- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
2011 Hyundai Sonata'da talihsiz üretim hatası.
128 Cevap5673 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Haziran 2011; 9:17:27 

Sıfır araçta çıkan arızalara bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frk96 -- 17 Haziran 2011; 9:17:46 >

524 Mesaj
17 Haziran 2011; 9:21:57 

bu fahiş bir hata.

bu şekilde satışına nasıl izin vermişler?

olacak şey değil bu, incelemek gerekli.

bunu değil hyundai hiç bir firma yapmaz, hem de üst segment arabalarından birinde,

hem de amerikan piyasasında.

bu iş gerçekse hyundai amerikan piyasasında biter.

ben bu şekilde piyasaya verilen başka bir araç daha önce duymadım, en dandik avrupa arabaları bile en azından düz gidebiliyor.

5902 Mesaj
17 Haziran 2011; 9:32:03 

Bu düzeltilemez bir hata. Arabayı komple değiştirmek lazım.

1493 Mesaj
17 Haziran 2011; 9:54:40 

quote:

Orijinalden alıntı: 9997

eac nickli arkadas dünden beri hyundai forumlarına girip karalayıp cıkıyorsun bir acın var galiba. belli ki yeni profil acmıssın belkide bundan önceki nick in farklıydı. bu hatalar her aracta her markada olabilecek hatalarki ben inanmadım hyundai bir acıklama yapmadı zaten bu model de ülkemize gelmeyecek için rahat olsun. daha düne kadar toyotadan tut vw ye hondaya bütün markalar bu yıl içersinde cogu araclarını geri cagırdılar. bunlar olabilecek konular hemen cogu arkafas hyundai şöyle böyle demeye başlamış. bu alt yazıda netten aldıgım bir konu arac daha 300 km de arıza vermiş. bizim jetta daha 12 km yapmadan arıza verdi.bunuda kac kere söyledim.egr valfini değiştirdiler daha yarım saatlik aracın
Aracım yeni Passat 1.4 TSI. 31 Aralıkta trafiğe çıktı. Henüz 300 kilometredeyken motor ikaz ve EPC ışıkları yandı ve araç önce hıçkırmaya başladı sonra da durdu. Güç bela servise kadar götürdüm. Kötü yakıt dediler akşamına aracı teslim aldım. Sonrasında farklı farklı zamanlarda 3 kez daha yolda kaldım. En sonuncusu dün ve araç yine serviste. Muhtemelen arızayı silip tekrar geri verecekler ve bakalım tekrar ne zaman yolda kalacağım.
Şu an araç 2.800 km'de bu km'ye kadar 4 kez yolda kaldı ve her defasında da kötü yakıt dediler. Kendimi bildim bileli aynı benzinlikten benzin alırım diğer araçlarımın hiçbirinde bu sorun yoktu ki eski aracımda Passat'tı. Aynı motora sahip Jetta da kullandım ve aynı yerden benzin aldım.
60 küsür bin lira verip de aldığınız araç daha birinci ayının sonunda değerinden olması gerekenin çok üstünde kaybetti ve servisin buna cevabı "kötü tesadüf" oldu.

Servise gidip gelirken yine 2011 (sıfır) başka Passat ve Golf'ler de farklı farklı ama tekrarlayan genellikle elektrik sistemi veya ateşleme ile ilgili çok sorun duyuyor ve görüyorum. Her 15 günde aküsü biten Golf, yine benzin!! sebepli ateşleme sistemi bozulan başka Passatlar gibi.

Commander arkadaşımızında dediği gibi Konu maksatlı açılmış 1 senelik bir haber bile denilemiyecek bir mesajı buraya taşımış eac. Araç hala abd de satışta ve hala bayağı satıyormuş. NTHSA tarafından tespit edilmiş, tescil edilmiş bir hata bir durumda yok bu haber 1 yıllık olmasına rağmen. Bence var bu işin içinde bir çapanoğlu. eac ninde maksatı zaten belli hyundai konularından.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3394 Mesaj
17 Haziran 2011; 10:07:01 

Forumda Hyundai, antipatiklik katsayısı açısından VW olma youlnda hızla ilerlerken, bunda büyük pay sahibi olan, sakızdan çıkan resimli çıkartmalar tadında yeni Denizkubi'ler meydana çıkıyor.

