımı olarak ayarlayın.

NOT: Wifi ye bağlanmaya çalıştığında ip adresi alınıyor: yazıp bağlanamayanlar için;
1. Ayarlar - Kablosuz ve Ağ - Wi-Fi Ayarları na gelin
2. Telefonun solunda bulunan ses açma tuşuna basın altta açılan kısımdan gelişmişi tıklayın.
3. Statik ip Kullan yazan yeri aktif hale getirin.
4. İp adresi :192.168.1.4 veya 4 yerine bağlanmadığı taktirde diğer sayılarıda deneyebilirsiniz.
5. Ağ geçidi : 192.168.1.1
6. Ağ maskesi: 255.255.255.0
7.dns 1 : 208.67.222.222
8.dns 2 : 208.67.220.220

Bütün işlemleri başarıyla gerçekleştirebildiyseniz android keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

Not : Sadece Arama Sonlandırma tuşuna basık tutarak badayı açabilirsiniz.

Başka sitelere direk paylaşılmaması önemle rica olunur. Link vererek bu bölüme yönlendirebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

En iyi dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baddboyy -- 2 Temmuz 2011; 19:34:09 >

2807 Mesaj
20 Haziran 2011; 2:21:34 

şeytan dürtüyor hadi yükle hadi yükle diye ancak şeytanı dinlemeyeceğim bu sefer.

anlatım için yinede teşekkürler.

Apple iphone 5S Beyaz
Sony PSP 3004
Canon 50D - Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II - Canon EF-S 55-250 f/4-5.6 IS II - Jupiter 37AM 135mm f/3.5 - Helios 44-4 58mm f/2.0 Benro A-300F HD1

1121 Mesaj
20 Haziran 2011; 3:01:08 

quote:

Orijinalden alıntı: cemrek

şeytan dürtüyor hadi yükle hadi yükle diye ancak şeytanı dinlemeyeceğim bu sefer.

anlatım için yinede teşekkürler.

Hadi yükle hadi yükle

312 Mesaj
20 Haziran 2011; 3:42:38 

sorunlar bitse direk denicem.

AVEA Customer Service Manager

En zararlı madde bence insanın yalanları,
O yüzden umrumda değil sigaranın zararları...

5039 Mesaj
20 Haziran 2011; 9:30:01 

quote:

5. Arama işlemleri, gps, video, ses ve sensörler şimdilik çalışmamaktadır.

Şu sorunları da düzeltebilirlerse yükleyeceğim.

İstanbul Üniversitesi
- Coğrafya -

2519 Mesaj
20 Haziran 2011; 9:55:13 

Daha bitmemiş bir projeyi tele yüklemek ne kadar doğru kaldiki telefonun açılamama durumu yüksek seviyedeyken ??? Bence aceleci olmayın sonra dövünür durursunuz :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

HTC One™

28 Mesaj
20 Haziran 2011; 10:49:12 

Açılmama riski multiloader ile fota ve boot dosyalarının atılmasından kaynaklanıyor. Yani sadece flashlama kısmı risk taşımakta. Daha önce multiloaderla flashlama yapma konusunda tecrübeliyseniz ve gerekli sürümlerden (xxjk1 veya xxjl2) birine sahipseniz çok büyük problemlerle karşılaşıcağınızı düşünmüyorum.

En iyi dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baddboyy -- 20 Haziran 2011; 11:23:28 >

2497 Mesaj
20 Haziran 2011; 12:17:58 

anlamadığım şu:

bu işlemi yapınca : İstersek bada lı veya istersekde androidli olarak mı kullanabileceğiz telefonu.???

Kainatın gerçeklerine gözlerini "isteyerek-bilerek" kapatmış olanlara hiçbir şey anlatamazsın...!

2436 Mesaj
20 Haziran 2011; 12:49:46 

bada androidden daha iyi.o yüzden böyle bir şeye kalkışmak saçma bana göre..

GÜLEREK KAYBETTİKLERİNİ AĞLAYARAK KAZANAMAZSIN

337 Mesaj
20 Haziran 2011; 12:53:23 

sabırla bekliyorum sorunsuz halini...

