ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ
525 Cevap56107 Görüntüleme9 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2098 Mesaj
16 Haziran 2011; 16:48:36 

evet, hadi bakalım
eksisi artısı, sorunu çözümü ne varsa burda olsun

bendeki modelde
( ci3 i380m 2.6, 3gb ram, gt520 vga)

tek hoparlör var
caps lock ışığı yok, osd programla görünüyor sadece
mause pad multi touch, çimdikle zoom var
klavye güzel
kasa yapısı ucuz durmuyor
ekran çok parlak değil
fn - f6 ile ekranı karartabiliyosunuz, yani simsiyah oluyor
menteşeler sağlam duruyor
fan sesi çok yok
nvidia optimus ile sadece gerektiği zaman nvdia kartı kullnaıyor... pil tasarrufu
2.5 saat gidiyor pili

4453 Mesaj
18 Haziran 2011; 2:49:28 

TTNet kampanyasından almışsın galiba. Bende kampanyadan aldım. Kartlarda limit yok, bir anda 1000 küsür liraya bilgisayar almak biraz lüks olur bizim için. Kart borcu ödemekten ailecek gına geldi. Neyse... Aylık +55 TL daha vererek notebook sahibi oluyoruz işte.

nVidia Optimus sorunu vardı. Format attıktan sonra nVidia ekran kartını hiçbir şekilde kullanamadım. Geçen hafta garantiye yolladım sıfırdan kurulum yaptılar sorun düzelmiş bir şekilde dün elime ulaştı. Şuan sorun yok. Home Basic kullanıyorum mecbur.

Acer eRecovery Management ile 11 GB'dan (4 DVD) oluşan recovery CD'si oluşturdum. İlk aldığımda böyle bir sorun olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi ondan gerek duymadım ve recovery yapmamıştım. Format sırasında 100 MB'lık "SYSTEM RESERVED" bölümünü dalgınlıkla biçimlendirdiğim için galiba recovery bölümü hasar görmüştü ondan kendim recovery yapamadım. Malum ilk notebook deneyimimiz. Öğreniriz yavaş yavaş. Ama garantiyi sınadığım için iyi oldu aynı zamanda.
Gidiş-Dönüş kargo süresi dahil 8 gün sürdü. Gayet makul bir süre. Zaten 3 gün gidiş, 3 gün geliş sürüyor kargoda (teslimat süresi). Firma SMS Infocomm bu arada.

Home Basic'de Aero ve tema değiştirme olmadığı için masmavi renk, benim gibi koyu renk seven biri için çok fazla sırıtıyordu. Neredeyse bir tek bu sebepten format atmıştım notebook'a. Ama bu sorunu da hallettiğim için sorun kalmadı.

Başka konuda 3DMark06 için soru sormuşsun. Test sırasında hala Intel kart mı görünüyor yoksa sistem özelliklerini gösteren bir tablo var orada mı Intel yazıyor ? Çünkü nVidia kart varsayılan olarak ayarlandığında, Intel ekran kartı sadece ekrana görüntü vermek için çalışıyor. Film, oyun gibi ekran kartının önemli olduğu yerlerde nVidia aktif oluyor zaten. Başlat > Çalıştır > dxdiag menüsünde de Intel görünüyor ama Youtube'da bi video falan açtığımda nVidia'nın aktif olduğunu görüyorum. (Sistem çubuğunda gösteriyor)
Windows'un kendi puanlamasında nVidia kart aktif oluyor. Belki 3DMark06'da test sırasında nVidia kartı aktif kılarak test edebilir.

Neyse uzatmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xFeeL -- 18 Haziran 2011; 2:51:27 >

551 Mesaj
18 Haziran 2011; 18:52:12 

oyunlardaki performansı nasıl en basitinden GTA 4 low da nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komikadam -- 18 Haziran 2011; 18:52:38 >

2098 Mesaj
18 Haziran 2011; 19:21:17 

crysis 2 de takılmadan oynuyorum
1366-768 de
zaen oyunda ayrıntılı ayar seçenkleri bulamadım
oyuncu-gelişmiş-kararlı seçenekleri var... hepsini denedim, hepsi de kasmadı...
cod black ops aa kapalı tüm herşey açık takılmadan oynatıyor... aa zaten ne olursa olsun kasıyor

4453 Mesaj
18 Haziran 2011; 19:34:34 

Sniper Ghost Warrior, PES 2011, Fifa 2011, Street Fighter gibi oyunlarda problem çıkartmadı. Fazla oyun seven biri olmadığım için sadece sistemi sınamak için indirdim, kurdum ve sildim