Hayırlı olsun :)

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onder46 -- 17 Haziran 2011; 10:08:28 >

2886 Mesaj
17 Haziran 2011; 10:21:00 

http://www.autospies.co...-Engine-Vehicles-58747/

http://www.telegraph.co...s-amid-brake-fears.html

http://techchunks.com/g...o-fix-steering-problem/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fss1403 -- 17 Haziran 2011; 10:42:14 >

771 Mesaj
17 Haziran 2011; 10:25:43 

tabiki arkdasım dedigin gibi bunda bir capanoglu var. hyundai sonata 2011 modeli ilk cıktıgı günden beri avrupada 200 bin adetlik satışla rekor kırmıştır. böyle bir haber olsa hepsi ayaklanırdı.
quote:

Orijinalden alıntı: Darkimore

Commander arkadaşımızında dediği gibi Konu maksatlı açılmış 1 senelik bir haber bile denilemiyecek bir mesajı buraya taşımış eac. Araç hala abd de satışta ve hala bayağı satıyormuş. NTHSA tarafından tespit edilmiş, tescil edilmiş bir hata bir durumda yok bu haber 1 yıllık olmasına rağmen. Bence var bu işin içinde bir çapanoğlu. eac ninde maksatı zaten belli hyundai konularından.

6582 Mesaj
17 Haziran 2011; 12:16:28 

ülkemize yatırım yapmış ve bana göre insanlara parasının karşılığını sonuna kadar veren bir markaya bu kadar kötüleme niye?audi,vw kimin markası?ben golf v kullanıyorum vw i severim ama hyundai de severim.çocukça tartışmalar bunlar.bir markayı kötülerken geniş çerçevede düşünün.hyundai son yıllarda çok iyi şler çıkarıyor ve adamlara (korelilere) helal olsun.bizim yerli bir markamız bile yok esas ona üzülün.

118 Mesaj
17 Haziran 2011; 12:46:07 

her konuda odluğu gibi arabada bile takım tutar gibi yorumlar yapıyoruz :)

Antalyada Ticari Yazılım için
www.mikroantalya.com

373 Mesaj
17 Haziran 2011; 12:55:40 

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

ülkemize yatırım yapmış ve bana göre insanlara parasının karşılığını sonuna kadar veren bir markaya bu kadar kötüleme niye?audi,vw kimin markası?ben golf v kullanıyorum vw i severim ama hyundai de severim.çocukça tartışmalar bunlar.bir markayı kötülerken geniş çerçevede düşünün.hyundai son yıllarda çok iyi şler çıkarıyor ve adamlara (korelilere) helal olsun.bizim yerli bir markamız bile yok esas ona üzülün.

+1

DH ESOGU
Öğrencileri

771 Mesaj
17 Haziran 2011; 13:01:44 

sonuna kadar katılıyorum arkdasım aglanıcak halimize gülüyoruz aslında
quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

1493 Mesaj
17 Haziran 2011; 13:16:06 

İşin enteresanı geçensene böyle söylentiler olmasına rağmen Sonata bu sene yılın aracı seçilmiş Abd de

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2984 Mesaj
17 Haziran 2011; 15:15:11 

"eac" Senin ne alıp veremediğin var kardeşim bizimle?? kaç gündür bizimle uğraşıyorsun!

İnci akü 82 amper -- Boss 3,5 farad kapasitör -- 2x 4 AWG Power cable -- Pionner DEH-X7550SD -- M acoustic msx 465 -- M Acoustic MSX 1000.1 Mono -- Kicker Comp 38 -- Pioneer TS-A 6995 S -- Pionner ts s20 --JBL GTO 6508C 16cm Mid

1830 Mesaj
17 Haziran 2011; 17:00:17 

Son dönemlerde tasarım olarak beğendiğim araçlar üretiyor Hyundai ama şu konuda geçen haberi okuyunca ve videoyu görünce insan kendi kendine yine diyor, ne varsa almanda var diye....