Samsung S8500 (Bada2.0) & ULTRA B.U.X 3-Android 4.3.1 Wave
Samsung NP900X3A-A01

2497 Mesaj
20 Haziran 2011; 13:01:26 

quote:

Orijinalden alıntı: wox

aynen bana görede daha iyi.

sadece geliştirilmesi ve badaya ayrılan kaynağın kesilmemesi gerekiyor.

bada bana göre tamda androidin zıplama yaptığı sene çıktı ortaya. en büyük şansızlığı buydu. daha önce sürülseydi piyasaya birçok telefon üretisi bada lı telefon çıkarırdı. symbiana veya özürlü wm ye az mahkum olmadı akıllı telefonlar zamanında...

şimdi bile telefon standlarına gittiğimde bir kendi telefonuma bakıyorum birde diğer cihazlara, inanın çoğu telefondan üstün , şık, kibar ve stil telefonu wave 1 . bunu görüyorum. ekranı, işlemcisi, hızı hala aynı fiyattaki cihazların çoğundan üstün. mkv oynatması, tv ye bağlanma performansı çok iyi. bir sene önce çıkmış bir telefona göre çok iyi.

bana göre wave 1 in yeri çok ayrı.

Kainatın gerçeklerine gözlerini "isteyerek-bilerek" kapatmış olanlara hiçbir şey anlatamazsın...!

202 Mesaj
20 Haziran 2011; 14:11:16 

niye android yüklüyorsunuz satın gitin androidli bir cihaz alın madem badayı beğenmiyorsunuz.

7245 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Senbonzaku®a
20 Haziran 2011; 14:18:01 

Onu yaparsan kilitlenir, bunu yaparsan kapanabilir diye not düşülen bir yazılımı telefona yüklemenin hiç bir mantığı yok bence. Zaten telefonun her özelliği kullanılamadığı gibi Bada/Android yazılımına göre tuşlama kodları bile farklı.

392 Mesaj
20 Haziran 2011; 14:19:08 

quote:

Orijinalden alıntı: bekemyigit

niye android yüklüyorsunuz satın gitin androidli bir cihaz alın madem badayı beğenmiyorsunuz.

1000tl lik cihazı max.500 e satmak akıl karı değilde ondan satmıyorlardır herhalde.yine de bu cihazı satıp galaksy s almak android yüklenmesini beklemekten çok daha akıllıca bir iş olur.

28 Mesaj
20 Haziran 2011; 15:10:02 

quote:

Orijinalden alıntı: m.t.y.

anlamadığım şu:

bu işlemi yapınca : İstersek bada lı veya istersekde androidli olarak mı kullanabileceğiz telefonu.???

Evet sadece arama sonlandırma tuşuna basılı tutarak (orjinalde olduğu gibi) badayı , arama ve arama sonlandırma tuşlarına basılı tutarak ise androidi açabilirsiniz.

En iyi dileklerimle.

2978 Mesaj
20 Haziran 2011; 16:06:37 

Bence acele edilmemeli sırf bi heves için yükleyip sonraları başınızı çok ağrıtabilirsiniz.

68 Mesaj
20 Haziran 2011; 23:56:18 

Peki bunu yaptıktan sonra tekrar orjinal bada'ya geri dönüş yapmak mümkün mü?

Paranın ne önemi var? Mühim olan miktarı!

399 Mesaj
21 Haziran 2011; 0:11:55 

quote:

Orijinalden alıntı: asilimy

Peki bunu yaptıktan sonra tekrar orjinal bada'ya geri dönüş yapmak mümkün mü?

dual boot zaten 2 si birlikte kullanılabiliyor.

1480 Mesaj
21 Haziran 2011; 3:24:58 

peki androidi yükledik diyelim sonrasında bada sorunsuz bi şekilde çalışacak mı acaba ?

İşlemci: AMD FX X8 8320 @4.0 Ghz | Anakart: Asus M5A99X Evo R2.0 | İşlemci Soğutucu: Xigmatek Dark Knight + Akasa Viper R | Ekran Kartı: Saphhire 280X Vapor-X 3 Gb 384 Bit Direcxt 11.2 | SSD: Sandisk Ultra Plus 256 Gb | Ram: Corsair 2x4 Gb Vengeance 1600 Mhz Cl 9 1.5V | Monitör: AOC I2269VW 21.5" 6ms (Analog+Dvi-D) Full HD IPS LED | Kasa: Corsair Carbide 400R + Akasa Venom 750W | Klavye: Frisby FK-062 Multimedia | Mouse: Logitech M705 Marathon | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | İşletim Sistemi: Windows 8.1 Pro 64 Bit |

68 Mesaj
21 Haziran 2011; 9:48:19 

quote:

Orijinalden alıntı: frukan

dual boot zaten 2 si birlikte kullanılabiliyor.