2098 Mesaj
19 Haziran 2011; 12:51:26 

driver için dvd yapmanıza gerek yok sanırsam
c sürücüsünde gizli olarak oem diye bi klasör var...
onun içinde Preload klasörü var
Preload klasörünün içinde Autorun klasörü
Autorun klasörünün içinde DRV klasörü var.. tüm driverler orada

daha önce yeni bir nevidia driveri kurmak istedim ama aygıt bulunamadı dedi... driver'i hackleyip :) kurabildim... ama bu sefer sistem perf. düştü... 6.4 olan puan 5.1 oldu... sorunun çözümü driver dvd si yaparak yeniden kendi driverino kurmak... zaten dvd de DRV klasöründeki dosyalar var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 19 Haziran 2011; 12:53:32 >

4453 Mesaj
19 Haziran 2011; 14:55:46 

Driver DVD oluşturdum ben yinede. El altında dursun. Zaten autorun şeklindeymiş. Tek tıkla hepsini kuruyor demekki.
Recovery + Driverlar 5 DVD tuttu. Dün Maxell marka DVD aldım 10 tane. Hiç değilse düzgün sayılabilecek DVD'lerde saklayalım. Verbatim ya da TDK bulabilseydim ondan alacaktım.

2098 Mesaj
21 Haziran 2011; 18:32:27 

recover nasıl yapılır ?

7980 Mesaj
23 Haziran 2011; 16:37:46 

Benide ekleyin arkadaşlar bende katıldım aranıza hepimize hayırlı olsun olmayanlarada en yakın zamanda edinmeleri dileği ile.

Şu an Recover ve Nvidia Sürücü sorunları ile uğraşıyorum.

HDD de bölecem daha

Şimdi bana boş 10 luk DVD +Mouse + Soğutucu + Çanta acil lazım

Sonrasında 22" ekran + hoparlör ve Klavye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 23 Haziran 2011; 19:04:54 >

2098 Mesaj
24 Haziran 2011; 9:56:33 

hocam başka bir sürücü kurdurmuyor alet
kuracam ben illa diyosan bunu oku

http://non-pasaran.blog...afik-kart-surucusu.html

ben kurdum ama 6.4 olan puan 5.1 e düştü...
hemen recovery ve driver dvdlerini olşutur...
5 dvd toplam

aslında mausa gerek yok :) multi touch pad var

4453 Mesaj
24 Haziran 2011; 10:03:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

hocam başka bir sürücü kurdurmuyor alet
kuracam ben illa diyosan bunu oku

http://non-pasaran.blog...afik-kart-surucusu.html

ben kurdum ama 6.4 olan puan 5.1 e düştü...
hemen recovery ve driver dvdlerini olşutur...
5 dvd toplam

aslında mausa gerek yok :) multi touch pad var

Ben geçen hafta 275.33'e güncellemiştim puanlamada düşüş olmadı. 3B Performansı 6.4 gösteriyor.

7980 Mesaj
24 Haziran 2011; 12:53:29 

Arkadaşlar Fabrika DVD leri yaratıcam tamam ama

Ben C: ve D: diye ayırmak istiyorum HDD yi nasıl yapıcam ?

Birde Tekrar dan yükleme yaptım Diyelim En son Ekran kartı sürücüsünü kurabiliyormuyuz ?

2098 Mesaj
25 Haziran 2011; 10:01:34 

format atacaksaniz recovery ve 100 mb lık bolume dokunmayin. Formattan sonra driver sorunu yasayanlar var. Hdd bolen programlar var onlarla bolmeyi deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

7980 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:49:59 

Bişi dicem ben Masaüstü kurar gibi format atamazmıyım Acer'a XP 'im var zaten benim

C ve D olarak da bölücem HDD yi.

Eğer kendi kafama göre Format atar XP yi kurarsam ne gibi sorunlar çıkabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 25 Haziran 2011; 17:05:26 >

2098 Mesaj
25 Haziran 2011; 16:55:03 

atarsın her türlü ama recovery bölümünü uçurursan sakata gelme ihtimali var... adamlar ne ypıyosa alete artık bir tek kendilerinin belirlediğin sürücüleri yükleyebiliysun

7980 Mesaj
25 Haziran 2011; 17:06:40 

Ben bu işi sevmedim Elimde ne Win 7 DVD si var ne bişeyi .

Nede C ve D olarak bölebiliyorum ayrıca Ekran kartını da istedim gibi yükseltemiyorum ohooo.

Sanırım Bu Acer modelinde 2.HDD yeri yoktur değilmi Raid 0 için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 25 Haziran 2011; 17:08:58 >

2098 Mesaj
25 Haziran 2011; 20:28:21 

yok

7980 Mesaj
28 Haziran 2011; 11:56:47 

quote:

yok

şöyle bişi yapsam dahili DVD yazıcısını harici yapsam o boşta kalan yeri de 2. HDD yeri yapsam?

Ayrıca Microsoft Türkiyeyi arasam bana 32bit ve 64 Bit Win 7 DVD sini yada DVD lerini yollarlarmı?