Bu arada Forumda inanılmaz artan Hyundai fanatikliğine de halen anlam veremiyorum. Adamın imzasında bir tane i20 var diye tüm Hyundai marka araçları yerlere göklere sığdıramıyor... Accent fiyatına makul ve hatta ucuz bile diyebiliyor, Elentra için sınıfında rakipsiz falan diyebiliyorlar ...

Bu büyüklükteki bir probleme bile , "her markada böyle şeyler olabilir, önemli olan firmaların soruna yönelik yaklaşımları" diyebilmek tam anlamıyla tecavüze uğrayan poliyannanın "en azından popoyo kurtardım" demesinden bile iyiniyetli geliyor bana.
Sanırım bu konu; forumdaki anlamsız Hyundai fanatikliğine gereken bir cevap olmuştur.

BMW 3.20 D M Package 2012 - 2.0 D 184hp - 380nm

1572 Mesaj
17 Haziran 2011; 17:14:33 

Yorumlara bakıyorum da yaş ortalaması 15 civarı sanırım.
Benim babam senin babanı döver, benim arabam seni arabanı geçer muhabbeti yapılıyor.

Bir Hyundai kullanıcısı olarak mevcut aracımdan memnunum. Ancak tabiki kul yapısı bunlar, hatalı olabilir.
Önemli olan hataya yaklaşım ve sorunların giderilmesindeki performanstır.

VW tabiki güzel bir araba, ancak Türkiye'ye Hyundai mı daha çok yatırım yapmış yoksa VW'mi bir araştırın bakalım.
Benim ülkeme kim yatırım yaparsa ben onun arkasındayım.

IMZANIZI BEĞENMEDİK | | İstediğiniz imzayı kullanabilmek için bize reklam vermelisiniz.

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2011; 17:36:07 

quote:

Orijinalden alıntı: onder46

Forumda Hyundai, antipatiklik katsayısı açısından VW olma youlnda hızla ilerlerken, bunda büyük pay sahibi olan, sakızdan çıkan resimli çıkartmalar tadında yeni Denizkubi'ler meydana çıkıyor.

Hayırlı olsun :)

Edit:İmla

hayırdır ?

Denizkubi ile ne alıp veremediğin var?Denizkubinin boşalttığı yeri başkası doldurur merak etme

2820 Mesaj
17 Haziran 2011; 17:44:47 

quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

hayırdır ?

Denizkubi ile ne alıp veremediğin var?Denizkubinin boşalttığı yeri başkası doldurur merak etme

http://alkislarlayasiyo...4/nihat-dogan-felsefesi

denizkubi böyle bir açıklama istiyoruz senden

2009 Opel Insignia Turbo Cosmo 180 Hp Navigation+Sunroof+Leather
2010 Ford Focus Titanium TDCI 109 Ps
2010 Ford Fiesta Trend TDCI 68 PS
1995 Opel Calibra Turbo 4x4 C20let Getrag 297 HP Dyno (chip+filtre+turbo+katalizör iptali...)

427 Mesaj
17 Haziran 2011; 18:03:06 

araba alırken paran varsa japon, paran çoksa alman alacaksın lafını hep doğru bulmuşumdur

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2011; 21:38:47 

neden konumun altında art niyet arayan insanlar var hiç anlamıyorum..

asıl art niyet düpedüz hatalı üretilmiş tehlikeli bir biçimde sola çeken bir araç için "ne güzel işte kendiliğinden solluyor", "8 aylık konu ne diye dile getiriyorsun" , "bu araç türkiye'ye gelmeyecek i40 gelecek", "asılsız iddialar bunlar ıspatlanan birşey yok" diyen insanlarda.

güneş balçıkla sıvanmaz.

