Şimdi Ara

2011 Hyundai Sonata'da talihsiz üretim hatası. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
1
Favori
6.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu şekilde satışına nasıl izin vermişler?

olacak şey değil bu, incelemek gerekli.

bunu değil hyundai hiç bir firma yapmaz, hem de üst segment arabalarından birinde,

hem de amerikan piyasasında.

bu iş gerçekse hyundai amerikan piyasasında biter.

ben bu şekilde piyasaya verilen başka bir araç daha önce duymadım, en dandik avrupa arabaları bile en azından düz gidebiliyor.
  • Bu düzeltilemez bir hata. Arabayı komple değiştirmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9997

eac nickli arkadas dünden beri hyundai forumlarına girip karalayıp cıkıyorsun bir acın var galiba. belli ki yeni profil acmıssın belkide bundan önceki nick in farklıydı. bu hatalar her aracta her markada olabilecek hatalarki ben inanmadım hyundai bir acıklama yapmadı zaten bu model de ülkemize gelmeyecek için rahat olsun. daha düne kadar toyotadan tut vw ye hondaya bütün markalar bu yıl içersinde cogu araclarını geri cagırdılar. bunlar olabilecek konular hemen cogu arkafas hyundai şöyle böyle demeye başlamış. bu alt yazıda netten aldıgım bir konu arac daha 300 km de arıza vermiş. bizim jetta daha 12 km yapmadan arıza verdi.bunuda kac kere söyledim.egr valfini değiştirdiler daha yarım saatlik aracın
    Aracım yeni Passat 1.4 TSI. 31 Aralıkta trafiğe çıktı. Henüz 300 kilometredeyken motor ikaz ve EPC ışıkları yandı ve araç önce hıçkırmaya başladı sonra da durdu. Güç bela servise kadar götürdüm. Kötü yakıt dediler akşamına aracı teslim aldım. Sonrasında farklı farklı zamanlarda 3 kez daha yolda kaldım. En sonuncusu dün ve araç yine serviste. Muhtemelen arızayı silip tekrar geri verecekler ve bakalım tekrar ne zaman yolda kalacağım.
    Şu an araç 2.800 km'de bu km'ye kadar 4 kez yolda kaldı ve her defasında da kötü yakıt dediler. Kendimi bildim bileli aynı benzinlikten benzin alırım diğer araçlarımın hiçbirinde bu sorun yoktu ki eski aracımda Passat'tı. Aynı motora sahip Jetta da kullandım ve aynı yerden benzin aldım.
    60 küsür bin lira verip de aldığınız araç daha birinci ayının sonunda değerinden olması gerekenin çok üstünde kaybetti ve servisin buna cevabı "kötü tesadüf" oldu.

Servise gidip gelirken yine 2011 (sıfır) başka Passat ve Golf'ler de farklı farklı ama tekrarlayan genellikle elektrik sistemi veya ateşleme ile ilgili çok sorun duyuyor ve görüyorum. Her 15 günde aküsü biten Golf, yine benzin!! sebepli ateşleme sistemi bozulan başka Passatlar gibi.

Commander arkadaşımızında dediği gibi Konu maksatlı açılmış 1 senelik bir haber bile denilemiyecek bir mesajı buraya taşımış eac. Araç hala abd de satışta ve hala bayağı satıyormuş. NTHSA tarafından tespit edilmiş, tescil edilmiş bir hata bir durumda yok bu haber 1 yıllık olmasına rağmen. Bence var bu işin içinde bir çapanoğlu. eac ninde maksatı zaten belli hyundai konularından.

• Forumda Hyundai, antipatiklik katsayısı açısından VW olma youlnda hızla ilerlerken, bunda büyük pay sahibi olan, sakızdan çıkan resimli çıkartmalar tadında yeni Denizkubi'ler meydana çıkıyor.

Hayırlı olsun :)

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder46 -- 17 Haziran 2011; 10:08:28 >
  • http://www.autospies.com/news/BMW-Issues-Recall-On-130-000-Twin-Turbo-Engine-Vehicles-58747/

http://www.telegraph.co.uk/motoring/news/8036676/BMW-to-recall-350000-cars-amid-brake-fears.html

http://techchunks.com/gadgets/daimler-recalls-us-mercedes-models-to-fix-steering-problem/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 17 Haziran 2011; 10:42:14 >

• tabiki arkdasım dedigin gibi bunda bir capanoglu var. hyundai sonata 2011 modeli ilk cıktıgı günden beri avrupada 200 bin adetlik satışla rekor kırmıştır. böyle bir haber olsa hepsi ayaklanırdı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

quote:

Orijinalden alıntı: 9997

eac nickli arkadas dünden beri hyundai forumlarına girip karalayıp cıkıyorsun bir acın var galiba. belli ki yeni profil acmıssın belkide bundan önceki nick in farklıydı. bu hatalar her aracta her markada olabilecek hatalarki ben inanmadım hyundai bir acıklama yapmadı zaten bu model de ülkemize gelmeyecek için rahat olsun. daha düne kadar toyotadan tut vw ye hondaya bütün markalar bu yıl içersinde cogu araclarını geri cagırdılar. bunlar olabilecek konular hemen cogu arkafas hyundai şöyle böyle demeye başlamış. bu alt yazıda netten aldıgım bir konu arac daha 300 km de arıza vermiş. bizim jetta daha 12 km yapmadan arıza verdi.bunuda kac kere söyledim.egr valfini değiştirdiler daha yarım saatlik aracın
    Aracım yeni Passat 1.4 TSI. 31 Aralıkta trafiğe çıktı. Henüz 300 kilometredeyken motor ikaz ve EPC ışıkları yandı ve araç önce hıçkırmaya başladı sonra da durdu. Güç bela servise kadar götürdüm. Kötü yakıt dediler akşamına aracı teslim aldım. Sonrasında farklı farklı zamanlarda 3 kez daha yolda kaldım. En sonuncusu dün ve araç yine serviste. Muhtemelen arızayı silip tekrar geri verecekler ve bakalım tekrar ne zaman yolda kalacağım.
    Şu an araç 2.800 km'de bu km'ye kadar 4 kez yolda kaldı ve her defasında da kötü yakıt dediler. Kendimi bildim bileli aynı benzinlikten benzin alırım diğer araçlarımın hiçbirinde bu sorun yoktu ki eski aracımda Passat'tı. Aynı motora sahip Jetta da kullandım ve aynı yerden benzin aldım.
    60 küsür bin lira verip de aldığınız araç daha birinci ayının sonunda değerinden olması gerekenin çok üstünde kaybetti ve servisin buna cevabı "kötü tesadüf" oldu.

Servise gidip gelirken yine 2011 (sıfır) başka Passat ve Golf'ler de farklı farklı ama tekrarlayan genellikle elektrik sistemi veya ateşleme ile ilgili çok sorun duyuyor ve görüyorum. Her 15 günde aküsü biten Golf, yine benzin!! sebepli ateşleme sistemi bozulan başka Passatlar gibi.

Commander arkadaşımızında dediği gibi Konu maksatlı açılmış 1 senelik bir haber bile denilemiyecek bir mesajı buraya taşımış eac. Araç hala abd de satışta ve hala bayağı satıyormuş. NTHSA tarafından tespit edilmiş, tescil edilmiş bir hata bir durumda yok bu haber 1 yıllık olmasına rağmen. Bence var bu işin içinde bir çapanoğlu. eac ninde maksatı zaten belli hyundai konularından.

• ülkemize yatırım yapmış ve bana göre insanlara parasının karşılığını sonuna kadar veren bir markaya bu kadar kötüleme niye?audi,vw kimin markası?ben golf v kullanıyorum vw i severim ama hyundai de severim.çocukça tartışmalar bunlar.bir markayı kötülerken geniş çerçevede düşünün.hyundai son yıllarda çok iyi şler çıkarıyor ve adamlara (korelilere) helal olsun.bizim yerli bir markamız bile yok esas ona üzülün.
  • her konuda odluğu gibi arabada bile takım tutar gibi yorumlar yapıyoruz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

ülkemize yatırım yapmış ve bana göre insanlara parasının karşılığını sonuna kadar veren bir markaya bu kadar kötüleme niye?audi,vw kimin markası?ben golf v kullanıyorum vw i severim ama hyundai de severim.çocukça tartışmalar bunlar.bir markayı kötülerken geniş çerçevede düşünün.hyundai son yıllarda çok iyi şler çıkarıyor ve adamlara (korelilere) helal olsun.bizim yerli bir markamız bile yok esas ona üzülün.

+1
  • sonuna kadar katılıyorum arkdasım aglanıcak halimize gülüyoruz aslında
    quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

ülkemize yatırım yapmış ve bana göre insanlara parasının karşılığını sonuna kadar veren bir markaya bu kadar kötüleme niye?audi,vw kimin markası?ben golf v kullanıyorum vw i severim ama hyundai de severim.çocukça tartışmalar bunlar.bir markayı kötülerken geniş çerçevede düşünün.hyundai son yıllarda çok iyi şler çıkarıyor ve adamlara (korelilere) helal olsun.bizim yerli bir markamız bile yok esas ona üzülün.