Bişi daha var bizde Win 7 basic varya şu anda bunu daha üst bir sürüme geçirmek yeniden alma parası mıdır?

7980 Mesaj
28 Haziran 2011; 13:46:42 

quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

quote:

yok

şöyle bişi yapsam dahili DVD yazıcısını harici yapsam o boşta kalan yeri de 2. HDD yeri yapsam?
Ayrıca Microsoft Türkiyeyi arasam bana 32bit ve 64 Bit Win 7 DVD sini yada DVD lerini yollarlarmı?
Bişi daha var bizde Win 7 basic varya şu anda bunu daha üst bir sürüme geçirmek yeniden alma parası mıdır?

Kendi sorularıma kendimce cevap aradım aramaya devam ediyorum şimdiye kadar şunlar mevcut.

Win 7 sürüm yükseltme Türkiyede mevcut değilmiş şuradan Konu açtım.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#50289303

tekrar Win 7 DVD CD teminini Acer üzerinden isticekmişiz Microsoft Yetkilisinin dediği bu.

http://www.notebookchec...ce-GT-520M.43104.0.html

şurada 2 farklı gt520m gözüküyor 64 bit birde 128 bit bizim aldıklarımızda hangisi var acep?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 28 Haziran 2011; 18:51:13 >

7980 Mesaj
28 Haziran 2011; 21:14:28 

http://www.acer.com.tr/ac/tr/TR/content/drivers

Buradan BIOS'u 1.18 den 1.22 ye çıkardım.

buradan da i3 ekran kartını 2301'den 2361'e güncelledim.

http://downloadcenter.i...cs+3000%2f2000&lang=eng

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 29 Haziran 2011; 11:47:11 >

689 Mesaj
29 Haziran 2011; 12:48:20 

Bende aldım ttnet den. çokta memnunum açıkcası. ilk başlarda biraz sorun çıkardı ama ekran kartı sürücüsünü doğru yükleyince sorun kalmadı. oyunlarda çok iyi olmasada tatminkar sonuçlar veriyor. sonuçta dizüstünde oyunu full açsam ne olacak ki 15.6 ekranda. neyse elim bir türlü bios update yapmaya gitmiyor. ama bir ara gözümü karartıp yapacağım.

4453 Mesaj
29 Haziran 2011; 15:03:09 

quote:

Orijinalden alıntı: soqo

Bende aldım ttnet den. çokta memnunum açıkcası. ilk başlarda biraz sorun çıkardı ama ekran kartı sürücüsünü doğru yükleyince sorun kalmadı. oyunlarda çok iyi olmasada tatminkar sonuçlar veriyor. sonuçta dizüstünde oyunu full açsam ne olacak ki 15.6 ekranda. neyse elim bir türlü bios update yapmaya gitmiyor. ama bir ara gözümü karartıp yapacağım.

Ben 2 kere güncelledim sorun olmadı.
Şu maddeleri yerine getirsen sorun olmaz.
Fazla tedbirli ama olsun

* Uzun süre işlem yaptıysanız bilgisayarda, sistemi yeniden başlatıp aşağıdaki işlemleri yapın.
+ Aktif tüm programları kapat. (Antivirüs vb.)
+ Bilgisayara bağlı olan tüm bağlantıları çıkart (USB Bellek, Harici HDD, Mouse vs.) (Power kablosu hariç tabii ki)
+ Batarya tam dolu olsun ve güce bağlı olsun. Anlık elektrik kesintisine pil ile devam edebilesin diye.

Sonra bios update yazılımına çift tıklayıp onay vereceksin ve bir uyarı çıkacak ona da Tamam dedikten sonra bios update başlıyor. 1 dk. anca sürüyor.
Bende ilk başta bios update yapma taraftarı değildim ama Acer Müşteri Desteği ile konuşma sırasında (ekran kartı problemi için) bios update yapmamı söyledi bende mecbur tamam dedim ve yaptım. Sorunda olmadı.

2098 Mesaj
29 Haziran 2011; 17:56:54 

dün birşey keşfettim, eğer acer recovery dvdlerini hazırlamayı ihmal ettiyseniz işe yarıyor
pc açılmıyor ne yaptıysam
daha önceden denetim masasından sistem ve güvenlik -> bilgisayarı yedekle bölümünden kurtarma dvd si yaptım... sistem görüntüsü değil yalnız, sistem kurtarma dvd si... o aklıma geldi ve onunla açtım... başlangıç onarma diye bişey geldi... sistem geri yükleme çalışmadı, sonra gelen bi pencerede system recovery vardı... en altta.. onu tıkladım... ve pc nin içinde gizli 15 gb lık bölümdeki recovery part. dan kurtarma işlemini gerçekleştirdim... yani 4 tane dvd tutan recovery setini hazırlamayı ihmal etseniz bile -eğer format falan atıp kurtarma bölmünü silmedyseniz- bu bölümü kullanabiliyosunuz... 2 seçenek sunuyor :
1- ilk günkü haline getirmek
2- sadece işletim sistemini yeniden kurmak... bunu seçerseniz, masaüstü, belgelerim, karş. yüklenenler c:backup olarak klasöre kopyaanıyor... yaklaşık 1-2 saat süren bir işlem...