çamur atmıyorum, izi kalsın da istemiyorum. bir tek videoları youtube'a benim yüklediğimi iddia etmediğiniz kaldı.

"8 aylık olay bu, ne diye konu açıyorsun" diyen insanlara cevabım, siz "elantranın kapı içlerine kadar deri döşeme" diye başlıklar açarken, madem ki boyle bir olaydan haberdardınız 1 senedir, neden açmadınız konusunu?

madem ki bu kadar eski bir sorundu neden dile getirmediniz? elin korelisinin kusurlarını örtmek konusunda gece gibisiniz ama başkalarını suçlamak ve itham etmek konusunda sınır tanımıyorsunuz.

771 Mesaj
17 Haziran 2011; 22:08:04 

tamamen sacmalık ve aslı olmayan bir konu. bu arac satış rekoru kırdı böyle bir olay olsa bütün dünya duyardı ve şimdiye kadar birtek sen ve 3 kişi diyor. bunlarla gelmeyen hyundai böyle sacmakonuyla kötüleyemezsin daha 2 gündür profilin var her mesajında hyundai ı kötülüyorsun. git profilindeki markanın kronik sorunlarıyla ilgilen hyundai ile degil

4928 Mesaj
17 Haziran 2011; 22:12:56 

Millet kullanmasını bilmiyor. Sola çekme diye bir sorun yok; bu aracın kendine has bir özelliğidir. Literatürde OSS diye geçer. Otomatik Sollama Sistemi.

dıgıdık dıgıdık dıgıdık iihühühü

7350 Mesaj
17 Haziran 2011; 22:29:10 

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

Bu tür hatalar her otomobil üreticisi firmada olur oluyor da zaten önemli olan çözümü getirmek.Kaldıki çok hızlı büyüyen Hyundai için bu sorunu çok görmüyorum üstesinden geleceklerdir...

Aynen.

Samsung Galaxy S2-Huawei Ascend P7

6105 Mesaj
17 Haziran 2011; 22:30:00 

Vay arkadaş DH forumu neymiş böyle.. Bütün büyük markaların sahiplerinin oğulları bu foruma takılıyor.. Tartışmadaki hararete bakın hele..

Almandan banane, koreliden sanane.. Sen git onu al, ben bunu alayım.. Tüketim malı bunlar ya, aşık olmayı bırakın şu demir yığınlarına..

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2011; 22:36:36 

quote:

Orijinalden alıntı: 9997

tamamen sacmalık ve aslı olmayan bir konu. bu arac satış rekoru kırdı böyle bir olay olsa bütün dünya duyardı ve şimdiye kadar birtek sen ve 3 kişi diyor. bunlarla gelmeyen hyundai böyle sacmakonuyla kötüleyemezsin daha 2 gündür profilin var her mesajında hyundai ı kötülüyorsun. git profilindeki markanın kronik sorunlarıyla ilgilen hyundai ile degil

http://www.google.com.t...63aca8&biw=1787&bih=861

yaklaşık 4.110.000 sonuç.

sadece ilk 5-6 sayfaya baktım, gerisine bakma ihtiyacı duymadım.

demek ki bütün dünyanın duyabildiği bir şey buralarda duyulamamış olabilir diyorum.

tabi olaylara hangi gözle bakıldığına bağlı dostum...

0

2886 Mesaj
17 Haziran 2011; 22:41:13 

Bmw issue, yaz bakalım kaç sayfa çıkacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2011; 22:45:57 

quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Bmw issue, yaz bakalım kaç sayfa çıkacak?

marka gibi genel değil, model ve model yılı bazında, hatta ve hatta 2011 yılında üretilmiş bir araçtan bahsediyoruz.

bir insanın nefes alması gibi bir şey bir otomobilin düz gitmesi. zarurui, elzem.

