Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
17
Favori
108.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

quote:

Orijinalden alıntı: Turkuaz_TR

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bende acer aspire 5742G kullanıcısıyım benide eklerseniz sevinirim.
    İ3-380M
    15.6''
    320GB HDD
    3GB DDR3
    NVİDİA GT520M 1GB
    WİN7 HOME BASBİC

Bir sorum olacak, makinadan müzik çalarken,film izlerken hoparlörden cızırtı sesi geliyor sebebi nedir acaba?

zaten tek hoparlör var
    o da patlak olabilir
    kullandığın programlardan ekolayzır ayarlarında basları kısmayı dene
    ben ses bombası denen minik hoparlörlerden bağlıyorum, varsa onları dene

Dediğinizi yaptım ses ayarları ile oynadım rock yaptım ayarı cızırtı kesildi baya bi eskisine göre
    Makineyi açıp temizlemek istiyorum ama daha önce hiç açmamış birisi olarak tek başımada açmak istemiyorum toplayamassam diye içi bayağı bi tozlanmış olmalı
    işlemci sıcaklığı oyun felan açık değil sadece video izliyorum internetten birşeyler indiriyorum sıcaklık 80 dereceleri bulabiliyor daha fazla yükselmiyor ama genede fazla değilmi kaloriferin yanındayım ama pek bir etki edeceğini zannetmiyorum ama

lastikçide hava tuttur
    çok faydasını görürsün
    ısınma sorunu azalır

Hocam tavsiye için teşekkürler en kısa zamanda basınçlı hava tutacağım

ama çok yakından tutma
    özellikle fana
    dağılabilir

Nasıl dağılabilir ne olacakki

fana hava tutarken çok dibinden tutma
    hassas olduğu için zarar görebilir

Tamam sağol fazla fana yakın tutmam bu arada makinaya soğutucu almayı düşünüyorum ama hangisini alsam karar veremedim

• ben bunu kullanıyorum
    hatta yanlardaki plastik parçaları da söktüm ki daha fazla temas etsin
    ama nafile
    serin tutuyor, tamam ama ısınma nedeniyle kapanma sorunuma çare olamadı
    üstelik havadan aldığı tozu iyice yapıştırıyor aletin altına
    dediğim gibi lastikçide havayı tutunca aletin içine kendine geldi...
    içinden poff diye acayip toz çıktı
    kapsamlı inceleme
    http://www.tu r k d o nanim.com/index2.php?option=com_content&task=view&id=1579&pop=1&page=0
    www.tu r k d o nanim'i birleşik yaz
    nedense forum sansürledi

http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-helix-aluminyum-20cm-fanli-12-17-notebook-sogutucu-ak-nbc-31bk/productDetails.aspx?productId=bd190123&categoryId=106859

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ

@Turkuaz_TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 14 Ocak 2014; 21:19:51 >

• quote:

ben bunu kullanıyorum
    hatta yanlardaki plastik parçaları da söktüm ki daha fazla temas etsin
    ama nafile
    serin tutuyor, tamam ama ısınma nedeniyle kapanma sorunuma çare olamadı
    üstelik havadan aldığı tozu iyice yapıştırıyor aletin altına
    dediğim gibi lastikçide havayı tutunca aletin içine kendine geldi...
    içinden poff diye acayip toz çıktı
    kapsamlı inceleme
    http://www.tu r k d o nanim.com/index2.php?option=com_content&task=view&id=1579&pop=1&page=0
    www.tu r k d o nanim'i birleşik yaz
    nedense forum sansürledi

http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-helix-aluminyum-20cm-fanli-12-17-notebook-sogutucu-ak-nbc-31bk/productDetails.aspx?productId=bd190123&categoryId=106859

@Turkuaz_TR

Paylaşım için teşekkürler peki nc2000 nasıl bizim makinaya uygunmu acaba hiç denedinmi?

• @Turkuaz_TR
    http://forum.donanimhaber.com/m_69827070/tm.htm
    Zalman NC 2000 Notebook Soğutucu İncelemesi
  • Klavyesini değiştiren var mı? Enter tuşumda sorun olduğu için darfon marka bir klavye almıştım ama soketi sorunluydu, tuşlar dağılıyordu ve zaten kullanım alışkınlığımdan olsa gerek dokunuş hissiyatını da sevmemiştim. Tavsiye edeceğiniz, memnun kaldığınız bir muadil klavye var mı? ya da Ankara'da çıkma enter tuşu bulabileceğim bir yer biliyormusunuz?
  • http://www.sanalpazar.com/Acer-Aspire-5742g-Laptop-Klavye-Sifir-Q-tr__isp7714195
    buna bi bakundefinedundefinedundefined

@Evren Küçük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ölü ozan -- 16 Ocak 2014; 22:59:13 >
  • Ölü ozan kullanıcısına yanıt
    Siz buradaki klavyeden kullandınız mı peki? Ben daha önce Sanalpazar'dan alıp 1 tane iade etmiştim. Adam niye iade ettiniz bu darfonun klavyesiydi diye üzülmüştü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren Küçük