• İşin enteresanı geçensene böyle söylentiler olmasına rağmen Sonata bu sene yılın aracı seçilmiş Abd de
  • "eac" Senin ne alıp veremediğin var kardeşim bizimle?? kaç gündür bizimle uğraşıyorsun!
  • Son dönemlerde tasarım olarak beğendiğim araçlar üretiyor Hyundai ama şu konuda geçen haberi okuyunca ve videoyu görünce insan kendi kendine yine diyor, ne varsa almanda var diye....

Bu arada Forumda inanılmaz artan Hyundai fanatikliğine de halen anlam veremiyorum. Adamın imzasında bir tane i20 var diye tüm Hyundai marka araçları yerlere göklere sığdıramıyor... Accent fiyatına makul ve hatta ucuz bile diyebiliyor, Elentra için sınıfında rakipsiz falan diyebiliyorlar ...

Bu büyüklükteki bir probleme bile , "her markada böyle şeyler olabilir, önemli olan firmaların soruna yönelik yaklaşımları" diyebilmek tam anlamıyla tecavüze uğrayan poliyannanın "en azından popoyo kurtardım" demesinden bile iyiniyetli geliyor bana.
    Sanırım bu konu; forumdaki anlamsız Hyundai fanatikliğine gereken bir cevap olmuştur.
  • Yorumlara bakıyorum da yaş ortalaması 15 civarı sanırım.
    Benim babam senin babanı döver, benim arabam seni arabanı geçer muhabbeti yapılıyor.

Bir Hyundai kullanıcısı olarak mevcut aracımdan memnunum. Ancak tabiki kul yapısı bunlar, hatalı olabilir.
    Önemli olan hataya yaklaşım ve sorunların giderilmesindeki performanstır.

VW tabiki güzel bir araba, ancak Türkiye'ye Hyundai mı daha çok yatırım yapmış yoksa VW'mi bir araştırın bakalım.
    Benim ülkeme kim yatırım yaparsa ben onun arkasındayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Forumda Hyundai, antipatiklik katsayısı açısından VW olma youlnda hızla ilerlerken, bunda büyük pay sahibi olan, sakızdan çıkan resimli çıkartmalar tadında yeni Denizkubi'ler meydana çıkıyor.

hayırdır ?

Denizkubi ile ne alıp veremediğin var?Denizkubinin boşalttığı yeri başkası doldurur merak etme
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Forumda Hyundai, antipatiklik katsayısı açısından VW olma youlnda hızla ilerlerken, bunda büyük pay sahibi olan, sakızdan çıkan resimli çıkartmalar tadında yeni Denizkubi'ler meydana çıkıyor.

hayırdır ?

Denizkubi ile ne alıp veremediğin var?Denizkubinin boşalttığı yeri başkası doldurur merak etme

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/2524/nihat-dogan-felsefesi

denizkubi böyle bir açıklama istiyoruz senden

• araba alırken paran varsa japon, paran çoksa alman alacaksın lafını hep doğru bulmuşumdur
  • neden konumun altında art niyet arayan insanlar var hiç anlamıyorum..

asıl art niyet düpedüz hatalı üretilmiş tehlikeli bir biçimde sola çeken bir araç için "ne güzel işte kendiliğinden solluyor", "8 aylık konu ne diye dile getiriyorsun" , "bu araç türkiye'ye gelmeyecek i40 gelecek", "asılsız iddialar bunlar ıspatlanan birşey yok" diyen insanlarda.

güneş balçıkla sıvanmaz.

çamur atmıyorum, izi kalsın da istemiyorum. bir tek videoları youtube'a benim yüklediğimi iddia etmediğiniz kaldı.

"8 aylık olay bu, ne diye konu açıyorsun" diyen insanlara cevabım, siz "elantranın kapı içlerine kadar deri döşeme" diye başlıklar açarken, madem ki boyle bir olaydan haberdardınız 1 senedir, neden açmadınız konusunu?

madem ki bu kadar eski bir sorundu neden dile getirmediniz? elin korelisinin kusurlarını örtmek konusunda gece gibisiniz ama başkalarını suçlamak ve itham etmek konusunda sınır tanımıyorsunuz.

• tamamen sacmalık ve aslı olmayan bir konu. bu arac satış rekoru kırdı böyle bir olay olsa bütün dünya duyardı ve şimdiye kadar birtek sen ve 3 kişi diyor. bunlarla gelmeyen hyundai böyle sacmakonuyla kötüleyemezsin daha 2 gündür profilin var her mesajında hyundai ı kötülüyorsun. git profilindeki markanın kronik sorunlarıyla ilgilen hyundai ile degil
  • Millet kullanmasını bilmiyor. Sola çekme diye bir sorun yok; bu aracın kendine has bir özelliğidir. Literatürde OSS diye geçer. Otomatik Sollama Sistemi.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.