1482 Mesaj
17 Haziran 2011; 23:44:28 

3 iletiden sonra kavga çıkmıyormu bayılıyorum,insanlarımızın aidiyet ,kimlik problemi var galiba , ister mercedes olsun,ister toyota,ister hyundai bir insan nasıl bu kadar bağlanır bu oyuncak tenekelere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sekoya81 -- 17 Haziran 2011; 23:45:06 >

"toplumumuz sisteme uymayan her hangi düşünce ya da davranış şeklini "hastalık" olarak addetmeye meyillidir ve bu makul bir tutumdur, çünkü birey sisteme uyum sağlamazsa bu onun acı çekmesine sebep olduğu gibi sistem için de sorunlar çıkarır. nitekim bireyin manipüle edilerek sisteme uydurulması "hastalığa deva" gibi görülür."

unabomber manifesto

1744 Mesaj
18 Haziran 2011; 0:08:53 

O marka güzel, bu marka çirkin, fransızlardan kaçın, korelilerden uzaklaşın, alınırsa alman arabası alınır muhabbetlerini geçmemiz lazım... Konuda okunacak 1-2 mesaj var, gerisi tamamen çekişme...

Ford Focus 3

12838 Mesaj
18 Haziran 2011; 0:16:39 

Linkleri inceleyip üreticinin sorun karşısında takınacağı tutumu takip etmek lazım.

Paran varsa Japon, yoksa alman.

4330 Mesaj
18 Haziran 2011; 0:51:59 

hyundainin aceleye gelmiş bir otomobil projesiyle daha karşı karşıyayız.

sen prototiplerini baştan aşağı test etmeden seri üretime geçersen,olacağı budur...

K.Atatürk

Uzaklaştırılmış
18 Haziran 2011; 7:59:22 

quote:

Orijinalden alıntı: okuryazargezer

hyundainin aceleye gelmiş bir otomobil projesiyle daha karşı karşıyayız.

sen prototiplerini baştan aşağı test etmeden seri üretime geçersen,olacağı budur...

adamlar prototip düz gidiyor mu diye bile bakmamışlar

4549 Mesaj
18 Haziran 2011; 8:02:20 

adamlar hatayı hatayla düzeltmeye çalışıyorlar...

1780 Mesaj
18 Haziran 2011; 9:16:24 

Eski VW ve yeni bir Kia sahibi olarak açık söyleyim:Koreli araba asla alınmaz hatta uzakdoğulu araba alınmamalkı! Almandan şaşmayacaksın!

Ne la bu? La ne bu? Bu ne la? Ne bu la? La bu ne?

4549 Mesaj
18 Haziran 2011; 10:04:26 

hundayi övülüyor ama....

Uzaklaştırılmış
18 Haziran 2011; 14:23:11 

sola çeken arabaya ne güzel işte kendi kendine solluyor diyebilen zihniyet över tabi ki.

567 Mesaj
21 Haziran 2011; 0:47:14 

Okuyunca aklıma şu söz geldi."Delinin biri kuyuya bir taş atmış kırk akıllı çıkaramamış" Şimdi bir Sonata sahibi olarak bu konuyu açmadan önce aynı kişi bu konuyu durduk yere elantra başlığı altında hiç alakası yokken gündeme getirdi haliyle merak ettim kendisine özelden sordum nasıl bir problem nedir ne değildir ve bilgi edineyim bizimde sonatamız var amacıyla sordum ancak hala bir cevap gelmedi ancak yoldan döndüğümde böyle bir konu karşıladı beni şimdi ne alaka diye sordum kendime ve şu anlamı çıkardım eğer bu başlık açılırken bilgi paylaşımı vs gib temiz niyetle açılsaydı bu kişi bana Pm den dönerdi.Ancak öyle düşünüyorum ki bu bir marka fanatikliğidir daha sonatanın koltuğuna oturmamış bir kişinin yıllanmış ve yüksek ihtimalle halledilmiş bir sorunu(halledilmese idi daha 1 yıllık olmasına rağmen yarım milyon adeti zorlayamazdı) gündeme taşıması bana hiç iyi niyetli gelmiyor.Buraya kadar objektif bakış açımı yansıttım şimdi ise kullanıcı olarak içimden şunlar geliyor Sonata kullanıyorum rüzgarda karda buzun üstünde yüksek hızları bu araba ile çok yaptım 200 lü hızlarda bile o kadar sakin bir sürüş sergilediğini defalarca test ettim ama sağa sola çektiğini hatırlamıyorum ancak eğer mesele bir tarafa çekmekse eski aracımdan passattan bolca bilgi verebilirim ancak karalamak gibi bir şahsiyete sahip değilim.Yoksa bırakın düz gitmemeyi arabayı taşıyan dört temel unsur olan tekerlekleri kopma tehlikesi yaşayan jettalardan çokça bahsederdim sürekli servis ve sanayi arasında mekik dokutan passatımdan çok bahsederdim hemde özellikle bu sorunlu yürüyen aksamından ama ilk kez burda bu kadar yazıyorum çünkü ömründe belkide hiç alamayacağı hatta binemeyeceği bir aracın böyle bir problemi neden böylelerini bu kadar rahatsız eder anlamıyorum kaldı ki araba daha bize gelmedi bile bırakın amerikalılar araplar düşünsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonatave6 -- 21 Haziran 2011; 1:07:40 >

