Şimdi Ara

Toyota Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
31.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 fiyatına 1.8 otomatik vitesi sunuyor
    Toyota’nın amiral gemisi Avensis, yeni 1.8 Elegant Extra Multidrive S versiyonu ile güç ve konforu birleştirerek D segmentinde iddiasını artırıyor. Toyota Optimal Drive teknolojisine sahip yeni Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S, 147 PS güç sunan motoruyla daha fazla performans ve yeni nesil tam otomatik CVT şanzıman ile üstün sürüş keyfi sunarken rekabetçi fiyatıyla da dikkat çekiyor. Segmentindeki 1.6 otomobillerin fiyat seviyesinde sunulan Yeni Avensis 1.8 Otomatik versiyonun ÖTV farkını Toyota üstleniyor. Bunun yanında Avensis 1.8’i tercih edenlere, Wi-Fi erişim cihazı ve 3 aylık internet aboneliği de Toyota tarafından hediye ediliyor.
    “Güçlü karakter”iyle prestijli sürüşü garantileyen Toyota Avensis, kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarına göre geliştirilen yeni versiyonu 1.8 Elegant Extra Multidrive S (CVT otomatik şanzıman) ile D segmentindeki rekabeti bir üst boyuta taşıyor.

Yeni Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S, güçlü motoru ile eşsiz bir sürüş duygusu yaşatırken, yüksek donanım seviyesi ile rekabette fark yaratıyor. Avensis’in 147 PS güç ve 180 Nm tork üreten yeni 1.8 lt benzinli motoruna, daha fazla sürüş keyfi ve konfor sunan otomatik şanzıman eşlik ediyor. Toyota Optimal Drive teknolojisi ile yüksek performansı düşük yakıt tüketimi ile birlikte sunan Avensis, ekonomik ve çevreye duyarlı sürüşten de ödün vermiyor.

Donanımıyla da bir üst boyutta

İç mekanda kalite duygusunu en üst seviyede yaşatan yeni Avensis 1.8 Elegant Extra, yüksek konfor sunan donanım seviyesi ile de müşteri beklentilerini aşıyor. Avensis 1.8 Elegant Extra sportif sürüş keyfi sunan direksiyondan kumandalı vites değiştirme özelliği ile fark yaratırken, otomatik klima (çift bölgeli), kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, Bluetooth® - kablosuz cep telefonu bağlantısı, cruise control, elektrikli park freni, anahtar arama derdine son veren akıllı giriş-çalıştırma sistemi, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, yağmur sensörü, far yıkama sistemi, otomatik yanan farlar, elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar ile zengin bir donanıma sahip. Avensis ayrıca direksiyon destekli araç denge kontrol sistemi (VSC+), sürücü, yolcu ön, yan hava yastıkları, ön ve arka yolcu perde hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı ve aktif ön koltuk başlıkları ile üst düzeyde güvenlik sunuyor.

1.6 lt fiyatına 1.8 lt Avensis

Yeni Toyota Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S, segmentinde 1,6 lt otomatik şanzımana sahip otomobillerin fiyat seviyesinde sunuluyor. Yeni güçlü motoruyla yüzde 60 ÖTV sınıfında değerlendirilen prestij ve kalite arayan müşterileri için ekstra vergi yükünü üstlenen Toyota, yeni Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S ile üst sınıfın vazgeçilmez tercihi olmaya hazırlanıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.

• Fiyatı 63.000 TL olacak diye okumuştum.

Avensis'e 1.6'yı geçmeyen dizel motor ve rekabetçi bir fiyat olursa başarılı olur düşüncesindeyim.

Bir de 1.8 motor ve otomatik vites. Yakıt konusu dahi tercihleri etkiler.
  • Toyota, Avensıs’te Ötv farkını ödüyor 1.6 fiyatına 1.8 otomatik vitesi sunuyor

Toyota’nın amiral gemisi Avensis, yeni 1.8 Elegant Extra Multidrive S versiyonu ile güç ve konforu birleştirerek D segmentinde iddiasını artırıyor.

Toyota Optimal Drive teknolojisine sahip yeni Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S, 147 PS güç sunan motoruyla daha fazla performans ve yeni nesil tam otomatik CVT şanzıman ile üstün sürüş keyfi sunarken rekabetçi fiyatıyla da dikkat çekiyor. Segmentindeki 1.6 otomobillerin fiyat seviyesinde sunulan Yeni Avensis 1.8 Otomatik versiyonun ÖTV farkını Toyota üstleniyor. Bunun yanında Avensis 1.8’i tercih edenlere, Wi-Fi erişim cihazı ve 3 aylık internet aboneliği de Toyota tarafından hediye ediliyor.

