Şimdi Ara

LG üç boyutlu akıllı telefonu Optimus 3D'yi lanse etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
5.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG üç boyutlu akıllı telefonu Optimus 3D'yi lanse etti

LG resmi tanıtımını Şubat ayındaki Mobil Dünya Kongresi'nde gerçekleştirdiği üç boyutlu görüntüleme desteğine sahip yeni nesil akıllı telefonu Optimus 3D'nin resmi duyurusunu yaptı.  4.3-inç boyutunda ve 480 x 800 piksel çözünürlüğünde, gözlük gerektirmeyen 3D ekrana sahip olan telefonda 5 Megapiksel çözünürlüğünde iki adet kamera bulunuyor ve 720p çözünürlüğünde 3D video çekilebiliyor.

Android 2.2 işletim sistemiyle gelen ancak kısa süre içerisinde Android 2.3 güncellemesi de alması beklenen  Optimus 3D, 3D videolara ek olarak 1080p çözünürlüğünde 2D video kaydı da gerçekleştirebiliyor. Optimus 2X modelinde Nvidia'nın Tegra 2 modeline yer veren LG, Optimus 3D modelinde ise platform değişikliğine gidiyor ve Texas Instruments çözümüne yer veriyor.

Texas Instruments'in ARM Cortex-A9 tasarımını temel alan ve 1GHz'de çalışan çift çekirdekli OMAP4 işlemcisinin kullanıldığı Optimus 3D, PowerVR SGX540 grafik birimine, çift kanal bellek kontrolcüsüne ve 800MHz'de çalışan 512MB LPDDR2 belleğe sahip. 8GB dahili depolama kapasitesi ile gelen telefon, aynı zamanda daha yüksek hafıza kartı desteği ile artan depolama ihtiyacına karşılık verebiliyor.

Çekilen görüntülerin televizyon ve monitörlerde izlenebilmesi için HDMI portuna da sahip olan telefonda 802.11n WiFi,A-GPS, ve DLNA desteğine de yer veriliyor. LG'nin güncel ürün gamı içerisinde en güçlü telefonlarının başında gelecek olan üç boyutlu Optimus 3D, ihtiyaç duyduğu gücü 1500 mAh kapasiteli pilden alıyor.

LG Optimus 3D'nin yazılım tarafında da bazı özelleştirmelere sahip olduğunu görüyoruz zira telefonda 3D özellikli menü yapısına yer verilirken, daha fazla 3D içerik için LG'nin YouTube ile anlaştığı ve 3D tarayıcı kullanımına gittiği de biliniyor. Optimus 3D'nin ilk olarak Avrupalı kullanıcıların beğenisine sunuluyor ve kısa süre içerisinde 60 ülkede daha çıkması bekleniyor. 

• 3d videoları bilgisayarda 2d izleyebilecek miyiz?
  • Kilosu kaçaymış peki?
  • UNBOXİNG!!!
  • Bu 3B teknolojisi gerçekten çok hızlı gelişiyor. Bakalım daha neler görücez?
  • şarj makınesınde usb var bu ne ıse yarıyor :S
  • oha bunlar çıldırmış olmalı
  • çok merak ettim bu gözlüksüz 3d olayını. daha önce böyle bir şey görmedik sanırım.
  • lg güzel şeyler yapmaya başladı bu aralar.
  • Vay adamlar çok iyi yapmış ya, kimbilir fiyatı ne kadardır.. Zaten LG su son yıllarda gerek smartphone gerek TV hakkında başarılı işlere imza attı.. optimus one optimus me optimus black optimus 2x ve simdide optimus 3D kalite telefonlar.. Bakalım LG daha nelere imza atıcak merakle bekliyoruz..
  • güzel gelsede incelesek... ama kimbilir belkide gelmez Tr ye herzamanki gibi...
  • İyi sayılır Lg fazla satamaz o ayrı
  • Optimus 2x'i pas geçen LG Türkiye'nin bu telefonu getireceğine inanıyorum. Uçuk bir rakama gelmez ise ve ileride herhangi bir kronik hatası ortaya çıkmazsa tercih listesine rahatlıkla eklenebilecek bir telefon.
  • LG teknoloji adına güzel işler yapıyor. Telefonun fiyatı yurtdışında sgs2 nin fiyatına yakın. Ülkemize gelirse iyi olur ama pek umutlu değilim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • suç lg nin değil lg telefonlarını kaliteli ve ucuza satar ithalatçı yetkili satıcılar kar marjı düşük olduğu için getirmez lg yi genel sorun budur... birde bunu getirlerse sgs2 yi nasıl satıcaklar kim alıcak optmus 2x i getirince kimse başka bişey almyacağı diğerleri ellerinde patlıyacağından korkuyorlardır...
  • ya bana ramı dusuk geldi sanki 512mb az değilmi yav !
  • Şaka maka hoşuma gitti cihaz. Ama pil 1500mAh yetersiz sanki. Gsmarena'da bekleme süresi 10 saat, konuşma süresi 2 saat yazıyor. Kısacası rezalet...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nintendo 3ds ekranı gibi sanırım bunun ekranı... eğer öyleyse çok rahatsız ediyor gözü...
    5 dakika oynadım 3ds'i gözlerim pert oldu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fieldyturbo19

ya bana ramı dusuk geldi sanki 512mb az değilmi yav !

ram den yana suphen olmasın 512mb ddr2 800 mhz ram var daha ne olsun suanda hıcbır aklıı telefonda boyel ram yok 512 olması senı yanıltmasın
  • şekil olarak bana htc yi anısattı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.