630 Mesaj
21 Haziran 2011; 6:32:52 

walla doğruluk payı varsa çok fena bir topik bu dünya tarihine geçer

630 Mesaj
21 Haziran 2011; 6:39:10 

gerçekten de doğruluk payı varmış walla hayret ettim, NHTSA soruşturma başlatmış demmek ki çok fazla şikayet geldi şimdiden....

http://usnews.rankingsa...ta-for-Steering-Issues/

3 Mesaj
13 Ekim 2011; 11:27:14 

selam arkadaşlar 2011 Hundai, i 20 sıfır araba aldım 2000 km olmadı daha 3 serverise götürdüm tamir edemediler.
Arabada şöyle bi sorun var geri geri giderken vitesten atıyor 3 servisteki yetkili kişiler 2011 Hundai, i 20 ler böyle öretilmiş vites kendini korumaya alıyomuş bana cok saçma geldi bu konuda ne yapabılırım nasıl ilerlemem lazım bana biri yardımcı olabılırmı?
Araba 1700km de suan şimdiden teşekkur ederım

Uzaklaştırılmış
13 Ekim 2011; 11:39:37 

908 Mesaj
13 Ekim 2011; 11:55:25 

quote:

Orijinalden alıntı: RBdriftking

DH Ahalisi duymasın Hyundai 'yi Mercedes;BMW gibi marka olarak gördükleri için kıyamet kopabilir

Sanki avrupa arabalar çok iyi evet hyundai bir bmw bir mercedes gibi ha benim hyundai arabam yok ama görünen köy klavuz istemiyor birçok avrupa arabadan da kalitelidir hyundai zaten öyle olmasaydı bugün amerika yolların da göremezdiniz bu aracı, amerika da belirli bir kalite ve güvenlik düzeyin de olmayan arabalar bu ülkeye giriş yapamıyor bu yüzden abd yapımlı filmlere bir bakın toyota, honda, hyunda markaları sık sık görebilirsiniz ama buna rağmen bir renault bir peugout bir fiat göremezsiniz...

Güçlü olan zayıf yanını herkesten daha iyi bilendir; daha güçlü olan, zayıf yanına hükmedebilendir.

2013 Mesaj
13 Ekim 2011; 12:36:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Optech
amerika da belirli bir kalite ve güvenlik düzeyin de olmayan arabalar bu ülkeye giriş yapamıyor

Konuya müdahil olmak istemiyorum ama şu mesaja takıldım.

ABD'ye belli bir kalite ve güvenlik düzeyinde olmayan araçlar giremiyormuş. Bir yaşıma daha girdim.