“Güçlü karakter”iyle prestijli sürüşü garantileyen Toyota Avensis, kullanıcı beklenti ve ihtiyaçlarına göre geliştirilen yeni versiyonu 1.8 Elegant Extra Multidrive S (CVT otomatik şanzıman) ile D segmentindeki rekabeti bir üst boyuta taşıyor.

Yeni Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S, güçlü motoru ile eşsiz bir sürüş duygusu yaşatırken, yüksek donanım seviyesi ile rekabette fark yaratıyor. Avensis’in 147 PS güç ve 180 Nm tork üreten yeni 1.8 lt benzinli motoruna, daha fazla sürüş keyfi ve konfor sunan otomatik şanzıman eşlik ediyor. Toyota Optimal Drive teknolojisi ile yüksek performansı düşük yakıt tüketimi ile birlikte sunan Avensis, ekonomik ve çevreye duyarlı sürüşten de ödün vermiyor.

Donanımıyla da bir üst boyutta
    İç mekanda kalite duygusunu en üst seviyede yaşatan yeni Avensis 1.8 Elegant Extra, yüksek konfor sunan donanım seviyesi ile de müşteri beklentilerini aşıyor. Avensis 1.8 Elegant Extra sportif sürüş keyfi sunan direksiyondan kumandalı vites değiştirme özelliği ile fark yaratırken, otomatik klima (çift bölgeli), kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, Bluetooth® - kablosuz cep telefonu bağlantısı, cruise control, elektrikli park freni, anahtar arama derdine son veren akıllı giriş-çalıştırma sistemi, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, yağmur sensörü, far yıkama sistemi, otomatik yanan farlar, elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar ile zengin bir donanıma sahip. Avensis ayrıca direksiyon destekli araç denge kontrol sistemi (VSC+), sürücü, yolcu ön, yan hava yastıkları, ön ve arka yolcu perde hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı ve aktif ön koltuk başlıkları ile üst düzeyde güvenlik sunuyor.

1.6 lt fiyatına 1.8 lt Avensis
    Yeni Toyota Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S, segmentinde 1,6 lt otomatik şanzımana sahip otomobillerin fiyat seviyesinde sunuluyor. Yeni güçlü motoruyla yüzde 60 ÖTV sınıfında değerlendirilen prestij ve kalite arayan müşterileri için ekstra vergi yükünü üstlenen Toyota, yeni Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S ile üst sınıfın vazgeçilmez tercihi olmaya hazırlanıyor.

3G Wi-Fi bağlantısı hediye

3G altyapısı üzerinden araç içinde veya evinizde her türlü kablosuz bağlantı cihazı ile internete bağlanmanıza imkan tanıyan Wi-Fi erişim cihazı ve 3 aylık internet aboneliği de Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S’i tercih edenlere Toyota tarafından hediye ediliyor.

Toyota Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S

63.400 TL’lik fiyatıyla Haziran sonu itibariyle Toyota Plazalarda satışa sunuluyor.

http://www.dha.com.tr/toyota-avensiste-otv-farkini-oduyor-16-fiyatina-18-otomatik-vitesi-sunuyor--flashaber_174870.html
  • 147 beyglr 180 nm tork fena değil ama otomatik şanzıman olmasından dolayı 1.6 dan farklı bir performans sunacağını sanmıyorum ama yeni avensis 1.6 sahibi olarak 1.8i test edicem inşallah

1.6 fıyatına 1.8 otomatik alınabilecek olmasından dolayı talep fazla olacaktır :) ama bu araca 2000cc yada türkiyede olmayan 2.2 d-cat motor tam yakışır şekildedir bence

1.8 değilde 2000cc ye ötv ındirimi yapsalar daha mantıklı olurdu çünkü 1.8 ile 2.0 arasında çok mtv farkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi absolutevanilla -- 18 Haziran 2011; 19:49:34 >
  • Geçen hafta Avensis testi yaparken almıştık bu aracın haberini.

Ancak ilk alım fiyatı avantajlı olsa bile MTV'den dolayı bu aracı düşünmeyeceklerin sayısı bir hayli fazla olacaktır.

Hiç yoktan iyidir yine de...

