Şimdi Ara

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
829
Cevap
17
Favori
108.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar acer aspire 5742g notebooke format atarken recovery bölümünü sildim yeniden oluşturamıyorum formatta atamıyorum bütün diskleri sildiğim için ve pc diskleri görmüyor elinde recovery cd olan veya başka türlü yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim
  • Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak ben bilgisayarımı acer erecovery management ile fabrika ayarlarına çevireceğim ama aşağıdaki gibi hata alıyorum

ACER ASPİRE 5742G DERNEĞİ - HER TÜRLÜ

bu sorun nedir?BIOS ayarlarında sorun yok herşey izinli ???
  • acer aspire 5742g bilgisayarım var.her oyunda kasıyor her programda kasıyor artık gına geldi.bu bilgisayar recovery cdsi oluşturmadan,fabrika ayarlarına geri döndürsem bir zararları varmı ?,driverlar vesaire silinir mi ?.yoksa aldığım zamanki gibi mi olur ?.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkaz42

s.a arkadaşlar acer aspire 5742g notebooke format atarken recovery bölümünü sildim yeniden oluşturamıyorum formatta atamıyorum bütün diskleri sildiğim için ve pc diskleri görmüyor elinde recovery cd olan veya başka türlü yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim
    Sistem yetmiyordur her oyuna ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 5 Eylül 2012; 19:57:29 >
  • arkadaşlar bende 5742g kullanıyorum macun toz temizlik bütün bakımlarını kendim yapıyorum bir sorunu yok ram takviyesi filanda yaptım ama işlemci değiştirmeyi düşünüyorum şu aralar söküp işlemciye baktım çıkarılabilcek gibi ama denemedim bilgili olan var mı veya deneyimli varsa i7 destekliyor mu i3 kullanıyorum Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 380 @ 2.53GHz, 2527 MHz kullanıyorum i7 nin uyumlu sürüm varsa nasıl değiştirebilceğimi ve uyumlu modeli yazabilcek biri var mı ?

"liste" bu listede mevcut işlemci ve istediğim işlemci karşılaştırmasını yaptım eğer değiştirmek mümkünse bu işlemciyi kullanmak mümkün mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ms93 -- 9 Eylül 2012; 1:40:05 >

• Arkadaşlar e recovery magament'ten sistemi başlangıç haline getirirken windows kurulamıyor hatası aldım. Yani anlayacağınız her şey silindi ben de windows 7 format attım ama şimdi acer uygulamaları yok bunları nerden bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Sistem yetmiyordur her oyuna ?

mesela

i am alive
    http://iamalive-game.ubi.com/iamalive/en-gb/index.aspx

yemedi hocam, oynatmadı
    çok istiyodum oynamayı
  • bıktım artık bu bilgisayarın ısınmasından bıkttım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

acer aspire 5742g bilgisayarım var.her oyunda kasıyor her programda kasıyor artık gına geldi.bu bilgisayar recovery cdsi oluşturmadan,fabrika ayarlarına geri döndürsem bir zararları varmı ?,driverlar vesaire silinir mi ?.yoksa aldığım zamanki gibi mi olur ?.

her oyunda kasıyorsa eğer
    ekran kartın varsayılan olarak intel hd görünmektedir
    nvidia olarak değiştirmen gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut..

bıktım artık bu bilgisayarın ısınmasından bıkttım

ısınma sorunu bende de vardı
    toner dolduran bir arkadaşım var
    onun bir makinesi var
    toner tozlarını üfürmeye yarayan ve tozları çeken filitresi olan bi alet işte
    ona götürüp üflettim ki de daha önceden elektirikli süpürge ile çekiyodum
    bir toz çıktı içinden
    atom bombası patlarken ki duman gibi aynı
    şu anda sorun yok
    ara sıra hava tutuyorum
    lastikçide aynı işi görür...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ölü ozan

quote:

acer aspire 5742g bilgisayarım var.her oyunda kasıyor her programda kasıyor artık gına geldi.bu bilgisayar recovery cdsi oluşturmadan,fabrika ayarlarına geri döndürsem bir zararları varmı ?,driverlar vesaire silinir mi ?.yoksa aldığım zamanki gibi mi olur ?.

bunu nasıl yapabilirim ?.
  • quote:

quote:

quote:

bunu nasıl yapabilirim ?.

masaüstü sağ tuşa tıkla
    nvidia denetim masasına tıkla
    açılan pencerede sağdaki bölümden 3 ayarlarının yönetilmesine tıkla
    açılan yerde genel ayarlara tıkla
    tercih edilen grafik işlemci bölümünden nvidia yı seç
    uygulaya tıkla
    bu kadar

• kasası çok dandik laptopın. hafif oynatınca fan çatır çatır bir yerlere sürtüyor.

bir de artık mavi ekran vermeye başladı windows. sabit dururken pek problem olmuyor ama laptopı bazen kımıldatınca şak.... mavi ekran... nedendir acaba?
  • Laptoba herhangi bir upgrade yapan varmı ?

Ram kaç gb ye kadar destekliyor 4 diye biliyorum ama yanlış biliyor olaiblirim birde işlemciyi de değiştirebilirmiyiz ?