Yanıtınız için teşekkür ederim ama benim merak ettiğim telefonu servise verirken veya satmaya kalkarken orjinal rom'a dönülüp dönülemediğiydi :)

2436 Mesaj
21 Haziran 2011; 12:25:36 

androidli cihaz kullananız olmuştur muhakkak.ancak galaxy s2 yi kullandım ve şunu fark ettim.arka kapağı plastik olduğu için oyunlarda ve internete bağlanıldığında acayip ısınıyor ve ısı çok çabuk ortaya çıkıyor..artı wave 1 ve 2 nin çözünürlüğü ile aynı olan ekran çözünürlüğü oyunlarda kalitesiz bir görünümün ortaya çıkmasını sağlıyor..o yüzden ileride eğerki galxy s2 gibi bir cihaz çıkarıpta içinde bada olursa ancak o zaman alırım..çünki bada android e oranla çok iyi.ve son olarak şunu belirtmek istiyorum..

herkes gibi bende bada 2nin çıkmasını bekliyorum ve uygulama dükkanınındaki oyun ve programların azlığından şikayet etmemenizi tavsiye ediyorum..çünki bada 2 yi herkes beklediği için şu anda fazla bir uygulama üretimi yapılmıyor..

ve androidden en büyük farkı aynı cihaza farklı verisyon veya sürümü yükleyebiliyorsunuz.androidde öyle değil..android 2.3 ise 2.3 ü kullanmaya devam edersiniz ancak kalkıpta 2.3 ün üzerine android 3 ü yükleyemezsiniz..

GÜLEREK KAYBETTİKLERİNİ AĞLAYARAK KAZANAMAZSIN

28 Mesaj
21 Haziran 2011; 22:47:49 

quote:

Yanıtınız için teşekkür ederim ama benim merak ettiğim telefonu servise verirken veya satmaya kalkarken orjinal rom'a dönülüp dönülemediğiydi :)

Evet istediğiniz takdirde multiloader ile orjinal fw atabilirsiniz. Zaten android hafıza kartına kurulmaktadır, bu sebeple orjinal fw yüklemede bir problem oluşmaz.

En iyi dileklerimle.

1287 Mesaj
22 Haziran 2011; 23:57:56 

konu için çok teşekkürler emek sarfetmişsiniz abicim sadece birşey sormak istiyorum sence yüklemeliyim yüklemeye değer mi kasılmalar donmalar çok var mı

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
| Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

4532 Mesaj
23 Haziran 2011; 1:37:43 

quote:

androidli cihaz kullananız olmuştur muhakkak.ancak galaxy s2 yi kullandım ve şunu fark ettim.arka kapağı plastik olduğu için oyunlarda ve internete bağlanıldığında acayip ısınıyor ve ısı çok çabuk ortaya çıkıyor..artı wave 1 ve 2 nin çözünürlüğü ile aynı olan ekran çözünürlüğü oyunlarda kalitesiz bir görünümün ortaya çıkmasını sağlıyor..o yüzden ileride eğerki galxy s2 gibi bir cihaz çıkarıpta içinde bada olursa ancak o zaman alırım..çünki bada android e oranla çok iyi.ve son olarak şunu belirtmek istiyorum..

herkes gibi bende bada 2nin çıkmasını bekliyorum ve uygulama dükkanınındaki oyun ve programların azlığından şikayet etmemenizi tavsiye ediyorum..çünki bada 2 yi herkes beklediği için şu anda fazla bir uygulama üretimi yapılmıyor..

ve androidden en büyük farkı aynı cihaza farklı verisyon veya sürümü yükleyebiliyorsunuz.androidde öyle değil..android 2.3 ise 2.3 ü kullanmaya devam edersiniz ancak kalkıpta 2.3 ün üzerine android 3 ü yükleyemezsiniz..

Bahsettiğiniz Bada'lı telefon GT-S9500 olacak. Büyük ihtimalle Super Amoled Plus Ekran. Galaxy S2 ile aynı donanım ve 4" ekran olacak. Ama tasarımı çok güzel olacak.