Darısı 1.6 D4d otomatik vites Avensis'e.
  • avensis severler için iştah kabartıcı yanlız tüketicinin fazla rağbet göstereceğini zannetmiyorum
  • çok yakar az kaçar .bende ötv siz satacaklar sandım reklamını görünce.o fiyata 508 c5 insignia dizel var hemde otomatik.
  • evet insignia 7-8 bin tl daha pahalı olmasına rağmen ucundan rakibi gibi; disel olması avantaj donanım olarak birde karşılaştırmak lazım,
    c5 ve 508 de dizel otomatiğimsiyi savunmam, tekleye tekleye D sınıfı araca binmek D sınıfı ruhuna aykırı
    508 1.6 T Auto rakibi sayılabilir
  • Haziran ayı fiyat listesi

Avensis 1.6 Elegant Extra 56,700 54,200

Avensis 1.8 Elegant Extra Multidrive S 63,400 63,400

Avensis 2.0 Premium Multidrive S* 85,700 82,700

Avensis 2.0 D-4D Premium* 87,300 83,300

Avensis Wagon 2.0 Premium Multidrive S* 91,400 89,400
  • Arkadaslar bana bir yardimci olsaniz. Toyota Yaris sahibiyim. Toyota'nin tam TR sartlarinin araci oldugunu dusunuyorum saglamlik konusunda.
    Avensis'i kasa olarak cok begeniyorum ama yakit tuketimi konusunda asafgidaki rakiplerinin gerisinde. Ne alacagima bir turlu karar veremiyorum. Insignia arka koltukta yanlara oturdugumda kafam tavana degmese dizelini alirdim.

VW iyi guzel ama 5000 TL fark var. Hem de 1.4 motor. Avensis 1.8 MultiDrive'da BiXenon ve 11 hoparloru standart verse hic dusunmez alirdim. Ama su sartlarda kararsizim. Sonucta 63-70K verip sonradan pisman olmak istemiyorum.

Marka Model Paket Motor Hacmi HP Yakit Turu Yakit Tanki S.ici yakit tuketimi S.disi yakit tuketimi Bagaj Hacmi Max Hiz 0-100 km hizlanma Fiyat
    Opel Insignia Edition Elegance 2.0 lt 130 Dizel 70 lt 8,1 4,7 500 lt 204 km 11,2 sn 71.000 TL
    VW Passat Comfortline DSG 1.4 lt 122 Benzin 70 lt 7,3 5,2 565 lt 205 km 10,3 68.500 TL
  • Şu Ford YENİ Mondeo 1.6 TDCi 115BG piayasada görülmeye başladığında BENCE alternatifSİZ olacak, 65.000TL civarındki seçenekler arasında...
  • Bu arabayı test eden oldu mu acaba...Sonuçları naslıdır...
  • Test sürüşü izlenimleri konusunda Avensis 1.8 modelinin testi mevcut arkadaşlar.
  • Haluk Bey, tevazu gösterip, kendi izlenimlerini paylaştığı linki vermemiş. Bari ben bilginize sunayım...
    http://forum.donanimhaber.com/m_49551522/mpage_12//tm.htm#50313307
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

Haluk Bey, tevazu gösterip, kendi izlenimlerini paylaştığı linki vermemiş. Bari ben bilginize sunayım...
    http://forum.donanimhaber.com/m_49551522/mpage_12//tm.htm#50313307

Cepten yazdığım için link verememiştim.

Tevazu değildi aslında.

Teşekkür ederim.
  • Teşekürler Haluk bey. Bu görüşleriniz çok faydalı olacaktır bizler için...
  • rakip firmalar 1.6 dizel motorları piyasaya sunup D segmentınden büyük pay alırken toyota dalga geçer gibi 1.8 benzinli getiriyor.cıtroen,peugeot,vw,ford,scoda 1.6 dizel motor mevcut yakında opelde insigniaya 1.6 dizel motor getirirse hiç şaşırmayın. ( 2 ay önce opel bayisinde insignia incelerken görevlinin sözleri şuydu: İNSİGNİAYA 1.6 DİZEL 130 HP MOTOR GELECEK ACELENİZ YOKSA BİRAZ BEKLEYİN.. ne kadar doğrudur bilinmez ama ) toyota hala beklesin ayrıca avensıste niye arka yolcular icin havalandırma yeri yok orta konsolun arkasında artık C SEGMEENTI ( Fiat bravo mesela) araçlarda bile varken......
  • 7 ileri adam gibi otomatik yüksek hacim motoru asyalı jetta fiyatına sunmuş daha ne yapsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: egunns

7 ileri adam gibi otomatik yüksek hacim motoru asyalı jetta fiyatına sunmuş daha ne yapsın

Meksikalı hocam, Meksikalı.
  • Hortlatmis olayim. Suan fiyatlar nasildir acaba? Kullanan var mi? Lpg ile yakit tuketimi nasildir? Motor ccsi 1799dan yukarida mi asagida mi?

Edit:1798mis baktim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vidanj -- 2 Kasım 2013; 10:43:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.