Şimdi Ara

Çekim Gücü Konusunda Avea'ya Haksızlık Yapılmıyor mu? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
213
Cevap
3
Favori
31.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: power_net

Bence de haksızlık felan yapılmıyor .evet istanbul gibi büyük şehirler de fazla problem olmuyor ama kırsalda bazen saç baş yolduruyor.tüm opatatörleri kullanmış biri olarak söylüyorum

2013 yazında kırsalda Avea'nın çektiği diğer operatörlerin çekmediği birçok yer gördüm. Avea eski Avea değil. En basit örnek köyümde sadece Avea çekiyor. Hem de 3G. Diğerlerinin 2G'si bile yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: power_net

Bence de haksızlık felan yapılmıyor .evet istanbul gibi büyük şehirler de fazla problem olmuyor ama kırsalda bazen saç baş yolduruyor.tüm opatatörleri kullanmış biri olarak söylüyorum

katılıyorum kırsal da istisnalar hariç çok sıkıntı oluyo. Kullandığı 1800 mhz frekansı yüzünden.
    Çok gezen kırsal a giden birisi için vodafone turkcell (ne kadar pahalı da olsa )
    Genelde şehir merkezlerinde olanlar için avea kullanmak en doğrusu galiba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiyenin dort bir yannina gittim sorunsuz cekiyo heryerde ben cok memnunum. Hele anadolu sehirlerinde 3g hizi mukemmel 10mbti altina dusmuyo.

• 5 seneden fazladir esim ve ben avealiyiz.Gectigimiz hafta vodafone is telefonumla kiyaslama yaptik ve avea internet hizi olarak ne kadar rrzaletmis anladik yanyana duran 2 telden vodafonr surekli 3g bagliyken avea edge bile yarim cekiyordu.simdi avea hatlari vodafone a gecirmeye calisiyoruz uygun tarife bulur bulmaz. kimbilir turkcell le kiyaslasak ne durumdadir avea.O nedenle internet icin asla tavsiye etmem avea yi

• frekans farkı etkili
  • hayir yapilmiyor, cunku gercekten cekmiyor. Ozellikle kapali ortamlarda cok kotu. Sirf bu yuzden hatimi tasimayi dusunuyorum.

• yapılmıyor :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimcell24

frekans farkı etkili

aynen öyle 1800 mhz değil de 900 mhz kullansa idi şu an durum çok farklı olurdu.

• Frekans aralığından dolayı Avea, Vodafone ve Turkcell'in 1 baz istasyonu koyduğu yere 2 tane koymak durumunda. Devlet bence Avea'ya da GSM 900 MHZ kullanım hakkı vermeli. Aksi durumda Avea baz istasyonu sayısında önde olsa bile Vodafone ve Turkcell'in sunduğu kapsama kalitesine ulaşamaz.
  • pahalı olsa gerek yoksa neden yapmasınlar avea dediğimizde cümle şu : cekmez o be..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: xu

Frekans aralığından dolayı Avea, Vodafone ve Turkcell'in 1 baz istasyonu koyduğu yere 2 tane koymak durumunda. Devlet bence Avea'ya da GSM 900 MHZ kullanım hakkı vermeli. Aksi durumda Avea baz istasyonu sayısında önde olsa bile Vodafone ve Turkcell'in sunduğu kapsama kalitesine ulaşamaz.

doğru söylüyorsun hocam. Avea ya karşı hep önyargı var. Denemeden kullanmadan avea çekmez ki diyen çok insan var. Hala 10 yıl öncesinde kalmış gibiler. Şu anda çekmediği yerler de vardır tamam ama avea HIÇ ÇEKMIYOR YAA demek ayıptır. 14 milyon abonesi var demek ki kullanıcıları memnun.

• avea kendini düzeltiyor. tekirdağ toki sitesindeki problemi aşmışlar.artık evin içinde her yerde çekiyor. tek problemi telefon çektiği halde karşı tarafa bazen ulaşılamıyor mesajı göndermesi.
  • Frekans bakımından 3G konusunda 3 operatör de eşit. Hepsi 2100 bandından hizmet veriyor..
  • Avea'nın alt yapısını kullanan bimcell'i kullanıyorum. Sakarya'nın Hendek ilçesinin köylerine gittim geçen hafta hem iş hem de gezi amaçlı. 2 gün kaldım ancak çok ciddi sıkıntılar yaşadım. Hendek merkez'de full çeken Avea, dağlara doğru çıkmaya başladıkça sinyal azalmaya başladı ve en sonunda 3g'yi geçtim 2g sinyali bile yoktu. Turkcell ve Vodafone 3g çekmese bile 2g hep full ve full'e yakındı.

Yani sözün özü avea'nın daha 40 fırın ekmek yemesi lazım. Şehir içi ile iş bitmiyor ne yazık ki.
  • Bazı konumlarda can sıksada. Genel olarak iyi

• Ya ben sunu anlamiyorum ben referans ile kamu mega tarifesine gectim ayda 27 tl bu tarife turkcellde 120 tl bence deger :))

• bizim okulun alt katında bile çekmiyor avea sadece paketleri iyi ve uygun olduğu için avea yı kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ze_mahşer

bizim okulun alt katında bile çekmiyor avea sadece paketleri iyi ve uygun olduğu için avea yı kullanıyorum

Okulun alt katında yatıp kalkmıyonya orda yaşamadıktan sonra çekse nolur çekmese nolur

• Sallamacı dolu burası 10 yıl turkcell kullandım İzmir gıda çarşısında bile çekmiyor ikinci hattı kullanıyorduk.
    Ben izmir, şırnak, bodrum, kayseri, istanbul, çanakkale vb. Bir çok ilde çekmediği hiçbir yer görmedim fiyatıda süper.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yusuf Saracen kullanıcısına yanıt
    kantin falan orda öğle arasında hep orda takılıyoruz çekse hiç fena olmaz msj atıp konuşmak için yukarı çıkıyorum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.