28 Mesaj
23 Haziran 2011; 2:18:24 

quote:

Orijinalden alıntı: cedric2323

konu için çok teşekkürler emek sarfetmişsiniz abicim sadece birşey sormak istiyorum sence yüklemeliyim yüklemeye değer mi kasılmalar donmalar çok var mı

Gerekli adımlar yapıldığı takdirde kasılmalar ve donmalar neredeyse hiç olmamaktadır. Ama yüklemeye değer mi dersen buna senin cevap vermen lazım. Ben uzun zamandır bekliyordum açıkçası ve çıkar çıkmazda yükledim. Uygulamalar ve market rahatça çalışmakta, uygulamaları indirip rahatça kurabilirsin. Fakat arama işlemleri henüz bu versiyonda gerçekleştirilememektedir.

En iyi dileklerimle.

2214 Mesaj
23 Haziran 2011; 10:40:37 

Bende yükledim
alın videoyu ya koyuyum

o değilde @baddboyy sende ilk açılışta takılır gibi oluyor mu bide tele 1 dk falan dokunmayınca kapanıyor :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maytere -- 23 Haziran 2011; 10:44:39 >

1287 Mesaj
23 Haziran 2011; 12:41:37 

quote:

Orijinalden alıntı: baddboyy

Gerekli adımlar yapıldığı takdirde kasılmalar ve donmalar neredeyse hiç olmamaktadır. Ama yüklemeye değer mi dersen buna senin cevap vermen lazım. Ben uzun zamandır bekliyordum açıkçası ve çıkar çıkmazda yükledim. Uygulamalar ve market rahatça çalışmakta, uygulamaları indirip rahatça kurabilirsin. Fakat arama işlemleri henüz bu versiyonda gerçekleştirilememektedir.

En iyi dileklerimle.

ozaman en iyisi ben arama işleminide beklyiim bada 2.0 b çıkacak dediler hala piyasada adam akıllı bir şey yok ne görüntüsü ne videosu ne bişeyi

2,3 GHz Quad-Core İşlemci | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 | 3 Gb Ram | LTE 150 Mbps | Android 4.4 Kit Kat | 3.200 Mah Battery |
| Full HD 1920 x 1080 IPS LCD | 5.2 Inc | 4K 3840 x 2160 | 424 PPI | 16M Colors | RDS Radyo | 20.7 Mp G Lens Kamera |

4295 Mesaj
23 Haziran 2011; 14:06:55 

ShadowAS1 e göre destekleyen Fw ler arasında JVKC1 de var, eğer telefonda jvkc1 varsa deneme daha zahmetsiz olacaktır, bootloader atarken telefonu çökertmek herzaman mümkün tabii ki

Kolay gelsin

Samsung I9300 Galaxy SIII
>>Gorilla Glass2 - Çizilmeye Dayanıklı Cam<< 1.4GHz Quad Core-ARM Cortex A9 -Exynos 4412 İşlemci, MALI 400MP GPU, 1GB RAM, HSDPA 21 Mbps-HSUPA 5.76 Mbps-Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, >>Kapasitive-MultiTouch-720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)- Super Amoled HD<< TouchWiz UI 5.0, Full Multitasking, Bluetooth v4.0 with A2DP, EDR -Usb OTG - MHL, >>Sensör (Accelometer-Proximity-Gyroscope-Barometer - Compass)<<8 MP Kamera, 3264x2448 pixels, autofocus, Burst Shot- LED flash- 1080p@30fps, Ön Kamera 1.9 MP, 720p@30fps, Sterio Radyo RDS destekli>>GPS- Glonass - A-GPS, NFC, SNS, Digital Compass, Voice memo/dial/commands, Adobe Flash 11, Swype<<)SAR EU:0.21 W/kg (head) 2100 mAh batarya >>Android 4.1.1 - Jelly Bean<<

2214 Mesaj
23 Haziran 2011; 14:25:52 

Tüh be Aydın beyin Jvck1 ini boş yere xxjl2 yaptım o zaman. :D

399 Mesaj
23 Haziran 2011; 14:57:32 

Bugün öğleden sonra canlı yayın yapabilir Shadow . Haberiniz olsun.

1287 Mesaj
24 Haziran 2011; 17:54:18 

usta ses sorununu nasıl halledecez peki onla ilgili bir şey yazmamışsın

68 Mesaj
24 Haziran 2011; 18:50:18 

Yüklemeyi yaptım. Bada sorunsuz açılıyor ama hem arama hem arama sonlandırma tuşuna basıyorum, yine de bada açılıyor?