4453 Mesaj
29 Haziran 2011; 18:02:39 

quote:

dün birşey keşfettim, eğer acer recovery dvdlerini hazırlamayı ihmal ettiyseniz işe yarıyor
daha önceden denetim masasından sistem ve güvenlik -> bilgisayarı yedekle bölümünden kurtarma dvd si yaptım... sistem görüntüsü değil yalnız, sistem kurtarma dvd si... o aklıma geldi ve onunla açtım... başlangıç onarma diye bişey geldi... sistem geri yükleme çalışmadı, sonra gelen bi pencerede system recovery vardı... en altta.. onu tıkladım... ve pc nin içinde gizli 15 gb lık bölümdeki recovery part. dan kurtarma işlemini gerçekleştirdim... yani 4 tane dvd tutan recovery setini hazırlamayı ihmal etseniz bile -eğer format falan atıp kurtarma bölmünü silmedyseniz- bu bölümü kullanabiliyosunuz... 2 seçenek sunuyor :
2- sadece işletim sistemini yeniden kurmak... bunu seçerseniz, masaüstü, belgelerim, karş. yüklenenler c:backup olarak klasöre kopyaanıyor... yaklaşık 1-2 saat süren bir işlem...

Bu tüm bilgisayarlarda olan birşey zaten. Yeni farketmişsin anlaşılan

2098 Mesaj
29 Haziran 2011; 18:12:58 

bu arada bizim ekran kartı 64 bit :(

2098 Mesaj
29 Haziran 2011; 18:29:36 

quote:

Orijinalden alıntı: xFeeL

quote:

2- sadece işletim sistemini yeniden kurmak...
bunu seçerseniz, masaüstü, belgelerim, karş. yüklenenler c:backup olarak klasöre kopyaanıyor... yaklaşık 1-2 saat süren bir işlem...

sen daha benim ne yazdığımı okumamışsın ki

tüm bilgisayarlarda mesela casper notebook. windows başlangıç onarma bölümünde acer system recover var dimi... o zaman hpler de de var... acer bi güzllik yapmış, windows başlangıç kurtarmaya kendi geri yükleme sistemini koymuş o zaman tüm blgisayarlarda ... anlamadıydan koyu yazılan yerleri br daha oku...
acer system recovery ye ayrıca windows başlangıç onarmayla da ulaşabildiğini anlattım... her bilgisayarda olması için her bilgisayarın acer olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 29 Haziran 2011; 18:31:20 >

4453 Mesaj
29 Haziran 2011; 18:42:56 

quote:

quote:

quote:

2- sadece işletim sistemini yeniden kurmak...
bunu seçerseniz, masaüstü, belgelerim, karş. yüklenenler c:backup olarak klasöre kopyaanıyor... yaklaşık 1-2 saat süren bir işlem...

sen daha benim ne yazdığımı okumamışsın ki

tüm bilgisayarlarda mesela casper notebook. windows başlangıç onarma bölümünde acer system recover var dimi... o zaman hpler de de var... acer bi güzllik yapmış, windows başlangıç kurtarmaya kendi geri yükleme sistemini koymuş o zaman tüm blgisayarlarda ... anlamadıydan koyu yazılan yerleri br daha oku...
acer system recovery ye ayrıca windows başlangıç onarmayla da ulaşabildiğini anlattım... her bilgisayarda olması için her bilgisayarın acer olması lazım

Yahu anladım. Ne bu şiddet bu celal. Ne by agresiflik. Sakin ol biraz.
Aynı dediğin şekilde olan markalarda var. Yanlış hatırlamıyorsam Asus'da vardı. Hepsi olmasa olan modelleri vardı. Daha önce okumuştum biri yazdığında.

7980 Mesaj
29 Haziran 2011; 21:42:41 

quote:

yemin etmiştim TTnet le bişi yapmam diye ama mecbur kaldım yoksa gene yapmazdım biraz da aceleye geldi yoksa makinayı açtırır tam olarak bakıp alırdım bu hafta olmazsa geri vermeyi denicem.

2098 Mesaj
29 Haziran 2011; 23:43:52 

quote:

quote:

yemin etmiştim TTnet le bişi yapmam diye ama mecbur kaldım yoksa gene yapmazdım biraz da aceleye geldi yoksa makinayı açtırır tam olarak bakıp alırdım bu hafta olmazsa geri vermeyi denicem.

benim de vestel notebook vardı.. hdd yi kullanılamaz hale getirdi... her şeyim gitti hdd de... fotoğraflar özellikle... uçup gitti.. ben de bi sinirle gittim aldım.

