Şimdi Ara

wolksvagen bora hakkında düşünceleriniz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
116.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu araç hakkında düşünceleriniz nelerdir?sizce alınırmı? özellikle 1.6 comfortline baya güzel duruyo.şimdiden tşk

• jetta alınır
  • 0 km. alacaksan artık adı değişti jetta oldu. Ne olduğunu belirtmemişsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bjkamil

arkadaşlar bu araç hakkında düşünceleriniz nelerdir?sizce alınırmı? özellikle 1.6 comfortline baya güzel duruyo.şimdiden tşk

çok fazla yakıt tüketimi
  • walla bora bayagı hos araba oturaklı ve konforlu.. ama bi avantajı yok 2. eli hala pahalı arkadasın dedigi gibi biraz daha kas 0 jetta al
  • quote:

Orjinalden alıntı: coxyc

0 km. alacaksan artık adı değişti jetta oldu. Ne olduğunu belirtmemişsin...

eet adı deiştii bora kalktı artıq
  • ne kadar sazan var aramızda .

arkadas araba almayi dusunuyorum yorum yaparmısınız diyor siz

- Jetta artık o

- onun adı degisti jetta oldu

gibi dahiyane yorumlar yapıyorsunuz

araba alma noktasina gelmiş bi insan ve benim 10 yasindaki yegenim de bilir boranın artık jetta oldugunu...

coluk cocuk sayısı ne kadar fazla bu forumda...
    _________________________________________________________________________________________

Yorum : bildigim kadarıyla 100 km de sehir ici ortalama 11 litre civari benzin tuketiyor, boradan şikayet edenlerin %90 ı sadece yakıtından şikayet eder . Sıralı sistem LPG ile yakıt sarfiyatın düşerbilir.

en km de 300.000 benzin parasi oderim koymaz dersen alınabilir.
  • arabanın fiyatını ve modelini yazarsan daha daha doğru yorum yapabiliriz.motor baya performanslı tabi aynı oranda fazla yakıt tüketiyor.ort 9.5 L/100 km.(yol bilgisayarında yazanı söylüyorum)sehir dışında fabrika verisi olan 5.6 L/100 km değerini yakalayabilirsin.jettanın fiyatı 31.8 milyar ama o donanımında yolbilgisayarı,yağmur sensörü v.s. yok.almayı düşündüğün comfortun donanımı daha ii.ikinci elide ii para eder.bence arabanın birinci eksisi yakıt,ikinci eksiside arka çapraz görüş sınırlı(bana göre)geri geri gelirken biraz hayali yanaşıyorsun,üçüncü eksiside arabanın ön altı yere baya yakın yine ön parkta biraz problem oluyo.zamanla alışıyorsun başka da bi sorunu olduğunu düşünmüyorum.
    görünüm olarak baya güzel.jetta cıkmadan önce sınıfındaki diğer arabalarla rekabet edebiliyordu.
  • kullanim acisindan keyifli oldugunu yadsiyamayacagim otomobildir . her ne kadar 1.6 motor kasaya biraz ufak da gelse, hiz degil ancak konfor acisindan oldukca iyidir. bana gore en kotu ozelligi, 90 km'nin uzerine cikildiginda, yol sesini cok fazla kabine almasidir. otomatik vitesili olanlarinda ise roketleme her zaman istenildigi gibi calismamaktadir.tam bir aile arabasıdır bu arada belirtmeliyim ki asmis derecede konforludur ve iscilik+malzeme kalitesi essiz benzersizdir. 1.6 lt 105 hp'lik motoru maksimum torku 4500 devirde üretir. bu yuzden sehirici kullanimlarda ve kalkislarda zayiftir. (valla servisin yalancısıyım ) istanbul'da rumeli hisari cevresindeki rampalarda sahinlerin size arkadan selektor yapmasina yol acar. *ama otobanda yuksek devirlerde kullanildi mi uzar gider, kimse tutamaz. tabii bu kendi capinda bir uzayip gitmedir, kendisinden spor otomobil performansi bekleyenleri istisnasiz her kosulda hayal kirikligina ugratacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crema -- 12 Aralık 2005, 3:58:32 >
  • bende kullanıyorum gayet memnunum.
    o km aldım.ıkı buçuk senedir bakım harici bir ihtiyaç hissettirmedi.Zımba gibi araba sağlamlık açısından.Evet kasa biraz ağıreğer 1,6 alacaksan.ama şehir içi ve dışı kullanımında,konforlu vede çok rahat.Al kesinlikle başın ağrımaz.2003 model pacifik var bende.Dediğim gibi çok memnunum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fosters

ne kadar sazan var aramızda .

- Jetta artık o

araba alma noktasina gelmiş bi insan ve benim 10 yasindaki yegenim de bilir boranın artık jetta oldugunu...

_________________________________________________________________________________________

Yorum : bildigim kadarıyla 100 km de sehir ici ortalama 11 litre civari benzin tuketiyor, boradan şikayet edenlerin %90 ı sadece yakıtından şikayet eder . Sıralı sistem LPG ile yakıt sarfiyatın düşerbilir.