28 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:06:31 

quote:

Orijinalden alıntı: maytere

o değilde @baddboyy sende ilk açılışta takılır gibi oluyor mu bide tele 1 dk falan dokunmayınca kapanıyor :S

Telefonun ilk açılışta takılır gibi olması normal kendine geldikten sonra gayet hızlı çalışıyor bende. Şu anda beklemeden kaynaklı sorunlar olmakta bunun için ayarlardan bekleme zaman aşımını 10 dakikaya alırsanız bu problemi ortadan kaldırmış sayılabilirsiniz.

İhtiyacınız olanlar kısmında 8. maddede bulunan zimage ve sbl.bin dosyalarını telefonun içine açmış olduğunuz galaxyboot klasöründe bulunan dosyalarla değiştirmeniz ve 5. maddedeki fota dosyasını multiloader ile eklemeniz gerekmektedir.
Not: Fota dosyası atılmasada ses fonksiyonları çalışmaktadır.

quote:

Yüklemeyi yaptım. Bada sorunsuz açılıyor ama hem arama hem arama sonlandırma tuşuna basıyorum, yine de bada açılıyor?

Her iki tuşa basık tutarak beklemenize rağmen sadece bada açılıyorsa;

1. Telefonun hafızasına galaxyboot adlı klasör açıp zimage ve sbl.bin dosyalarını attığınıza,
2. Telefonun hafıza kartının ext2 ve fat32 olarak biçimlendirip, filesystem klasörünün içindeki dosyalarıda ext2 olan bölüme attığınıza emin olun.

Ext2 olan bölümde cache,data,dbdata,lfs,system klasörleri olmalı, eğer onları filesystem klasörünün içinde bıraktıysanız açılmama ondan da kaynaklanıyor olabilir.

En iyi dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baddboyy -- 25 Haziran 2011; 0:16:15 >

10300 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:10:42 

quote:

Adamlaın kafası hiç çalışmıyor, günlerce boşuna uğraşıyor yani öyle mi

Bence Wave serisine HD2 de olduğu gibi stabil Android romları kurulsa daha fazla tutulur, kullanıcısı artar

iPhone 5 32 GB White iOS 6.1.2 JB | Aeria7 TANK Eclipse
Pentax K-5 / Pentax K10D | Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II / SMC Pentax-FA 1:4-5.6 35-80 mm Macro | TEAM 16 GB Class 10 | Lowepro Adventura 16
Apple MacBook Pro MD102TU/A
CPU: Intel® Core™ i7 | GPU: intel HD 4000 | RAM: 8 GB DDR3 1600MHz HDD: 750 GB | Display: 13.3'' Mat LED Ekran |

68 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:25:02 

quote:

Her iki tuşa basık tutarak beklemenize rağmen sadece bada açılıyorsa;

1. Telefonun hafızasına galaxyboot adlı klasör açıp zimage ve sbl.bin dosyalarını attığınıza,
2. Telefonun hafıza kartının ext2 ve fat32 olarak biçimlendirip, filesystem klasörünün içindeki dosyalarıda ext2 olan bölüme attığınıza emin olun.

Ext2 olan bölümde cache,data,dbdata,lfs,system klasörleri olmalı, eğer onları filesystem klasörünün içinde bıraktıysanız açılmama ondan da kaynaklanıyor olabilir.

En iyi dileklerimle.

Merhaba;

391 MB olan telefon hafızası olduğunu düşündüğüm diskin root dizininde galaxyboot isminde bir klasör var. Klasörde sbl.bin ve zImage isminde 2 dosya mevcut. Cihazı Ubuntu üzerinde görüntüleyip disklere baktığımda hafıza kartının 5.9 GB ve 1.6 gb'lık 2 parçadan oluştuğunu, birinin fat32 diğerinin ext2 olduğunu, fat32 olanın tamamen boş olduğunu, ext2 olanda ise root dizinde bahsettiğiniz klasör ve dosyaların bulunduğunu görüyorum. Sanırım sorunsuz şekilde açılması gerekiyordu ama olmuyor..

28 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:38:52 

quote:

Merhaba;

391 MB olan telefon hafızası olduğunu düşündüğüm diskin root dizininde galaxyboot isminde bir klasör var. Klasörde sbl.bin ve zImage isminde 2 dosya mevcut. Cihazı Ubuntu üzerinde görüntüleyip disklere baktığımda hafıza kartının 5.9 GB ve 1.6 gb'lık 2 parçadan oluştuğunu, birinin fat32 diğerinin ext2 olduğunu, fat32 olanın tamamen boş olduğunu, ext2 olanda ise root dizinde bahsettiğiniz klasör ve dosyaların bulunduğunu görüyorum. Sanırım sorunsuz şekilde açılması gerekiyordu ama olmuyor..