Peki bu araçları tespit eden kuruluş ve tespit kriterleri nelerdir bunu da paylaşır mısınız.
Kaliteyi hangi testlerle ölçüyorlar? Hangi birimle değerlendiriyorlar ve hangi birimin altındaki araçları "kalitesiz" olarak niteliyorlar.
Aynı şekilde güvenlik ölçümü için hangi kriterleri baz alıyor ve hangi birimle değerlendiriyorlar?
Bir de bugüne kadar hangi araçları test etmişler, hangileri bu testleri geçmiş, hangileri geçememiş, bunların da bir listesini bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Satılık HTC 8X, 3 aylık, çizik dahi yok :http://forum.donanimhaber.com/m_96733715/f_//tm.htm

2878 Mesaj
13 Ekim 2011; 12:48:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ercu3434

selam arkadaşlar 2011 Hundai, i 20 sıfır araba aldım 2000 km olmadı daha 3 serverise götürdüm tamir edemediler.
Arabada şöyle bi sorun var geri geri giderken vitesten atıyor 3 servisteki yetkili kişiler 2011 Hundai, i 20 ler böyle öretilmiş vites kendini korumaya alıyomuş bana cok saçma geldi bu konuda ne yapabılırım nasıl ilerlemem lazım bana biri yardımcı olabılırmı?

noterden bir ihtarname çekin anlasınlar olayın ciddiyetini, ondan sonra daha fazla uğraştırmazlar sizi zannetmiyorum, cesaret edemezler, bazen böyle yollara başvurmak zorunda kalınabiliyor, direkt hyundai ye çekin, servise değil, onlar sizi bulurlar zaten

4368 Mesaj
13 Ekim 2011; 12:52:55 

Arkadaşlar bence konuyu fazla uzatmayın, konuyu açan arkadaşın sallama potansiyeli yüksektir. Zaten yine bir ara salla(NI)rken düşüp forum dışı kalmıştır. Hyundai önyargılı bir arkadaşımızdı kendisi, bu da zat-ı muhteremin açtığı diğer bir sallamasyon dö la oturtmasyon konudur

http://resim.donanimhab..._/key_//tm.htm#52114248

Aptalların en akıllı tarafı, onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!

147 Mesaj
13 Ekim 2011; 13:39:04 

Yalnız bu yeni sonata-i40larda sola çekme problemi bilinen bir konu. Sallamasyon falan değil. Hyundai kullanıcı forumlarında da net olarak kabul edilip tartışılıyor. Hyundai ye göre araçların %3ünde kullanıcı aracın gidişinden memnun değil (Bence korkutucu olmasın diye rakamı küçültmüşler). Forıumlarında oldukça fazla şikayet olduğu görülebbilir.

http://www.hyundaiforum...-steering-problem-8267/
http://www.hyundai-foru...ata-left-pull-poll.html

Hatta hyundai gönüllü geri çağırma gibi acaip bir isim de vermiş duruma
http://blogs.insideline...011-hyundai-sonata.html

Benim merakım şu sanırım yeni sonata ile kia optima birebir aynı. Aynı durum KIAda da var mı

Hector was the first of the gang
with a gun in his hand
and the first to do time
the first of the gang to die. Oh my.

3779 Mesaj
13 Ekim 2011; 13:52:40 

quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

noterden bir ihtarname çekin anlasınlar olayın ciddiyetini, ondan sonra daha fazla uğraştırmazlar sizi zannetmiyorum, cesaret edemezler, bazen böyle yollara başvurmak zorunda kalınabiliyor, direkt hyundai ye çekin, servise değil, onlar sizi bulurlar zaten

Sadece ileri gidin ozaman diyecektim ama o zaman da saga sola çekebilir,zor bir durum..

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır

2013 Mesaj
13 Ekim 2011; 14:25:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Hector Priamson

Yalnız bu yeni sonata-i40larda sola çekme problemi bilinen bir konu. Sallamasyon falan değil. Hyundai kullanıcı forumlarında da net olarak kabul edilip tartışılıyor. Hyundai ye göre araçların %3ünde kullanıcı aracın gidişinden memnun değil (Bence korkutucu olmasın diye rakamı küçültmüşler). Forıumlarında oldukça fazla şikayet olduğu görülebbilir.