Ayrıca içini açabilen varmı servise göndermek istemiyorum ben bir kere denedim biryerden sonra daha fazla açamadım. Fanlarını temizlemek istiyorumda tahminen içinde 1-2 kilo kadar toz birikmiştir :D

Başka bir konuda birisi aslında 2 hoparlor var sesi açıp kapayınca diğeride çalışıyor falan yazmış aslı varmıdır ? şimdiye kadar hep tek hoparlor çalıştı bende ayrıca harici bir hoparlor takma şansımız varmı içine ?

Bunların dısında memnunum laptoptan birtek su ısınma sorunu canımı sıkıyor . Laptop aşırı derecede ısınmaya baslamadan once geçen sene cıkmıs butun oyunları oynatıyordu orneğin fable 3 çok oynadım full ayarlarda neredeyse. Crysis 2 ve mw3 üde laptopta bitirdim tatmin ediciydi ama ısınmaya basladıktan sonra nette dolasırken bile birkaç saat sonra reset atabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Laptoba herhangi bir upgrade yapan varmı ?

Ram kaç gb ye kadar destekliyor 4 diye biliyorum ama yanlış biliyor olaiblirim birde işlemciyi de değiştirebilirmiyiz ?

Ayrıca içini açabilen varmı servise göndermek istemiyorum ben bir kere denedim biryerden sonra daha fazla açamadım. Fanlarını temizlemek istiyorumda tahminen içinde 1-2 kilo kadar toz birikmiştir :D

Başka bir konuda birisi aslında 2 hoparlor var sesi açıp kapayınca diğeride çalışıyor falan yazmış aslı varmıdır ? şimdiye kadar hep tek hoparlor çalıştı bende ayrıca harici bir hoparlor takma şansımız varmı içine ?

Bunların dısında memnunum laptoptan birtek su ısınma sorunu canımı sıkıyor . Laptop aşırı derecede ısınmaya baslamadan once geçen sene cıkmıs butun oyunları oynatıyordu orneğin fable 3 çok oynadım full ayarlarda neredeyse. Crysis 2 ve mw3 üde laptopta bitirdim tatmin ediciydi ama ısınmaya basladıktan sonra nette dolasırken bile birkaç saat sonra reset atabiliyor

RAM 8Gb destekliyor
    içini açarsan acer kesinlikle garanti dışı bırakır... Destech bakıyor acer'e ve ram bile taksan garanti dışı bırakıyor :(
    hoparlör 1 tane
    fanı temizlemek için de lastikçiye gidip uzaktan hava tut, mis gibi olur
    içine hoparlör takamazsın

• quote:

quote:

RAM 8Gb destekliyor
    içini açarsan acer kesinlikle garanti dışı bırakır... Destech bakıyor acer'e ve ram bile taksan garanti dışı bırakıyor :(
    hoparlör 1 tane

Hocam zaten servislik bir işim olucağını sanmıyorum. Zaten daha önce arka kapağını söktüm. Tek sıkıntı içini temizlemek onun içinde bir arkadasımda aleti var onla halledicem.

Hoparlor cok onemli değil zaten harici ses sistemi kullanıyorum yinede merak ettim.

Ramleri yukseltmem lazım ve gerekirse işlemciyide 3dsmax kullanıyorum arada yetersiz kalıyor laptop . Serviste taktırmaya kalksak astarı yuzunu geçer heralde

• arkadaşlar bende acer aspire 5742g var pc nin kendi mpuse çalışmıyr aygıt yönetcisindnde baktım orda düzgün çalışıyor göüzküyor lütffen ban yardımcı olun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: devran125

arkadaşlar bende acer aspire 5742g var pc nin kendi mpuse çalışmıyr aygıt yönetcisindnde baktım orda düzgün çalışıyor göüzküyor lütffen ban yardımcı olun...

touchpad bozulmuş olabilirmi ? veya driverını falan tekrar kurun olmadı servisi arayıp sorun durumu
  • quote:

quote:

quote:

RAM 8Gb destekliyor
    hoparlör 1 tane

Hocam zaten servislik bir işim olucağını sanmıyorum. Zaten daha önce arka kapağını söktüm. Tek sıkıntı içini temizlemek onun içinde bir arkadasımda aleti var onla halledicem.

Hoparlor cok onemli değil zaten harici ses sistemi kullanıyorum yinede merak ettim.

Ramleri yukseltmem lazım ve gerekirse işlemciyide 3dsmax kullanıyorum arada yetersiz kalıyor laptop . Serviste taktırmaya kalksak astarı yuzunu geçer heralde

anakart arızası falan çıkar diye dedim
    ama zaten servis direk "kullanıcı hatası" diyeceği için çok da önemli değil

• Merhaba arkadaşlar ;

Yaklaşık 1 sene önce Acer Aspire 5742G laptop aldım.Şimdilerde pili iyice zayıfladı ve yeni pil aldım.İlk zamanlarda pes 2013'ü sorunsuz oynuyordum.Fakat şu anda laptop pille çalışırken oyun içinde bi süre sonra kapanıyor.Elektrikden kullandığımda hiç bir sorun yok.saatlerce oynayabiliyorum.Bir de araştırdım genelde bu sorun ısındığı için oluyormuş.Ama ısındığı için olsa prizdeyken de kapanırdı.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.