Evet normalde hiç bir hata olmamalı. Peki multiloader ile fota ve boot dosyalarını da attınız mı?

En iyi dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baddboyy -- 25 Haziran 2011; 0:41:00 >

68 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:45:52 

quote:

Evet normalde hiç bir hata olmamalı. Peki multiloader ile fota ve boot dosyalarını da attınız mı?

En iyi dileklerimle.

Cihazda zaten XXJEE yüklü değildi. Bu sebepten samfirmware.com'dan XXJEE versiyonunu indirip multiloader ile bu paketi yükledim. Multiloader ile yükleme sırasında fota ve boot dosyalarını samfirmware.com'un verdikleri yerine sizin verdikleriniz ile yaptım. Hatta download dedikten birkaç aşama sonra hata verdi. Tekrar download butonuna bastım ve security fail dedi. Cihazı kapatıp açtım ve tekrar download dedim, öyle yükledi.

28 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:50:53 

quote:

Cihazda zaten XXJEE yüklü değildi. Bu sebepten samfirmware.com'dan XXJEE versiyonunu indirip multiloader ile bu paketi yükledim. Multiloader ile yükleme sırasında fota ve boot dosyalarını samfirmware.com'un verdikleri yerine sizin verdikleriniz ile yaptım. Hatta download dedikten birkaç aşama sonra hata verdi. Tekrar download butonuna bastım ve security fail dedi. Cihazı kapatıp açtım ve tekrar download dedim, öyle yükledi.

XXJEE sürümünü tekrardan kurmanıza gerek yoktu, yüklü olan sürüme sadece boot ve fota dosyalarını eklemeniz yeterliydi. Arama ve arama sonlandırma tuşuna basılı tuttuğunuzda direk bada mı açılıyor? Galaxy S ekranına ulaşamıyor musunuz? Yoksa Galaxy S ekranını gördükten sonra mı bada açılıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baddboyy -- 25 Haziran 2011; 0:52:54 >

68 Mesaj
25 Haziran 2011; 0:54:08 

quote:

XXJEE sürümünü tekrardan kurmanıza gerek yoktu, yüklü olan sürüme sadece boot ve fota dosyalarını eklemeniz yeterliydi. Arama ve arama sonlandırma tuşuna basık tuttuğunuzda direk bada mı açılıyor? Galaxy S ekranına ulaşamıyor musunuz? Yoksa Galaxy S ekranını gördükten sonra mı bada açılıyor?

Cihazda XXJEE sürümünden daha üst sürüm yüklü olduğundan XXJEE sürümüne geri döndüm aslında. Arama ve arama sonlandırma tuşuna basılı tuttuğumda birkaç saniye sonra GT-S8500 logosu çıkıyor ve hemen ardından Bada açılıyor.

28 Mesaj
25 Haziran 2011; 1:01:25 

quote:

Cihazda XXJEE sürümünden daha üst sürüm yüklü olduğundan XXJEE sürümüne geri döndüm aslında. Arama ve arama sonlandırma tuşuna basılı tuttuğumda birkaç saniye sonra GT-S8500 logosu çıkıyor ve hemen ardından Bada açılıyor.

Xxjk1 ve xxjl2 sürümlerinde sorunsuz şekilde çalıştırabildim. Denilene göre xxjee sürümünde de sorunsuz şekilde açılmaktaymış. Sadece boot ve fota dosyasını multiloaderı ekleyerek tekrar yüklemeyi deneyin. Eğer sorun boot ve fota dosyasında değilse sistem dosyalarındadır. Ext2 olarak ayırdığınız bölümde ana kısmında filesystem klasörü olmamalı, diğer 5 klasör bu ana dizinde olmalı. Telefon hafızasında da galaxyboot klasörü içinde zimage ve sbl.bin dosyaları var ise sorun ya boot ve fota dosyasında yada sistem dosyalarında. Yaptığınız işlemleri tekrar gözden geçirin.

En iyi dileklerimle.