24 Mesaj
30 Haziran 2011; 14:48:21 

Bu markanın İ5 işlemcili modelini kullanıyorum alalı yaklaşık 3 ay oluyor ve çok memnunum. İlk başlarda bazı uygulamalarda sıkıntı yaşadığımı itiraf etmeliyim ancak yaptığım bikaç kişisel ayarla bunları çabucak aştım. İlk önce olası problemlere karşı sistemin bir yedeğini aldım ve 500 gb olan hdd'yi Partition Magic ile ikiye bölüp eski dizüstündeki kişisel verilerimi böldüğüm yeni alana yani D diskine kopyaladım. Sonra edinmiş olduğum bir key ile Windows 7 Home Basic olan sürümü Win7 Ultimate sürümüne yükselttim. Bunun sebebi Xp'de kullanmış olduğum bazı uygulamaların çalışmamasıydı Home Basic Sanal Xp'yi desteklemediğinden Ultimate'ye bu yüzden yükselttim ve sonra Sanal Xp'yi indirip kurdum. 3 gb olan ram 6 gb'ta yükseltip tüm sürücülerin bios dahil güncel sürümlerini indirip kurdum. Artık yeni eski her oyunu rahat bir şekilde oynayabiliyorum benim için önemli olanda buydu zaten ayrıca tüm Ps2 oyunlarını ortalama 50 fps ile PCSX2 emülatörü ile oynayabiliyorum oysa core 2 işlemcili olan eski dizüstünde 15-20 fps ancak alabiliyordum üstelik çözünürlük düşük olmasına rağmen. Şimdi işlemciye overclock yapmak istiyorum net'te bununla ilgili dökümanlar mevcut ancak bir sorun var bios ekranına girdiğimde overclock yapmama olanak tanıyan "Advanced" sekmesi yok..Nnormalde bios ekranında iken CTRL+F1 yapınca çıkması gerekiyor ama çıkmıyor. Bu konuda bir bilgisi olan var mı?

689 Mesaj
1 Temmuz 2011; 13:27:22 

evet ekran kartı 64bit doğrudur, ama saat hızı fazla. sıralamada gt420 ile arada 10-15 kart var. oyunları tüm ayarları yüksek açmayabilir. ben oyunun eğlence faktörüne bakıyorum açıkcası. mesela deadth space 3 hight açtı. fear3 orta. akıcı bir şekilde takılma olmadan oynatıyor. oyunları yüksek ayarlarda açmak için gtx kartlı dizüstleri almak lazım.

@xFeeL bios update yapacağım iyi gaz aldım hadi hayırlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soqo -- 1 Temmuz 2011; 13:28:42 >

4453 Mesaj
1 Temmuz 2011; 13:32:37 

quote:

evet ekran kartı 64bit doğrudur, ama saat hızı fazla. sıralamada gt420 ile arada 10-15 kart var. oyunları tüm ayarları yüksek açmayabilir. ben oyunun eğlence faktörüne bakıyorum açıkcası. mesela deadth space 3 hight açtı. fear3 orta. akıcı bir şekilde takılma olmadan oynatıyor. oyunları yüksek ayarlarda açmak için gtx kartlı dizüstleri almak lazım.

@xFeeL bios update yapacağım iyi gaz aldım hadi hayırlısı.

Sonuçları yaz buraya

7980 Mesaj
1 Temmuz 2011; 16:45:24 

evet 64 bit

Araştırmalarım da Ekran kartı değişiminede rastlamadım büyük ihtimal anakartına gömülü ekran kartı şuradan bakabilirsiniz.
http://forum.notebookre...r-mxm-models-cards.html

Birde Extarnal ekran kartları var şunun gibi.
http://www.asus.com/Gra...aphics_Card/XG_Station/

yeni olarak şöle bişi var.Ati XGP diye geçiyor ismi.
http://www.youtube.com/...feature=player_embedded

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 1 Temmuz 2011; 18:32:50 >

2098 Mesaj
1 Temmuz 2011; 20:23:50 

gt425 6.6 puan almış oyun grafiklerinden, masa üstü performansında da 6.0 almış... arkadaşın lg de baktım. 128 bit 500/700 mhz
bizim kart daha hızlı frekanslara sahip ama 64 bit olduğu için 6.4 puanda kalmış. masaüstü perf. ise 3.9... heralde o da 64 bit ten dolayı :(

bu arada packard bell lerin kasa bizimkiyle tıpatıp aynı. sadece kart okuyucu solda :)

689 Mesaj
2 Temmuz 2011; 10:58:52 

birkaç sitede yapılan test sonuçlarına baktım.