Siz buradaki klavyeden kullandınız mı peki? Ben daha önce Sanalpazar'dan alıp 1 tane iade etmiştim. Adam niye iade ettiniz bu darfonun klavyesiydi diye üzülmüştü :)

orjinal klavyedeki kaliteyi beklememek lazım bu tür ürünlerden
    http://www.notebookdepo.com/acer-aspire-5742g-klavye
    bu da 78 tl
    ama bilemezsin almadan...
    ya da kalblosuz ince klavyeler var
    son çare onlara bakacaksın

• Makinanın termal macununu değiştirticem ve fanı temizleticem İstanbul'da bu işi gerçekten iyi yapan bi notebook servisi yada tamircisi varmı Anadolu yakasında önerebileceğiniz
  • quote:

Makinanın termal macununu değiştirticem ve fanı temizleticem İstanbul'da bu işi gerçekten iyi yapan bi notebook servisi yada tamircisi varmı Anadolu yakasında önerebileceğiniz

garantisi yoksa aç kendin yap benimkinin garantisi var ben 25 tl veriyorum serviste sıfır gibi oluyor ama ben avrupadayım anadolu yakasını bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekayaci

quote:

Makinanın termal macununu değiştirticem ve fanı temizleticem İstanbul'da bu işi gerçekten iyi yapan bi notebook servisi yada tamircisi varmı Anadolu yakasında önerebileceğiniz

garantisi yoksa aç kendin yap benimkinin garantisi var ben 25 tl veriyorum serviste sıfır gibi oluyor ama ben avrupadayım anadolu yakasını bilemem

Hocam garantisi yok makina 4 yıldır sanırım 2010da yada 2011de alındı tam bilmiyorum ama alındığından beri hiç içi açılmamış garanti yok ama açmaya korkuyorum şimdi toplayamazsam yada bir zarar verirsem diye açmak istemiyorum ama temizletmekte çok pahalı kardeşim yahu :( Daha olmazsa İstanbul'a gidince bi açmayı denerim olmazsa götürürüm bilgisayarcıya o devamını getirir yani en fazla bu olur makinaya bi hava tutucam arkadaşın biri tavsiye etti işte daha İstanbula dönemedim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ekayaci

quote:

Hocam garantisi yok makina 4 yıldır sanırım 2010da yada 2011de alındı tam bilmiyorum ama alındığından beri hiç içi açılmamış garanti yok ama açmaya korkuyorum şimdi toplayamazsam yada bir zarar verirsem diye açmak istemiyorum ama temizletmekte çok pahalı kardeşim yahu :( Daha olmazsa İstanbul'a gidince bi açmayı denerim olmazsa götürürüm bilgisayarcıya o devamını getirir yani en fazla bu olur makinaya bi hava tutucam arkadaşın biri tavsiye etti işte daha İstanbula dönemedim

aynen dediğiniz gibi yapabilirsiniz..

• anakart sata3 destekliyor mu yani ssd takabilir miyim? nerden kontrol ediceğiz bunu?
  • MortingenSitranze M kullanıcısına yanıt
    Bu makine 1. nesil işlemci bunların anakart çipsetleri sata2 desteği sunuyor,sata3 ssd takabilirsiniz ama sata2 hızında kullnırsınız bu hızıyla bile normal HDD'den 3 kat hızlı yine yeterli gelir hdd slotu sata3 ssd'ye uyumludur.Sata3 ssd alırım olmaz kaygısı olmasın sizde sadece sata2 hızında kullanacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 6 Şubat 2014; 1:33:44 >
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    ben ilk gelen hdd ile kullanıyorum (hitachi hts545050b9a300). bilgisayarda aşırı bir hantallık var, ssd alsam bu hantallıktan kurtulabilir miyim?
  • Tabiki kurtulursun niye zamanında takmadım diye söylenirsin.
  • acer 5742g laptopa ddr3 1066 mhz ( 2x2) 4 gb ram taktım. tam 4 gb göstermiyor. ekran alıntısı resmini de ekledim. Ayrıca ( 4*4) 8 gb 1333 mhz ram almayı düşünüyorum. 1333 mhz desteklermi ? deneyen oldumu.
  • garip44 G kullanıcısına yanıt
    Sistem kullanıyor bunu özellikle dahili kart kullanır.Ram olarak işlemciniz 1. nesil i5 ram destek hızı en fazla 1066mhz'dir.1333 takabilirsiniz tanımlar ama 1066mhz hızında kullnırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 10 Şubat 2014; 18:18:41 >
  • teşekkürler Cengaver53
  • Bilgisayarı temizlettim 58 derecelerde gezen makine şimdi 46 derece civarında seyrediyor boşta
    makinaya format attırdım gerizekalı herif 32 bit yüklemiş 7 ultimate 64 bit yükle dedim 3gb ram var (2.30 gb kullanılabilir) diyor makina
    Sizce 64 bit yüklememe gerek varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkuaz_TR -- 22 Şubat 2014; 15:04:11 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.