68 Mesaj
25 Haziran 2011; 1:57:35 

Merhaba. XXJL2 sürümünü kurdum ve şu an hem arama hem de arama sonlandırma tuşuna bastığımda ekran ekteki gibi oluyor. Ama bada sorunsuz çalışıyor.

0

68 Mesaj
25 Haziran 2011; 15:55:10 

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sayenizde çalıştırmayı başardım ama 2 sorunum var :) Umarım bu 2 sorun son olur :D Şöyle ki Android'de ses sorunsuz çıkmasına rağmen bada'da ses çıkmıyor. Bunun dışında telefonu Android'de bırakıp bir süre kullanmayınca telefonun kapanmış olduğunu görüyorum. Bunları sadece ben mi yaşıyorum yoksa genel bir sorun mu?

28 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:44:30 

quote:

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Sayenizde çalıştırmayı başardım ama 2 sorunum var :) Umarım bu 2 sorun son olur :D Şöyle ki Android'de ses sorunsuz çıkmasına rağmen bada'da ses çıkmıyor. Bunun dışında telefonu Android'de bırakıp bir süre kullanmayınca telefonun kapanmış olduğunu görüyorum. Bunları sadece ben mi yaşıyorum yoksa genel bir sorun mu?

Bir süre kullanmayınca telefonunun kapanması genel olarak herkeste olan bir sorun, bunun için ayarlar ekran dan ekran zaman aşımı(bunun gibi birşeydi) onu 1 dakikadan 10 dakikaya alırsanız sorunu halletmiş sayılabilirsiniz. Bada da ses çıkmaması ile ise bir bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baddboyy -- 25 Haziran 2011; 23:16:58 >

337 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:30:12 

özellikle bazı oyunlarda telefonun kitlenmesi sözkonusuymuş. biraz daha beklemek lazım diye düşünüyorum.

Samsung S8500 (Bada2.0) & ULTRA B.U.X 3-Android 4.3.1 Wave
Samsung NP900X3A-A01

2214 Mesaj
26 Haziran 2011; 23:46:17 

quote:

Merhaba. XXJL2 sürümünü kurdum ve şu an hem arama hem de arama sonlandırma tuşuna bastığımda ekran ekteki gibi oluyor. Ama bada sorunsuz çalışıyor.

0

Dostum galaxyboot adlı klasörü klasör şeklinde atacaksın. Sadece içindekileri kopyalamıyacaksın yani.

4295 Mesaj
27 Haziran 2011; 0:10:16 

Şu an için uğraştığınıza değecek bir yanı yok. Tabii ki zevk meselesi.

Kolay Gelsin

Samsung I9300 Galaxy SIII
>>Gorilla Glass2 - Çizilmeye Dayanıklı Cam<< 1.4GHz Quad Core-ARM Cortex A9 -Exynos 4412 İşlemci, MALI 400MP GPU, 1GB RAM, HSDPA 21 Mbps-HSUPA 5.76 Mbps-Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, >>Kapasitive-MultiTouch-720 x 1280 pixels, 4.8 inches (~306 ppi pixel density)- Super Amoled HD<< TouchWiz UI 5.0, Full Multitasking, Bluetooth v4.0 with A2DP, EDR -Usb OTG - MHL, >>Sensör (Accelometer-Proximity-Gyroscope-Barometer - Compass)<<8 MP Kamera, 3264x2448 pixels, autofocus, Burst Shot- LED flash- 1080p@30fps, Ön Kamera 1.9 MP, 720p@30fps, Sterio Radyo RDS destekli>>GPS- Glonass - A-GPS, NFC, SNS, Digital Compass, Voice memo/dial/commands, Adobe Flash 11, Swype<<)SAR EU:0.21 W/kg (head) 2100 mAh batarya >>Android 4.1.1 - Jelly Bean<<

3315 Mesaj
29 Haziran 2011; 22:43:47 

aygıtlar>usb ay. dan wave i seçiyorum ama hata veriyor

// Eylül 4 //
Sıradaki şey ne? Sıra Avrupa'da.

1607 Mesaj
30 Haziran 2011; 10:20:11 

anladigim kadariyla bunu yukledikden sinra telefon sadece oyun oynamaya ve program calistirmaya yariyor baksana video ses arama sorunu diyor :) tamam android harika ama bada kullanicisina yetiyor eger oyunu cok oynamiyorsaniz ? isallah sorunlar asilir android de stabil calisir wave lerde bizede ikinci secenek olur :) deneyenlere basarilar :)

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Ayrıca Boyunuz Kisa, Boynunuz Eğri, Saçlarınız Bakımsız, Paranız Az ve Dişlerinizde Dolgu Var...