örnek testler.

http://www.notebookchec...ce-GT-520M.43104.0.html

Şimdi durum şu,
Buradaki testler elimizdeki bilgisayarın sonuçlarını tam yansıtamıyor. sürücü, işlemci, işletim sistemi performansı vs. etken olabiliyor. düşük fps veren oyunlar yeni sürücü ile fps oranlarını artırabiliyor. genel olarak orta seviye bir kart olduğunu görüyoruz. sonuçta fiyat/performans aldığımızda karlı olduğumuzu görüyoruz.

@xFeeL hafta sonu bios update yapacağım bakalım ne olacak sonuçları yazarım.

4453 Mesaj
2 Temmuz 2011; 13:17:20 

quote:

gt425 6.6 puan almış oyun grafiklerinden, masa üstü performansında da 6.0 almış... arkadaşın lg de baktım. 128 bit 500/700 mhz
bizim kart daha hızlı frekanslara sahip ama 64 bit olduğu için 6.4 puanda kalmış. masaüstü perf. ise 3.9... heralde o da 64 bit ten dolayı :(

bu arada packard bell lerin kasa bizimkiyle tıpatıp aynı. sadece kart okuyucu solda :)

Packard Bell, Acer Group üyesi olduğu için tasarımları bir hayli benziyor.

2594 Mesaj
4 Temmuz 2011; 19:03:46 

Bu ürünün ekran kartını nvdia optimus mudur ne zibbirtiysa yükleyebilen varmi. Wın 7 ultimate yükledim driverlari kabul etmiyor. Uygun sürücü bulunamadı diyor böyle saçma birsey mı olur yaa

Http://www.netnet.com.tr - Netnet Ajans Reklam ve İnternet Hizmetleri

4453 Mesaj
4 Temmuz 2011; 19:07:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Marmarali

Bu ürünün ekran kartını nvdia optimus mudur ne zibbirtiysa yükleyebilen varmi. Wın 7 ultimate yükledim driverlari kabul etmiyor. Uygun sürücü bulunamadı diyor böyle saçma birsey mı olur yaa

Aynı şekilde bende de oldu o sorun. Ne yaptıysam yükleyemedim 1 ay boyunca. Türlü türlü yöntemler denedim işe yaramadı. Inf dosyasını setup'a atın falan filan dumur etti beni. Sonunda dayanamadım yolladım garantiye. İlk işletim sistemini kurmuşlar sorunsuz çalışıyor. Home Basic olarak kullanıyorum, tema sorununuda hallettim problem olmuyor.

Aygıt Yöneticisinde 2. ekran kartına çift tıkladığında 'bu aygıt başlatılamıyor' mu yazıyor ?

2594 Mesaj
5 Temmuz 2011; 10:50:47 

quote:

quote:

Aynı şekilde bende de oldu o sorun. Ne yaptıysam yükleyemedim 1 ay boyunca. Türlü türlü yöntemler denedim işe yaramadı. Inf dosyasını setup'a atın falan filan dumur etti beni. Sonunda dayanamadım yolladım garantiye. İlk işletim sistemini kurmuşlar sorunsuz çalışıyor. Home Basic olarak kullanıyorum, tema sorununuda hallettim problem olmuyor.

Aygıt Yöneticisinde 2. ekran kartına çift tıkladığında 'bu aygıt başlatılamıyor' mu yazıyor ?

Evet hocam aynı hatayı veriyor. Yanlış bir ekran kartı yüklemek icinde servise vereceksek ben bu notebooku ne yapayım. Yakında çıkar diye bekliyoruz driveri bunun basit bı çözümü olması lazım

4453 Mesaj
5 Temmuz 2011; 10:52:48 

quote:

quote:

quote:

Evet hocam aynı hatayı veriyor. Yanlış bir ekran kartı yüklemek icinde servise vereceksek ben bu notebooku ne yapayım. Yakında çıkar diye bekliyoruz driveri bunun basit bı çözümü olması lazım

Çok uğraştım olmayınca verdim garantiye. Recoveryde almamıştım mecbur kaldık.

2594 Mesaj
5 Temmuz 2011; 11:24:23 

@xFeel hocam ne yapalım bekleyecez artık nvdia nın yeni driverinı. nvdia gibi bir firma boyle bir teknoloji yapıyorsun ama driverini yapmıyorsun yada sorunlu yapıyorsun bu kabul edilebilir birşey değil ne yazıkki

4453 Mesaj
5 Temmuz 2011; 11:32:33 

quote:

@xFeel hocam ne yapalım bekleyecez artık nvdia nın yeni driverinı. nvdia gibi bir firma boyle bir teknoloji yapıyorsun ama driverini yapmıyorsun yada sorunlu yapıyorsun bu kabul edilebilir birşey değil ne yazıkki

Acerin sitesinden driverlarıda denedim, Nvidia'nın sitesindende denedim ama olmadı.

http://forum.donanimhaber.com/m_49100589/tm.htm

Bu konudakileri dene belki olur. Bende format sonrası işe yaramamıştı gerçi.