Kardeşim adam Jetta dememiş ben nereden bilecem 0km. mi ikinci el mi olduğunu bora dediğine göre 2.el olma ihtimali var!
    Bu arada yazdığın cümlelerde biraz daha dikkatli ol kimseye karşı böyle sözler söylemeye hakkın yok!
  • başlığı açan arkadaşın neyi sorduğu çok açık coxyc , 1.6 bora comfortline demiş işte ...
  • bende 2000 model comfortline var 100bin km yeni oldu 0 km almıştım ve daha fren balataları, lastikleri ve aküsü dışında herşeyi orjinal ve araç hala ilk günkü güzelliğinde ve diriliğinde. motoru sınıfına göre kalkışlarda ve ara hızlanmalarda zayıf kalsa da ben bunun sebebini herşeyden önce 205 ve 16inch jantlarına bağlıyorum. yakıt tüketimi biraz fazla gibi de dursa birçok 1.6 araç o değerleri yakıyor. yani en çok 100 km de 1 litre fazla yakar ki o da birşey değil bence... çok sağlam olduğunu düşünüyorum daha bin lira masraf yapmadım, araç 100 bin de 6 yılı bitti...
  • ben özellikle bora .16 demiştim jetta yı düşünmüyorum ama eminim jetta düşünen biride bu topicten yararlanır.ayrıca şehir içi 100-11 litre biraz fazla geldi bana.yorum yapan herkese teşekkurler.
  • quote:

quote:

- Jetta artık o

Kardeşim adam Jetta dememiş ben nereden bilecem 0km. mi ikinci el mi olduğunu bora dediğine göre 2.el olma ihtimali var!
    Bu arada yazdığın cümlelerde biraz daha dikkatli ol kimseye karşı böyle sözler söylemeye hakkın yok!

1 - kardeşin değilim
    2 - yazdığım cümleleri dikkatle okudum herhangi bi yanlış göremedim demagoji yapma.
    3 - yorum yapacağın konunun önce başlığını sonra arkadaşın yazdığı notu okusaydın sadece not yazmak için not yazmamış olurdun.

neyse sen devam et sağdan sağdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fosters -- 13 Aralık 2005, 0:18:57 >
  • quote:

quote:

quote:

- Jetta artık o

1 - kardeşin değilim
    2 - yazdığım cümleleri dikkatle okudum herhangi bi yanlış göremedim demagoji yapma.
    3 - yorum yapacağın konunun önce başlığını sonra arkadaşın yazdığı notu okusaydın sadece not yazmak için not yazmamış olurdun.

Burada sana laf yetiştirecek halim yok uzatma istersen konu ortaya çıktı zaten boşuna tartışma yapmak gereksiz...
  • quote:

quote:

quote:

- Jetta artık o

1 - kardeşin değilim

relax
  • Bizdede var.2004 pacific.Bora gerçekten vw ürettiği en güzel arabalardan biri.Alıcaksan eğer sanırım 2003 ten itibaren motor 105 hp oldu(Önceden 102 hp idi.)ve tork değerinde iyileşmeler oldu.2003 ve daha sonraki modellerini düşün.Yakıtı klasik 1.6 araç gibi.Şehir dışında 90 km hızla yol bilg. 5.2 lt yi gösteriyor.Fabrika değerlerini çok rahat yakalayabiliyorsun.Araç oldukça sessiz hatta sınıfının en iyilerinden.Yalnızca parçası pahalı ve arabanın fiyatına göre içerisindeki donanım eksik.Ama comfortline alırsan bi sorun kalmaz sanırım.Şimdiden hayırlı olsun
  • Ya bende almak istiyordum.

Şimdi arkadaşlar Bende Polo 2K var! Deri döşeme Xenon ve Park sensörü, Ziebart ekleyerek arabayı güzelleştirmeye çalışıyorum (bulabildiğimce). Araçta klima yok!.

Suni deri yaptıracağımdan yaz geldiğinde içerisi alev alev yanacaktır(ben dahil).

Şimdi bu arabaya

Deri döşeme + kapı kolları deri (500 YTL)
    Xenon nerden bakarsanız (650-700 YTL)
    Park Sensörü taktırmasıya(150 YTL)
    ziebart motor+iç+dış (250 YTL)
    sony r1 (650 YTL)

şimdi senelerden beri aklımda olan düz bi golf serisi veya düz bora'ya mı bakayım. Yoksa bu arabayı mı masraf yapayım?

Nerden baksanız 2,5 milyar gidiyor saydıklarım. Satsam 11-12.000 eder ancak bu haliyle, hadi 3 milyarda biriktirsem etti sana 15!

Bora dediğin zaten 20 den başlıyor! Biryerlerden buluruz 5-6 milyar ama ben duramam ona'da ziebart xenon falan taktırmak için kendimi kasarım. Piyasa ölü zaten bu aralar aldım aldım!!!
  • bizim arkadaşta bora comfortline var araba bordo döşemeler bej ama araba gaza basmaya gelmiyor full+full fiyatı ise 26,500 ytl biraz tuzlu..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.