28 Mesaj
1 Temmuz 2011; 20:18:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. TahacKer

aygıtlar>usb ay. dan wave i seçiyorum ama hata veriyor

Telefonunuzu bilgisayara yığın bellek modunda bağladıktan sonra bekleyin ve autoplay olarak açılan (dosyaları aç, müzikleri çal) bölümü kapayın ve bilgisayarın telefonu tanımasını sağlayın (windowstan hafıza kartına ve telefon hafızasına girebilir hale getirin). Bu şekilde sorununuz ortadan kalkacaktır.

En iyi dileklerimle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baddboyy -- 1 Temmuz 2011; 20:59:05 >

3315 Mesaj
1 Temmuz 2011; 23:16:36 

tamam herşeyi hallettim hafızada 1.5 gb lik ext2 bölümü açtım bu seferde telefonu usbden çıkarıp takma bölümüne gelip usb yi çıkarınca telefon hafıza kartını tanımayıp biçimlendiriyimmi diye soruyor.takıldım kaldı.jvkc1 aydın hoca2

// Eylül 4 //

28 Mesaj
2 Temmuz 2011; 1:54:52 

quote:

tamam herşeyi hallettim hafızada 1.5 gb lik ext2 bölümü açtım bu seferde telefonu usbden çıkarıp takma bölümüne gelip usb yi çıkarınca telefon hafıza kartını tanımayıp biçimlendiriyimmi diye soruyor.takıldım kaldı.jvkc1 aydın hoca2

1.5gb ext2 dışında geri kalan kısmı fat32 yapıp onayladığınıza emin misiniz?

En iyi dileklerimle.

3315 Mesaj
2 Temmuz 2011; 12:18:14 

quote:

1.5gb ext2 dışında geri kalan kısmı fat32 yapıp onayladığınıza emin misiniz?

En iyi dileklerimle.

evet.

// Eylül 4 //

3315 Mesaj
2 Temmuz 2011; 12:30:29 

yardım edin

// Eylül 4 //

15 Mesaj
2 Temmuz 2011; 14:48:07 

ben bütün herşeyi hallettim kurdum ancak dokunmatikte sorun var telefonu açtıktan sonra kiliti bir türlü açamıyorum... çok hızlı açmak gerekiyor ekranı...saliseler içinde ekranı kaydırmanız gerekiyor. listelerde aşağıya inerkende aynısını yapıyor tutup indirmeye çalıştığımda nereden tuttuysam o seçeneğe giriyor... telefon dokunuşu birkaç salise algılıyor sürekli algılamıyor ...hatayı nerde yapmışımdır ...fw den mi?

3 kere yeniden kurdum ancak sorunu çözemedim .fw de xxjl2

28 Mesaj
2 Temmuz 2011; 19:26:14 

quote:

yardım edin

Eğer ext2 bölümünü oluşturup onayladıysanız telefonunun hafıza kartına format atmasında bir problem oluşmaz. Badanın sadece görebildiği bölüm fat32 olduğundan o kısma format atmakla yetinir.

28 Mesaj
2 Temmuz 2011; 19:37:35 

quote:

Orijinalden alıntı: battlefield2

ben bütün herşeyi hallettim kurdum ancak dokunmatikte sorun var telefonu açtıktan sonra kiliti bir türlü açamıyorum... çok hızlı açmak gerekiyor ekranı...saliseler içinde ekranı kaydırmanız gerekiyor. listelerde aşağıya inerkende aynısını yapıyor tutup indirmeye çalıştığımda nereden tuttuysam o seçeneğe giriyor... telefon dokunuşu birkaç salise algılıyor sürekli algılamıyor ...hatayı nerde yapmışımdır ...fw den mi?

3 kere yeniden kurdum ancak sorunu çözemedim .fw de xxjl2

Bu sorunu yaşayan bir çok kişi var. Bir çoğu ihtiyacınız olanlarda eklenen yeni fota ve yeni zimage ve sbl.bin dosyalarını yenileyerek (madde 5 ve 8) çözdüğünü söylemekte. Bir bölümü ise bunu telefonu defalarca başlatarak çözdüğünü iddia etmekte.

En iyi dileklerimle.

3315 Mesaj