Benim merakım şu sanırım yeni sonata ile kia optima birebir aynı. Aynı durum KIAda da var mı

Kia Ceed'lerle de benzer sorunlar yaşayanlar var. Bir ara Ceed SW almayı düşündüğüm için araştırmıştım. Fakat işin ilginci, sorun çoğunlukta yok; sadece bazı araçlarda var.

Satılık HTC 8X, 3 aylık, çizik dahi yok :http://forum.donanimhaber.com/m_96733715/f_//tm.htm

1964 Mesaj
13 Ekim 2011; 15:03:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ercu3434

Hocam ben de yeni i20 aldım 2012 model 0 km bende böyle bir sorun yok. Arabalar böyle derler ama peşini bırakmayın çekin ihtarnameyi bakın nasıl yapıyorlar.

Bende de arada sırada vites geçişlerinde problem oluyor şanzımanda bir sıkıntı var gibi.

2011 Nissan Qashqai 1.5 Dci Tekna+Glassroof+NC Beyaz
2012 Hyundai i20 1.2 Mode Siyah
HTC Evo3d
Sony Vaio VPCF11S1E

262 Mesaj
13 Ekim 2011; 15:23:14 

quote:

Orijinalden alıntı: radik

dostum tüm uzakdoğu arabalarından ne hayır beklenir ki zaten?

toyota,honda,mitsu bunlardan ne hayır beklenir be üstad

Hangi kıtanın araçlarına yönelmek gerekir bir fikir beyan etsen ?

262 Mesaj
13 Ekim 2011; 15:25:39 

quote:

Orijinalden alıntı: teknikhergele

araba alırken paran varsa japon, paran çoksa alman alacaksın lafını hep doğru bulmuşumdur

paran çoksa premium japon demek geliyor içimden :)

4368 Mesaj
13 Ekim 2011; 15:26:30 

quote:

Orijinalden alıntı: Hector Priamson

Zamanında Kia Cee'd sahibiydim, aracımda hiçbir sıkıntı yoktu. Tanıdığım yüzlerce Cee'd kullanıcısından sadece bir tanesinde sola çekme sorunu vardı. Nedeni bulunamadığı halde müşteri istediği için onun da direksiyon kutusunu ücretsiz değiştirdiler. Kronik bir problem değil bence.

Aptalların en akıllı tarafı, onlar hiç vakit kaybetmez, başkalarının vakit kaybetmesini sağlar ve bu konuda harıl harıl çalışırlar!

1369 Mesaj
13 Ekim 2011; 16:04:03 

sol ön lastiğin havası inmiştir,firma gelip lastiğinize hava basacak değil ya.

http://www.bakimist.com- Amerikan Pazarı-Kozmetik ve Bitkisel Ürün Satış

147 Mesaj
13 Ekim 2011; 16:34:44 

quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Zamanında Kia Cee'd sahibiydim, aracımda hiçbir sıkıntı yoktu. Tanıdığım yüzlerce Cee'd kullanıcısından sadece bir tanesinde sola çekme sorunu vardı. Nedeni bulunamadığı halde müşteri istediği için onun da direksiyon kutusunu ücretsiz değiştirdiler. Kronik bir problem değil bence.

KIA ceed değil zaten KIA optima benim merak ettiğim..

0

Sanıyorum Optimaların da bazılarında bu problem var
http://www.kia-forums.c...ma-left-pull-issue.html
http://carspondent.com/2011-kia-optima-turbo/

Hector was the first of the gang
with a gun in his hand
and the first to do time
the first of the gang to die. Oh my.

3095 Mesaj
13 Ekim 2011; 17:18:38 

Araçlarda böyle bir problem varsa hyundai bir an önce araçları toplatması lazımda önemli olan sorunun çözümü yok....
Büyük hata,büyük sorun
bu arada Amerika'da bu işin fazla araştıralacağını sanmıyorum sonuçta GÜNEY kore malı...