689 Mesaj
5 Temmuz 2011; 13:55:49 

aynı sorunu bende yaşadım ve çözdüm. şu anda tüm oyunları otomatik görüyor ve tam performanslı çalışıyor (son oyun duke nudem forever - ultimete ayarlarda ) . şu an iş yerindeyim ama akşam driver sürümü ve inf dosyasının linklerini veririm. tek yapmanız gereken driver bir klasöre açmak ve inf dosyasını belirtilen yere eklemek. sonrada kurulumu tamamlamak. en iyi kurulumda önce var olan ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden başlat yapmak ve yeni ekran kartını kurup tekrar yeniden başlat yapmak.

7980 Mesaj
5 Temmuz 2011; 18:18:25 

quote:

aynı sorunu bende yaşadım ve çözdüm. şu anda tüm oyunları otomatik görüyor ve tam performanslı çalışıyor (son oyun duke nudem forever - ultimete ayarlarda ) . şu an iş yerindeyim ama akşam driver sürümü ve inf dosyasının linklerini veririm. tek yapmanız gereken driver bir klasöre açmak ve inf dosyasını belirtilen yere eklemek. sonrada kurulumu tamamlamak. en iyi kurulumda önce var olan ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden başlat yapmak ve yeni ekran kartını kurup tekrar yeniden başlat yapmak.

En güzeli dediğin gibi fakat sen silip tekrar yüklemeyi denedinmi ?

Senin kurulumun yoksa Dosyaya açıp sonrasında silip tekrar başlatıp sonrasındamı yükledin.

689 Mesaj
5 Temmuz 2011; 22:50:08 

evet ben önce tamamen sistemden kaldırdım. tekrar başlatıp yeni sürücüyü kurdum. şu anda sürücü bilgisinde ( 8.17.12.7533) yazıyor. bu konuda yaptığım araştırma, bu ekran kartının çok yeni olduğu ve sürücülerin bir süre tam oturmayacağı yönündeydi. en stabil çalışan olarak bunda karar kıldım.

7980 Mesaj
5 Temmuz 2011; 23:45:41 

sistemden kaldırdın +yeniden başlattın + yeni sürücüyü kurdun ( fakat yeni sürücüyü nereden ve hangi sürücü versiyonunu indirdin ayrıca o inf dosyasına klasöre nasıl ekledin? )

2594 Mesaj
6 Temmuz 2011; 8:31:19 

quote:

Hocam linkleri verirsen seviniriz bizi bu dertden kurtarirsin. 32 bitmi yuklu 64 bitmi yuklu sende Hocam

689 Mesaj
6 Temmuz 2011; 15:17:29 

an itibariyle iş yerindeyim ama kurduğum sürücü ve inf dosyaları için akşam link vereceğim ve kurulum için bir anlatım yazacağım. tüm sistem ve sürücüler 64 bit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soqo -- 6 Temmuz 2011; 15:20:59 >

689 Mesaj
6 Temmuz 2011; 15:37:09 

şimdinin işini akşama bırakmıyorum ve linkleri veriyorum.

64bit------------------------------> http://www.nvidia.com/o...275.33-whql-driver.html

32bit------------------------------> http://www.nvidia.com/o...275.33-whql-driver.html

Modlanmış INF dosyası ---------> http://laptopvideo2go.c.../27533_win7x64/nvwi.inf

1- önce nvidia ile ilgili ne varsa sisteminizden kaldırın.
2-sistemi tekrar başlatın.
3-indirdiğiniz nvidia sürücüsünün *.exe sine tıklayın ve dosyayı açabileceği bir yer gösterin. bu "exe" winrar gibi görev yapar. sadece içeriğini bir yere çıkartır.
4- sürücünün olduğu (az önce açtığımız) klasöre gidin ve içinde Display Driver klasörünü açın.
5- indirdiğiniz modlanmış inf dosyasını buraya kopyala yapıştır (ctrl+c - ctrl+v) yapın. size aynısından var ne yapayım derse taşı ve değiştir diyin.
6- nvidia sürücüsünü kurun. bir yerde tanımıyorum ben bu sürücüyü derse aldırmayın devam diyin.
7- sisteminizi tekrar başlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soqo -- 24 Temmuz 2011; 18:01:24 >

2594 Mesaj
6 Temmuz 2011; 16:46:57 

quote:

64bit------------------------------> http://www.nvidia.com/o...275.33-whql-driver.html

32bit------------------------------> http://www.nvidia.com/o...275.33-whql-driver.html

Modlanmış INF dosyası ---------> http://laptopvideo2go.c.../27533_win7x64/nvwi.inf

3-indirdiğiniz nvidia sürücüsünün *.exe sine tıklayın ve dosyayı açabileceği bir yer gösterin. bu "exe" winrar gibi görev yapar. sadece içeriğini bir yere çıkartır.
4- sürücünün olduğu (az önce açtığımız) klasöre gidin ve içinde Display Driver klasörünü açın.
5- indirdiğiniz modlanmış inf dosyasını buraya kopyala yapıştır (ctrl+c - ctrl+v) yapın. size aynısından var ne yapayım derse taşı ve değiştir diyin.
6- nvidia sürücüsünü kurun. bir yerde tanımıyorum ben bu sürücüyü derse aldırmayın devam diyin.

Sagolasin dostum aksama deneyecem. Tesekkurler

7980 Mesaj
6 Temmuz 2011; 22:55:35 

IE de dosya inebiliyor.

dediklerini yaptım Yükleyebildim nvidia sürücüsünü saol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 7 Temmuz 2011; 1:06:54 >

689 Mesaj
7 Temmuz 2011; 12:05:41 

quote:

quote:

Sagolasin dostum aksama deneyecem. Tesekkurler

quote:

IE de dosya inebiliyor.

dediklerini yaptım Yükleyebildim nvidia sürücüsünü saol.

Rica ederim..

2594 Mesaj
7 Temmuz 2011; 14:18:52 

quote:

32 bit işletim sistemi yukleyenler benim gibi inf dosyası olarak ;

http://laptopvideo2go.c.../27533_win7x32/nvwi.inf

bunu indirimeleri gerekiyor.. Ondan sonra yukarıda arkadaşımızın sıraladığı adımları yapması yeterli olacaktır.

Tekrar teşekkürler dostum

1761 Mesaj
7 Temmuz 2011; 15:20:08 

quote:

crysis 2 de takılmadan oynuyorum
1366-768 de
zaen oyunda ayrıntılı ayar seçenkleri bulamadım
oyuncu-gelişmiş-kararlı seçenekleri var... hepsini denedim, hepsi de kasmadı...
cod black ops aa kapalı tüm herşey açık takılmadan oynatıyor... aa zaten ne olursa olsun kasıyor

Bende ttnetten almıştım. denediğim oyunlar dirt 3 medium high karısık oynatıyor fear 3 te zaman zaman feci şekilde kasıyo ayarlar lowda llolmasına rağmen o sekilde bitirdim oyunu . crysis 2 yi bitirdim oda 1024x768 low medium karısık ayarlarda 15 30 fps arası gidip geldi. çok performanslı gelmedi bana pc. hatta suan lleague of legends oynuyorum o oyunda bile grafikler full ken arada bir kasıyo fps 90 lardayken birden 20 lere dusuyor falan.Acayip bir karasızlık var optimus ozelliği yuzunden sanırım rasgele değiştiriyor kartı emin değilim.

recovery oluşturmadım bende 4 dvd fazla gelmişti atlamıştım onu laptobu ilk aldığımda .buraya bakarak yapıcam. drv klasorunu falan bulamamıştım ben neden gizli klasor yapmışlar anlamadım.

home basic benimde canımı sıkıyor win8 teması bulup kurdum ondada aero ozellikleri yok. win7 ultimate kurmayı dusundum. şimdi win7 ultimate kursam oem klasorundeki driverları kursam sorun yasarmıyım özellikle ekran kartı driverında

bende sistem derecelendirmesi bu şekilde
masa üstü performansına 3,9 veriyor.
Ayrıca mesela C: den D: birşey kopyalarken pc acayip kasıyo ve sn. de 9mb falan kopyalıyor cok yavas.eğer o sırada mesela film izliyorsam film takılıyor

Birde hepsiburada dan Targus CN31 çanta sipariş verdim. 16'' yazıyordu umarım sığar laptop. siz hangi çantaları kullanıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oknglr -- 7 Temmuz 2011; 15:24:46 >

11 Mesaj
7 Temmuz 2011; 15:51:47 

Merhaba

5920G makinama 2x2 GB 800 MHZ ram alıp 64BİT win7 kurdum fakat donma sorunları yaşamaya başladım. acaba ramlardanmi dedim eski 1x1 GB 677 MHZ ramlerimi taktım yine dondu. başka cd den format attım hala donuyor. yıllarca xp kullandım bir sorun yoktu win7 de donma sorunu yaşamaya başladım. driverlarını acerın kendi sitesinden indirdim. başka 64BİT win7 kullanan yokmu bitek bendemi donuyor.

Yıllardır çok mutluydum pc den bu sorun canımı çok sıkıyor yardım olursanız sevinirim.

MSI GE620DX-434TR
CPU: Intel Core i7-2670QM || RAM: 8GB DDR3-1333MHz || HDD: 750GB WD Scorpio BLACK
GPU: 2GB nVidia GeForce GT555M GDDR3(144shaders) || Display: 15,6" Full HD LED Backlight
Audio: THX Studio PRO & 4Hoparlör Premium Sound Technology || Ağırlık: Pil dahil sadece 2,4kg